fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Büyükçekmece Koleji Anaokulu

Özel Büyükçekmece Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Büyükçekmece Koleji Anaokulu Hakkında

2016 yılından bu yana 250 metrekare eğitim alanı, 400 metrekare yeşil alanı, kaliteli eğitim materyalleri ve eğitim metotları ile eğitim vermekte olan Özel Büyükçekmece Koleji Anaokulu alanında uzman eğitmen kadrosu ile değerlerini bilen, sorumluluk sahibi, başarılı, empati kurabilen, saygı, hoşgörü, merhamet, yardımlaşma, sorumluluk alma gibi duygulara sahip, çevresini koruyan ve insanlar ile iyi iletişim kurabilen bireyler yetiştirmektedir.
Montessori eğitim modeli uygulanmakta olan okulumuzda çocukların bu eğitim modeli ile deneyerek, tecrübe ederek, araştırarak ve sorgulayarak öğrenmeleri sağlanmaktadır. Bu modelde temel amaç çocuğun bağımsızlaşması için ona yardım etmek, özgürce seçimler yapabilmesi için sorumluluk bilincini kazandırmak, kendini gerçekleştirmesi için yaşantılar oluşturmak, dünyaya kendinden emin, sevgi dolu, insancıl ve barışçıl bakmasını sağlamak, içinde bulunduğu kültürünü yaşatmak, doğal dengenin korunması bilincini yerleştirmektir. Özel Büyükçekmece Koleji Anaokulu'nda tam ve yarım gün eğitim programı uygulanmaktadır. Çalışan velilere kolaylık sağlamak açısından okul 07.30 - 18.30 saatleri arasında açıktır. Özel Büyükçekmece Koleji Anaokulu'nda sabah erken saatlerde gelen çocuklarımızla birlikte gün içerisinde nefes egzersizi, yoga, sanat, müzik, spor, ekoloji, mutfak, orff, dans, satranç, zeka oyunları, jimnastik gibi etkinlikler yapılmaktadır. Öğrencilerin küçük yaşta 2 dil eğitimi alarak dünya standartlarında öğrenciler olmalarını amaçlamakta ve tam öğrenme yaşlarında dil yeteneklerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Ayrıca derslerde yabancı dil konuşan öğretmenlerle çocuklarımızın Almanca ve İngilizce diline maruz kalmaları onların beyin gelişimini olumlu yönde etkilemektedir.
Okulumuzun kendi mutfağında hazırlanan yemeklerin taze ve organik olmasına özen gösterilmektedir. Gün içerisinde çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek imkanı sunulmaktadır.
Ayrıca okulda çocuklarımızın yaz aylarının belli bir dönem aralığında arkadaşları ile keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla yaz okulu eğitim programı uygulanmaktadır. Çocuklara ihtiyaç duyabilecekleri tüm imkanları sağlayan Özel Büyükçekmece Koleji Anaokulu'nda servis ve güvenlik imkanları da bulunmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Psikolojik Danışma

Yorumlar (22)

 • Fy

  4 yaşındaki oğlumun her gün koşarak gittiği kesinlikte tavsiye edeceğim okul. Gerek öğretmenlerin ve tüm çalışanların çocuklarla ilgisi, gerekse eğitim kalitesi çok güzel. Çiğdem hanım ve ekibine (zuzan öğretmenimizi özellikle belirtmek isterim) tüm kalbimizle teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 • ku

  herşey çok güzel gidiyor çok teşekkürederiz kızımız okulunu çok seviyoryok

 • Okulumuzu kesinlikle öneriyorum. Hep idari yönetim olarak hem öğretmenler olaral çok memnunuz. Çocuğumuzda okulunu ve öğretmenlerini çok seviyor.

 • ku

  kızımız için her şekilde çok güzel karar verdik almanca ingilizce çok iyi öğreniyor herşeyden çok memnun kaldık bu civarlardaki okullardan en iyisi tavsiye ederim

 • SK

  Gönül rahatlığıyla kızımı emanet edebileceğim bir okul. Öğretmenler çok sevgili saygılı şevkatle çocuklarımızla ilgili alakaladır. Herkese tavsiye ederim ben çok memnunum.

 • Bo

  Biz okulumuzuda kadromuzuda çok seviyoruz kızım okulda ve benim içim çok rahatYok

 • H

  Çocuğunuzun gelişimini adım adım göreceksiniz. Eğitim ve öğretimin kalitesi ile tanışın..

 • YE

  Merhaba Cigdem hanim, Basvuru yaptirdigimizda belirtgimiz gibi Merti gecici olarak kayit ettirmisdik. Mertin Babasi beli olmayan bir süre Türkiyede calisacagi icin, net bir tarih verememistik. Malesef Türkiyedeki isi bitti ve Almanyaya dönüs yapmak zorunda kaldik. Mertin Anaokuluna gitti dönem sizlerden cok menun kaldik, hatta Almanyadaki Anaokuluna basladiginda ögretmenleri Mertde cok büyük bir gelisme fark etmisler, bunda sizinde payiniz cok var bunun icin cok tesekkür ederim. Sevgilerle

 • FT

  Eylül başında ziyaret ettiğim okulda Çiğdem hanım adeta harikalar yaratmış. Ziyaretim oldukça uzun sürdü ( tam bir gün). Okulda hem ders ortamını hem de ders dışındaki faaliyetleri gözlemleyebilecek zamanım oldu. Bu gözlemlerimden yola çıkarak şunları söyleyebilirim: 1-Kendi alanında uzman deneyimli ve genç bir öğretmen kadrosu var. 2-Yemeklerde tamamen doğal gıdalar kullanılıyor. Katkılı ve hazır gıdalar öğrencilere kesinlikle yedirilmiyor. Bu durum öğrencilere de yansımış , çok sakinler aşırı enerji patlamaları yaşamıyorlar ve uykuya dalma sorunları yok. 3- Yatma alanları en üst katta. Odanın nem ve oksijen koşulları sürekli düzenleniyor. 4-Oldukça geniş bir bahçe alanına sahip ve güvenli oyuncaklar var bu bahçede. 5-Sanatsal etkinlikler sürekli ders programı içinde. 6- İngilizce ve Almanca yabancı dil olarak veriliyor. 7- Okulun psikoloğu var ve zaten Çiğdem hanım da psikoloji yüksek lisans derecesine sahip aynı zamanda. Anlatmak yetmez gidip ziyaret etmelisiniz.

 • HB

  Uzunca bir araştırmadan sonra çocuğumuzu 4 ay önce Büyükçekmece koleji anaokulu'na verdik. Aile olarak beklentimiz önce çocuğumuzun güvenliği, sağlığı sonra dil ağırlıklı iyi bir eğitimdi.Bu okul beklentilerimizi karşılamış durumda. Emeği geçen öğretmenlere ve güler yüzünü her daim bizlerden esirgemeyen Çiğdem hocamıza ailecek teşekkür ediyoruz.

 • Fb

  Okulun fiziksel yapısı dışarıdan çok hoşuma gitmişti .İçeri girdikten sonra sahibi Çiğdem hanım ın sıcaklığı ,çocuklara çok yakın davranışı Avrupa’da gördüğü eğitimin güzel taraflarını Eğitime yansıttığı hemen hissediliyordu. Başta İngilizce Almanca satranç ve birçok aktiviteyi keyifle yapıp eve tatlı yorgunlukla gelmişse bi cocuk bizden mutlusu yok.okulun sahibi psikolog ise ekipte sağlam oluyo. Emeğinize sağlık teşekkür ederiz.

 • Ey

  Daha önce kızımda çok sorun yaşadığım için; oğlum içim çok teferrüatlı bir araştırma yaptım . Çünkü çocuğumun kendini iyi ifade edebilmesi ve mutlu olabilmesi çok önemliydi. Ayrıca müdürünün ve tüm personelin deneyimli olması da çok önemliydi. Sonucunda mutlu ve huzurlu bir çocuk ve aile bize armağan ettikleri için minnetarı...

 • E

  Okulumuzda bütün eğitmenlerimiz çok ilgili, her sorumuza ve isteğimize hızlıca dönüş yapıyorlar, güvenlik anlamında gözüm arkada kalmıyor, Kumru öğretmenimiz çok bilgili ve çocuklarla birebir ilgileniyor.Aynı şekilde Çiğdem hocam ve Gizem hanımda biz velileri hiç merakta bırakmıyorlar. Etkinliklerin hepsini çocuklar severek yapıyor. Çocukların hergün açık havaya çıkması ve parkta vakit geçirmesi de çok önemli. Yabancı dil, satranç ve tiyatro gösterileri de çocuklarımıza önemli katkı yapıyor.Yemek menüsündeki bazı günlerdeki karbonhidrat ağırlığının biraz daha proteine kaydırılması gerektiğini düşünüyorum.

 • 2 yıldır devam ettiğimiz okulumuz eğitimcilerinden özellikle sezen ve gizem öğretmenimize tşk ediyorum 3,5 yaşındaki kızım yabancı dil alfabe, rakamlar, renkler, ayları ve çeşitli şarkıları çok aktif bir şekilde söylemektedir okulumuzun vermiş olduğu eğitimle çok iyi yerlere geliceğine inanmaktayım emeklerinize sağlık

 • Öncelikle sözlerime Büyükçekmece Koleji ailesine teşekkür ederek başlamak istiyorum; Başta okul kurucusu Çiğdem hanım sonra kurum Psikoloğu gizem hanım ve güzeller güzeli sınıf öğretmenimiz kumru hanıma minnettarım. Çiğdem hanım okuldaki bütün çocukları kendi çocuğu gibi gören onlar için hep en iyisi olsun diye çırpınan biri. Gizem hanım ise bütün çocuklara verecek sevgisi, şefkati,sabrı sonsuz biri. Problemleri çözmede , gözlemlemede en iyisi. Kumru hanım ise hiç bir çocuğu ayırt etmeden hepsine aynı sevgi ve merhamete sahip. Görünmeyen gizli kahramanlarımız anne yemekleri yapan nimet hanım ve çocuklarımızın hijyenini sağlayan Nazlı hanıma da teşekkürü borç bilirim.

 • BE

  Okulumuz her anlamda bir Annenin gözünün arkada kalmadığı bir yer. Oğlum 1 yıldır devamlı olarak gidiyor ve çok mutlu. Başta anne şefkati gösteren sınıf öğretmenimiz Sezen Hanım'a, çocuklarımızın herhangi bir farklı davranışı hemen gözlemleyip o konuda aile ile birlikte iş birliği yapan ve olumlu yönde aileyi yönlendiren pedagogumuz Gizem Hanım'a, okulu devraldıktan sonra muhteşem değişimler yapan ve çocuklara daha sağlıklı bir ortam sunan okul sahibi Çiğdem hanım'a ve ilgilenen tüm ögretmenlerimize, teşekkür ederiz.

 • M

  Çocuğumun mutlu ve huzurlu olduğu okuldur.O mutlu olunca bizlerde çok mutluyuz. Tüm öğretmen ve yöneticimize çok teşekkür ederiz ilgi ve alakalarından dolayı.

 • hb

  okulumuz her açıdan mükemmel diyebilirim. öğretmenlerimiz çok ilgili ve sevgi dolu eğitim sistemi çok güzel çocuklara çok güzel bilgiler veriliyor. okulumuzun bahçesi çok güzel bahçede oyun saatlerimiz oluyor. yabancı dil eğitimi alıyoruz. ben bir veli olarak okulumuzdan çok mutlu ve huzurluyum. güvenilir huzurlu bir ortamda sevgili çocuğum.okulumuzla ilgili olumsuz hiç bir düşünceye sahip değilim.

 • mm

  Okulumuz tek kelimeyle mükemmel en güzel yanı tüm sorularınıza eksiksiz cevap veriliyor bence denemenizde fayda var buyukcekmece koleji denemeye deger.

 • K

  Okulun sahibi Çiğdem Hanım, pedagog Gizem Hanım ve sınıf öğretmenimiz Sezen Hanım ile birlikte okulda ki tüm öğretmenler çocuklara sevgiyle yaklaşıyor , gözüm arkada kalmıyor. Ayrıca çocukların güzel vakit geçirebildiği bahçesinin , parkının olması da büyük avantaj.

 • Hi

  Çocuğumuzu güvenle emanet ettiğimiz ve çocuğun gelişimi ile ilgili psikolojik, sosyal ve duygusal anlamda gelişimine destek olan ve ekip ruhu ile çalısan özverili bir okul. Yemekleri muhteşem. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

 • bb

  Sıcak bir aile yuvası kadro mükemmel öğretmenlerimiz sevgi dolu yöneticimiz yenilikçi TEŞEKKÜR EDERİM KENDİM VE KIZIM ADINAYok

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Büyükçekmece Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Fatih Mahallesi, Çanakkale Şehitleri Caddesi, No:33, Büyükçekmece / İstanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum