fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Beykoz Çengelci Montessori Anaokulu

Özel Beykoz Çengelci Montessori Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 13
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Beykoz Çengelci Montessori Anaokulu Hakkında

İstanbul Beykoz 'da bulunan Özel Çengelci Montessori Anaokulu tecrübeli eğitmen kadrosu, donanımlı sınıfları, doğal ortamı ve en önemlisi kaliteli eğitim programları ile 2-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Okulda verilen eğitimler ile kendini geliştiren, becerilere sahip, yeteneklerinin farkında, iletişim kurabilen ve doğayı koruyan bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Özel Çengelci Montessori Anaokulu 'nda sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek verilmektedir. Okulda yemekleri okul mutfağında günlük olarak pişirilmektedir. Organik ürünlerden oluşan açık büfe kahvaltıyla çocuklara kendi yiyeceğini seçme imkanı sunarak, güne enerjik başlanmaktadır. Süt hazır paketlerden değil, tamamen organik olarak köyden birinci elden temin edilmektedir. Yoğurt okul mutfağında çocuklarla birlikte mayalanlanmaktadır. Kızartma yerine fırınlamayı tercih edilmektedir. Özel Çengelci Montessori Anaokulu 'nda sınıflar çocukların yaş gruplarına göre belirlenmektedir. Sosyal öğrenme modelinin çocuklara katkıları düşünülerek karma yaş grubu sınıfları oluşturulmaktadır. Eğitim kesintisiz 5 gün sürmekte olup, talep halinde yarım günlük eğitim veren sınıflar da oluşturulmaktadır. Okulda verilmekte olan drama dersi çocuklara zorlu konuları keşfetmek, tartışmak ve bunlarla başa çıkma ve duygularını destekleyici bir ortamda ifade etme fırsatı vermektedir. Onların kendi kültürel değerlerini ve geçmişteki ve günümüzdeki değerlerini keşfetmelerini sağlar. Onları düşünmeye ve yaratıcı davranmaya teşvik eder, böylece öğrenmenin tüm alanlarında uygulanabilen eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirir. Drama derslerinin yanında çocuklara orff, ritim, spor, sanat, organik tarım, yoga, nefes ve yüzme eğitimleri de verilmektedir. Ayrıca uzman ve yabancı eğitimciler eşliğinde İngilizce ve Almanca dil eğitimi verilmektedir. Beykoz bölgesinde bulunan Montessori eğitimi vermekte olan Özel Çengelci Montessori Anaokulu 'nda kademeli yaklaşma modeline göre özel olarak tasarlanan kapalı yüzme havuzunda dört mevsim, haftada bir gün çocuklara yüzme eğitimi verilmektedir. Yüzme eğitimi için dışarıdan gelen öğrenciler için de havuz hizmete açılmıştır. Özel Çengelci Montessori Anaokulu 'nda her Cuma 19.00- 22.30 saatleri arasında akşam eğitim programı da bulunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Diğer

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

Yorumlar

 • SK

  Gerçekten tek amacı eğitime hizmet etmek olan eşi bulunmaz bir okul. Benim önceliğim akademik içerikten çok oğlumun mutlu olmasıydı ve iki yıldır her gün okula koşarak gidiyoruz .Okulda çalışan herkes çocukların her birine o kadar sıcacık ve içten davranıyor ki, bir anne olarak çocuğumu huzurla, güvenle teslim edebilmek gibisi yok. Akademik anlamda ise zaten Emine Hanım ve ekibi muhteşem. Öğretmenlerin tamamı alanında çok çok başarılı. Her öğretmen özenle seçiliyor. Okulda tam zamanlı iki tane yabancı ingilizce öğretmenimiz var ve tamamen ingilizce konuşuyorlar. Yani bir okuldan bekleyebileceğiniz, isteyebileceğiniz her şey ve çok çok daha fazlası...

 • MB

  Ben de okul konusunda çok seçici olan velilerdenim. Çok araştırdım çok gezdim. İyi ki bu kuruma denk gelmişiz. Çocuğumun ilk günden bu yana olan gelişimini, öğrendiklerini gördükçe gururlanıyorum. Hiç düşünmezdim çocuğumun sabah koşarak okula gidip, çıkışta ayrılamayacağını. İdareden stajyer öğretmenine kadar herkes güler yüzlü ve çok şeffaflar. Tüm kurum çalışanlarına sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız.

 • ZT

  Çocukların okul ortamına alışması ve devamlılığın sağlanabilmesi icin en önemli unsurun öğretmen-öğrenci arasında kurulan duygusal bağ oldugunu düşünüyorum. Ve bu okul öncelikle bunu sağlıyor. Öğretmenlerin çocuklarla iletisime bayılıyorum. Sunduklari eğitim son derece kaliteli. Cocuklar çok yönlü gelisiyor ,ilgi ve yeteneklerini keşfetme imkani buluyorlar. Bu kurumda hizmet eden Müdüründen ascisina ogretmeninden temizlik gorevlisine kadar herkese teşekkürler.. Iyiki varlar tum endiselerimizi dindirdiler.

 • St

  Son zamanlarda çıkan haberleri gördükçe çocuğumu okula bırakma korkusu oluştu bende. Takıntı seviyesine doğru ilerliyor da diyebilirim. Yavrucuğum her ailede olduğu gibi gözbebegimiz. 0kula alışma konusunda kızımdan çok benim ihtiyacım var alışmaya tüm bunların farkındayım ancak engel de olamıyorum kendime. Beykoz'da bulunan tüm anaokullarini sırayla tek tek gezdim her birine tüm merak ettiklerimi sordum. Beni tatmin edecek akademik açıklamaları ve sabrı ne yalan söyleyeyim bir tek burada gördüm. Her konuda çok net ve şeffaf okul yönetimi. İsim yapmış okullardan fazlası var ama eksiği yok. Yüzme havuzu, bahçesi, eğitim anlayışları, hosgoruleri ile bir anda içime huzur doldu. Çok şükür aradığımı hatta hayal ettiğimin de fazlasını burada buldum. İki saate yakın okulda kaldım ve herşey gerçekten oturmuş şekilde, çocuklara olan tutumları inanılmaz hoşgörülü ve idare bitmek bilmeyen sorularimi sabırla cevapladı, okula hayran kaldım. Çok şükür böyle eğitime gönül vermiş bir okul buldum. Kızımin okul hayatı güzel başladı, öyle de gider umarım... Çok mutluyum.

 • ÇÖ

  Çok başarılı ve çok severek geldiğimiz bir okul. Dersler de ki motivasyonları başarıları çocuklara yaklaşımları güler yüzleri harika. Bir çok okula gittim kayıt için çocugu hiç birin de mutlu olmadı tek sevdiği ve sevinçle geldiği okul burası. Öğretmen kadrosu Muhteşem. Özellikle Emine hanıma çok teşekkür ederim çok güler yüzlü saygılı bir okul yöneticisi.

 • Ç

  Montessori dersin de çok başarılı. Muhteşem bir kadrosu var ve hepsi güler yüzlü herkese tavsiye edebilirim 2 yıldır bu okuldayız ve çok memnunuz ☺️

 • HK

  Muhteşem bir okul beykoz un en güzel okulu diyebilirim. Güler yüzlü kadrosu ve eğitimiyle çok başarılı doğayla iç içe. Montessori dersin de çok başarılı bir okul. Biz çok beğendik

 • Sp

  Çocukların bireysel becerileri ve ilgi alanlarına uygun olacak şekilde, her çocuğun farklı öğrenme hızına sahip olduğunu kabul eden, özgür eğitim modelinin uygulandığı çocuklarınızı güvenle teslim edeceginiz doğayla içiçe çok güzel bir okul...

 • mb

  Egitim yaklasimiyla Beykoz'da fark yaratan bir okul..geleneksel yöntemle çocuklarini yetistirmek istemeyen ailelere tavsiyemdir.

 • Ca

  Oglumun mutlu oldugu yer.yenı acılmasına ragmen cok tecrubelı ogretmen kadrosu ve ogrencılere cok ılgılı olan egitmenleriyle oldukca basarılılar.kompleks olarakta cok yeterli.hayvanları ve dogayı sevdırdıkleri tartıslmaz.oglumun orda olmasından mutluyum

 • Et

  Doğayla içiçe olması ve verilen eğitimden inanılmaz mutluyum okul öğretmenlerine canı gönülden teşekkür ediyorum

 • Na

  Biraz problemli bir anne olduğumu kabul ediyorum fazla pipirikliyim. Gezmediğim okul kalmadı çocuğuma kıyamadım, hiç bir okulu beğenemedim ve güvenemedim taki çengelci ana okulunu bulana kadar. 2 yıldır okula devam ediyoruz ve çocuğum okula gitmek için sabırsızlanıyor bu benim için çok önemliydi. Bu okul sadece bir ana okulu değil çocuğumuzu hayata hazırlayan bir ev. Ev diyorum çünki çocuğum kendini evinde hissediyor gerçek bir aile ortamı yaşatıyorlar küçük kuzuların buna ihtiyacı var ve eve mutlu dönüyor buda beni mutlu ediyor. Emine çengelciye çok teşekküredrim. Bu da benim şansım diye düşünüyorum.

 • Ka

  Her anne gibi benimde endişelerim vardı.kızım daha 3 buçuk yaşında ben çalışmıyorum evdeyim onunla vakit geçirmeyi seviyorum ama yetemiyorum.bir süre sonra benden sıkılıyor arkadaş istiyor çocuğumuz için ne yapabiliriz derken araştırdık özel çengelci anaokulunu bulduk.görüşmeye gittik bizi kapıda sıcacık gülümsemesiyle emine hanım karşıladı konuşmasıyla içimi rahatlattı tamam dedim o güveni aldım ondan 1 ay oldu kendi yemeğini kendisi yiyor ayakkabısını kendisi giymeyi öğrendi disiplini öğrendi el becerisi gelişiyor en önemlisi kızım mutlu biz mutluyuz akşam olduğu zaman okulda neler yapmışlar resimleri geliyor çok mutlu oluyorum başta emine hanıma kızımın öğretmenlerine servis hostesine şöfòrüne çok teşekkür ederiz.

 • NK

  Anne olmanin en zor anlarindan biri de cocugunuzu bir okula teslim etmektir. Inanin gozum hic arkada kalmadi.Herkesin cocugu en kiymetlisidir.En duyulmus okullardan cok daha guzel, inanilmaz bir atmosfer var .En mutlu cocuk, en egitimli cocuktur.Iyi ki varsiniz!! Ozellikle Emine hanimcim, saygim sevgim sonsuz.

 • N

  Beykozun gerçek anlamda Montessori Eğitimi veren ilk ve tek anaokulunu bulmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çocuğum mutluysa ben de mutluyum. Doğal çimler, kocaman bahçe, herşey organik, rüya gibi bir yer :) Teşekkürler Çengelci Anaokulu, ailenizde olmaktan mutluyum:)

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Beykoz Çengelci Montessori Anaokulu İletişim Bilgileri

Çubuklu Mah. Çaltepe Sok. No:14 Beykoz/istanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum