fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Büyük Düşler Anaokulu

Özel Büyük Düşler Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:30
Sabahçı: 07:30/13:00

Özel Büyük Düşler Anaokulu Hakkında

Ne kadar büyük hayaller kurulursa insanların o kadar ileriye gidebileceğini düşünen Özel Büyük Düşler Anaokulu bu görüşle ilerleyerek Kartal bölgesinde çocukların hayallerine ortak olmaya başlamıştır. Okul teknolojik olarak donanımlı bir yapıda olup doğa ile iç içe bir ortamda bulunmaktadır. Okul fiziksel yapı olarak 500 m2'lik bir bahçeye ve 250 m2 büyüklüğünde bir binaya sahiptir. Doğal yaşamı destekleyici aktiviteler düzenleyen kurum okul bahçesini tarım alanı , ördek kümesi , kum havuzu olmak üzere belirli bölgelere ayırmıştır. Çocuklara eğitim verilirken karma bir eğitim sistemi benimsemiştir bu karma sistem Montessori , High Scope , Gardner'ın çoklu zeka kuramı gibi belli başlı modelleri benimsemiştir. Bu eğitim modellerinin genel olarak temelinde çocuklar bulunmakta ve çocukların etkinliği ön planda tutulmaktadır.Özel Büyük Düşler Anaokulu 'nda 3 adet sınıf bulunmaktadır; küçük grup olarak adlandırılan sınıfta 36 ayını doldurmuş çocuklar , orta grup sınıfında 4-5 yaşındaki çocuklar , büyük grupta ise 5-6 yaş gruplarındaki çocuklar bulunmaktadır. Yabancı dil eğitiminin sadece dil için yararı olmamakla beraber erken yaşta alınan yabancı dil eğitimi ile çocukların birçok farklı alanda da başarılı olmasını sağlarken çocukların algılarını da geliştirmektedir. Öncelikle çocukların fiziksel gelişimini desteklemekte olan bale , dans , folklor eğitimler müzik eğitimi ile beraber çocukların ritim duygularının gelişmesini sağlamaktadır. Fiziksel gelişimi destekleyici etkinlikler olarak jimnastik ve beden eğitimi dersleri de çocukların güçlenip gelişmesini sağlamaktadır. sabah, öğlen ve ikindi olmak üzere üç öğün beslenme verilmektedir. ve beslenme şekli organik besinlerden tercih edilmektedir. Bu sayede çocukların sağlıklı bir beslenme alışkınlığı kazanması sağlanmaktadır. Okul içinde ve çevresinde temizliğe büyük önem verilmektedir. Çocuklarla birlikte sabah jimnastiğinin arkasından sabah kahvaltısı ve ardından sınıf faaliyetleri yapılmaktadır. Satranç dersleri sayesinde çocukların zekâ kıvraklığı ve atiklik kazanmaları sağlanmaktadır. Okulda haftanın bir gününde mutfak etkinlikleri yapılmaktadır ve çocukların el becerilerinin gelişimi desteklenmektedir.Yapılan bazı etkinliklere aileler de davet edilmektedir bu sayede çocukların aileleri ile bir etkinlikte aktif olarak bulunmaları sağlanmaktadır.Sınıfça kültürel ve bilimsel geziler yapılmakta ve bazı geziler daha çok eğlenme amaçlı da olmaktadır. Haftanın belli günlerinde fen ve doğa etkinliklerine de yer verilmektedir. Özel gün ve haftalarda değişik kutlamalar ve faaliyetler yapılmaktadır. Yapılan faaliyetler ile çocuklar üzerinde farkındalık yaratılmaya çalışılmaktadır. Okulun servis hizmetleri de vardır. Yaz okulu etkinliklerinde çok farklı faaliyetlere yer verilebilmektedir. Örneğin buz pateni, binicilik, yüzme, ritim ve dans, okul öncesi okuma ve yazma etkinlikleri, okul öncesi eğlenceli matematik etkinlikleri gibi.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

- Hibrit Eğitim Modeli

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

Yorumlar (4)

 • EK

  Okul ararken çok sıkıntı çekmiştik. kızım için doğru okulu aradık kriterlerimize en yakını Büyük Düşler'di ve okulla görüşmeye gittik. okul yöneticisi bizi ilgiyle ve güleryüzle karşıladı. Sonrasında da verdiği tüm vaadleri yerine getirdi.

 • ÇD

  Verdiğim parayı sonun kadar hakediyor. bir çocuğum daha olsa bu okula gönderirim. Kızım okulunda o kadar mutlu ki bazen akşamları zor getiriyoruz eve. Üstelik daha bir dönem olmuş olmasına rağmen.

 • SG

  Büyük düşler bizim için çok büyük bir şans oldu kızım ilk defa okul tecrübesini burada yaptı. Kızımdaki değişim ve gelişim çok güzel. çok memnun kaldık.

 • SK

  Sınıf mevcutlarının az olması avantaj böylece öğretmenler çok daha fazla ilgilenebiliyor. Okulda çalışan velilere yardımcı olabilmek için akşamları nöbetçi öğretmen geliyor bu bizim için çok iyi çünkü çocuklarımızı güvenle emanet edebiliyoruz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Büyük Düşler Anaokulu İletişim Bilgileri

Petroliş Mh. Haritacılar Cd. Şehit Alaattin Buluç Sk. No:3 Kartal / İstanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum