fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Bilgi Dünyası Anaokulu

Özel Bilgi Dünyası Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 07:00/13:00
Öğlenci: 13:00/17:00

Özel Bilgi Dünyası Anaokulu Hakkında

EĞİTİM MODELİMİZ Eğitim modelinde devrim yaratan Finlandiya eğitim sistemi yaklaşımını vizyon edinmiş Bilgi Dünyası Anaokulu en kıymetli varlığımız çocuklarımıza ve siz değerli velilerimize hizmet vermektedir. Gardner’in çoklu zeka kuramına göre dizayn edilmiş okulumuz sınıfları, bahçesiyle ve farklı eğitim sistemi ile özgür seçimle özgün nesiller yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Tam zamanlı İngilizce eğitimi ile birlikte haftanın 5 günü branş derslerinin desteğiyle oyun ve eğitimi birlikte sunuyoruz. Siz kıymetli anne,babaların çocuklarınızın öğrenme sürecini takip edebilmeniz için 10 aylık eğitim bültenini,haftalık ders saatlerini sizlere sunuyoruz. Çocuklara kendi etkinliklerini seçebildikleri ortamlar hazırlayarak, onların, plan oluşturma, izleme, uygulama, tamamlama ve yorum yaparak kendilerini ifade etme ve Öz disiplin yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanıyoruz. Okulumuzda her çocuğun öğrenme modeli ve süresinin farklı olduğu bilinciyle hareket edebilen, çocukların farkındalıklarını gözlemleyebilen ve sağlıklı yönlendirmeler yapabilen lisans ve ön lisans mezunu eğitim kadromuzla eğitim vermekteyiz. Alanında uzman branş öğretmenleri eşliğinde mutlu çocuk öğrenir ilkesiyle Bilgi Dünyası Anaokulu Tuzla’nın en iyi lokasyonlarından birinde İTÜ Denizcilik fakültesine yakın Piri Reis Üniversitesi bitişiğinde, güvenlikli ve kolay ulaşılabilir bir konumdadır. OYUN GRUBU Okulumuz da 24 ay itibari ile oyun grubu ve 24 aylık çocuklara yönelik atölye etkinleri ile hizmet vermekteyiz. Anne çocuk grupları etkinlikleri okul psikoloğu ile beraber gelişim tarama envanterleri çalışmalarına katılabilirsiniz. YAZ OKULUMUZ Çocuklarımızın yaz dönemi (Temmuz Ağustos) aylarını en verimli şekilde değerlendirmeleri ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacak programlar eşliğinde yaz okulumuzda; yüzme jimnastik dersleri ile birlikte her çocuğun kendi tercihi ile katılım sağlayabileceği atölyelerle yaz okulumuzda 3-12 yaş çocuklarımıza hizmet vermekteyiz. ÖĞRENCİ TAKİP SİSTEMİ Çocukların ve velilerin parçası olmaktan mutluluk ve gurur duyan, araştırmacı kimliğini yeni projelerle destekleyen ve sürekli gelişim gösteren okulumuz; Bir ilke daha imza atarak İNA öğrenci takip sistemi ile çocuklarınızın okul içi anlık hareketlerini, okula giriş çıkışları okul içerisinde nerede bulunduklarını takip edebiliyorsunuz. BRANŞ DERSLERİMİZ Robotik Kodlama, Modern dans , Müzik, Yüzme, Spor, Zooloji, Fen-Matematik, İngilizce, Botanik, Drama, Zeka Oyunları, Satranç, Görsel Sanatlar, Taş ve Ahşap atölyesi Açılış Kapanış Saati: Okulumuz 07:00-18:30 saatleri arasında hizmet vermektedir. Kurumumuzda kamera sistemi mevcuttur. Servis Hizmetimiz bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • EA

  Oğlum yaz döneminde Bilgi Dünyası Anaokuluna başladı. Kurucusu, idarecisi ve öğretmenleri ile deneyimli, bilgili ve çok başarılı bir kadroya sahip işlerini sevgiyle yapan bir eğitim kurumu. Okulda sadece öğretmenleri değil idarecileri de çocukların her türlü gelişimlerini takip ediyorlar. Eğitim olarak çok başarılı bir kurum. Her konuda çok rahat iletişim kurabiliyor ve sürekli bilgilendiriliyoruz. Keşke daha önce bu okula başlasaydık dediğim ve herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim mükemmel bir okul.

 • GE

  Oğlumun bu yıl 2.senesi.Bu sene mezun olacak .Herşeyiyle çok memnun kaldığımız bir okul .Her kurumda elbet ufak tefek sorunlar yaşanıyor ama önemli olan ,bu sorunlara çözüm odaklı yaklasabilmek ki bu kurum kesinlikle öyle bir yer.İstediginiz zaman okula ziyarete gidip müdüre hanım ve öğretmenlerle görüşme imkanı bulabiliyorsunuz. Cocuklara gercek anlamda değer verip onları dinleyen bir yonetim anlayışı hakim.Ogluma kattiklarindan dolayı öncelikle ipek ogretmene,çok sevgili müdüremiz Meral hanıma ve okul kurucularından Mahmut beye çok çok teşekkür ediyorum.İyi ki tanışmışız.

 • Bir Anaokulundan en büyük beklentim, çocuğumun mutlu bir şekilde gidip, oradan mutlu bir şekilde de ayrılmasıdır.Kızımı okuldan erken aldığımda bana "Anne bugün beni neden erken aldın!"diye sitem ediyorsa bu 2 senedir doğru okulda olduğumuzun kanıtıdır.Her zaman güleryüzlü eğitim kadrosu ve çalışanlarına çocuğumu güvenle teslim ediyorum.İyi ki varsın Bilgi Dünyası Anaokulu :)

 • O

  Kızımın aileden ayrılmak istemediği okula gitmek istemediği bir dönemde yollarımızın kesiştiği sabırla Şevket ile bize çok fazla destek olan bir kurum.çocuğumun okuldan mutlu gelmesi tatil günlerinde bile okula gitmek istemesi okula olan güvenimizi dahacok arttırıyor.akademik alanlarda da cocugumuza katkısı çok fazla oldu.

 • SK

  2 yaşında oğlumu 3 ay önce Özel Bilgi Dünyası Anaokulu'na göndermeye başladık. Yaşı küçük olduğu için çok endişeliydim fakat okulumuz oğlumun ikinci yuvası oldu. Sınıf öğretmeni ve okul müdürü ilgi ve destekleri ile bütün endişelerimi kısa süre içerisinde giderdiler. Başta sınıf öğretmeni olmak üzere tüm öğretmenlerin ilgi alakası, müdürümüzün her konuda desteği ve kurucuların vizyonu konusunda tam bir örnek okul. İstanbul'da bulunduğumuz süre içerisinde oğlumu Özel Bilgi Dünyası Anaokulu'na göndermeye devam edeceğim. Benimle aynı şekilde endişe yaşayan annelere içleri rahat bir şekilde çocuklarını gönderebilecekleri bir yuva olduğunu söyleyebilirim.

 • Nu

  3,5 yaşındaki kızımı emanet edebileceğim görevlerinde çok başarılı ve özverili bulduğum şahane eğitimci ve idareci kadrosuna sahip bir eğitim kurumudur. 2. Yılımız ve karşıma çıkan en güzel, başarılı, temiz, çocuk mutluluğu gelişimi ve sağlığı odaklı eğitim anlayışınız için teşekkürler

 • SG

  Güleryüz, gözle görülebilir sevgi ve ilgi, işini gönlüyle yapan profesyonel bir ekip...Oğlum hafta sonu için yine mi tatil diyor, almaya gittiğimde okuldan çıkamıyorsa doğru yerdeyim demektir. Çok şanslıyız, çok seviyoruz okulumuzu.

 • BK

  İki çocuğum da bu okula devam ediyor. Gerek idareci ve öğretmenlerin ilgisinden, gerek okuldaki eğitim sisteminden çok memnunuz. Kaliteli ve özenle hazırlanmış bütüncül bir eğitim programı yürütülüyor ve öğretilenler çocuklara gerçekten oyunlarla sunuluyor. Çocuklar okulda güvenli ve huzurlular, okula severek gidiyor, öğretmenlerine bayılıyorlar. Bahçesi güzel, bahçede tavşanları var ve çocuklar onları beslemeyi çok seviyor. Yazın yüzme dersleri yapılan bir açık havuz var, gerek hijyen gerek güvenlik açısından hiç sorun yaşamadık. Gün içindeki aktiviteler velilere fotoğraf ve videolarla iletiliyor, özel durumlarda hemen bizle iletişime geçiliyor. Her an ulaşabileceğimiz bir okul telefonu mevcut. Öğretmenler ve rehberlik birimi çocuklarla bire bir ilgileniyor, onları yakından tanıyor ve periyodik olarak bizi durum hakkında bilgilendiriyor; hatta öyle ki birkaç ay sonunca verilen raporda, çocuklarımızı neredeyse bizler kadar tanıyıp değerlendirmiş olmaları bizi çok şaşırtmıştı. Sınıf nüfusları çok makul olduğu halde her sınıf için ayrı yardımcı öğretmen mevcut. Kullanılan materyaller çocuklara uygun. Yemekler okulda pişiriliyor, malzemelerin doğal ve katkısız olmasına özen gösteriliyor. Branş dersleri etkin ve kapsamlı. Özellikle ingilizcede beklenmedik bir hızla kelime dağarcıkları gelişti, üstelik kalıp cümleleri 3 ay içinde öğrenmeye başladılar. Bunun yanında dans, drama, akıl oyunları, robotik kodlama, müzik gibi diğer dallarda çocuklar eğlenerek öğreniyor. Çocukların zeka gelişimi ve sosyal olarak desteklenmesi için özel programlar da bizlere sunularak, veli işbirliği ile uygulanıyor. Kısacası çocukları için güvenli, mutlu, çağdaş, aydın ve aile sıcaklığında bir eğitim ortamı arayan herkese kesinlikle tavsiye ederim.

 • SS

  Ilk açıldığında oğlumun altı bezliyken kayıt yaptırdık. Oğlum bugün 4 yaşında hala devam ediyoruz. Kurucuları özenle okulun gelişimi için çalıştılar, çalışmaya da devam ediyorlar. Okul müdüresinin bu gelişime katkısı cok büyük. Farklı bir vizyon kattı bence. Öğretmenler şevkatli ve çok ilgili. Hâlâ aynı öğretmeniyle devam ediyor oğlum. Sosyal sorumluluk projelerine verdikleri önem beni gururlandırıyor. Arkadan gelen kardeşi de tartışmasız bu okulla devam edecek. Iyiki varlar. Gozum hic arkada değil. Özellikle haberlerde tüyler ürperten haberleri gördükçe şanslıyız diyorum.

 • Ud

  Bilgi dünyası okulu eğitimde başarı ve çocuğumu güvenle teslim edebileceğim kurum agile nasılsın okulumuzda öyledir. Basta mahmut hicamiz ve tüm öğretmenlere teşekkür ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Bilgi Dünyası Anaokulu İletişim Bilgileri

Postane Mahallesi, Aygül Sk. No:3, 34940 Tuzla/istanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

%15
İndirim

OKUL.COM.TR VELİLERİNE ÖZEL !!!

Özel Bilgi Dünyası Anaokulu ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere 30 Eylül tarihine kadar özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!


30 Eylül 'a kadar.

Okul Fiyatı - Tam Gün

Yıllık Ödeme: 17500 TL - 14875 TL

Veya

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum