fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Biricik Anaokulları

Özel Biricik Anaokulları verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Biricik Anaokulları Hakkında

İnsanlara faydalı olacak ve milli bir eğitim sistemi ortaya çıkarmak isteyen Özel Biricik Anaokulları çocukların içlerinde bir keşif duygusu olduğunu düşünerek öğrenme sisteminde keşfetme temeli üzerinden ilerlemektedir. Okulda öğrencilerin kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamak amacı ile 15 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Okul 07.30 ve 19.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Okulda uyku odası, yemekhane, büyük bir bahçe, oyun alanı bulunmaktadır. Bütün güvenlik önlemleri alınan okulda servis hizmeti mevcuttur. Çocuklar için tam zamanlı hizmet veren rehberlik servisi bulunmaktadır. Okulda İngilizce, Türkçe dil eğitimi, jimnastik, dans, müzik, drama, el sanatları, görsel sanatlar, okuma-yazma etkinlikleri eğitimi verilmektedir ve satranç, gezi, müzik, akıl ve zeka oyunları kulübü bulunmaktadır. Okulda öğrencilerin hangi öğrenme tipine sahip olduğu kültürel, bilimsel ve sosyal alanlardan çocuğa uygun olanın seçilmesine rehberlik edilmektedir. Sene boyunca dört defa çocuklara bilim, sanat, keşif ve tutum geliştirmesi karnesi verilen okulda, anaokulu eğitimi bittiğinde mezuniyet belgesi verilmektedir. Eğitim 3 basamaklı bir şemadan oluşmaktadır. Okul öncesi eğitim sürecince öğrenci bilgi, beceri ve davranışlarda istenilen yönde değişim olması beklenir. Doğayı ve çevreyi sevdirir, Dil ve Düşünme beceriler geliştirilir. Milli Değerler ile Duyarlılıklar öğretilmektedir, El becerileri ve Estetik becerilerini harmanlayan, Etik değerleri Eğitimin merkezine yerleştiren bir programdır, Bilim ve Bilgi’yi Bütünleşik eğitim anlayışıyla öğretilir, İrfan ve İnsan merkezli tutum geliştirmeye odaklanılır. Özel Biricik Anaokulları' nın kendine özgü eğitim değerleriyle çocuklara insanoğlunun dünyadaki varlık sebebi, kendinden başlayarak tüm evreni keşfetmesidir. Bu nedenle tüm eğitim öğretim esasları insanın bu yürüyüşüne eşlik edecek şekilde tasarlanmalıdır. İnsanoğlu dünyada mutluluğu bulmaya çalışır. Eğitim kişinin huzur ve mutluluğuna katkı sağlayacak içerik ve yöntemlere haiz olmalıdır. İnsanı analitik yöntemlerle anlamlandırmak mümkün değildir. Eğitim insanı bütünüyle kapsamalı, bir bütün olarak değerlendirmelidir. (Duygu, akıl, beden) anlayışları öğretilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

- Aktif Öğrenme Sistemi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (40)

 • Ma

  4 yaşındaki kızımı gönderiyorum.öğretmenlerinin ilgisinden kreşin vizyonundan çok memnunuz.

 • Ny

  Kaşif ekibi tam anlamıyla mükemmel. Kızımı gözüm kapalı bir şekilde emanet edebildiğim, kalıplaşmış bir eğitim sistemini benimsemeyip her gün çocuklarımızı bambaşka etkinliklerle,oyunlarla, verdiği eğitimlerle onları donatan, ufku geniş, özgür ruhlu, geleceğe güvenle bakan bilinçli çocuklar yetiştiren bir okuldan çok çok ötesi . İyi ki varsınız. İyi ki yollarımız kesişti.

 • Zy

  Öğretmenlerimizden ve idari çalışanlardan çok memnunuz. Oğlum okula giderken çok istekli ve okulda çok kaliteli vakit geçiriyor.

 • Es

  İçiniz rahat bir şekilde evladımı emanet ettiğim okul. İyi ki diyoruz. İkinci oğlumu da kayıt ettiricem inşallah

 • YO

  Merhaba, bu okulda iki kızım büyüdü çok güzel şeyler öğrendiler haklarını odeyemeyiz. Kesinlikle tavsiye ederim gözünüz arkada asla kalmıyor.

 • EH

  gözümüz arkada kalmadan gönül rahatlığıyla emanet edebilimek en güzeli daha ne olsun. Teşekkürler Bahçelievler Kaşifçoçuk anaokulu :)

 • DH

  Alanında uzman eğitimciler. Olumlu fiziki şartlarıyla çocuk olup tekrar okula gitme isteği uyandıracak harika bi kurum

 • Ng

  Okulun vermiş olduğu eğitim mükemmel öğretmenleri cana yakin çok güvenilir ve eğitim odaklı biz çok memnunuz.

 • TA

  Okulun ciddi ve özverili çalışması çocukların zeka ve el becerilerinin gelişmesine önemli katkılarda bulunmaktadır. Özellikle İngilizce ve değerler eğitimi konusunda gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

 • ŞU

  Eğitim anlayışları, öğretmenlerin çocuklara yaklaşımları ve özellikle ingilizce eğitimi konusunda çok başarılılar..

 • Biz okulun ilk olarak bahçesini çok beğendik oryantasyon sürecinde de çok işimize yaradı.ikiz erkek annesiyim bir tanesi konusamıyordu. çok ilerleme kaydettik. öğretmenleri çok iyi ilgililer en ufak bir şey de bilgilendiriyorlar.

 • BE

  2.5 yaşında oğlumu gönderiyorum 5.ayımız. Herhangi b sıkıntı yaşamadık,güvenle gönderiyorum. Yeme içmesinden bakımına eğitiminden psikolojik desteğine kadar herşey çok güzel ilerliyor. Güleryüzlü öğretmenler ve çalışanlar çocuğuma da güven veriyor.

 • NM

  Ogretmenler cok ilgili ve ozverililer. Gozum arkada kalmadan yavrumu emanet edebiliyorum.

 • EA

  Ben 21 aylıkken kızımı bu okula başlattık fakat, maalesef şehir değişikliğinden dolayı yaklaşık 2 ay sonra almak zorunda kaldık, ben çalışan bir anneyim, eşim de çalışıyor, çok okul araştırdım, oryantasyon sürecince diğer velilerle de görüştüm, çocuğumu gönül rahatlığıyla bırakabileceğim bir yer, merak ettiğimde bir telefon kadar uzağımdaydı bebeğim, her an günün her saati ulaşabiliyor, resim isteyebiliyordum, istediğimde kapı önündeki kameradan da izleyebiliyordum. Öğretmenlerin hepsi sevgi dolu ve nazikler.otoparkının olmaması, ama yerinden dolayı bu pek mümkün değil maalesef.

 • DT

  Okulumuzun öğretmenlerinden,düzeninden ve eğitiminden çok memnunuz. .

 • Sk

  Kesinlikle gözünüzün arkada kalmayacağı ve çocuğunuza kattıklarını çok net fark edeceğiniz bir kurum. Şiddetle tavsiye ediyorum.

 • BY

  Site vasıtasıyla tanıştım okulumuzla çok memnunuz. Oğlum severek gidiyor her gün. Öğretmenlerin çalışanların çocuklara olan tutumu, okulun eğitiminden cok memnunum insallah ilkokula baslayana kadar devam ederiz :)

 • MD

  Okulumuz bizim canım okulumuz canım öğretmenlerimiz çok seviyoruz ilgi alaka çok iyi eğitim çok güzel 2 buçuk sene oldu bu sene mezun oluyoruz

 • CT

  Başta müdüre hanım ve öğretmenler Çok ilgili ve özverili çalışıyorlar kendi çocukları gibi bakıyorlar çalışan anne olarak gözüm arkada kalmıyor çocuğum okulu ve öğretmenini çok seviyor

 • Ky

  Çok kaliteli ve iyi bir okul. Herkese tavsiye ederim. Eğitimlerinden ve öğretmenlerinden çok memnunuz.

 • Danışmanında temizlik görevlisine, öğretmenlerinden müdürüne kadar o kadar güler yüzlü bir ekip ki iyi ki bu okuldayız içimiz çok rahat ❤️

 • Ey

  Oğlumun bu yıl kaşif Anaokulundaki 3.yılı olacak. İşini hakkıyla yapan, ciddiye alan çocukların mutluluğu için çabalayan kocaman bir aile burası. Herkese çok teşekkürler. Başarılarınızın devamını dilerim.

 • Y

  Biz 10 aydır bu kreşe devam ediyoruz güleryüzlü ve cana yakın bir kadroya sahip başarılarının devamını dileyerek her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim gösterdikleri emekleri için çok teşekkür ediyorum.

 • E

  Kaşif çocuk akademisi Bahçelievler şubesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.En donanımlı ,en mükemmel bir okul diyebilirim.

 • Ks

  Cocuklarımızı guvenle bıraktığımız guler yüzlü kadrosu ile guvenebıleceğimiz yer oldunuz çok tesekkür ederiz.

 • DD

  Çocuğumu emanet edebileceğim benden sonraki ikinci yuva diyebilirim. Öğretmenleri,okul idaresi, yemekleri, ve eğitimi oldukça iyi ve güzel. Evladım 2 senedir o sıcacık yuvada ilgi,sevgi,saygı,şefkat görmektedir. Gözümün arkada kalmadığı ve güvendiğim tek okul diyebilirim.

 • M

  Güler yüzlü personelleri, profesyonel bakış açıları daha içeri girer girmez hissediliyor. daha önce büyük oğlumu göndermiştim şimdi küçüğünü yolluyorum. Eğitimlerinden çocuğumla gerçekten özverili ilgilenmelerinden dolayı çok memnunun.Yapmacık değiller.

 • Bahçelievler civarındaki en donanımlı okul diyebilirim.Çocuğumun burada olmasından çok mutluyuz.İyi bir şekilde eğitim almakta yanı sıra duygu eğitimleri beni çok etkiledi öğretmenleri Güler yüzlü sıcakkanlı tam bir aile ortamı var sizinle olmaktan çok memnunum.

 • ÖB

  4 yaşındaki kızım bu sene başından beri bu okulda, Kaşif Çocuk'tan önce gittiği okullara isteksiz giderdi, şimdi ise büyük bir hevesle gidiyor. Öğretmenlerin çocuklara yaklaşımı, eğitim kalitesi ve güvenlik üst düzey. Şimdi 1 yaşında bir oğlum var ve onu da ilerleyen yıllarda kesinlikle bu okula göndereceğim.

 • E

  Gösterdiğiniz sonsuz özveriden dolayı hepinize çok teşekkür ederim. Çocuğumu her zaman emin ellerde hissettim hiç bir zaman gözüm arkada kalmadı Başarılarınızın devamını diliyorum.

 • GO

  Anaokulunda çocuklar kendi yuvaları gibi eğleniyor öğreniyor çok memnunuz ilgi ve alakaları için teşekkürler.

 • HT

  Çocuklarımız bol bol bahçede vakit geçirip, oyunlar oynuyorlar. Onları mutlu görmek bizler için yeterli.

 • LG

  İki kızım da bu okuldan mezun oldu, öğretmenler çok ilgili ve çocuklarıma çok şey kattılar. Büyük kızım ilkokula başlayınca eğitimin farkını daha iyi anladım. Yaşıtlarından önde bir şekilde ilkokula başladı. Emekleriniz için teşekkür ederiz.

 • BK

  Yıllardır güvenle çocuklarımı bırakabildiğim, her zaman güler yüzle karşılandığım sıcacık bir yuva sizinle olduğumuz için çok mutluyuz.

 • Donanımlı bir eğitim kadroları var. Psikolog hizmetlerinin olmasından çok memnun kaldık. Yemek listelerinin diyetisyen tarafından hazırlandığını, yoğurdu bile kendilerinin mayaladıklarını öğrenince içim çok rahatladı. Teşekkürler.

 • MG

  Güler yüzle karşılanıyoruz. Çocuğum okula her gün severek gidiyor. İngilizce eğitiminden özellikle çok memnunuz. Herkese tavsiye ederiz.

 • Kadrosu çok donanımlı. Okulun çok güzel ve büyük bir bahçesi mevcut. Doğa eğitimleri yapıyorlar. Çok memnunuz.

 • AK

  İlgi, İnanç, Sevgi ve doğru eğitimin verildiği gerçek bir eğitim irfan yuvası. Çocuğunuzu gönlünüz rahat bir şekilde emanet edebileceğiniz düzgün insanlar hepsi çalışanların.

 • NA

  Çocuğumun burada olduğunu bilmek gün içinde sürekli içimi rahatlatıyor. Aile ortamı sağlanabildiği için çözüm ve öğrenci odaklı onların güzel ve doğru yetişmesi odaklı çalışmalar yapılıyor.

 • YD

  Özellikle ilkokulda faydasını görüyorsunuz böyle bir okulun. Verilen eğitim gösterilen ilgi ve şefkatin önemli olduğunu başarıyı da beraberinde getirdiğinde anlıyorsunuz gerçekten.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Biricik Anaokulları İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mahallesi Talatpaşa Caddesi No:5 Kat:1-2-3 Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum