fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bahçelievler Çınar Akademi Anaokulu

Özel Bahçelievler Çınar Akademi Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Bahçelievler Çınar Akademi Anaokulu Hakkında

Güvenli ve çocuklar için sıcak bir ortam sağlayan bina ve doğal ortamın yaşanabildiği bahçeye sahip olan Özel Bahçelievler Çınar Akademi Anaokulu müstakil bir binada eğitim hizmeti vermeyi sürdürmektedir. Okulun bahçesinde ki çeşitli ağaçlar ve bitkiler ile çocukların doğa ile iç içe zaman geçirmesi ve organik besinler tüketmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda bahçede bulunan tavşan gibi evcil hayvanlar ile çocuklara doğal bir ortam sağlanmaya çalışılmıştır böylece çocuklara hayvan sevgisi de aşılanmaya çalışılmaktadır. 2-6 yaş gruplarına eğitim vermekte olan kurum 08.45-16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bunun yanında çalışan aileler çocuklarını 07.00'de kuruma bırakabilmekte 19.00'da da alabilmektedir. Okulda sınıflar çocukların yaş gruplarına göre ayrılmıştır ve bireysel farklılıklar esas alınmıştır. Okulun temel hedefi öz güvenli, kendini doğru ifade edebilen, hoşgörülü bireyler yetiştirmektir.
Küçük yaşta kas gelişimlerinin önemini vurgulayan Özel Bahçelievler Çınar Akademi Anaokulu okulda Kas Gelişim etkinlikleri düzenlemekte çocukların oyun oynarken bu gelişimi tamamlamalarını sağlamaktadır. Kas ve vücut gelişimlerini destekleyici birçok spor faaliyetleri de düzenlenmektedir. Çocuklar için sınıfta mini golf alanı ve bowling alanı bulunmaktadır. verilen drama eğitimi çocukların beden dilleri ile kendilerini doğru bir şekilde ifade edebilmesi sağlanmakta, yaratıcılıklarını ön planda sergilemeleri desteklenmektedir. Bunlarla birlikte çocukların topluluk içerisinde ki davranış şekilleri ve diksiyon gibi konularda da kendini geliştirmesi beklenmektedir.
Mutfak atölyeleri ile ise çocukların çeşitli faaliyetler yaparak el becerilerini geliştirmesi ve besinleri yakından tanıması sağlanmaktadır. Mutfak etkinlikleri aynı zamanda çocukların beslenme alışkanlıklarını da oldukça olumlu etkilemektedir bunun sebebi ise çocukların bazı besinlere karşı olan ön yargısını besinleri tanıyarak yenmesidir. Özel Bahçelievler Çınar Akademi Anaokulu çocuklara dini eğitimde vermektedir. Okulun aynı zamanda yaz okulu alternatifi de bulunmaktadır. Yaz okulunda çocukların verimli zaman geçirebilmesi için birçok etkinlik düzenlenmektedir. At binme, zeka oyunları, yüzme, drama, ebru, satranç, buz pateni gibi etkinliklerdir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçelievler Çınar Akademi Anaokulu İletişim Bilgileri

Kocasinan Merkez Mah. Kemal Sunal Cad. Yalaz Sk. No: 2– A-B, Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum