fb
Özel Bilgili Çocuklar Anaokulu

Özel Bilgili Çocuklar Anaokulu

0 216 706 6896
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Bilgili Çocuklar Anaokulu Hakkında

Özel Bilgili Çocuklar Anaokulu , İstanbul'un Pendik ilçesinde kurulmuş olan ve okul öncesi eğitim veren bir kurumdur. Okul, kendisine faydalı, topluma faydalı, sorumluluk sahibi, araştıran, sorgulayan, mutlu, becerilere sahip ve değerlerini bilen bireyler yetiştirebilmek amacındadır. Sosyal , paylaşımcı, keşfedilmeyi bekleyen bireyleri yetiştirmek için etkinlikler yapılmaktadır. Sabah 07.00 açılan Özel Bilgili Çocuklar Anaokulu 19.00'da kapanmaktadır.Okul öğrencilere 3 öğün yemek imkanı sunmaktadır. Değerler eğitimi ve din eğitimi veren okul M.E.B. müfredatı doğrultusunda eğitim vermektedir. Okul öğrencilerine; gözlem, inceleme ve keşfetmeye yönelik programlar uyguluyor. Okul öğrencilerine akademik eğitimin yanında sosyalleşme imkanı sunmaktadır. Bu imkanlar uzman eğitimciler eşliğinde müzik, tiyatro, drama, satranç, ritim, orff, montessori, robotik kodlama, İngilizce & almanca, beden eğitimi ve akıl zeka oyunları, eğitimleri verilmektedir. İlerleyen eğitim süreci ile özgüveni yüksek, sosyal yetenekleri keşfedilmiş, sanatsal ve kültürel etkinlik kazanmış, sevgiyle bütünleşip, saygı ile hareket eden çocuklar yetiştirme bilinci ile ilerlemektedir. İşlenen konularla aynı anda ilerleyen, çocuğun becerilerini kullanarak bir şeyler üretmesi, farklı materyalleri tanıması ve kullanması, sanata ve becerilerine yönelik ilgilerinin uyandırılması hedeflenerek Özel Bilgili Çocuklar Anaokulu'nda boya çalışmaları yoğurma maddeleri ile yapılan çalışmalar, kağıt işleri ve origami teknikleri ile yapılan çalışmalar,artık materyal çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Özel Bilgili Çocuklar Anaokulu 3 tarafı bahçe ile çevrili 3 katlı müstakil binasında eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Her yaş gurubuna ayrı bir sınıf bulunmaktadır. Her katta çocuklar için dizayn edilmiş lavabo ve wc bulunmaktadır.
Özel Bilgili Çocuklar Anaokulu temiz, ferah sınıfları, kaliteli eğitim anlayışı ve tecrübeli eğitmen kadrosu ile çocukların eğlenerek öğrenmelerini, okuldan zevk almalarını sağlamaktadır.
Okulda bulunan yemekhanede hazırlanan yemekler aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Gün içerisinde yapılan yemeklerin organik ve taze olmasına özen gösterilmektedir. Tam gün eğitim programında sabah, öğle ve ikindi kahvaltısı olmak üzere çocuklara 3 öğün yemek imkanı sunulmaktadır. Servisimiz Kavakpınar, Kurtköy, Güllübağlar, Esenler, Kaynarca, Esenyalı bölgelerinde hizmet vermektedir.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu
Dini Eğitim

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Origami
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
İngilizce Drama
Dans
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi
Yabancı Dil Kulübü
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar

 • N. G.

  Bilgili çocuklar anaokuluyla 2 yıl önce tanıştık.2 yıldır da başka bir anaokulu arayışına bile girmedim.kizimi gönül rahatlığıyla emanet ediyorum.her türlü eğitim ve aktivite başarıyla çocuklarımıza sunuluyor.basta okul müdüresi Zeynep hanim olmak üzere ogretmenlerimiz ve bütün personele çok tesekkur ederim.

 • R. A.

  Yavrumuzun Özel Bilgili Çocuklar Anaokulunda 2.yılı. Biz Başta Zeynep hoca olmak üzere bütün Hocalardan memnunuz. Güler yüzlü ve ilgili Hocalar olduğu için oğlumuz okulunu çok seviyor. Kavakpınarda tavsiye edebileceğim tek Anaokulu Burası diyebilirim.

 • N. D.

  SİZLERLE KIZIMLA TANIŞMAK NASİP OLDU.2 SENE ÖNCE. İŞİNİZİ SEVEREK YAPTIĞINIZ O KADAR GÜZEL YANSIYORKİ BUNU BURADA ANLATMAKLA BİTMEZ.EMİN OLUN,SADECE YAŞAYARAK GÖRÜLEBİLİR.SEVGİ,SAYGI,ŞEFKAT,MERHAMET GİBİ SAYAMAYACAĞIM DAHA ÇOK GÜZEL ŞEYLER VAR.HEPSİ SİZLERDE VAR.SİZLER SADECE ÇOCUK DEĞİL BİZLERE HAYIRLI EVLAT TOPLUMA YARAR SAĞLIYACAK FİDANLAR YETİŞTİRİYORSUNUZ.ALLAH YOLUNUZU DA BAHTINIZIDA AÇIK EYLESİN.SİZLERİ TANIDIĞIM İÇİN ÇOK ŞANSLIYIM.

 • Ş. d.

  Kızımla ilk okul deneyimimizi bu okulda gerçekleştirdik ve diyorum ki iyiki böyle bir kurumla yollarımız kesişti. Okul müdürümüz Zeynep öğretmen diğer öğretmenler ve çalışanlar çok ilgili özverili samimi çok içtenler tam bir aile ortamı hakim kızım emin ellerdeydi kesinlikle herkesin rahatlıkla çocuklarını emanet edebileceği mükemmel bir kurum. Üstelik bir yıl içerisinde çok güZel geri dönüşümler aldık birçok şeyinde kendileri sayesinde üstesinden gelebildik kızımıza da bize de çok şey kattılar minnettarım herkese tavsiye ederim ❤️❤️

 • B. K.

  Uzun bir anaokulu arayışından sonra "özel bilgili çocuklar" anaokulunu keşfettim. Çalışan anne ve baba olduğumuz için çocuğumuzu teslim ettiğimiz ve teslim aldığımız saatler ne yazıkki sıkıntılı. Fakat kendileri bu konuda sağolsunlar çok yardımcı oldular. Gönlümüzün rahat etmesi, gözümüzün arkada kalmaması için, hertürlü desteği sağladılar. Gün içerisinde dilediğimiz zamanda bizlere çocuğumuzun görüntüleri paylaşarak haberdar olmamızı sağladılar. Bu konuda kendilerine teşekkür ederim. Yaz okulu etkinliklerinden de gayet memnunum. Sanat etkinliği, jimnastik ve yüzme gibi etkinliklerle çocukların sosyalleşmesini ve belirli beceriler kazanmalarında öncü oldular.

 • H. f.

  çocuklara anne şevkati ile yaklaşan anne sevgisini hissettiren,güler yüzlü ,kaliteli bir eğitim kurumu başarilarinin devamini dilerim

"Özel Bilgili Çocuklar Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Bilgili Çocuklar Anaokulu İletişim Bilgileri

Kavakpinar Mah Abdi İpekçi Cad Dönem Sok No:8 Pendik/istanbul
0 216 706 6896
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum