fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Beylikdüzü Ekin Anaokulu

Özel Beylikdüzü Ekin Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 08:30/12:30
Öğlenci: 12:30/17:30

Özel Beylikdüzü Ekin Anaokulu Hakkında

İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan Özel Beylikdüzü Ekin Anaokulu 3-6 yaş aralığında ki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Okul kendine ait villaya sahiptir ve oldukça geniş bir bahçeye sahiptir. Bina içerisinde yemekhane, bahçe, havuz, açık ve kapalı oyun alanları bulunmaktadır. Okul 450 metrekare kapalı ve 300 metrekare açık alana sahiptir.Oyun alanları ve bahçesi çocukların oynaması ve etkinlikleri için uygun olarak tasarlanmıştır. Milli eğitim bakanlığına bağlı olarak çalışmakta ve programını uygulamaktadır. Okul tam gün ve yarım gün seçeneklerine sahiptir ve 07.30 ve 19.00 saatleri arasında eğitim devam etmektedir. Okulda daha küçük yaş aralıklarındaki çocuklar için oyun grubu alternatifi de bulunmaktadır. Psikolog gözetiminde anneli oyun grupları oluşturulmuştur. Okulun kendine ait rehberlik servisi bulunmaktadır ve aile danışmalığı hizmeti de vermektedir. Okulun psikologu çocukların gelişimlerini yakından takip etmekte ve gerekli bilgilendirmeleri ebeveynlere yapmaktadır.
Türkçe dil etkinlikleri ile çocukların dilimizi doğru kullanması ve kelime haznelerinin gelişmesi sağlanmaktadır. Anadil etkinliklerin yanında çocukların yabancı dil eğitimi almasını da sağlayan kurum; yabancı dil eğitimi olarak İngilizce eğitimi vermektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizceyi tercih eden okul çocukların kalıcı bir yabancı dil eğitimine sahip olabilmesi için bu eğitimi oyunlar, etkinlikler ve şarkılar ile desteklemektedir.İngilizce eğitimleri haftada 16 saat verilmektedir.
Özel Beylikdüzü Ekin Anaokulu'nda bedensel gelişimi desteklemek adına jimnastik ve yüzme dersleri alanında uzman ve tecrübeli öğretmenler tarafından verilmektedir. Bu derslerin dışında futbol ve binicilik dersleri de mevcuttur. Sosyal gelişimi desteklemek adına yapılan etkinlikler içerisinde drama dersleri, fen ve doğa etkinlikleri, bilgisayar dersleri, el ve görsel sanatlar dersleri, satranç, halk oyunları, müzik ve orff eğitimi bulunmaktadır. Drama dersleri çocukların beden dilleri ile kurdukları iletişimi geliştirmektedir yani çocukların jest, mimiklerini ve ses tonlarını doğru kullanabilmelerini sağlamaktadır. Fen ve doğa etkinlikleri çocukların merak duygularını destekleyici eğlenceli bir etkinliktir. Bu etkinlik kapsamında çocukların merak ettikleri konularda deneyler yaparak bilgi sahibi olması sağlanmaktadır. Okulda verilen matematik ve fen dersleri GEMS eğitim modeli kapsamında verilmektedir. Bu eğitim modeli ile çocukların sorgulama alışkanlığı kazanması sağlanmaya çalışılmaktadır.
Okul içerisinde aktif olarak görev alan seramik kulübü, satranç kulübü ve gezi kulübü bulunmaktadır. Özel gün ve haftalara ve yapılan derslere uygun olarak hazırlanan geziler yapılmaktadır. Sinema, tiyatro, müze ve doğa gezileri düzenlenmektedir. Ayrıca çocukların kendi oyunlarını sergileyebileceği sahneler düzenlenmektedir. Bu oyunlara veli katılımı da mümkündür. Okulda çocukların hoşgörü, doğruluk, dürüstlük, sevgi, saygı gibi değerlere sahip olabilmesi ve bilinçlenmesi için okulda değerler eğitimi verilmektedir.
Özel Beylikdüzü Ekin Anaokulu çocukların beslenmesine oldukça önem vermektedir. Okulda yemek listeleri diyetisyenlerle yapılan iş birlikleri ile çocukların günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır. Çocukların yazında keyifli zaman geçirerek eğitim alabilmesi için okulun yaz okulu seçeneği de bulunmaktadır. Yaz okulunda jimnastik, yüzme, beden eğitimi ve İngilizce dersleri verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (6)

 • NS

  Torunum 3 yıldır gidiyor çok memnunuz. Eğitim kadrosu çalışan personeli ve okulun genç ve iyi kalpli sahibi Selcan hanım a yavrularınızı gözü kapalı emanet edebilirsiniz. Göz bebeklerini emin ellerde.

 • FA

  Hem doğal ekipmanlar hem modern ekipmanlar bir arada. Okul bu iki dengeyi hem dersleri hem oyuncakları hem alanları konusunda çok iyi kurmuş. Gerekli yerde modern ekipmanlar kullanılmış ama çocuklara daha çok doğal ekipman tercih edilmiş. Bu kadar ince ince düşünmeleri bizi çok mutlu etti.

 • BS

  Seramik derslerini başta kum seramiği olarak yapıyorlar. Ayrıca okulda oyuncak seçiminde amaç daha çok marka ya da görsellik değil yaratıcılık. Bu da çocukların hayal gücüne ve düşünme gücüne fayda sağlıyor gerçekten

 • SH

  Satranç başta olmak üzere bir çok zeka geliştirici dersi bir arada veriyorlar ve çocuklarda bu gelişimi düzenli olarak gerçekten ölçüyorlar. Hiç bir ders havada bırakılmıyor

 • SA

  Hem okul içi hem okul dışı bir çok spor ekipmanı kullanıyorlar. Buna ek olarak okulun kendine ait çocukları taşımadan kullanabildiği bir havuzu olması çok büyük bir ayrıcalık

 • BB

  Ekin okulu bu bölgedeki eğitim açısından sayılı okullardan biri olduğu için çocuğumu bu okula gönderiyorum. Öğretmenleri gerçekten aşırı ilgililer ve çocukların dertlerini ve sıkıntılarını dinliyorlar

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Beylikdüzü Ekin Anaokulu İletişim Bilgileri

Barış Mahallesi, Eğitim Vadisi, Gülkakoop Villa, No:11, Beylikdüzü/istanbul
0 212 963 2074
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum