fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Çocuk Sanatı Anaokulu

Özel Çocuk Sanatı Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Çocuk Sanatı Anaokulu Hakkında

Topluma yararlı ve mutlu bireyler yetiştirmeyi kendine ilke edinmiş Özel Çocuk Sanatı Anaokulu İstanbul Pendik bölgesindedir. 3-6 yaş aralığındaki çocuklarımıza eğitim veren anaokulu 15 kişilik özel sınıflara sahiptir. Eğitim saatleri 07:30-18:30 arasındadır. Okul öncesi eğitim konusunda ve branşlarında uzman kadroya sahiptir. Oyun alanları tamamen çocuklar için tasarlanmış mobilya ve eşyalarla oluşturulmuş ve temizliğe büyük önem verilmiştir. Uyku odası yemekhane, bahçe ve oyun alanlarına sahiptir. Yaz okulu ve servisi de bulunan anaokulu ikinci dil olarak İngilizceyi seçmiştir. Amaç olarak çocukların kendi potansiyellerini ortaya koyabilmesi ve kendinle barışık bireyler yetiştirmek hedeflenmiştir. High-scope eğitim anlayışı esas alınmıştır. Bilim ve sanat temelli özgün ve teoriyi pratiğe döken bir programa sahiptir. Temizlik ve beslenmeye özel olarak ilgi gösteren anaokulunun beslenme programı gıda danışmanlık firması tarafından düzenlenmektedir. Özel Çocuk Sanatı Anaokulu 'nun sahip olduğu uzman kadronun seçtiği eğitim planlarına göre eğitim ve öğretim vermektedir. Satranç ve drama derslerinin yanında seçmeli olarak çocuklarıma sunduğu bale ve halk oyunları dersi de mevcuttur. Anaokulunda kullanılan her materyal çocukların gelişim alanlarını destekler biçimdedir. Çocuklara sevildikleri, seçimlerine saygı gösterildiği, değerli olduklarının hissettirildiği, mutlu, istikrarlı ve güvenli bir ortam sağlamayı kendilerine misyon edinmiş bir anaokuludur. Okul öncesi eğitimi çocuğun kendisi tanıma dönemi olarak tanımlayan özel anaokulu çocukların karar alma mekanizmalarının gelişmesini, sorumluluk alabilmelerini, öz disiplin ve yeteneklerinin gelişmesini amaçlamaktadır. Kendini açıkça ifade edebilen, kendisiyle ve çevresiyle barışık, özgüvenli, başkalarının da fikirlerine açık, hoşgörülü bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Gems eğitimini kapsayan eğitimi biçimleri yaparak öğrenmeyi ve çocuğun çok yönlü gelişimini esas almaktadır. Birçok yapıcı ve öğretici etkinliğe sahip olan Özel Çocuk Sanatı Anaokulu 'nda branş öğretmenler tarafından eğitici oyunlar, müzik çalışmaları, el sanatları, drama, dans, bale, origami, mutfak etkinliği, anadil etkinliği, matematik etkinliği, proje çalışmaları, fen doğa çalışmaları, hareket ve koordinasyon, okuma yazmaya hazırlık, dikkat ve algı çalışmaları, İngilizce ve satranç etkinlikleri yapılmaktadır. Özel gün ve haftalara uygun etkinliklerin yanı sıra çocukların doğum günlerine göre özel çalışmalar ve etkinlikler de mevcuttur.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

Yorumlar (5)

 • HM

  Sanat derslerine bol bol yer vermişler. Çocuklar yeteneklerini keşfediyor hem de kültürel birikim elde ediyorlar. Ayrıca velilerle iiletişimleri çok yüksek çocuklarımızın durumundan haberdar oluyor ve destekleyebiliyoruz.

 • EK

  Dersler yaparak yaşayarak görerek öğrenme üzerine işleniyor ezberci eğitimden kesinlikle çok uzaklar. Çocuklar sıkılmadan eğlenerek öğreniyor, öğrenmeyi öğreniyor. İyi ki bu okulu seçmişim çocuğumu bu okula göndermişim diyorum.

 • MG

  Çocuklara birey olduklarını ve kendilerini özgürce ifade edebileceklerini hissettiriyorlar. Ortaya da mutlu, sağlıklı ve başarılı öğrenciler çıkıyor. Disiplinleri ve özverileri için öğretmenlerine ne kadar teşekkür etsek azdır.

 • Çocuğumu bu sene bu okula yollamaya başladım kısa zamanda çok şey öğrendi çocuğum. Okulun temizliğinden ve yemeklerinin kalitesinden memnunum. Çocuğuma dengeli beslenme alışkanlığı kazandırmaya çalışıyorum ve bunu okulda desteklemeleri güzel.

 • MD

  Çocuklarımızın bu anaokulunda gerçekten mutlu,sağlıklı ve güvende olduklarını hissediyorum. Yemekler porselen tabaklarda servis ediliyor mesela bir örnek vermek gerekirse ;)

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Çocuk Sanatı Anaokulu İletişim Bilgileri

Kamer Sk. No:10,kurtköy,34912 Pendik/istanbul, 34912 Pendik/istanbul
0 216 706 6895
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum