fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu

Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:45/19:00
Öğlenci: 11:00/16:00

Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu Hakkında

3 ile 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim veren Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu İstanbul Bağcılar da bulunmaktadır. Anaokulu Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi, çalışkan, araştırmacı, sorgulayıcı, yaratıcı, kişilikli bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Okulumuzun açık olduğu saatler sabah 07:45 ile akşam 19:00 arasında çocuklar okulda kalabilmektedir. Bağcılar Yıldıztepe Mahallesi'nde bulunan okulumuzun eğitim saatleri sabah 09:00 ile akşam 18:00 arasında devam etmektedir. Okulumuzda psikolog bulunmaktadır. Anaokulunda bulunan yemekhanede yemekler sağlıklı ve besin değeri yüksek malzemelerden hazırlanıp olup steril ortamlarda öğrencilere sunulmaktadır. Anaokulunda bulunan uyku odasında çocukların en doğal gereksinimi olan uyumaları için gerekli ortamlar bulunmaktadır. Oyun alanları tam donanımlı şekilde hazırlanmış olup oyuncaklar eğitici ve eğlendirici şekilde olmaktadır. Anaokulunda bahçe alanları oldukça geniş olup doğal yaşam alanları oluşturulmuştur. Anaokulunda rehberlik hizmetleri sunulmakta olup veliler çocukların zihinsel, bilişsel, duygusal ve sosyal gelişim alanlarında kurum psikoloğu tarafından bilgilendirilmektedir. Anaokulunda güvenlik kameraları bulunmaktadır.Okulun içinde, yemekhanede, sınıflarda, bahçede kameralar bulunmaktadır. Anaokulunda sunulan yaz okulu hizmeti ile çocuklara yaz aylarında da eğitim verilmektedir. Anaokulunda sunulan servis hizmeti ile çocuklar güvenli bir şekilde okul ile evleri arasında yolculuk yapmaktadır. Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu 'nda İngilizce dil eğitimi verilmektedir. İngilizce dil eğitimi görsel materyaller, kitaplar, kartlar yardımıyla verilmektedir. Drama eğitimi verilen anaokulunda sanatsal etkinliklere önem verilmektedir. Kulüp çalışmalarına önem verilen anaokulunda satranç eğitimi verilerek stratejik düşünme üzerinde durulmaktadır. Gezi kulübü ile gözlem yoluyla, aktif yaşantılarla öğrenmeler gerçekleşmektedir. Müzik kulüpleri ile müzik kulağı kazandırılmaya ve ritm duygusu kazandırılmaya çalışılmaktadır. Anaokulunda High Scope, Montessori ve Gems eğitim metotları uygulanmaktadır. Anaokulunda eklektik eğitim yöntemi kullanılmaktadır. Eklektik yöntem ile anaokulunda sık tekrarlar yapılarak bilgi kalıcılığını öngören ve gelişimsel farklılıkları göz önünde bulunduran eğitim yaklaşımı uygulanmaktadır. Anaokulunda görsel okuma, hafıza ve sosyal, duygusal gelişimi destekleyen çalışmalar yapılmaktadır. Anaokulunda eğlenceli matematik merkezi, İngilizce eğitim merkezi, akıl oyunları, ses bilgisi gibi etkinlikler ile gelişim sağlanmaktadır. Anaokulunda MEB müfredatı dikkate alınarak programlar hazırlanmaktadır. Kurumda sistematik aile görüşmeleri, aylık ve dönemlik gelişim raporları, psikolojik gelişim takibi, önleyici danışmanlık, gelişim testi uygulamaları gibi rehberlik uygulamaları sürekli olarak yapılmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Oyun Temelli Eğitim

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

- Güvenlik Görevlisi

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Diğer

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

Yorumlar (42)

 • MY

  .Eğitim programlarıyla ilgili olarak verdikleri sözü tuttular. Çok da fayda gördük. Başta çok dolu geldi ama güzel planlamışlar ve uygulanıyor. Veli katılımları, rehberlik, etkinlikler vs. Bağcılar gibi bir yerde bu fiyata nimet bence. Teşekkür ederim kendi adıma.

 • NH

  Yerini bile bilmiyordum, çok araştırdım, çok okul gezdim ve bence en isabetli kararı da verdim. Ben de eğitimciyim. Her bakımdan başarılı buluyorum. Rehberlik servisi iyi olan bir okul. Her çocukla tek tek ilgilenip bir sorun olduğunda direkt fark edip bizimle de konuşuyorlar yeri geldiğinde bize nasıl davranmamız gerektiği konusunda bilgi bile verebiliyorlar.

 • Henüz çocuğumu göndermedim ama gerek internet sitelerindeki yorumlar gerekse çevreden gelen tavsiyeler üzerine sanırım buraya göndereceğim. Birçok okul gezdim her şey direk ücret üzerineydi ama DENİZYILDIZI nda ücreti bizim sormamız üzerine söylediler. Programlarını ve diğer aktivitelerini çok güzel izah ettiler. Okul sahibinden personeline herkes çok ilgiliydi. Yapmacıklık hissetmedim. Yedek öğretmenleri var ve biz görüşme yaparken çocuğumla çok güzel oynayıp vakit geçirdiler. Benim içim buraya ısındı, hayırlısı olmasını diliyorum. Sevgiler.

 • İA

  Sevgiyle güzelleşen çok iyi bir kadro çocuklarım için en doğru karar verdim o kadar çok yer gezdim ki nasıl ayrılacağım derken dualar ettim doğru yer doğru insanlar çıkar karşıma diye samimiyet büsbütün dediğimiz noktalardan diyebilirim kendi adıma güler yüzlü ama disiplimli bir hanım olan Yasemin hanım, işini hakkıyla yapan öğretmenlerimizin nezaketi şevkati kesinlikle tavsiye ederim.

 • İşini özveri ile yapan muhteşem bir ekip . Tüm öğretmenler alanında eğitimli . Oğlum daha önce 2 kreşinde ağlayarak gidiyordu. Ancak burada kapıda bay bay anne git diyerek gülerek içeri giriyor. Tüm emekleriniz için sonsuz teşekkür ederim. Gözünüz kapalı emanet edebilirsiniz yavrularınızı.

 • Kızım ela bu okulda çok memnunuz bir ev bri aile gibi gözümüz arkada kalmadan birakiyoruz. Yasemin hanıma ve İmren hanıma çok teşekkür ediyorum Her şey çok iyi.

 • İki yıldır kızım devam ediyor. Bölgemizde bulabileceğimiz en iyi okulu araştırdık ve bulduk. Hocalarımıza yöneticilerimize sonsuz teşekkürler

 • AB

  Temiz ve bakımlı bir okul. Yılların tecrübesiyle kurulan düzen çok iyi ve güvenilir. HERKESE TAVSİYE EDERİM.....

 • NG

  Onlarca okul içinden en içime sinen okul oldu. Eğitime önceliğin verildiği, Atölye sistemi ile çocukların gün içinde eğlenerek öğrendiği bir kurum. Kurucusu, Müdürü, Tecrübeli öğretmenlerinden tutun da, bütün çalışanları ilgili, güleryüzlü, çözüm odaklı ve hepsi birbirinden tatlı, Aşçı abla 10 numara:) Okul ferah ve çok temiz, yemekhanesi var. Kesinlikle doğru tercih.

 • AC

  Müdürü öğretmenleri ve çalışanları tüm personeli çok samimi ve hakkını veren insanlar gözümüz arkada kalmıyor .Akademik olarak duygusal olarak tüm ihtiyaçlarımıza ulaştık. Teşekkürler DENİZ YILDIZI

 • EK

  Bir ebeveyn olarak söylüyorum biz çok memnunuz. Çocuğumuzun aldığı eğitimden, öğretmenlerden ,idari kadrodan son derece memnun kaldık. Aynı zamanda okulun gerek temizliği gerek güvenliği olsun çok iyi. Anaokulu arayanlara tereddütsüz tavsiye edebileceğim bir yer.

 • Kızımız bu sene başladı bu okula. Son derece güzel bir okul. Verilen eğitim çok iyi onun dışında bu pandemi döneminde hijyen bizim için çok önemliydi hijyen konusunda da bizden tam puan aldı. Kurum sahibi Yasemin hanımın çok disiplinli biri olması bu okul için karar vermemizi sağladı.

 • EY

  Geçen ay tanıştığım, içinde harika insanlar olan bir anaokulu. Güvenlik konusunda hassastık ama gerçekten bizden o konuda da tam puan alan bir yer. Çocuğumuzun oryantasyon döneminde öğretmenlerimiz çok yardımcı oldu, çok destek oldular. Hepsine teşekkürlerimizi sunuyoruz .

 • AY

  Okul müdürü Yasemin hanım ve tüm personeller her zaman ilgili oldular. Hatta zamanla aile gibi olduk. Oğlumuzu gönderiyoruz bu okula şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadık. Yakında küçük kızımızı da yollamayı düşünüyoruz.

 • Kızım 2 yıldır severek devam etmekte. Bölgemizdeki en kaliteli kurum. Okul gerek fiziki yapısı gerekse kurucularının eğitime verdiği önemle dikkat çekiyor. Gözünüz arkada kalmadan çocuğunuzu emanet edebilirsiniz. Bize kattıkları ve geçen 2 yıl için teşekkürler DENİZ YILDIZI ANAOKULU ailesi.

 • Çocuğumu bu okula gönderiyorum ve severek gidip geliyor .Donanımlı bir okul atölye çalışmaları var. Okulda hem ders çeşitliliği çok, hem de fiziksel imkanları oldukça iyi .Öğretmenleri tecrübeli ve alanında uzmanlar çocuklara karşı da sevgi dolu yaklaşıyorlar ilgi ve alakalılar.

 • Sizinle birlikte satranc ve müzik yeteneğini keşfettik. Güvenle okula bırakırken bunun yanında gelişimini en güzel şekilde tamamlamasından çok memnunuz. İyi ki bize sizi önermişler. Bizim de diğer ailelere tavsiyemiz olsun. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

 • Dt

  Araştırmalarım sonucu denk geldiğim en kaliteli kurum diyebileceğim özel sihirli deniz yıldızı anaokulu kurucusu yasemin hanım iyiki ama iyiki siz iyiki yollarımız kesişti güler yüzünüz tatlı diliniz eğitime bu kadar candan bağlı olmanız gerek kurumunuzun kalitesi gerekse isteklerimizi gerçekleştirmek için yaptığınız mücadele için sonsuz teşekkür ederiz düşünmeden tavsiye edebileceğim velilerin istek ve önerileri konusunda çok hassas olan sizlere minnettarız kızımın okula alışma sürecinde gerek yasemin hanım gerek yağmur hoca gerek selin hoca ilginiz alakanız için iyiki siz diyoruz okul öncesi eğitim adına yaptınız çalışmalar asla tartışılmaz başka okullarla kıyaslanmaz yaptığınız aktiviteler es geçilmeyen özel günler tekrardan iyiki siz sonsuz teşekkürler emeğinize sağlık sizleri seviyoruz

 • GK

  2 yıldır Denizyıldızı ailesindeyiz.Aile diyorum çünkü bize gerçekten o samimiyeti ve sıcaklığı hissettirdiler.ilk okulumuz ve hiçbir zaman aklimizdanda başka bir okul geçmedi.Herkes iletişime açık.Kizim severek gidiyor ve bizde anne baba olarak gözümüz arkada kalmiyor.Heranlari dolu dolu ve verimli geçiyor.Gelisimleri içinde son derece faydalı etkinlikler yapılıyor.Kisacasi kaliteli ve güvenli

 • EB

  Her şeyden önce kızım orayı bir yuva bir ev olarak görüyor. Biz ailecek çok memnunuz ve okulumuzu öğretmenlerimizi çok seviyoruz. Gerek eğitim gerekse ilgileri güler yüzleri çok şahane bir okul.

 • BG

  Bir anne olanak içim rahat teslim ediyorum aklıma takılan bir sorun olursa güler yüzlü müdüre hanimimiza rahatlıkla sorabiliyor istihare edebiliyoruz.Bagcilar'daki diğer okulları bilmem ama bana göre 1 numara okulumuz

 • Sa

  Herşeyiyle dört dörtlük eğitim kalitesi çok iyi. Çocuklarımızı oyalamak için değil gercekten egitimi almalarını sağlayan bir kurum. Emeği geçen herkese buradan bir kere daha teşekkür ediyorum.

 • NY

  Kesinlikle tavsiye ederim güvenle çocuğunuzu teslim edebileceğiniz sağlıklı bi yerOyun becerisi yemek yemesi konuşması çok şey gelişti

 • fg

  okulum icin sòyleyebileceklerimi kücük bir satıra sığdıramamki.Ama şunu diyebilirimki o kadar güvendeyimki önümüzdeki yil 1.sinıfa gidecegiz.Kararsisim kizım bu okulda guvende oldugu kadar başka bir okulundada güvende olurmu? acaba 1 yıl daha ertelesem ilkögretimi denizyıldizına devammi etsem.Keske ilkögretimide olsa hep orda ve ekibiyle devam etsem.Mutluyumki 8 ay daha beraberiz.mutsuzum 8 ay sonra ayriliyorum.Ama kalbimiz Denizyildızında.....

 • BT

  Çocukların bıkmadan,sıkılmadan gitmek isteyecekleri bir okul

 • 2.yılımız burda.. Çok memnunuz. İlya severek gidiyor.. Ark. Var.. Zeynep ela kankası. Kurumdayken gözüm arkada kalmıyor. Öğretmenler Güler yüzlü.. İlk öğrt. Ve şimdiki piyano eğitimi veren yağmur öğrt. Ve Neslihan öğrt. İlya'nın gelişiminde çok katkıları var.. Tşkler..Bahçe biraz daha hareketli olabilir. Dışarı etkinlikleri daha fazla yapılabilir..

 • CT

  Kızım ilk kreşi gönderirken çok endişeliydim yasemin Hnm ve öğretmenlerin ilgisi ve sabrı sayesinde gözüm arkada kalmıyor kızım okula çabuk adapte oldu kreşinize teşekkürler ederimHayır yok

 • ŞA

  Çocuğunuzu gözü kapalı teslim edilecek bi kreş, gezileri,yemekleri,etkinlikleri,belirli gün ve haftaları kutlama olsun çocuklar için eğlenceli yer haline getiriliyor.

 • GD

  Cok tereddutlu geldim fakat yasemin hanim ayşen hanim yağmur hanim ve yemek yapanlariniz hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim kızım okula baslayali 3 gün olmasına rağmen çok olumlu gelişmeler kaydetti hersey için cok tesekkurler emeğinize yüreğinize sevginize saglik mükemmelsiniz iletisiminiz harika hersey gönlünüzce saglikla olsun insallah

 • BY

  Merhabalar, Kurum sahibi Yasemin hanıma ve ekibine teşekkür eder işlerinde başarılar dileriz. Kızma kattıkları gelişim fark edilmemesi mumkun değil,bunu herkes söylüyor. Okul öncesi eğitimin nemini bu okulla çok daha iyi anlamış olduk.

 • AH

  Tavsiye üzerine gelmiştik. Gerçekten mutluyuz kızım da ben de ...Teşekkür ederiz.. Kurum sahibi Yasemin hanıma tüm hassasiyeti tüm özverisi için minnettarız...

 • SY

  Merhaba oğlum 1,5 yıldır ana okulunuza devam ediyor. Oğlum eğitim hayatına başlarken, evinde olduğu gibi güvende ve sıcak bir ortamda olması gerektiğini düşünüyordum. Deniz Yıldızı Anaokulu oğlum için bunu gerçekleştirdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

 • CK

  Oğlumuzun güvenilir, aile sıcaklığında, emin ellerde, temiz ve hijyenik bir okulda olması çalışan anne – baba olarak bizi çok mutlu ediyor. Teşekkürler

 • MY

  Kızımın sabahları okula gitmek için sabırsızlaştığını gördükçe mutluluğu adına doğru bir karar verdiğimi anlıyorum. Merhabalar… Oğlumuz Ali’ nin ilk eğitim deneyiminde verdiğiniz öğretici katkılardan dolayı çok teşekkür ederim. Verilen eğitimin ona çok şeyler kazandırdığını yaşayarak gördük. Toplum içinde birey olma, kendini ifade etme, arkadaşlarla oynarken paylaşımcı olması açısından çok faydalı oldu. Bu da bizi veli olarak çok mutlu etti. Başarılarınızın devamını dileriz.

 • Tavsiye üzerine görüşmeye gittiğimde ilgi samimiyet ve yaklaşımları bizi bu okulu tercih etmemize sebep oldu. Branş dersleri özellikle bale ve akıl oyunları nı kızım çok seviyor.Bağcılar da böyle bir kurum olduğunu görmek çok mutluluk verici. Bu yıl da birlikteyiz inşaallah...

 • du

  ilgisi egitimi ve cocuklarimin evindeki şefkat ve sevgiyi bulması

 • NK

  Kesinlikle harika bir okul anne ve babaların gönül rahatlığıyla emanet edebilecekleri bir okul,ben çok memnun kaldım,emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 • SE

  Gözümü kırpmadan iki çocuğumu da emanet ettiğim yerdir.Kızım zaten ilk öğrencilerindendi. O kadar seviyordu ki gece,hafta sonu bile gitmek istiyordu.Şimdi oğlum da severek gidiyor.Bizlere bu kadar güzel,kaliteli eğitim veren,yuva sıcaklığında bir okul imkanı sunduğunuz için teşekkür ederim YASEMİN HANIM.

 • GY

  Gerçek anlamda gözü kapalı emanet edebileceğim iyi bir eğitim kurumu,anlayışlı,sabırlı,tatlı sözcüklerle çocukların yüzlerini güldüren,onları mutlu eden öğretmenlerimiz var. En önemlisi güvenlerini kazanan,sabırsızlıkla okula gitmek isteyen bir çocuğum var.Artık güvenle çocuğumu okula gönderiyorum ve okulunu öneriyorum, her şey için çok teşekkür ederim. Yeterli ilgi ve alaka olduğunu düşünüyorum. Müstakil bina olmasını tabi ki isterdim ama bunun dışında her şey gayet yeterli.

 • TA

  Emekleri oğlum üzerinde çok büyük. Sayelerinde büyük gelişme katettik. Faydalı aktiviteleri ve bol etkinlikleri ile verimli bir yıl geçiriyoruz. Kızım için en ideal okul. Öğretmenlerin ilgisinden oldukça memnunuz. Her biri deneyimli ve işlerini severek yapan eğitimciler.

 • Veli

  Çocuğumuz isteyerek okula gidiyor. Gerçekten güzel bir anaokulu. Öğretmenler disiplinli ve özveri sahibi insanlar.

 • Veli

  Sizleri gerçekten çok seviyoruz. Etkinlikleriniz çok faydalı ve yerinde. başarılarınızın devamını dilerim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu İletişim Bilgileri

Yildiztepe Mah. 462. Sokak No:3 Kat:1 D: 1-2-3-4 Bağcilar/istanbul
0 212 963 0168
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum