fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Deniz Kumu Anaokulu

Özel Deniz Kumu Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 18
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/18:30
Sabahçı: 08:30/13:00
Öğlenci: 12:30/17:00

Özel Deniz Kumu Anaokulu Hakkında

Özel Deniz Kumu Anaokulu ; eğitim prensipleri olarak, çocuğun gereksinimlerine ve bireysel farklılıklarına uygun eğitim vermek. Çocukların Türkçeyi doğru kullanmalarını ve güzel konuşmalarını sağlamak. Çocuğun motor, sosyal ve duygusal, dil ve bilişsel gelişimini desteklemek, öz bakım becerileri kazandırmak ve onu ilkokula hazırlamak. Eğitim sürecinde basitten zora ilkesini hedef alarak öğrenmelerini sağlamak. Çocukların sevgi, saygı, işbirliği, sorumluluk, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşım gibi duygu ve davranışlarını geliştirmektir. Okulun bunları gerçekleştirmek için uyguladığı eğitim yöntemleri vardır. Bunlar; Montessori Eğitimi, High Scoope Eğitimi, Gems Eğitim Modeli, Waldorf Eğitimi, Reggio Emilia Eğitim Yaklaşımı, Scamper Eğitim Sistemi, Orff Eğitimidir. Oyun bu yaş grubundaki çocuklar için en uygun öğrenme yöntemidir. Oynayarak öğrenmelerini sağlamak. Çocuklara iletişimde, onların kişiliğine saygı göstermek, özgüvenlerinin gelişimini desteklemek. Çocukların bağımsız davranışlar geliştirmesini desteklemek, yardıma gereksinim duyduklarında yetişkinin güven verici yakınlığını hissettirmek. Çocukların hayal güçlerini kullanarak yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerinin gelişmesini sağlamak. Eğitim sürecini çocuğun ve ailenin etkin katılımıyla planlamak. Etkinlikler düzenlerken çocukların ilgi ve gereksinimlerini ayrıca çevrenin ve okulun olanaklarını göz önünde bulundurmak. Rehberlik hizmeti ve Pedagog desteği vermektir. Okulun misyonu ; Yaşadığı toplumun kültürüne duyarlı, Atatürk İlke ve İnkılaplarının izinde, hak ve sorumluluklarını bilen, doğaya ve çevreye duyarlı, karar alma mekanizması gelişmiş, araştıran, sorgulayan, üreten, özgüveni yüksek, dürüst, hoşgörülü, kendine prensipler edinmiş, güvenilir, çağdaş bireyler yetiştirmektir.

Yorumlar (5)

 • A

  İlgili ve güzel bir okul herkese tavsiye ederim güzel bir bahçesi kaliteli bir kadrosu var

 • G

  Kaliteli kadrosuyla kaliteli okul tavsiye ederim

 • Esenyurt bölgesinde gezdiğim okullar arasındaki en iyi okul diyebilirim. Güler yüzlü kadrosu ve kaliteli etkinlikleriyle güven veriyor.

 • Yz

  Güler yüzlü kadrosuyla ve etkinlikleriyle gerçekten farklı ve güzel bir okul.

 • EM

  Kaliteli öğretmen kadrosuyla çocuklarımız için çok güvenilir bi okul bütün ebevynlere tavsiye edebiliceğim sürekli etkinlikler düzenleyen bir anaokuludur. Çocuklarınızı gözünüz arkada kalmadan rahatlıkla bırakabilirsiniz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Deniz Kumu Anaokulu İletişim Bilgileri

Piri Reis Mah. Nazim Hikmet Bulvarı, 2064 Sok. No:5, Esenyurt / İstanbul
0 212 963 2084
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum