fb
Özel Canku Anaokulu

Özel Canku Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Okul Saatleri: 07:30/18:45
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18

Özel Canku Anaokulu Hakkında

Özel Canku Anaokulu; eğitim danışmanlığı, eğitim koordinatörlüğü ve psikolojik danışmanlık/aile danışmanlığı hizmeti bulunan 30-72 ay arası çocukların eğitildiği Milli Eğitim Bakanlığı ruhsatlı özel bir okul öncesi eğitim kurumudur.
İstanbul Gaziosmanpaşa’daki en eski anaokulu olması özelliğiyle bilinen okul, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Meydanındadır. Giriş saatleri sabah 07:30, çıkış saatleri ise akşam 18:30’dur. Ailelerin mesai durumları gözetilmektedir.
Fiziki imkânlar olarak okulda eğitim dersliklerinin yanı sıra oyun salonu, uyku odası, yemekhanesi, teras bahçesi, banyo, tuvalet ve lavaboları bulunmaktadır. Tüm bölüm ve birimler tamamen doğal aydınlanma ve doğal havalandırma imkânına sahiptir. Okul hizmetleri arasında kahvaltı, öğle yemeği, ikindi beslenmesi, güvenlik, servis, rehberlik/pedagog hizmeti, yaz okulu ve yabancı dil etkinlikleri vardır.
2017-2018 Eğitim öğretim yılından itibaren okulda verilen Yabancı Dil dersleri süre sınırından çıkarılarak etkinlik dili haline getirilmiş, haftanın üç günü tüm etkinlikler belirli temalar eşliğinde sarmal bir şekilde branş öğretmeni ve sınıf öğretmeni katılımıyla sadece İngilizce işlenmektedir. Eğitim danışmanlığı ve koordinatörlüğü eşliğinde aylık ve haftalık bültenler hazırlanırken planlanan kazanımlarla temalar esas alınır, uygulanması her aşamada denetlenir. Aylık ve haftalık bültenler velilere uygulama öncesinde dijital ortamda iletilir.
Uygulamalı atölye eğitimleri desteğiyle devam eden okul öncesi eğitim programına ilave olarak yabancı dil eğitimi, akıl oyunları, görsel sanatlar atölyesi (ebru,taş boyama,resim), ahşap atölyesi, müzik atölyesi (ritim ve orff), temel matematik, satranç dersi ile aile eğitimi ve danışmanlığı hizmetleri okul ücretine dahil olup ekstra ücret talep edilmemektedir. Bunlara ilave olarak bale, halk oyunları ve savunma sanatı alanlarında branş ders uygulaması mevcuttur.
Okul öncesi yaş grubuna ve çocukların seviyesine uygun eğitici, eğlenceli ve sosyal kazanımlara yönelik gezi planlamaları ve uygulamaları yapılmaktadır.
Okulda üç ayrı yaş grubunda tam gün ve yarım gün eğitim verilmektedir. Yaşlarına ve gelişim seviyelerine göre gruplandırılan çocuklara astronotlar, uçan balonlar, çilekler ve gökkuşağı gibi isimler verilmiştir.
Çocuğu merkeze alan Canku’ya özgü eğitim sisteminde her yaş grubu için farklı bir eğitim programı ve yöntemi kullanılmakta olup çocukların sosyal, psikomotor, bilişsel, sosyal, duygusal, dil gelişimlerimleri ve özbakım becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.
Bu anlamda konuların amaç değil araç olarak uygulandığı, merak ve heves uyandıran, esnek, özgün, yaratıcılığın ön planda olduğu, çocuğun öğretmen rehberliğinde özgür bir ortamda yaparak yaşayarak deneyimler kazanabildiği, aile katılımlarına ve iş birliğine önem veren, çoklu zeka, Montessori ve Reggio Emilia eğitim akımlarının çekirdeğini oluşturan uygulamalı programlar hayata geçirilmiştir.
Okul öncesi eğitim programı hazırlanırken çocuğun tüm gelişim evreleri dikkate alınmış, birbirinin devamı niteliğinde geliştirilmiştir. Gömleğin ilk düğmesi olarak kabul gören okul öncesi eğitim çağındaki çocukların yeteneklerini ortaya çıkarabilecek ahşap atölyesi, sanat atölyesi, mutfak atölyesi, dil atölyesi, fen ve doğa atölyesi, yaratıcı drama, düşünce, masal ve hayal atölyesi etkinlikleri hazırlanmıştır. Programlarla hedeflenen kazanımları pekiştirici eğitici oyunlar, unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunları planlanmış ve uygulanmaktadır.
Atatürk sevgisi, Atatürk’ün hayatı, ilkeleri ve devrimleri Canku’nun eğitim programının ve sosyal kültürel etkinliklerinin herkesçe bilinen vazgeçilmezidir.
Başlangıçtan itibaren her çocukla ilgili föy tutulan okulda, eğitimin her aşamasında veliler gerek bireysel, gerekse grup halinde yazılı, telefonla, dijital ortamda, sosyal medya yoluyla ve/veya genel toplantılarla bilgilendirilmektedir. Rehberlikte gizlilik ve kişisel bilgi güvenliği esas alınmaktadır.
Canku’da sabah kahvaltısı ile başlayıp jimnastik ve sporla devam eden gün, uygulamalı eğitimin vermiş olduğu keyifle çocuklara sıkıcı gelmiyor. Çocuklar Canku’da öğrenmenin keyfine varıyor. Okula hazırlık sınıfı başta olmak üzere tüm gruplar çalışma disiplinini farkında olmadan öğreniyor, yabancı dili ana dilini öğrendiği yöntemle farkına varmadan kavrarken özgür, dozunda özgüven sahibi, üretken, kendisiyle ve çevresiyle barışık, girişken bireyler olarak bir sonraki eğitim kademesine ve hayata hazırlanıyor.
Okulun beslenme programı üç öğün olup, beslenme uzmanı nezaretinde yemek listeleri hazırlanıyor, meyve suları da dahil olmak üzere endüstriyel/hazır gıdalar kullanılmıyor, hijyenik ve uygun saklama koşullarındaki organik gıdalar tercih ediliyor. Listeler hazırlanırken içerisinde bulunulan mevsim, bitkisel ve hayvansal gıda dengesi, beyaz et ve kırmızı et dengesi, yağ, karbonhidrat ve protein dengesi günlük ve haftalık tabelalarda gözetiliyor. Velilere her ayın başında yemek listesi gönderiliyor. Her öğünün yemek numunesi uygun ortamda 36 saat muhafaza ediliyor.
Yazları binicilik, yüzme ve buz pateni gibi branş derslerini barındıran yaz okulu etkinlikleri çocuklar için hem eğlenceli hem öğretici. Yaz okulunda eğlenceli etkinliklere daha çok zaman ayrılan Canku’da planlı kır gezilerinin yanı sıra İngilizce yabancı dil eğitimi de devam ediyor.
Eğitim ve öğretim yılı kaydı için dilekçe, öğrenci nüfus cüzdanı fotokopisi, iki vesikalık resim ve öğrencinin aşı kartı isteniyor.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

Almanca
İngilizce

Sportif

Jimnastik
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Origami
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
İngilizce Drama
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları
Değerler Eğitimi

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Eklektik Yaklaşım

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- (PYP) Primary Years Program - İlk Yıllar Programı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar

 • E. S.

  Emekleriniz için çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız, sizi çok seviyoruzzz

 • A. A.

  Üç yıl birlikte çok güzel zamanlar geçirdik. İki çocuğumda da çok büyük emeğiniz var. Canku Ailesinin tatlı ve enerjik ekibine çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

 • N. Ö.

  Yerini bile bilmiyordum, çok araştırdım, çok okul gezdim ve bence en isabetli kararı da verdim. Ben de eğitimciyim. Her bakımdan başarılı buluyorum.

 • S. E.

  Eğitim programlarıyla ilgili olarak verdikleri sözü tuttular. Çok da fayda gördük. Başta çok dolu geldi ama güzel planlamışlar ve uyguladılar. Zamanında yetiştirdiler. Veli katılımları, rehberlik, etkinlikler vs. Gaziosmanpaşa gibi bir yerde bu fiyata nimet bence. Teşekkür ederim kendi adıma.

 • Ş. V.

  Bölgenin en köklü okulu olma ünvanının hakkını veriyor. Yöneticileri ve çalışanları profosyonel. Yabancı dil eğitimi ağırlıklı. İşlerini biliyorlar. Bakım evi değil okul.

 • y. a.

  Verdiği kaliteli eğitimden õdūn vermeyen bu zamana kadar saygın çizgisini bozmadan gelen Gaziosmanpasanin en köklü okulu gönül rahatlığı ile cocuklarinizi emanet edebilecegimiz bir kurum.

 • T. Y.

  İlk çocuğumla başladığım okula bu yıl üçüncü çocuğumu da güvenle verdim. Her yıl kendini yenileyen çok tecrübeli ilkeli çağdaş bir okul. Özellikle bu yıl yenilenen uygulamalı eğitim programına bayıldım. Kesinlikle tavsiye ederim. Gaziosmanpaşa meydanda olmasına rağmen çok göz önünde bir okul değil ama temizliğe ve beslenmeye çok önem veren biri olarak Cankuyu bu konuda da başarılı buldum.

 • F. U.

  Okula başladığımız ilk günden beri iyi bir eğitim veriliyor çocuğuma ticari kaygıları olmayan kendisini eğitime adamış bir zihniyet. Böyle bir okul karşımıza çıktığı için çok şanslıyız

 • U. A.

  Rehberlik servisi iyi olan bir okul. her çocukla tek tek ilgilenip bir sorun olduğunda direkt farkedip bizimle de konuşuyorlar yeri geldiğinde bize nasıl davranmamız gerektiği konusunda bilgi bile verebiliyorlar.

 • E. A.

  Eğitmen profili ve okulun imkanları gayet iyi daha okula görüşmeye gittiğimizde tamam burası demiştik. Güvenilir bir okul çocuğumu okula bırakırken gözüm arkada kalmıyor.

 • Veli

  Çocuklara karşı sabırlarını hiç kaybetmeden sevgiyle, güler yüzle işlerini yapan süper kadro.

 • Veli

  Oturduğumuz adresimizden dolayı orda olmasak da okul ararken gezdiğim sayısız anaokulları içinde en iyisi diyebilirim rahatlıkla

"Özel Canku Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Canku Anaokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mh. Cumhuriyet Meydani 27/4 Gaziosmanpaşa
0212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel İstanbul Çağdaş Gelişim Anaokulu Özel Okul
Özel İstanbul Çağdaş Gelişim Anaokulu

İlk günden itibaren kalbimizi fethetmeyi başaran bu güzel ekibe başarılar dilerim. Okulunuza başladıktan kısa bir süre s...

Özel Bil-Tan Anaokulu Özel Okul
Özel Bil-Tan Anaokulu

Gözüm arkada kalmadan yavrumu size emanet edebilmenin tatlı huzuru içerisindeyim. Ayakları yere basan nesiller yetiştird...

Özel Medea Anaokulu Özel Okul
Özel Medea Anaokulu

Medea bir aile gerçekten. Bu aileyle birlikte olmak, çocuklarımızı gözümüz arkada kalmadan emanet edebilmek kelimelerle...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum