fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu

Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:45/19:00
Sabahçı: 08:00/08:00
Öğlenci: 08:00/08:00

Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu Hakkında

3 ile 6 yaş arasındaki çocuklara eğitim veren Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu İstanbul Bağcılar da bulunmaktadır. Anaokulu Atatürkçü, çağdaş, yenilikçi, çalışkan, araştırmacı, sorgulayıcı, yaratıcı, kişilikli bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir. Okulumuzun açık olduğu saatler sabah 07:40 ile akşam 19:00 arasında çocuklar okulda kalabilmektedir. Okulumuzun eğitim saatleri sabah 09:00 ile akşam 18:00 arasında devam etmektedir. Okulumuzda psikolog bulunmaktadır. Anaokulunda bulunan yemekhanede yemekler sağlıklı ve besin değeri yüksek malzemelerden hazırlanıp olup steril ortamlarda öğrencilere sunulmaktadır. Anaokulunda bulunan uyku odasında çocukların en doğal gereksinimi olan uyumaları için gerekli ortamlar bulunmaktadır. Oyun alanları tam donanımlı şekilde hazırlanmış olup oyuncaklar eğitici ve eğlendirici şekilde olmaktadır. Anaokulunda bahçe alanları oldukça geniş olup doğal yaşam alanları oluşturulmuştur. Anaokulunda rehberlik hizmetleri sunulmakta olup veliler çocukların zihinsel, bilişsel, duygusal ve sosyal gelişim alanlarında kurum psikoloğu tarafından bilgilendirilmektedir. Anaokulunda güvenlik kameraları bulunmaktadır.Okulun içinde, yemekhanede, sınıflarda, bahçede kameralar bulunmaktadır. Anaokulunda sunulan yaz okulu hizmeti ile çocuklara yaz aylarında da eğitim verilmektedir. Anaokulunda sunulan servis hizmeti ile çocuklar güvenli bir şekilde okul ile evleri arasında yolculuk yapmaktadır. Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu 'nda İngilizce dil eğitimi verilmektedir. İngilizce dil eğitimi görsel materyaller, kitaplar, kartlar yardımıyla verilmektedir. Drama eğitimi verilen anaokulunda sanatsal etkinliklere önem verilmektedir. Kulüp çalışmalarına önem verilen anaokulunda satranç eğitimi verilerek stratejik düşünme üzerinde durulmaktadır. Gezi kulübü ile gözlem yoluyla, aktif yaşantılarla öğrenmeler gerçekleşmektedir. Müzik kulüpleri ile müzik kulağı kazandırılmaya ve ritm duygusu kazandırılmaya çalışılmaktadır. Anaokulunda High Scope, Montessori ve Gems eğitim metotları uygulanmaktadır. Anaokulunda eklektik eğitim yöntemi kullanılmaktadır. Eklektik yöntem ile anaokulunda sık tekrarlar yapılarak bilgi kalıcılığını öngören ve gelişimsel farklılıkları göz önünde bulunduran eğitim yaklaşımı uygulanmaktadır. Anaokulunda görsel okuma, hafıza ve sosyal, duygusal gelişimi destekleyen çalışmalar yapılmaktadır. Anaokulunda eğlenceli matematik merkezi, İngilizce eğitim merkezi, akıl oyunları, ses bilgisi gibi etkinlikler ile gelişim sağlanmaktadır. Anaokulunda MEB müfredatı dikkate alınarak programlar hazırlanmaktadır. Kurumda sistematik aile görüşmeleri, aylık ve dönemlik gelişim raporları, psikolojik gelişim takibi, önleyici danışmanlık, gelişim testi uygulamaları gibi rehberlik uygulamaları sürekli olarak yapılmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar

 • BY

  Merhabalar, Kurum sahibi Yasemin hanıma ve ekibine teşekkür eder işlerinde başarılar dileriz. Kızma kattıkları gelişim fark edilmemesi mumkun değil,bunu herkes söylüyor. Okul öncesi eğitimin nemini bu okulla çok daha iyi anlamış olduk.

 • AH

  Tavsiye üzerine gelmiştik. Gerçekten mutluyuz kızım da ben de ...Teşekkür ederiz.. Kurum sahibi Yasemin hanıma tüm hassasiyeti tüm özverisi için minnettarız...

 • SY

  Merhaba oğlum 1,5 yıldır ana okulunuza devam ediyor. Oğlum eğitim hayatına başlarken, evinde olduğu gibi güvende ve sıcak bir ortamda olması gerektiğini düşünüyordum. Deniz Yıldızı Anaokulu oğlum için bunu gerçekleştirdi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

 • CK

  Oğlumuzun güvenilir, aile sıcaklığında, emin ellerde, temiz ve hijyenik bir okulda olması çalışan anne – baba olarak bizi çok mutlu ediyor. Teşekkürler

 • MY

  Kızımın sabahları okula gitmek için sabırsızlaştığını gördükçe mutluluğu adına doğru bir karar verdiğimi anlıyorum. Merhabalar… Oğlumuz Ali’ nin ilk eğitim deneyiminde verdiğiniz öğretici katkılardan dolayı çok teşekkür ederim. Verilen eğitimin ona çok şeyler kazandırdığını yaşayarak gördük. Toplum içinde birey olma, kendini ifade etme, arkadaşlarla oynarken paylaşımcı olması açısından çok faydalı oldu. Bu da bizi veli olarak çok mutlu etti. Başarılarınızın devamını dileriz.

 • Tavsiye üzerine görüşmeye gittiğimde ilgi samimiyet ve yaklaşımları bizi bu okulu tercih etmemize sebep oldu. Branş dersleri özellikle bale ve akıl oyunları nı kızım çok seviyor.Bağcılar da böyle bir kurum olduğunu görmek çok mutluluk verici. Bu yıl da birlikteyiz inşaallah...

 • du

  ilgisi egitimi ve cocuklarimin evindeki şefkat ve sevgiyi bulması

 • NK

  Kesinlikle harika bir okul anne ve babaların gönül rahatlığıyla emanet edebilecekleri bir okul,ben çok memnun kaldım,emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 • SE

  Gözümü kırpmadan iki çocuğumu da emanet ettiğim yerdir.Kızım zaten ilk öğrencilerindendi. O kadar seviyordu ki gece,hafta sonu bile gitmek istiyordu.Şimdi oğlum da severek gidiyor.Bizlere bu kadar güzel,kaliteli eğitim veren,yuva sıcaklığında bir okul imkanı sunduğunuz için teşekkür ederim YASEMİN HANIM.

 • GY

  Gerçek anlamda gözü kapalı emanet edebileceğim iyi bir eğitim kurumu,anlayışlı,sabırlı,tatlı sözcüklerle çocukların yüzlerini güldüren,onları mutlu eden öğretmenlerimiz var. En önemlisi güvenlerini kazanan,sabırsızlıkla okula gitmek isteyen bir çocuğum var.Artık güvenle çocuğumu okula gönderiyorum ve okulunu öneriyorum, her şey için çok teşekkür ederim. Yeterli ilgi ve alaka olduğunu düşünüyorum. Müstakil bina olmasını tabi ki isterdim ama bunun dışında her şey gayet yeterli.

 • TA

  Emekleri oğlum üzerinde çok büyük. Sayelerinde büyük gelişme katettik. Faydalı aktiviteleri ve bol etkinlikleri ile verimli bir yıl geçiriyoruz. Kızım için en ideal okul. Öğretmenlerin ilgisinden oldukça memnunuz. Her biri deneyimli ve işlerini severek yapan eğitimciler.

 • Veli

  Çocuğumuz isteyerek okula gidiyor. Gerçekten güzel bir anaokulu. Öğretmenler disiplinli ve özveri sahibi insanlar.

 • Veli

  Sizleri gerçekten çok seviyoruz. Etkinlikleriniz çok faydalı ve yerinde. başarılarınızın devamını dilerim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bağcılar Sihirli Deniz Yıldızı Anaokulu İletişim Bilgileri

Yildiztepe Mah. 462. Sokak No:3 Kat:1 D: 1-2-3-4 Bağcilar/istanbul
0 212 963 0168
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum