fb
Özel Büyüyen Adımlar Anaokulu

Özel Büyüyen Adımlar Anaokulu

0 212 963 2073
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30

Özel Büyüyen Adımlar Anaokulu Hakkında

Özel Büyüyen Adımlar Anaokulu 9 yıldır Şişli Esentepe’de “Butik Okul” konseptinde hizmet vermektedir. 3-6 yaş arası okul öncesi dönem çocuklarıyla hafta içi her gün 08:00 - 18:30 saatleri arasında 5 tam gün, 3 tam gün ve 5 yarım gün olarak çalışmaktadır. Okul kurucusu ve Okul müdürü İdealist bir çift olan Büyüyen Adımlar aynı zamanda Aile okulu konseptinde çalışmaktadır. Okul Müdürü Çocuk gelişimi ve Okul Öncesi Eğitim alanlarından mezundur. Okulda Temel Milli Eğitim programı, 3 - 12 yaş arasındaki çocuklar için tasarlanmış global düzeyde geçerliliği olan PYP ilk yıllar programı, Montessori modeli, high scope , yaşayarak- görerek ve deneyler yaparak öğrenme teknikleri gibi birçok modelden yapılan seçimler ile karma bir eğitim programı benimsenmektedir. Alanında uzman eğitim kadrosunun yanı sıra yine kendi alanında uzman eğitimciler eşliğinde İngilizce, Yoga, Satranç, Orff, Modern dans ve Bale dersleri verilmektedir. Uzman psikolog gözetiminde ilerleyen eğitim süreci ile Özgüveni yüksek,sosyal, yetenekleri keşfedilmiş, sanatsal ve kültürel etkinlik kazanmış, sevgi ile bütünleşip, saygı ile hareket eden çocuklar yetiştirme bilinci ile ilerlemektedir .Özel Büyüyen Adımlar Anaokulu 3 tarafı bahçe ile çevrili 2 katlı müstakil bir villa da eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Toplam kullanım alanı 500m2′ dir. İç mekan kullanım alanı 300m2 olup, her yaş grubuna ayrı bir sınıf bulunmaktadır. Her katta çocuklar için dizayn edilmiş lavabo ve wc bulunmaktadır. Bahçe ise, 110 m2 oyun parkı, 40 m2 yeşil alan, 50m2 çok amaçlı kullanım alanından oluşmaktadır. Ayrıca bahçe de tavuk, horoz ve tavşanların bulunduğu ve bakımını çocukların üstlendiği kümes bulunmaktadır. Yine çocukların kendi ekip biçtikleri bir sebze bahçesi vardır. Çocuklar okula Anne-Babaları tarafından getirildikleri gibi, okulun anlaşmalı olduğu okul servisi ile ulaşım hizmeti sağlanmaktadır. Araçta çocuklar kendilerine uygun koltuklarda ve her çocuk için olan emniyet kemerlerini takarak güvenli bir yolculuğa hazırlanmaktalar. İşlenen konularla aynı anda ilerleyen temel deneyim eşliğinde çocuğun yaratıcılığını kullanarak bir şeyler üretmesi, farklı materyalleri tanıması ve kullanması, sanata ve yaratıcılıklarına yönelik ve ilgilerinin uyandırılması hedeflenerek Özel Büyüyen Adımlar Anaokulu 'nda boya çalışmaları, yoğurma maddeleri ile yapılan çalışmalar, kağıt işleri ve origami teknikleri ile yapılan çalışmalar, atık materyal çalışmaları gerçekleştirilmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Bahçe
Hayvanat Bahçesi
Sera
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Akıl ve Zeka Oyunları

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- (PYP) Primary Years Program - İlk Yıllar Programı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Metal

- Keçe

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • B. O.

  2 senedir okulumuz. Çok memununuz. Sahipleri ve öğretim kadrosu, eğitim-öğretim sistemi, olanakları (bahçesi, konumu, ücreti vb.) memnun olmamız sebepleri arasında. Özellikle eğitim öğretim sisteminin sürekli aktiviteler eşliğinde olması okulun fark yarattığı en önemli kısım bence. Çocuklar öğrenirken aynı zamanda da eğleniyorlar, eğlenirken öğreniyorlar. Sürekli bir aktivite ile öğrendiklerini pekiştiriyorlar. Önemli günler de aynı şekilde atlanmadan, eğlenceli ve eğitici bir şekilde kutlanıyor. Biz okulumuzu çok seviyoruz. Büyüyen adımlar anaokulu çocuğunuzu güvenerek emanet edebileceğiniz bir okul. Aynı zamanda bu uygulama ile de sürekli irtibat halinde olabiliyorsunuz. :)

 • N. A.

  Merhabalar ben çocuğum için kreş araştırırken öncelikle sıcak ve samimi bir ortam olsun istemiştim okulun kurucularının çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitim alanından mezun oluşu ise benim için + puandı.Okulun müstakil oluşu arka tarafında oyun bahçesinin oluşu, ön tarafında sebze bahçesinin olması ,kümes hayvanlarının olması çocuklar için bu şehir hayatında büyük şanstı.Ayrıca okul eğitim kalitesi açısından da oldukça yüksek. Yapılan etkinlikler hem eğitici-öğretici hem eğlendirici biz okulumuzdan çok memnunuz herkesin çocuğunu güvenle bırakacağı bir yuva teşekkür ederiz Büyüyen Adımlar:-))

 • Y. .

  Merhabalar adım Y. F Büyüyen Adımlar Anaokulu’na yıllarca çocuklarımı verdim. Eğitiminden, personelinden, öğretmenlerinden ve kurucularından inanılmaz memnun kaldım ve gönül rahatlığıyla herkese öneriyorum. Çevremdeki okulları duyuyorum görüyorum ister istemez kıyaslama yapıyorum. Aralarında inanılmaz fark görüyorum. Fark derken (eğitim, temizlik, davranış, etkinlikler, geziler, branşlar, şefkat, sevgi ) böyle devam etmesi dileğiyle. Kurucusu MÜGE NASUH ve TEKİN NASUH’a böyle güzel bir okul yönettikleri için sonsuz teşekkür ederim ve başarılarının devamını dilerim.

 • m. b.

  Çocuğunuzu güvenle emanet edeceğiniz, eviniz gibi bir yuva.Tam bir aile okulu. Eğitimin kalitesi son derece yüksek ve ingilizce, satranç, yoga, modern dans, orff dersleri ile destekleniyor. İçinde oyun parkı, sebze bahçesi ve kümesi olan harika bir bahçesi var. Okul fiyatı da oldukça uygun

 • S. K.

  Eğlenceli ve öğretici kelimeleri geliyor büyüyen adımlar denince aklıma. Bahçesinde özellikle havalar ısınmaya başlayınca velilerinde katılımıyla çok güzel etkinlikler oluyor. Sosyal ve iletişimi koparmayan bir okul. Çocuklarda çok seviyor okullarını.

 • H. D.

  Okula ilk başladığımız gün oğlum bahçede bulunan kümes hayvanlarını o kadar çok sevmişti ki zar zor eve dönebilmiştik. ertesi gün bizden önce uyanıp hadi anne tavşanları sevmeye gidelim demesiyle bir günde bu kadar büyük bir değişimi nasıl gerçekleştireceğinin iyi bilen bir anaokulu olduğu konusunda eşimle hemfikir olduk.

 • I. H.

  Özellikle müstakil bir bina da anaokulunun olması büyük avantaj çocukların gönüllerince eğlenebilmeleri ve doğayı tanımaları için. Yapılan etkinlik ve gezilerden de son derece memnunuz.

 • S. A.

  Okulun sahipleri çocukları tanıyan ve ihtiyaçlarına yönelik hareket eden insanlar. Okulda çocuklar genel olarak mutlu ve dikkat ediliyor neler yapabilip yapamadıklarına ve annele babalarla ona göre iletişime geçiliyor.

"Özel Büyüyen Adımlar Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Büyüyen Adımlar Anaokulu İletişim Bilgileri

Haberler Sk. No: 7 Esentepe / Şişli - İstanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum