fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Biricik Ahmet Yesevi Anaokulu

Özel Biricik Ahmet Yesevi Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 10:00/16:00

Özel Biricik Ahmet Yesevi Anaokulu Hakkında

Her çocuğa kendi algısını geliştirme fırsatı veren ve başkalarına saygılı olmayı da öğreten Özel Biricik Ahmet Yesevi Anaokulu çocuklara kendilerine güvenmeyi, paylaşımcı olmayı ve iş birliği yapmayı öğretmektedir. İstanbul’da Pendik bölgesinde hizmet vermektedir. Özel Biricik Ahmet Yesevi Anaokulu 3 ile 6 yaşındaki çocuklarımıza hizmet vermektedir. Bu yaş gruplarını çocukların bireysel yeteneklerini ve potansiyellerini kolayca ortaya koyabilmeleri için sınıflandırmıştır. Okul saatleri daha geç saatlere kadar çalışan ailelere uygun bir biçimde 08:00 ve 18:00 arasındadır. Anaokulu içerisinde psikolojik danışman bulunmakta ve öğrencilerle birebir olarak ilgilenmektedir. Okulda öğretmenler çocuklarla birlikte satranç, İngilizce, akıl-zeka, jimnastik, ebru, savunma sporu, binicilik, mutfak, yüzme, resim ve sanat aktiviteleri yapmaktadır. Özel Biricik Ahmet Yesevi Anaokulu 'nun sahip olduğu fiziksel imkanlar uyku odası, yemekhane, bahçe, açık ve kapalı oyun alanlarıdır. Anaokulunun kendine ait bir güvenlik ağı bulunmaktadır. Bu güvenlik ağı çocukların evden çıktıları anda başlayıp eve girmelerine kadar devam etmektedir. Bu güvenlik ağı okulun kendi servisiyle desteklenmiştir. Çocuklarımıza yol boyunca eşlik eden servis hostesleri de mevcuttur. Sınıfları 20’şer kişilik mevcuda sahiptir. Dil olanakları içerisinde Türkçe dili etkinlikleri düzenlenirken yabancı dil olarak da İngilizce dersleri verilmektedir. Çocukların sosyalleşme konusunda daha rahatlatmak, sosyal ve sanatsal gelişimini desteklemek adına Özel Biricik Ahmet Yesevi Anaokulu 'nda drama dersleri verilmektedir. Çocukların anaokulu içerisinde güvenliklerini sağlamak ve olası kazanları engellemek adına yumuşak zemin kullanılmış ve eşyalar çocuklara göre tasarlanmıştır. Temizlik ve hijyen konusunda gereken önem gösterilmektedir; çocukların tuvalet ve yemekhanesi günlük olarak temizlenmekte ve kontrolleri yapılmaktadır. Çocuklara el becerilerine yönelik el sanatları dersi, zeka oyunları ve bunu destekleyen satranç dersleri verilmektedir. Çocukların fiziksel ve bedensel gelişimlerine yardımcı olması için verilen beden dersleri alanın uzman olan öğretmenler tarafından çocuklara aktarılmaktadır. İçerisindeki kapalı alanlarında ve bahçesinde çocuklar için kaydırak, salıncak gibi oyuncaklara sahiptir. Özel ve anma günlerinde çocuklar için orijinal etkinliklere de yer verilmektedir. Bu etkinlikleri destekleyecek düzeyde aktif olarak çalışan gezi kulübüne de sahiptir. Özel Biricik Ahmet Yesevi Anaokulu çocukları bu özel günlerine uygun geziler ve ziyaretler düzenlemektedir. Çocuklar için tarihi ve doğa geziler de yapılmaktadır. Ayrıca çocuklar için doğum günlerine özel partiler verilmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Klasik Sistem

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

Yorumlar (5)

 • Okul her yönden iyi bir okul. İlgi alaka, temizlik, güvenlik, tecrübeli öğretmenler, beslenme ve dahası. Çocugum bu okuldan mezun oldu. İlkokuldaki öğretmenide çok memnun anaokulu na gitmesinden.

 • Çocuğumu bu okula gönderdim ilkokuldan önce iyi bir ön hazırlık oldu ve ilgi alanlarını erken yaşta keşfetmeye başladı. Bu durum da ders çeşitliliğinden ve tacrübeli eğitmenlerle çalışmalarından kaynaklanıyor. Kesinlikle bu okulu seçebilirsiniz

 • OA

  Rehberlik birimi çok ilgili Okula başladığından beri kızımın gelişimiyle ilgili sık sık bilgi veriyorlar bize. Önceki okulunda böyle bir ilgi hizmet görmemiştik bizi çok mutlu etti bu durum.

 • LK

  Kaliteli bir okul. Biz anaokulunda aradığımız her şeyin fazlasını bulduk. Eğitimse eğitim oyunsa oyun sosyallikse sosyallik... Güvenli ve temiz bir okul. Çocuğumu iki senedir gönderiyorum hiç pişman olmadım.

 • NT

  Öğrencilerin potansiyelini ortaya çıkarmak için ders çeşitliliğini bol tutmuşlar ve aile ortamı sağlayarak çocukların kendilerini özgürce ifade edebilmelerini sağlıyorlar. Zaten okulda çocuklar mutlu ve huzurlu kendi çocuğumdan ve diğer öğrencilerden gördüğüm kadarıyla.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Biricik Ahmet Yesevi Anaokulu İletişim Bilgileri

Ahmet Yesevi Mah. Hürriyet Cad. Yorulmaz Sok. No:1 Pendik/istanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum