fb
Özel Bir Çiçek Koleji Anaokulu

Özel Bir Çiçek Koleji Anaokulu

0 216 706 6880
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Bir Çiçek Koleji Anaokulu Hakkında

İstanbul Tuzla 'da 1000 m2 lik açık alanı 300 m2 lik kapalı alanları ile çocuklara eğlenceli aktiviteler ile okul öncesi eğitim vermekte olan Özel Bir Çiçek Koleji Anaokulu alanında uzman eğitmen kadrosu, donanımlı sınıfları ve kaliteli eğitim programları ile kendini diğer kurumlardan ayırmaktadır.
2-6 yaş arası çocuklara eğitim verilen okulda dersler hem velilere kolaylık sağlamak amacıyla hem de çocukların arkadaşları ile daha uzun süreli keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla 07:0018:30 saatleri arasında işlenmektedir.
Tam gün eğitim programı uygulanan okulda çocuklarla birlikte akıl oyunları, sanat, spor, okçuluk, drama ve daha birçok aktivite yapılmaktadır.
Sağlık ve hijyenliğine önem veren okulda yemekler aşçımız tarafından okulun yemekhanesinde büyük bir titizlikle hazırlanmaktadır.Gün içerisinde çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek imkanı sunulmaktadır.

Okulda çocuklara tam zamanlı pedagog hizmeti sağlanmaktadır. Uzman pedagog çocukları dönem boyu gözlemlemekte, çocuklarla birebir ilgilenmekte ve sorun yaşadıkları durumlarda yardımcı olmaktadır.

Çocukların kişisel, sosyal ve fiziki gelişimleri için ihtiyaç duyacakları tüm imkanlar okul içerisinde sağlanmaktadır.
Özel Bir Çiçek Koleji Anaokulu 'nun çocuklara sunmuş olduğu hizmetler arasında yaz okulu, servis bulunmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Konferans Salonu
Laboratuvar
Sanat Atölyesi
Müzik Odası
Oyun Alanı
Revir
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Dans
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

 • K. A.

  Çocuk odaklı ve çocuklarımızın duygularına önem veren bir eğitim kurumu çocuklarımız evindeki kadar sıcak ve sevgi ortamında, iyiki varsınız Birçiçek koleji ekibi

 • S. K.

  İyiki varsınız Allah her  işinizi kolay eylesin inşallah para için değil gönülden yaptığınız bu meslek çokluklara kattığınız değer ve bilgiyi  Herkes yapamaz iyiki tanımışız sizi

 • M. K.

  Sevgili Birçiçek Ailesi , Bu oluşumunuzu tebrik ediyorum. Ve hergeçen gün daha da büyüyeceğinizi biliyorum. Çünkü bu okulun sadece bir okuldan ibaret olmadığını gördüm. İdarecilerin ve çalışanların sadece görevli olmadığını gördüm. Bir "aile" olmuşsunuz. Çocuğun seviyesine inmiş ve sevgisini kazanmışsınız. Velilerle bütünleşmişsiniz. Güvenlerini kazanmışsınız. Velilere ve öğrencilere müşteri olarak değil , birer aile ferdi olarak bakabilmeyi başarabilmişsiniz. Ne mutlu size. Yolunuz açık olsun

 • R. Y.

  Sunumlarınız gerçekten çok etkileyiciydi. Montessori hakkında bilgi sahibiydim ama eğitimi konusunda açıkça söylemek gerekirse bilgim yetersizmiş bugün bunu görmüş oldum Montessori egitimcisi  hanımefendiye çok çok teşekkür ediyorum . Enerjisine  hayran kaldım . Zaten okuldan çıkarken göz yaşları içerisinde çıktık kızım çok sevdi

 • M. K.

  Sayın Birçiçek ailesi. İyi ki sizi bulmuşuz. İyi ki sizlerle tanışmamıza birşeyler vesile olmuş. Kızımın güvende olduğunu, emin ellerde olduğunu, çok eğlendiğini ve eğlenerek çok şeyler öğrendiğini , heyecanla okula gidip mutlu bir şekilde servisten indiğini bizzat gözlemliyoruz. Allah emeklerinizi zâyi etmesin, güç kuvvet ve dirayet versin sizlere ve ekibinize. Çünkü böyle bir zemini oluşturabilmek, her geçen gün üzerine katarak sürdürebilmek, daha iyi nasıl yapabilirizin telâşı içinde olmak,, çok çok zor gerçekten. Yolları birşekilde Birçiçek'le kesişen aileler bence çoooook şanslı çok.. Sevgi ve selamlarımızla...

 • F. A.

  Bircicekkoleji ekibi ile 2017/2018 Eğitim öğretim yılında oğlum ile tanıştık,tuzla ve kurtköy civarında sayısızca içime sinmeyen kurum gezip artık tuzlada okul bulamayacağım fikrine kapilmişken Nur Hanım ve ekibi ile tanıştım, samimiyetleri,çocuk odaklı bir kurum olmaları aile ortamı sıcaklığını hissettiğim bu kurum bana umut oldu geçtiğimiz sezon bol bol çocukluk anıları biriktirdi çocuklarımız bu yıl beklentimizin çok üzerine taşıdıkları montessori sistemi ve güçlü ekipleri ile çocuklarımızın duyguları kaçirilmadan ilkokula hazırlanıyorlar, çocuğumun fıtratı bozulmadan akran grubunda var olsun sınırları içinde özgür olsun diyorsanız doğru adres kesinlikle birçicekkoleji anaokulu iyiki varsiniz ..

 • Ş.

  Apartman katlarına hapsolmuş çocukların çocukluğunu,mutluluğunu,oyun ihtiyacını doyasıya karşılayacakları bir okul.Okul kurucuları Nur Hanım ve Emrah Bey profesyonel,yüreklerinde çocuk sevgisi ve merhameti olan,eğitimi ve çocukların geleceğini öncelikleri arasına koymuş idealist ve fedakar insanlar. Sıradışı yöntem ve teknikleri ve tüm eğitim yaklaşımlarının en iyi yanlarını okula yansıtıyorlar.İlçe mili eğitimden denetime geldiklerinde tevavuken okuldaydım.Tuzla bölgesinde böyle bir okulun bulunmadığını ,tuzla için bir şans olduklarını ifade etmişlerdi.Çocukların sevgiyle,bilgiyle,ilgiyle beslendiği bir yer.Sağlıklı beslenmeye ve organik ürünler kullanmaya özen gösteriyorlar.Olumlu kişilik özelliklerinin kazandırıldığı,Değerler ve karakter eğitiminin pedogojiyle uygun yapıldığı harika bir okul.İYİKİ TUALAYA GELDİNİZ.TUZLANIN EĞİTİM HAYATINA ÇOK ŞEY KATTINIZ.

 • N.

  Gerçek bir aile sıcaklığının,güvenin,sevginin,mutluluğun,profesyonelliğin ,ilginin,takibin mükemmel olduğu bir okul. iyi ki tuzlaya geldiniz. Tuzla için büyük bir şans olduğunuzu düşünüyorum. Çocuğumun rüyalarını süsleyen okul. Sizi çok seviyor, farkınızı yaşamaları için herkese tavsiye ediyorum.

 • N. B.

  Kurum sahibi ve kurucusu Sevgili Nur Hanım'ın gerçekten çocuk sevgisi ile inşa ettiği, tüm özveri ve hassasiyetle ilerlediği kendini sürekli geliştirme ve yenileme tutumunda olan çocuk dostu bir kurum. Güvenilirliği ve anneliğinin verdiği şefkati tüm öğrencilerine yansıtması adına bir anne yavrusu için önce bir kurumdan daha ne ister ki... Emeklerinize sağlık Nur Hanım ❤️

 • N.

  Montessori yi gerçek anlamda uygulamak için çok emek veren bir kadro, çocuğun seviyesine inmeye değil çocuğun seviyesine çıkmayı hedef almış kurucuları var ve öğretmenlerini de buna göre seçiyorlar. Materyalleri çok başarılı, montessori ye uygun.

 • G. B.

  Öyle içten öyle samimi insanlar ki kurucuları gözüm kapalı çocuğumu emanet edebileceğim nadir okullardan..Çocuğu bir birey görüp değer veren, fikirlerini önemseyen, şefkatli, merhametli nadir insanların toplandığı sevgi yuvası ❤️Öğretmenlerini titizlikle seçtiklerine yakınen tanık oldum, maddi kaygı duymadan o minik yüreklere dokunabilen ve hayata hazırlayan çok değerli öğretmenlere sahipler..Yürekten tavsiye ediyorum.

 • B. Ü.

  Çocuğumu gözüm kapalı 3 yıl emanet ettiğim ve bundan hiç pişman olmadığım Nur hanım ın kurucusu ve müdiresi olduğu, montessori eğitim sistemini benimsemiş, fiziki koşulları çocuklar için çok uygun olan bir okul.. herşey için size tekrar çok teşekkür ederim

 • H. T.

  Çocuğum için en önemsediğim noktalar, isteklerine ve ilgi alanlarına önen verilen, sevildiği, güvende hissettiği ve değer gördüğü bir okulda ilk okul deneyimini yaşamasıydi. Klasik eğitim de bunlari bulamayacağımı çok iyi bildiğim için Montesorri sistemini gönülden benimsemiş Bir Çiçek Koleji Anaokulunu tercih ettim. Bir sene harika geçti, oğlum bu sene birinci sınıfta ama hala Bir Çiçekte olmayı istiyor, rüyalarında okulunu görüyor ve okulundaki herkesi özlüyor. Bu şekilde hizmet veren bir kurumun başarılarının artmasını, çok daha fazla çocuğun bu ayrıcalıklı eğitimden yararlanmasını diliyorum. Pedagoji aşığı bir anne olarak tüm anne babalara Bir Çiçeği ve felsefesini, değerli öğretmen ve sahiplerini tanımadan karar vermemelerini tavsiye ederim. Her bilgi öğrenilir telafi edilir ama duygusal yaralarin telafisi olmuyor, çocuğunuzun kalbine dokunan bağ kuran bir okul bu okul. Çok güzel anılarımız var daha çok anlatabilirim ama mutlaka görmenizi tanımanızı tavsiye ederim.

 • T. Ç.

  Çocuklarımıza şefkatli yaklaşıyorlar, çok ilgililerHer zaman kendilerini geliştiriyorlar, yabancı dil eğitiminde yabancı öğretmen tavsiye ediyorum

"Özel Bir Çiçek Koleji Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Bir Çiçek Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Aydınlı Mahallesi, Gürpınar Cd. Bahçeler Sk. No:45, 34953 Tuzla/istanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum