fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bilgi Dağı Koleji Anaokulu

Özel Bilgi Dağı Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 14
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/17:00

Özel Bilgi Dağı Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Ataşehir 'de bulunan Özel Bilgi Dağı Koleji Anaokulu okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Özel Bilgi Dağı Koleji Anaokulu 'nun başlıca amaçları arasında çocukların bağımsız düşünebilen, soru sorabilen, yenilikleri yadırgamayan, öğrenme isteği olan, kendini ifade edebilen, çevresiyle iletişim halinde olan, kendi kültürünü bilen, ‘çevre’ bilincine sahip, farklı düşüncelere saygı duyan, iş birliği yapabilen, mutlu bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Özel Bilgi Dağı Koleji Anaokulu 14 kişilik özel sınıflarda ders vermektedir. Okulda, etkin öğrenme metodu olan, çocuk merkezli High scope programı da günlük program içerisinde planla-yap-değerlendir aşamaları ile uygulanmaktadır. İlk yıllar eğitimi olarak bilinen PYP metodunu da, haftalık ünite konusunda bildiklerim-merak ettiklerim ve öğrendiklerim olarak işlenmektedir. Ayrıca yıllık programı hazırlarken GEMS programından da yararlanılmaktadır. GEMS programının amacı farklı, ilgi çekici, değişik konularla çocukların bilimsel kavram ve yöntemleri açıklarken, hayal güçlerini tetikleyerek öğrenmelerini sağlamak, fen ve matematik kavramlarını daha eğlenceli bir hale sokmaktır.Okul saatleri 08:30 ve 17:00 arasındadır. Okul fiziksel imkanları bakımından eksiksiz olarak en iyi hizmeti vermek istemektedir. Yemekhane, kapalı spor salonu, müzik odası, bahçe, bilgisayar laboratuvarı, kantin, müzik odası, akıllı tahta, kütüphane ve oyun alanları okulun sahip olduğu fiziksel imkanlar arasındadır. Okulun verdiği hizmetler arasında güvenlik ve servis bulunmaktadır. Okul psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisi de vermektedir. Okulda çocukların sağlığına son derece önem verilmekte olup haftanın bir günü okulun doktoru okula gelip, talebiniz üzerine çocuğunuzun muayenesi yapmaktadır. Okulun eğitim dönemi yazın da devam etmektedir. Yaz okulunda mevsime uygun etkinlik ve sportif faaliyetlere yer verilmektedir. Tenis ve jimnastik gibi bedensel gelişimi destekleyici dersleri bulunmaktadır. Sanatsal anlamda modern dans dersi ve kulüp olarak da satranç kulübüne sahip bir okuldur. Bina güvenliğinden sorumlu elemanları, aşçısı, temizlik elemanları ve idari ekibi, eğitim dışındaki personelini oluşturmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

Yorumlar

 • EA

  Okulun neredeyse her imkanı çok çok iyi şartlarda sunduğu ortada fakat ben en çok bahçelerine hayranım. Kışın ve soğuk günlerde biraz az kullanıyorlar ama yine de bu şartlara bakınca güzel bir bahçe yaptılar. Gems pyp gibi özel eğitim modelleri kullanarak çok özel ve diğer okullardan ayrılan çocuklar için verimli bir eğitim tipine sahipler.

 • SK

  Branş dersleri ve sosyal aktiviteleri bakımından başarılı buluyorum Çocuklara yardımlaşmayı, çevreye, doğaya saygıyı aşılıyorlar. Eğitim hayatı boyunca öğrenebileceği pek çok şeyden daha değerli bunlar ve bu durum bizi çok mutlu ediyor.

 • EG

  Okul öğrenciler için son derece güvenli güvenlik hizmeti olsun, hijyeni, reviri her şey düşünülmüş. Yani içiniz rahat oluyor çocuğunuz okuldayken hele bizim gibi çalışan ebeveynler için çok güzel. Öğretmenleri çok ilgili ve canayakın alanında da başarılılar.

 • EM

  Fazlası var eksiği yok. Güvenli, konforlu, donanımlı sınıfları, alanında uzman öğretmenleri var. Yemeklerde hijyene önem veriliyor ve çocuğunuzu bırakırken gözünüz arkada kalmıyor. Herkese tavsiye edebilirim.

 • Veli

  Avrupa standartlarında çocuklarımıza en iyi ortamı sunabilen, müdüründen hizmetlisine gözünü hiç arkada bırakmayan bir kurum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bilgi Dağı Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

İnönü Mahallesi, Kayışdağı Caddesi, No:204 Ataşehir/istanbul
0 216 706 6875
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum