fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahar Çocukları Anaokulu

Özel Bahar Çocukları Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 08:00/12:30
Öğlenci: 12:30/17:00

Özel Bahar Çocukları Anaokulu Hakkında

İstanbul Bağcılar'da bulunan Özel Bahar Çocukları Anaokulu 3-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. 3-6 yaş aralığına ki çocuklara branş dersleri ve oyun odaklı eğitimler verilmektedir. Çocukların her yönden gelişimine destek olan okul; fiziksel, mental ve bilişsel gelişimi destekleyici birçok eğitim vermekte ve aktivite yapmaktadır. Çocukların fiziksel gelişimleri için Jimnastik ve Dans dersleri verilmektedir. Bu dersler ile çocukların bedenlerini tanımaları ve gerekli fiziksel gelişimi gösterip iç disipline sahip olması sağlanmaktadır. Çocukların merak duygularının en fazla olduğu dönem bu dönemdir bu yüzden kurum bu merak duygusunu desteklemek için Fen ve Doğa etkinlikleri düzenlemektedir bu etkinlikler ile çocukların merak ettikleri konularda deneyler yapması , gözlem yapması sağlanmaktadır. Yapılan gezilerde bunları desteklemektedir , geziler ile çocukların araştırarak , gözlemleyerek öğrenme fırsatı bulmaktadır. Çocukların ilkokula hazır olarak gidebilmeleri için Mental Aritmetik ve Okuma ve Yazmaya Hazırlık çalışmaları oyunlarla öğretilmektedir. Mental Aritmetik dersleri ile çocukların sayı sayabilir hale gelmesi , toplama çıkarma gibi temel matematiksel işlemleri yapabilecek hale gelmeleri sağlanmaktadır. Çocukların yazı yazabilmesi için temel gereklilik el kaslarının yeterli gelişimi göstermesidir. Yapılan etkinlikler ile bu gelişimler desteklenmektedir. Özel Bahar Çocukları Anaokulu çocukların doğa ile iç içe olmasını oldukça fazla istemektedir bu yüzden iklim koşulları elverdiği müddetçe sık sık bahçe etkinlikleri düzenlemektedir bu etkinlikler sayesinde çocukların farklı alanlarda zaman geçirerek sıkılmaması sağlanmaktadır. Okul yabancı dil olarak İngilizce eğitimi vermektedir. Bu eğitimi oyunlar ve şarkılarla destekleyerek kalıcı hale gelmesini sağlamaktadır. Özel Bahar Çocukları Anaokulu çocukların dengeli bir beslenme alışkanlığına sahip olmasını istemektedir bu yüzden okulda yemekler çocukların günlük besin ihtiyaçlarına göre hazırlanmakta ve yemek listeleri okul sitesinden duyurulmaktadır. Çocukların gelişimlerinin düzenli takibinin yapılabilmesi için okulda rehberlik hizmeti tarafından sık sık testler yapılmakta ve ailelere gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Güvenli ve konforlu bir yolculukla çocukların okula ulaşabilmesi için okulun servis hizmeti de bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

Yorumlar (5)

 • çd

  Kızım asya 1 yaşından itibaren bahar çocuk evinde eğitimini tamamladı okulumuz temiz düzenli ve güvenilir bir okul ögretmenlerimiz güler yüzlü anne şevkatiyle disiplini saglayarak eğitim verdiler biz çok mutlu olduk öncesinde şuan 18 yaşında olan yeğenim elif ve 14 yaşinda olan yegenim ender 11 yasinda olan yegenim şafakta bahar çocuk evinde eğitimlerini tamamladı şimdi ise okulumuz bitmesine rağmen kopmadık ..arkadaşlarimin cocuklari devam ediyor ..ben bundan sonrasindada ihtiyaci olan herkese tavsiye ederim ...başta makbule hanim olmak üzere tüm ögretmenlerimize teşekkür ediyorum...basarilarınin devamini diliyorumm....

 • SN

  Bizim icin egitimden oteydi.Bizimle birlikte iki cocugumuda hayatin ilk donemlerine en iyi sekilde hazirladilar haklari odenmez.Iyiki varsiniz Bahar anaokulu.

 • Bc

  Anaokulundan çok çocuğumu sıcak sevgi dolu egleneceği aynı zamanda da öğrenebileceği bir yuvaya bıraktığımı hissettiğim ailemizden bir yer

 • SS

  2010 yılından bu yana 2 çocuğumu gönül rahatlığı ile beraber büyüttük. Hem hijyen kurallarına uyan hemde çocuğa değer veren sevgi ve saygı içerisinde büyüttüler evlatlarımı. Bende başkasının tavsiyesi ile buldum Onları çok minnettarım.

 • Okul sahibi, öğretmeni, servis amcası ve leyla teyzesi ile mükemmel bir okul

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahar Çocukları Anaokulu İletişim Bilgileri

Çinar Mah. 802. Sok. No: 42 Bağcilar / İstanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum