fb
Özel Çitlembik Montessori Anaokulu

Özel Çitlembik Montessori Anaokulu

0 216 706 6891
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:45/18:30
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Çitlembik Montessori Anaokulu Hakkında

Özel Çitlembik Montessori Anaokulu özgür, sorumluluk sahibi, üretken, doğayı seven, hümanist, duyarlı, öğrenmeyi ve başarmayı hedefleyen mutlu ve tatmin olmuş çocuklar yetiştirmeyi hedeflemektedir.
İstanbul’da yer alan Özel Çitlembik Montessori Anaokulu’nun uygulamış olduğu eğitim modeli 2010 yılından bu yana uygulanan ve alternatif eğitim metotları arasında yer alan montessori eğitim modelidir. Montessori eğitim modelinde özgürlük, bağımsızlık ve sorumluluk duyguları yüklenmektedir. Bireysel öğretim tekniklerinin uygulandığı modelde eğitimci, gözlemci olarak yer almaktadır. Çocuğun hatalarını kendisinin bulduğu eğitim metodunda nerede çalışacağına da kendisi karar vermektedir. Çocukların en üst potansiyele çıkması hedeflenir ve isteyen çocuklar çalışmalarına ara vererek devam edebilmektedir. Okul saatleri sabah 07.45 ile akşam 18.30 arasındadır. Eğitim gören çocukların büyük bir kısmı anne ve babaları tarafından okula getirilmektedir. Çocukların en geç 09.15 saatinde okulda olması istenmektedir. Tam gün ve yarım gün olarak verilen eğitim programında yarım gün eğitim saati 12.30’da sonlanmaktadır. Öğleden sonrası için herhangi bir yarım gün eğitim programı uygulanmamaktadır. Çocuklar için doğum günü kutlamaları gerçekleştirilmektedir.
Özel Çitlembik Montessori Anaokulu'nda çocukların doğum günü etkinliğinin düzenlenmesi için doğduğu haftaya gelen Cuma günü tercih edilmektedir. Doğum günü kutlamaları Cuma günü saat 15.00’da gerçekleştirilmektedir. Düzenlenen etkinliğe çocuğun ailesi de katılabilmektedir. Etkinlik için limonata ve pasta okul tarafından hazırlanmaktadır. Evde yapılmış yiyeceklerin yanı sıra hazır yiyecekler kabul edilmemektedir. Doğum günü kutlamalarında doğum günü olan öğrenciye öğretmenleri ve arkadaşları hediyeler hazırlamaktadır. Okulda sabah kahvaltısı, öle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere toplam üç defa yemek verilmektedir. Sabah kahvaltısı saat 08.45 ile 09.15 saatleri arasında gerçekleşirken öğle yemeği 11.30-12.30 saatleri arasında verilmektedir. İkindi kahvaltısı ise 15.00 ile 15.30 saatleri arasında yapılmaktadır. Yemek listesi her ay düzenli bir şekilde okulun web sitesi üzerinden yayımlanmaktadır. Doğal beslenme sistemi benimsenmiş olup yemeklerde mevsimine uygun meyve ve sebze kullanılmaktadır. Okula gelen tüm sebze ve meyveler Egedeki bir çiftlikten temin edilmektedir. Ekmek olarak çavdar ve tam buğday ekmek tercih edilmektedir. Yoğurt ise çiftlik sütüyle okul tarafından hazırlanarak öğrencilere sunulur.
Özel Çitlembik Montessori Anaokulu 'nda öğretmenler çocuklarla birlikte sportif gelişim, yaratıcı drama, yoga, yaratıcı okuma, müzik ve atölye çalışmaları yapılmaktadır.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce
İspanyolca

Sportif

Yoga
Beden Eğitimi

Sanatsal

Dekoratif Sanatlar
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
El Sanatları

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Sınıf Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

Yorumlar

 • b. .

  Çocuğumun daha sorumlu biri olmasını sağladılar. Yemek menüsü tamamen organik.Ancak anaokulunun genişliği yeterli değil.

 • C. Ş.

  Bu okulun bizi en cezbeden yönü montessori eğitimi olmuştu. Onun haricinde beslenme konusunda son derece titizler organik ürünlerle yapılmış ev yapımı yiyecekler tüketiliyor dışarıdan hazır yiyecek alınmıyor.

 • Z. A.

  Gerek eğitim, gerek beslenme, gerek kadrosu ile her anlamda aradığımız okulu bulduk.

 • Veli

  Veli istekleriyle birebir ilgilenen samimi, eğitimleriyle çocuklara inanılmaz şeyler katabilen, çocukların çok sevdiği gönül rahatlığıyla gönderebileceğiniz gerçekten iyi bir eğitim yuvası

 • Veli

  montessori gibi pahalı bir eğitimi gereklilikerini gerçekten yerine getirerek uygun veren bir anaokulu

 • Veli

  Montessori sisteminin gerekli materyaller ile birlikte konusunda başarılı örneklerinden biri. Tavsiye ederim gözünüz arkada kalmaz.

"Özel Çitlembik Montessori Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Çitlembik Montessori Anaokulu İletişim Bilgileri

Koşuyolu Caddesi No:148 Zemin-Normal -1 Ve 2.kat Kadiköy/istanbul
0 216 706 6891
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Küçümen Anaokulu Özel Okul
Özel Küçümen Anaokulu

Bahçesi biraz küçük olsa da verilen eğitimle, yapılan sosyal etkinlikler, gezilerle bu eksiği kapatmışlar. Çok memnun ka...

Özel Koşuyolu Erguvan Anaokulu Özel Okul
Özel Koşuyolu Erguvan Anaokulu

İş durumundan dolayı İstanbul Kadıköy'e taşınma kararı aldık. Bu durumdan dolayı 3 yaşındaki oğluma anaokulu ayarlamaya...

Özel Kadıköy Makarna Çocuk Anaokulu Özel Okul
Özel Kadıköy Makarna Çocuk Anaokulu

Muhteşem bir ekibe sahip gözüm kapalı herkese tavsiye edebileceğim bir kurum tam anlamıyla aileden birilerine çocuğumu t...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum