fb
Özel Bando Çocuk Evi

Özel Bando Çocuk Evi

0 216 706 0127
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Bando Çocuk Evi Hakkında

Özel Bando Çocuk Evi ’nde çocukların eğitim öğretim sürecinde, yaş aralıkları dikkate alınarak, Gardner'ın çoklu zeka teorisi çerçevesinde hazırlanan, aktif katılımlı ve proje yaklaşımlı okul öncesi eğitim programı uygulanmaktadır. Çocuklara kaliteli okul öncesi eğitim vermeyi ilke edinmiş olan okulda deneyimli öğretmenler , eğitimci merkezli programlar yerine , çocukların başarıya ulaşmasını hedefleyen Çocuk Merkezli Gelişimsel Programlar uygulamaktadırlar. Tiyatro, sinema, inceleme gezileri, piknik gibi alan etkinlikleriyle çocukların etkin sosyal çevre ile etkileşim halinde olmalarını sağlanmaktadır. Özel Bando Anaokulu ’nda, çocukların davranışları yönlendirilirken, kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla öğrenme sürecine düzenli periyotlarla aileler de dahil edilmektedir. 2-6 yaş grubundaki çocuklar, etkili programlarla bir üst döneme hazırlanarak, gelişimlerinin bütün boyutları içinde desteklenmektedirler. Anaokulunda çocukların aktif öğrenci olmasını sağlayan çalışmalar şöyle sıralanabilir : Türkçe , Matematik, Fen, Sanat,Tasarım, Hobi Atölyesi, Proje Çalışmaları, Okuma Yazmaya Hazırlık çalışmaları… Bunların yanı sıra İngilizce , Satranç, Müzik, Temalı Dans, Folklor gibi sosyal aktvitelerle çocuklarda öğrenme süreçleri canlı tutulmaktadır. Beş katlı okulda eğitim , geniş ve hijyen mekanlarda, sıcak ve güvenli bir atmosfer içinde verilmektedir. Özel Bando Çocuk Evi , çocuğun zamanını değerlendirerek oyun oynadığı mekanlardan biri olmak yerine , çocuğun oyun oynarken, eğlenirken eğitim aldığı ve çocukların tüm gelişim alanlarının da desteklendiği, anne –babalara rehberlik yapan bir okul öncesi eğitim kurumudur.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Konferans Salonu
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Akıllı Tahta

Hizmetler

Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Haftasonu Eğitim
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Koro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff
Ebru

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Seramik Kulübü
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Çoklu Zeka Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Mesleki Rehberlik

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

Yorumlar

 • T. A.

  Kurucusuyla, Eğitimcileriyle, Mutfağıyla, kısacası tüm ekibine teşekkür etmek istiyorum. Çocuğumun hevesle okula gitmesini görmek, almaya gittiğimde okuldan çıkmak istemeyişi beklemediğim bir durum, içim çok rahat ve kendimi şanslı hissediyorum. Teşekkürler tüm Bando Çocuk Evi Ekibi.

 • A. Ö.

  Benim kızım 3 yaşında tuvalet eğitiminde çok zorlandım.bando çocuk ve sevgili öğretmeniz Safiye hanım sayesinde 3 gün içinde bezden kurtulduk. Okul ve çalışan tüm ekip annenin verdiği şevkat ile kucaklıyorlar ,kızım dahil tüm çocukları.Daha önce gittiğimiz özel bir kreşte kızımın psikoloji si çok bozuldu hemen önceki kreşten alıp bando ya başladık öğretmenleri sayesinde eski kreş olumsuzluklardan kurtulduk. Bazı kreşler ticari olarak yaklaşıyorlar .Bando çocuk evinde bu hissiyatı hiç yaşamadım,her konuda ilgi ve alaka çok yüksek.Tüm ebeveyn lere şiddetle tavsiye ederim..100 üzerinden 100 eksik yok

 • E.

  Bando 3 yıldır çocuklarıma, kendi çocukları gibi bakan okul. Kısaca anlatmaya çalışacağım. Piyasada bir çok okulla görüşmüşsünüzdür veya görüşeceksiniz. Şöyle etkinliğimiz var, böyle İngilizcemiz var, iyi pedagogumuz var, böyle gezmemiz-tozmamız var, çocuk hemşiremiz var, okulda sağlık kontrollerimiz var......Bunların hepsi Bando'da da mevcut, fazlası da var. (Genel olarak bunlar değerli şeyler, fakat düşündüğünüz kadar değil. Lütfen yazının devamını okuyunuz.) Yukarıda saydıklarımdan öte başka şeyler de var. Okul müdürünün çocuğu aynı okulda okumakta, yemek yapan ablamızın torunu aynı okulda okumakta. Dolayısıyla okuldaki çocuklara kendi cocuklarıymış gibi eğitim verdiler, kendi çocuklarıymış gibi yedirdiler-içirdiller. Anlayış farkı var. Benim çocuğumun kardeş kıskançlığından ötürü problemli bir başlangıcı olmuştu okul hayatına. Biz başka okullarda debelenirken, şükürler olsun ki Bando ile tanıştık. Biz kara-kara düşünürken, bizi yönlendiren, her konuda destek olan, elimizden tutan birileri oldu. Çocuğum kısaca Bondo da Okula uyum sağlayamayan bir çocuktan--> Mezuniyet töreninde her şeye katılan mezun bir öğrenciye....(Eşimin törendeki her bir damla göz yaşı için ayrı ayrı teşekkürler.........:-) ) İletişimde problem yaşayan bir çocuktan--> Okuma-yazma öğrenmiş, İngilizce temeli atılmış ilk okula herşeyiyle hazır öğrenciye... dönüştü. Emeği geçen tüm öğretmenlerimizin,yardımcılarının, hemşiremizin, pedegokumuzun, yemek yapan, temizlikle ilgilenen çalışanların, sekreterimizin hepsinin ayrı ayrı ellerinden öperim... 3 sene önce ilk tanışmamızda müdürümüz yukarıda bahsettiğim gibi, okulun özelliklerinden bahsederken, ben söz isteyip "Bunların değerli olduğunu ama önemli olanın çocuğumun mutlu olmasının hepsinden önemli olduğunu söylemiştim...". Çocuğum Bando'dan kendine güvenen, mutlu ve ilkokula hazır bir öğrenci olarak mezun oldu. Eğitim ve yönetim anlayışından dolayı okul müdürümüzün ellerinden öperim... Saygılarıma

 • Z. K.

  Başka bir okuldan Bando’ya geldik ve hiç pişman olmadık. Bakış açısı, öğretmenleri, tam kadro güler yüzüyle iyiki Bandolu olduk diyoruz. Bir çocuğum daha olursa kesinlikle okul aramayacağım.

 • e. s.

  Samimi guleryuzlu calisanlariyla saglam altyapili bir egitim kurumu.kalabalik olmamasi cocugunuzla birebir ilgilenen insanlarin surekli etrafinda olusu gozunuz arkada kalmadan birakabilebilmenizi sagliyor.siddetle tavsiye ederim

 • Ç. Ö.

  Merhaba Okul arayışımızda bizim için en önemli konu güvendi. Minicik çocuğuma evinde gibi hissettiren sevgi dolu, eylenceli oyun kurabileceği sağlıklı bir ortam bulmaktı. Bando çocuk evi 15 yıl önce yeğenimi şimdi ise aynı kadro aynı anlayış ve güler yüzle çocuğumu büyütmekte.profesyonel ve aynı zamanda sıcak öğretmenleriyle beklentilerimi karşılamakta. teşekkürler Bando ailesi

 • C. Ö.

  Her iki yavrumuzu da sizler gibi işinde tecrübeli ve uzman eğitimcilere emanet ettiğimiz için çok şanslıyız. Verdiğiniz eğitim ile çocuklarımıza nasıl katkı sağladığınızı gün geçtikçe daha iyi anlıyoruz. İyi ki varsınız, iyi ki sizleri tanımışız, iyi ki kızlarımızı sizin emin ellerinize bırakmışız. Binlerce teşekkürler. …

 • S. E.

  Uzun soluklu bir anaokulu araştırma süreci sonucunda verdiğimiz mantıklı karar size her şeyimiz olan kızımı emanet ettik. Özverili, güvenli, titiz, eğitimcisinden mutfağına, hemşiresine… Çocuklara yaptırdığınız olağanüstü etkinlikleriniz, bizleri düzenli olarak bilgilendirmeniz daha bir çok şey var okul hakkında aklıma şimdi gelemeyen.

 • D. K.

  oğlumuzun eğitim hayatının temellerini, okulun sevgi dolu tecrübeli kadrosunun kollarında atmış olması geleceğe yapmış olduğumuz en büyük yatırım oldu. Akademik ve kültürel gelişimin, öğretmenler sayesinde en temelden desteklenmesi onun hayattaki duruşunu ömür boyu etkileyecek.. İyi ki varsınız, emeğinize yüreğinize sağlık..

"Özel Bando Çocuk Evi" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Bando Çocuk Evi İletişim Bilgileri

Şehit Burak Kurtuluş Cad. No : 130Çamlık / Ümraniye ( Ataşehir Karşısı )
0 216 706 0127
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum