fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Balca Anaokulu

Özel Balca Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 07:00/13:00
Öğlenci: 13:00/19:00

Özel Balca Anaokulu Hakkında

Okulun eğitim sistemi kendini iyi ifade edebilen, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, sorgulayan, doğayı ve insanları seven bireyler yetiştirmektir. Özel Balca Anaokulu on beş kişilik sınıfları olan bir okuldur. Sınıfların çok kalabalık olmayışı eğitimin daha iyi verilebilmesini sağlamaktadır. Okul İstanbul Ümraniye’ de bulunmaktadır. 2-6 yaş grubu çocuklara eğitim veren okulun psikolojik danışmanlık hizmeti mecvuttur. Okul giriş saati sabah yedi olup, okuldan çıkış saati akşam yedidir. Okulda bir uyku odası, yemekhane, bahçe, oyun alanı mevcuttur. Okulun hizmetleri arasında güvenlik ve servis hizmetleri mevcut olup, rehberlik ve ya okulu etkinlikleri mevcuttur. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Sanatsal faaliyet olarak bale, halk oyunları, dans etkinlikleri yapılmaktadır. Okulun satranç, gezi kulüpleri mevcuttur. Tek katlı okul binasının çevresi duvar üzerine demir parmaklıklarla çevrilidir. Okulun bir adet giriş kapısı ve bir adet de acil çıkış kapısı mevcuttur. Okul oyun alanında top havuzu mevcut olup, bireysel oyun alanları vardır. okulda konsept partiler ve doğum günü etkinlikleri yapılmaktadır. Okul bahçesindeki park ve bahçe oyuncakları ahşap yapımdır. Özel Balca Anaokulu'nda etkinlikler arasında var olan bale derslerinde çocuklara müzik dersleri de verilmektedir. Okul gezilerinde tiyatro, doğa yürüyüşleri, botanik bahçesi gezi ve piknik etkinlikleri, darıca hayvanat bahçesi gibi yerlere geziler düzenlenerek, öğrencilerin görerek ve dokunarak eğitim almaları sağlanmaktadır. Değerler eğitimi ile çocukların büyüklerine saygılı, kendine güven duyan, barışçıl ve sevgi dolu olmaları sağlanmaktadır. Ayrıca değerler eğitimi ile çocukların sorumluluk duygusu da geliştirilmektedir. Çocuklarla mutfak etkinlikleri, sınıf içi etkinlikler, satranç ve kızma birader etkinlikleri, montessori eğitimi etkinlikleri düzenlenmektedir. Değişik etkinlikler ile çocukların birbirlerine güven duymasına olanak tanınmaktadır. İngilizce dersleri her gün, pazartesi günleri oyuncak günü, salı kitap, çarşamba puzzle, Perşembe göster anlat, cuma sinema ve sürpriz, ayrıca sanat etkinlikleri yapılmaktadır. Cuma günleri farklı alanlarda da etkinlikler yapılmaktadır. Okul içerisinde ve dışında temizliğe büyük önem verilmektedir. Okulun üç öğün yemek listesi vardır. Bunlar sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı verilmektedir. Özel Balca Anaokulu'nda tam günün yanında yarım gün eğitimi de verilmektedir. Yarım gün eğitim saati ise 07.00 -13.00, 13.00 - 19.00 veya 11.00 - 19.00 şeklinde olabilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Karma Eğitim Sistemi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar

 • so

  kesinlikle çocuğunuzu rahat bir şekilde teslim edebilieceğiniz değerli öğretmenlerimiz var çok ilgi odaklılar vicdanım çok rahat çocuğum çok mutlu böyle bir ortamda çocuğumu emanet ettiğim için emek veren tüm öğretmenlerime minnettarım :)

 • YU

  Dans ile halk oyunları derslerine büyük önem veriyorlar. Ayrıca bahçedeki alanda çocukları toprakla uğraltırmaları ve doğa ekoloji konularında eğitim vermeleri bizi çok mutlu ediyor. Çocukların böyle bir bahçede olması biraz tehlikeli açıkçası ama öğrendiklerini düşününce buna değer

 • GH

  Sık sık yapılan gezilerin yanı sıra havalar güzel oldukça çocuklar bahçeyi aktif kullanıyor. Bunun yanında piknikler gibi etkinlikler ile çocuklar açık havaya alıştırılıyor. Bu yönlerine hayranım

 • KY

  Oyun odalarında neredeyse çocukların sevdiği her şey bulunuyor. Birde üstüne üstlük bu oyuncakların tamamı çocukların incinmemesi için özenle seçilmiş. Her zaman bizim kadar yavrularımıza önem veriyorlar.

 • YU

  Bahçeler içinde yeşillikler ile doğal bir ortamda eğitim veren harika bir anaokulu. okulumuzun imkanlarından ve öğretmenlerimizin ilgisinden çok memnunuz.

 • DA

  O öğrenmeye açık işlenecek miniklerin heyecanlarını görüp onlarla her zaman ilgilenip, üstlerine titreyip işlediğiniz her gün için minnettarız sizlere ve okulumuzu çok özledik.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Balca Anaokulu İletişim Bilgileri

Atakent Mah. Türkler Cad. Sezen Sok. No:14 Ümraniye/istanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum