fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çekmeköy Sihirli Orman Anaokulu

Özel Çekmeköy Sihirli Orman Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 09:00/13:00

Özel Çekmeköy Sihirli Orman Anaokulu Hakkında

İstanbul’da bulunan Özel Sihirli Orman Anaokulu 10 kişilik sınıflarda 07.30 ile 19.00 saatleri arasında eğitim vermektedir. Çalışan anneler için eğitim saatleri uygun olan kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır. Üç katlı müstakil binada eğitim veren anaokulunun bahçesi oldukça büyüktür. Anaokulunda güvenlik ve servis hizmetleri sunuluyor. Anaokulunda uyku odası, yemekhane, bahçe ve oyun alanı mevcuttur. İngilizce dil eğitimi verilen okulda teknolojinin ürünleri flash kartlar, etkileşimli ürünler, projeksiyon cihazı, bilgisayar ve kitaplar kullanılıyor. Anaokulunda bale eğitimi verilerek çocukların psikomotor beceriler kazanmasına imkan veriliyor. Dans öğretmeni bulunan kurumda satranç ve gezi kulübü gibi sosyal aktiviteler de bulunuyor. Özel Sihirli Orman Anaokulu'nda ''öğrencilerimiz önceliğimizdir'' felsefesiyle hareket edilmektedir. Özel Sihirli Orman Anaokulu'nun güçlü akademik kadrosu, sosyal olanakları gibi özellikleri ile kişiye özel eğitim verilmektedir. Anaokulunun hedefi; değişen ve gelişen dünyada öğrencilerini katılımcı, paylaşımcı, inançlı, özgüveni yüksek, sosyal sorumluluklarının bilincinde olan öğrenciler yetiştirmektir. Özel Sihirli Orman Anaokulu'nda İngilizce dersi, görsel sanatlar, beden eğitimi, müzik, drama, bale, dans, satranç, halk oyunları, okuma-yazma çalışmaları gibi etkinlikler yapılmaktadır. Bu etkinlikler sınıf öğretmenlerinin gözetiminde yapılmaktadır. Etkinlik saatleri geniş bir zamana yayılmış olup, çeşitli disiplin alanlarında yapılmaktadır. Anaokulunda öğrencilerin yaparak-yaşayarak, oynayarak, deneyerek, yanılarak, gezi ve gözlem yaparak, sorgulayarak öğrenmelerini sağlayacak eğitim sistemi uygulanmaktadır. Özel Sihirli Orman Anaokulu'nda öğrenme merkezleri sürekli güncellenmekte, çocukların ilgileri hep canlı tutulmaya çalışılmaktadır. Anaokulunda bulunan öğrencilerin aktiviteler ile hem eğlenmesi hem öğrenmesi, hem sorgulaması hem de çözümler üreterek becerilerini geliştirmesi yapılan aktiviteler sonunda beklenmektedir. Anaokulu öğrencilerinin sanat ve bilişim alanlarında eğitimlerini belirlemek, geliştirmek ve velileri yönlendirebilmek adına 2005 yılında Herkes İçin Sanat Kulübü açmıştır. Anaokulu kendi öğrencileri dışında öğrenci ve velileri de kabul etmektedir.
Özel Sihirli Orman Anaokulu öğrencilerine eğitime tüm sene devam etmek amacıyla yaz okulu hizmeti de sunmaktadır. Yaz okulu 8 yaşa kadar öğrenci kabul etmekle birlikte, eğitimlerde birçok atölye çalışmasına yer verilmektedir.

Yorumlar

 • P

  Kaliteli hizmet müşteri memnuniyeti, bu kalitedeki hizmeti bu fiyata nasıl veriyorlar şaşırıyorum. sihirli orman sahibi olan pınar hanıma çok teşekkür ederim..

 • EK

  Bu bölgedeki okullarla kıyaslandığında fiyatı başta fazla gibi gelse de alınan eğitim hizmeti, öğretmenleri, fiziksel koşulları göz önüne alındığında az bile diyorum. Çünkü bir anaokulunda olması gereken her şey bu okulda mevcut.

 • PK

  Eğitim hizmeti açısından sayılı olan okullardan biri fiziksel imkanlarından bakılırsa bu bölgedeki en iyi okul. Oğlumu bu okula gönderiyorum oğlum da ben de okulu çok seviyoruz. Rehberlik hizmeti de çok iyi bize danışmanlık yapıyor çocuğumun her sorununda sevecenlikle yaklaşarak yardımcı oluyorlar.

 • NE

  Çocuklara yarış atı gibi bakılmıyor işlerini ustalıkla yapıyorlar. yaşayarak, görerek, deneylerle ve oyunlarla öğrenme yöntemini benimsemişler. Okul fiziki anlamda kusursuz diyebilirim. yemekleri sağlıklı ancak çeşit az.

 • ÇS

  Sanat ve spor derslerine önem veriliyor okulda öğrencilerin yaratıcılığının gelişmesi ve sağlıklı yaşam alışkanlığı edinmesi için çok faydalı. Eğitim programı çok iyi düzenlenmiş oyun ve ders dengesi çok iyi. Alanında uzman oldukları için ortaya böyle kaliteli sonuçlar çıkıyor. bir çocuğum daha olsa bu okula gönderirdim hiç bir zaman pişmanlık duymadık.

 • NU

  Çocuğum okulun bahçesini gördüğü anda aşık oldu zaten çok meraklıdır yeşilliğe onun için çok güzel oldu. Okul temiz ve bakımlı eğitimi iyi gayet memnunuz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çekmeköy Sihirli Orman Anaokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mah. Keçiağili Cad. Elçin Çikmazi Sok. No:6, Çekmeköy/istanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum