fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Cennet Bilge Petek Anaokulu

Özel Cennet Bilge Petek Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Cennet Bilge Petek Anaokulu Hakkında

Okulumuz Küçükçekmece bölgesinde 2014 yılında kurulmuş ve kontenjan dahilinde sınırlı sayıda öğrenci alan, zenginleştirilmiş ve bireysel eğitime önem veren okulu ve eğitimi sevdirmeyi amaçlayan bu amaç ışığında eğitim, oyun, uygulama aşamalarında kişilik özelliklerine göre öğrenci yaklaşımını benimsemiştir. Yaşamın sihirli yılları olarak anılan 3-6 yaşın gelişimsel özelliklerinin farkında olarak bu dönemi en doğru şekilde değerlendirmeyi ilke edinmiş, plan ve programlarını bu yönde geliştirmiştir. Okulumuz beslenmeye önem veren pakete girmiş hazır gıda tüketmeyen organik beslenen bir eğitim kurumudur. Kurumumuzun en temel görevlerinden biride nitelikli bir eğitim ortamı sunmaktır. Çocuk bu ortamda aktif deneyimlerde bulunarak duyarlı seçimler yapabilecek tecrübeler kazanacak böylece sorumluluk almayı problem çözmeyi yetişkin ve yaşıtlarıyla etkileşimde bulunmayı karar almayı ve sonuçlarına katlanmayı ilgilerini keşfetmeyi kendini ifade etmeyi ve kendini fark etmeyi öğrenecektir. Ortamımız çocuklara öğrenmek ve hayata hazırlanmak için neye ihtiyaç duyuyorsa onları sunma gayretindedir. Eğitim ortamımız çocuğa fiziksel olarak güvenlik sağlamasının yanında duygusal güvenliği de sağlamaktadır. Bu nedenle öğretmen kadrosu ve eğitim ortamı çocukların duygusal ihtiyaçlarını dikkate almaktadır. Okulumuzda program kadar daha önemli olan bir diğer unsur öğretmendir. Öğretmenlerimiz görevini yerine getirirken çocukların temel ihtiyaçlarını bilerek önce çocukların bu ihtiyaçlarına cevap vermekte ve çalışmalarımızı çocuklarımızın gelişim düzeyini dikkate alarak planlamaktayız. Ayrıca okulumuz çocukların kişisel gelişimine bağlı olarak okula hazır olup olmadıklarını uzman öğretmenlerimiz tarafından kontrolleri sağlanarak alınmaktadırlar. Sınıflar her yaş grubuna göre ayrılmaktadır ve sınırlı sayıda kontenjan bulunmaktadır. Tüm yaş gruplarına ingilizce eğitim alanında uzman ingilizce öğretmenimiz tarafından en özel şekilde verilmektedir. Geniş bahçemiz ve yeşil alanımız çocukların doğayla iç içe olmalarını, toprakla tanışıp enerjilerini en doğru şekilde atabilmeleri için en iyi şekilde düzenlenmiştir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar

 • ÖA

  ÇOK ARAŞTIRDIM ÇEVREDEKİ TÜM OKULLARI TEK TEK GEZDİM HEPSİNDE AKLIMA TAKILAN BİRÇOK ŞEY VARDI. AMA İYİKİ DİYORUM..KARARIMDAN ÇOK MEMNUNUM OĞLUM BİRAZ AKTİF BİR ÇOCUKTU MASA BAŞINDA 5 DK OTURTANA AŞK OLSUN AMA ŞEYDA ÖĞRETMENİMİZ SAĞOLSUN KİŞİLİĞİ ÇOCUKLARA YAKLAŞIMI DAVRANIŞ EĞİTİM DEĞERLERİ AKLINIZA GELEBİLECEK HERŞEY İÇİN İYİKİ DİYORUM. HER KONUDA YARDIMCI OLDU BİZE İLK ÖĞRETMEN ÇOCUK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BENCE.ÇOK ŞANLIYIZ BİZ. KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM.

 • BT

  Okulumuzda ikinci senemiz başta iyi kalpli öğretmenimiz Ebru hanım iyiki var, diğer öğretmenler ve yöneticiler hepsi ilgili her yönden güvenilir bir kurum olması nedeniyle tercihimiz.

 • EB

  Okulda 2. Senemiz ve cok cok memnunuz basta egitim ve egitim icılwrı olmak uzerı gozu kapalı cocugumuzu emanet edebileceğimiz guvenlı bir okul. Bugun dusunmekle yetinmeyip Sureklı cocukları izi bir adım ileriye nasıl goturebılırız diye dusunen ve caba harcayan bir okul.

 • Geçen sene yaşadığımız bir kaç sıkıntıdan dolayı biraz tedirgindik açıkcası. Ama iyi ki Bilge Petek Anaokulu demişiz. Şefkati,ilgisi,özverisi ve en önemliside çocugumda gördüğüm farklılıklar çok belli. Herşey için çok teşekkür ederim. Özellikle öğretmenimiz Ebru hanım iyi ki varsınız ❤️ Lale hanıma da teşekkürlerimi iletmeden geçemeyeceğim. Çok iyi bir kadro . İyi ki varsınız Bilge Petek Ailesi❤️

 • ho

  Güven ortamının kalmadığı şu zamanda çocuğumu gözüm kapalı gönderdiğim bir okul. Mualla hanım ve Lale hanımın önderliğinde Neşe öğretmen ve diğer tüm öğretmenlerin ilgi, şefkat, samimiyet, sevgi, güven... kısacası çocuğum için aile ortamını bulduğum bir yer ki; her cocuk icin kendi evlatlarindan daha titiz davrandiklari bir gercek..Gerek ahlaki gelişim gerek karakter oluşumu gerekse bilgi açısından güzel bir neslin ilk temellerini attığı yer.Çocukların her alanda kendini geliştirebilmesi çok güzel bir olanak, temelleri cok saglam kurulan bu çocukların gelecekte de hep böyle güzel insanlarla olmaları en büyük temennim...

 • CO

  Özel Bilge Petek Anaokulu 4.yilimiz. Oğlum çok küçüktü başladığında o yüzden civar okullarda kolejlerde çok uzun süre araştırma yapmıştık. Pek çok okuldan ortam ve çocukların ilgisizlikleri yuzunden ağlayarak çıktığımı biliyorum. Umutlarimiz tükenmek üzereyken tanıştık. Hiç sorun yaşamadık, sadece oğlumla değil yeri geldi bizimle de ayrıca ilgilendiler kaygılarımızı dinlediler. Her konuda yardımcı oldular. Basta Mualla hanım olmak üzere Neşe hanıma ve tum okul calisanlarina sonsuz teşekkürler iyiki yollarımız kesişti.

 • SE

  çocuğum yaklaşık 3 yıldan beri bilge peteğe gitmektedir kesinlikle tavsiye ederim gönül rahatlığı ile çocuğunuzu bırakabilirsiniz öğretmenler ve yönetim aşırı ilgili ve çocukların davranışlarına ,duygularına aşırı hakimler bir anne gibi titiz davranıyorlar her çocuğun algısı ve iletişimine göre yaklaşıyorlar çocuklar mutlu güvenli olduğundan eminler okul olarak ticari çıkarlarını düşünerek çocuklarda asla birşey kısılmaz yeter ki yesinler yeterli ögrensinler diye çabalayan bir okul aşçısından tutunda stajerine kadar herkes aynı düşünür ve uygular çocuklarımızdaki etki paha biçilmez biz anneler olarak içimiz rahat her sey için çok teşekkur ederim bilge petek ailesine dahil olduğumuz için çok mutluyuz seyda hocamıza ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum biz okulumuzu ve öğretmenlerimizi çok seviyoruz

 • TB

  Seviyoruz okulumuzu öğretmenimizi öğretmenlerimizi. Bazı sabahlar okulun kapısında görüşürüz bile demeden çoktan öğretmenleriyle sohbete başlamış oluyorlar. En güzeli de çocuklarım Bergüzar öğretmenimize güveniyorlar. Bizler de elbette. Her zaman ulaşılabilir olmaları da içimizi rahatlatıyor. Her türlü sorumuzu sıkılmadan cevaplıyor. Farklı sıkıntılarda tüm öğretmenlerimiz her zaman destek sağlıyor. Bilgilendirmeleri Veli görüşmeleri destekleyici ve oldukça net. Yani seviyor ve güveniyoruz. Çocuklarımız eğleniyor seviyor ve güven duyuyor. Teşekkürler.

 • GM

  Güler yüzlü öğretmenimiz gözümüz kapalı evlatlarımızı size teslim ediyoruz. Hastalıkta, sağlıkta, her anlarında yanlarınızdasınız. Bir öğretmenin emeği paha biçilemez. Sevgi çiçekleri sınıfı miniklerimizin güzel öğretmeni ne yapsak hakkınız ödenmez. Çocuğumdaki farkı geçen seneyle bu sene arasında çok net görebiliyorum. Evde çok güzel geri dönütler alıyorum. Farkınız belli Öğretmenim sizi çok seviyoruz.

 • ÖG

  Çocuğum okulunu öğretmenini çok seviyor her gün mutlu geliyor. Zaman zaman evde bile sorunlarımız olduğunda öğretmenimiz ile iş birliği içinde sorunlarımızı çözüyoruz. Çok anlayışlı yardımsever merhametli öğretmenimiz sizi çok seviyoruz iyi ki Bergüzar Öğretmenimiz teşekkürler Bilge Petek.

 • GV

  Özel Bilge Petek Anaokulu Cennet Şubesi ailesiyle birlikte 6.ayımız.Çocuklarımızı gönül rahatlığıyla bırakıp gidebildiğimiz güvenilir sıcak bir yuva.Kızımdaki olumlu değişimler okul hakkında düşüncelerimin referansıdır.Sabah okula giderken çok mutlu ve hevesli ,okuldan aldığımda enerjik neşeli ve okulda olmadığı zamanlarda da öğretmenleri arkadaşlarından bahsederek yaşıyor olması en büyük mutluluğum. Bireysel Eğitime önem verildiği gibi toplu halde birada yaşamanın kurallarını da öğreten ,eğitici okul etkinlikleriyle de bunu destekleyen güzel bir okul.Müdiremiz Mualla Hanım ve Öğretmenlerimiz alanında çok eğitimli ve başarılılar. Sıcak kanlı güler yüzlü işlerini seven güzel insanlar sizlere teşekkür ediyorum. İyiki yollarımız kesişti.

 • OS

  Bir baba olarak eğitimini, eğitimcisini çok beğendiğim bir okul. Çok aktif, sevecen ve sıcak. İyi ki varsınız. Yazdırdıktan 1 ay sonra çocuğumda gördüğüm olumlu değişikler beni yorum yazmaya yönlendirdi. Sizi seviyoruz..

 • DK

  Mükemmel bir okul. Etkinlikler Harika instagram sayfası diğer bütün özellerden farklı. Çok aktif bir okul. Çok beğendim yorumlar Harika çocuğumu yeni verdim. Geçenlerde görüşmeye geldim ve hiç bir okulda böyle karşılanmadım. Süpersiniz. Öğretmenleri çok anlayışlı çalışanları çok yardımsever. Sıcak sevimli ilgili aktif bir okul.

 • Dc

  Muhteşem bir okul çocuklarımızı gözü kapalı emanet edebileceğimiz bir okul.ogretmenler çok eğitimli bilgili eğitim programları kolej programlarından çok daha iyi.tesekkur ederim

 • ÖK

  Öğretici eğitim metodları sayesinde kızım çok yol aldı.Ilkokula güzel bir başlangıç yapacağına inanıyorum.Buda "Bilge Petek Anaokulu "öğretmenleri sayesindedir. Çocukları değerlerine sahip çıkan bilinçli bir nesil yetiştirilmesinde başarılı bir okul.

 • BT

  Güleryüzlü,ilgili, şevkatli eğimticilerin birarada bulunduğu ve çocuğumu güvenle teslim ettiğim çocuklarımıza evlerini aratmayan bir kurum olması nedeniyle bizim şansımız oldu.. Kızımın hiç alışamayacağını düşünürken ilk ayda bağımlısı olduğunuda belirtmek istiyorum bunun için iyi kalpli Öğretmenlerimiz Sema hanım ve Ebru hanım’a canı gönülden teşekkür ederim

 • S

  Bergüzar öğretmenimiz sizi çok seviyoruz siz mükemmel bir eğitimcisiniz. Eğitiminiz, ilginiz alakanız sevginiz çok güzel. En güzel fotoğraflar en güzel etkinlikler sizde. Sizi çok seviyoruz

 • Sy

  Bilge Petek Anaokulu tam istediğim gibi bir okul çocuğum okuldan eve gelmek istemiyor öğretmenleri çok güzel ve anlayışlı çocuğum bütün öğretmenlerini çok seviyor dilinden düşürmüyor temelleri atmak çok önemli iyi ki varsınız bilge Petek ailesi

 • BS

  Bölgenin en iyisi... Bunu samimi olarak yazıyorum zira çok seçiçi olduğumuz için sayısız okul gezdik eşimle. Çocukların ihtiyaçlarının dikkate alındığı, keyifli bir müfredat ve oyun zamanı planlaması yaptıkları için kendi adıma içtenlikle teşekkür ediyorum.

 • nb

  biz anne ve baba olarak evlatlarimiz en iyi egitimi alsin isteriz ve yanisira cocugumuz okulda mutlu olsun guvende olsun kendi evladi gibi goren ogretmenleri olsun iste tamda boyle bir okul Bilge Petek Anaokulu ben sahsen cocugumu zorla eve goturuyorum

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Cennet Bilge Petek Anaokulu İletişim Bilgileri

Yeni Mahalle Mah. Temel Sok. 35 Küçükçekmece 34290, İstanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum