fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Bahçelievler Oğuzkaan Koleji Anaokulu

Özel Bahçelievler Oğuzkaan Koleji Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 4-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:30/18:00

Özel Bahçelievler Oğuzkaan Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul’un pek çok semtinde şubesi bulanan özel koleje bağlı Özel Bahçelievler Oğuzkaan Koleji Anaokulu, 48-69 ay aralığındaki çocuklar için okul öncesi eğitim ve kreş hizmeti sunmaktadır. İstanbul’un Bahçelievler semtinde bulunan anaokulu, kolej binası içerisinde yer almaktadır. 08:30-16:30 arası eğitim verilen okulda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Okul mutfağında hazırlanan yemekler için, bilinen ve güvenilir markaların ürünleri kullanılmaktadır. Kullanılan ürünlerin markaları velilerle paylaşılmakta ve web sitesinde açık bir şekilde duyurulmaktadır. Yemek listeleri aylık olarak güncellenmekte ve sabah kahvaltısı açık büfe olarak sunulmaktadır. Okulda yabancı dil eğitimi İngilizce ve İspanyolca olarak verilmektedir. Yabancı dil eğitimlerinden İngilizce Yabancı ve Türk hocalar tarafından haftada 12 saat, İspanyolca haftada 2 saat verilmektedir. Özel Bahçelievler Oğuzkaan Koleji Anaokulu'nun eğitim planında; bale, satranç, halk oyunları, görsel sanatlar gibi branş eğitimleri de yer almaktadır. Bu etkinliklerin ve eğitimlerin hepsi çocukların fiziksel ve mental gelişmesini desteklemek içindir. Öğrencilerin okula uyumlarını takip eden rehberlik birimi, her öğrencinin bilişsel ve duygusal gelişimi yakından takip etmekte ve buna uygun raporlamalar yapmaktadır. Gizlilik ilkesi içerisinde, uyum, gelişim veya aile destekli sorunlarla karşılaşılması durumunda psikolojik danışmanlık yapılmaktadır. Özel Bahçelievler Oğuzkaan Koleji Anaokulu'nda öğrencilerin sosyal ve duygusal gelişimlerini ölçmek ve kişisel gelişimlerini takip etmek için; Öğrenci tanıma Envanteri, Frostig, Okul Olgunluğu Envanteri, Bir İnsan Çiz Envanterleri/resim yorumlamaları, Louisa Duss Hikayeler Envanteri yöntem ve ölçme araçlarından faydalanılmaktadır. Çocukların gelişim ve eğitimlerini destekleyici okul dışı etkinlik ve aktivitelere yer verilmektedir. Tiyatro, müze gezileri gibi eğitici etkinliklerin yanı sıra, büyük anne ve büyük babalar haftası, anneler günü gibi özel gün ve haftalar için etkinlikler düzenlenerek çocukların aile ve toplum ahlaklarının gelişimine destek çıkılır. Öğrenciler yıl içerisinde çeşitli parti etkinlikleri ile sosyalleşirken, sene sonu gösterileri ile hem öğrendiklerini aileleri ile paylaşma imkanı hem de öz güven kazanımı sağlanmaktadır. Çocukların gelişim sürecinde ihtiyaçları olan uykuyu alabilmeleri için rahat uyku odası bulunmaktadır. Herhangi bir olası kaza, yaralanma durumlarına karşı ilk müdahalenin yapılabileceği revir bulunmaktadır. Havaların elverişli olduğu dönemlerde açık havada serbest oyun zamanlarını geçirebilecekleri bahçe ve oyun parkı bulunmaktadır. Bakımları düzenli yapılan, her koltuğunda emniyet kemerleri olan servislerle ulaşım sağlanabilmektedir. Eğitim yıl programı sonrasında yaz okulu olarak da çocukların eğlenerek öğrenimlerini sürdürebilme imkanı bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

Yorumlar (6)

 • D

  İnanılmaz içten ve deneyimli bir kadrosu var.Sibel Hoca anaç ruhuyla her sabah bizleri şarkıyla karşılar.Okulumuzu çok seviyoruz.

 • SA

  Amacı bünyesindeki öğrencilerin nitelikli eğitim alarak üretken bireyler olduğunu bildiğim, Atatürkçü ve çağdaş yapısının bunu sağlayabilmelerinin en önemli ilkeleri olduğunu savunan örnek bir özel okul :)

 • BK

  Özel eğitim kültürünü iyi bilen yenilikçi ve daha iyiyi hedefleyen bir eğitim kurumu olmasının avantajını tabiki en iyi okulun velileri ve yavrularımız yaşıyor. Öğrencileri iyi yetiştirmek isteyen bir öğretmen kadrosu var en önemlisi.

 • HF

  Oğuzkaan Kolejinde yemekhane görevlisinden yönetimde çalışanlara kadar herkes işini iyi yapmak için çalıştığını görünce çocuğumunda böyle bir okulda iyi eğitim alacağına inandığım için tercih etmiştik. Her şey çok güzel. Okul öncesi deneyimini bu kadar dolu ve mutlu geçireceğini tahmin bile edemezdim. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.

 • FY

  Özel okul deneyimini sonuna kadar yaşayabileceğiniz, İşini ve çocukları önemseyen bir işleyiş anlayışının getirmiş olduğu nitelikli eğitim sonucunda ailelerde öğrenciler de çok mutlu.

 • Veli

  öğrencilere her zaman etkinliklerle ve eğitimleriyle yeni şeyler katmayı başarabilen mükemmel bir okul

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bahçelievler Oğuzkaan Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Talatpaşa Cad. Radyum Sok. No:2 Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum