fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çamlıca İnci Yıldız Anaokulu

Özel Çamlıca İnci Yıldız Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:20/19:00

Özel Çamlıca İnci Yıldız Anaokulu Hakkında

Özel Çamlıca İnci Yıldız Anaokulu ile öğrencilerin eğitim ve öğretim faaliyetlerinden keyif alabilecekleri, öğrencinin eğitim faaliyetlerinin en önemli öznesi olarak rol alacağı, farklı düşünen, fark edilen, öz güveni ile inisiyatif alabilen butik bir okul atmosferi ortaya koyulmaktadır. Okuldan mezun olan öğrenciler, aldıkları kaliteli eğitimle; bilimde, sanatta, sporda, teknolojide ve gelecekte, kısacası yaşadıkları dünyada lider, parmakla gösterilen milli ve maneviyatı güçlü olacak verimli birey olmaktadırlar.
Özel Çamlıca İnci Yıldız Anaokulu, öğrencilerinden ve velilerinden aldığı güçle hizmet yelpazesini hızla büyütüyor. Geleneksel okul öncesi eğitim anlayışının dışında, butik, farklı, sıcak okul modeli ortaya koyarak, öğrencilerini farklı bir gelecek için yetiştirmeye, yürüdükleri bu güzel yolda rehber olmaya devam ediyor. Yaratıcı Sanat Eğitimi ile amaç çocukların yaratıcılığını, hayal güçlerini kullanarak kendilerini sanat yoluyla ifade edebilmeleri ve özgün çalışmalar yapmaları için desteklemektir. Bilişsel anlamda problem çözme, farklı bakış açıları geliştirme, neden sonuç ilişkisi kurma, yönergeleri anlama ve takip etme, sosyo - duygusal anlamda empati işbirliği, paylaşma, grupla birlikte hareket etme vb. becerileri de yaratıcı sanat çalışmaları yoluyla geliştirme imkanı bulurlar.
Okul içerisinde ekolojik bahçe, müzik, drama, sanat ve tiyatro, satranç, akıl oyunları eğitimleri yapılmaktadır. Bu sayede çocukların yeteneklerini keşfetmeleri sağlanır. Özel Çamlıca İnci Yıldız Anaokulu'nda bulunan psikolojik danışmanların çocukların sosyal-kültürel, zihinsel, dil, psikolojik, öz bakım becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. Çocukların psikolog takibinde gelişimleri takip edilmekte, öz güvenlerinin gelişmesi amacıyla çalışmalar yapılmakta, zengin materyaller ve oyuncaklarla hayata hazırlanmaktadır. Okulda ayrıca çoklu zeka programı ve robotik kodlama uygulanmaktadır. Çoklu zeka programı ve robotik kodlama ile çocuklar zayıf ve kuvvetli yönlerini, ilgi alanlarını fark edebilmektedirler. Çocukların fiziksel ve sosyal gelişimleri için yaş grupları ve yeteneklerine göre tercih edebilecekleri spor alanları bulunmaktadır.
Ayrıca okulda yaz okulu eğitim programı da bulunmaktadır. Yaz okulunda +2 yaş çocuklarla basketbol, yüzme, survivor, bowling, binicilik, ingilizce, müzik, resim, atölye, karaoke, drama ve akıl oyunları etkinlikleri yapılmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (17)

 • R

  Okul çocugum için güzel bir fırsat, her yönüyle, temizliği, etkinlikleri, düzeni... her annenin tercih edebileceği bir yuva diyebilirim.Geliştirmesi gerektiği yanların olmadığı düşünüyorum her anlamda insanı tatmin ediyor.

 • Ba

  3 yaşından itibaren kızımı güvenle her sabah bıraktığım bir okuldu. İyiki inci yıldız okulunu tercih etmişiz..

 • BT

  Yeniliğe açık bir eğitim anlayışının olduğu öğretmenlerimizin her gün yeni bir konuyu öğretme çabasında bulunduğu disiplinli ve temizliğin üst seviyede tutulduğu inci yıldız Çamlıca okulumuzu çok seviyoruz. 2 yıldır eğitim alan çocuğuma çok sey kattıklarını ve katmaya devam edeceklerinden hiç şüphem yoktur. Öncelikle çocuklarımızla canla başka müdacedele eden ve emeklerini hiç esirgemeyen değerli öğretmenlerimize ve sonra okul yönetimine bu disiplini sağladığı için çok teşekkür ederiz. Çamlıca inciyıldız ailesi iyiki varsınız.İngilizce ve dini eğitiminin daha da artırılması olabilir.

 • MT

  Okul yoneticileri ve ogretmenleri cok guler yuzlu cok ilgili guvenilir donanımlı kişiler okuldan cok memnunum benim tavsiyem ile ailemdeki ve komsularimin cocuklarinida inci yildiz okuluna yazdirdim ve bu senede bu okulda devam edeceğiz eğitim konusunda sahane bir okul . Ve en önemlisi montessori okulu ve yaptıkları çalışmalar cok faydali, eğitici diger okullar gibi değil bu okul cok ozel ve cok farklı şimdi arkadaşlarımın çocuklarını da bu okula yazdırdılar benim tavsiyem ile herkese oneriyorum gözünüz kapalı çamlıca inci yıldız okulunu tercih edebilirsiniz.Okula gözüm kapalı guveniyorum tek bir olumsuz sikayetim yok cok memnunum oglum 2 senedir bu okulda ve bu senede burada devam edecek.

 • Bulunduğu konumda gördüğüm en iyi okul. Öğretmenleri hep güler yüzlü, şefkatli, iyi eğitim almış ve iyi eğitim veren insanlar. Çok memnunum...

 • MD

  O civarda ki diğer anaokullarına nazaran oldukça temiz ve ilgili bir eğitim kurumu. Aktiviteler veya yapılan etkinlikler çok güzel. Öğretmenler oldukça yetenekli güler yüzlü ve nazik çok güzel örnek olduklarından da hiç bir şüphem yok

 • a

  fatma hanım ve inci hanım son derce ilgililer öğretmenler üniversite mezunu ve alanında başarılı öğrtmenler

 • ş

  yemekleri organik öğretmenleri üniversite mezunu çok iyiler

 • SA

  Eğitim anlayışından ve tüm çalışanlarından gayet memnunuz. Öğretmenler ilgili diğer çalışanlar da işlerinde tecrübeliler. Okulda hijyen ve güvenlik konusunda hiç sıkıntı yaşamadık şimdiye kadar. İçimiz rahat bir şekilde çocuğumuzu emanet edebiliyoruz.

 • RG

  Oğlumu İnci Yıldız’a verdiğimde her anne gibi bir tereddüt yaşamıştım. Ama öğretmenleri, kurucuları tanıdıktan sonra gözüm kapalı teslim ettim. Aşçısından temizlikçisine kadar çok anlayışlı ve sevgi dolular. Öğretmenlerinin güler yüzü insanın içini ısıtıyor. İlginiz için teşekkür ederim.

 • AA

  Çamlıca çevresinde anaokullarının en kalitelisi. Oğlum İnci Yıldız anaokullarında kaliteli eğitim almakta

 • İA

  Kızımı İnci yıldız anaokuluna yazdırdığımdan itibaren ahlak gelişimibde gözle görülür ilerleme kaydetti.

 • CK

  Okulun içindeki hayvanat bahçesi sayesinde kızımın hayvan korkusunu yendik, montessori budur

 • E

  Okul da çalışan öğretmen ve idareciler işinin ehli kişiler. Kesinlikle gidip görülmesi gereken bir okul.

 • Y

  Oğlumu inci yıldıza yazdırdığımdan bu yana gelişim özelliklerinde çok büyük değişimler oldu. Teşekkürler İnci Yıldız Anaokulu..

 • a

  Eğitimi eğlendirerek öğreten yaptığı işin ciddiyetinde olan alanında çok iyi bir anaokulu.

 • E

  Okul alanında çok çok iyi bir okul kızımı İnci Yıldız Anokuluna verdiğim için çok memnun ve mutluyum

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çamlıca İnci Yıldız Anaokulu İletişim Bilgileri

Bulgurlu Mah. Bulgurlu Cad. Kireç Fırın Sok. No:5, Üsküdar/istanbul
0 216 706 6874
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum