fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Derin Düşler Anaokulu

Özel Derin Düşler Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 13:00/18:30

Özel Derin Düşler Anaokulu Hakkında

Anadolu yakasının en eski ve en köklü semtlerinden biri olmasına rağmen Kızıltoprak Bağdat Caddesi’ne yakın olan modern bir semttir ama hala tarihi dokusunu da korumaktadır. Özel Derin Düşler Anaokulu bu tarihi dokunun içinde yer alan üç katlı, beyaza boyalı, işlemeli merdivenleri ve hala panjurlu pencereleri olan tarihi bir köşkün içinde faaliyet göstermektedir. Köşk 200 metrekarelik geniş bir bahçenin içindedir. Bu fiziksel ortam çocuklara geniş ve sağlıklı bir oyun alanı sunmaktadır. Aynı zamanda bahçede sebze ekimi yapılmakta, böylece doğa eğitimi olabilecek en tabii yollardan çocuklara verilebilmektedir. Köşkün ısıtması kalorifer sistemlidir ve mekan tamamen trafik gürültüsünden uzaktır. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan okulda yaş gruplarına göre belirlenmiş dört ana sınıf mevcuttur. 08:00 ile 18:00 arası eğitim faaliyetlerini sürdüren Özel Derin Düşler Anaokulu 'nda sanki bu nostaljik havadan kaynaklı olan görgü eğitimi bile dersler arasında sayılabilir. Çocuklar çağdaş bir müfredat programına göre Türkçe, dans, bale, müzik ve resim çalışmaları yaparken yarım gün İngilizce öğrenim yaparak dil eğitimi de almaktadırlar. 36 ay ile 65 ay yani üç yaş ile beş buçuk yaş arası çocuklar öğrenci olarak kayıt yaptırabilirler. Okulun tavanları yüksek geniş sınıfları, her zaman temiz yemekhane bölümü ve gene öğle yemeğinden sonra uyku alışkanlığı olan miniklerin uyuyabildiği uyku odası vardır. Öğrenciler sabah saat dokuzda başlayan kahvaltıdan sonra günlük eğitim programlarına geçerler. Öğle yemeği ise 12:00 ile 13:00 arasındadır. Yemekler doğal beslenme listelerine göre hazırlanır. Yemek listeleri aylık olarak velilere bildirilir, yemek numuneleri 24 saat buzdolabında saklanır. Yemek saatleri okulun görgü kuralları eğitimi içinde verilen bir ders gibidir. Sofrada nasıl davranılacağını öğrenen minikler akşam saatlerinin vazgeçilmez aktivitesi olan bahçe çıkışlarında da toplu yaşamanın ve oynamanın davranış kurallarını öğrenirler. Mutfakta katkı malzemeleri ve katı yağ kullanılmaz. Özel Derin Düşler Anaokulu 'nda gidiş gelişler düzenli olarak yapılan servislerle sağlanır. Servisler gerekli belgelere sahip sürücüler tarafından yürütülür. Köşkler ve bahçeler semti olan İstanbul Kızıltoprak’taki bu okul mekan olarak her zaman çocukların ilgisini çekmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Milli Eğitim Bakanlığı Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

Yorumlar

 • NB

  DERİN DÜŞLER AİLESİ ile 7 yıl önce tanıştım.Açılışına devat edildim ve orda bulundum .Taaa ilk baştan itibaren aile ortamı çocukları sarıp sarmalamaları veee gerçekten özen göstererek ve eğiterek yaklaşmaları çok hoşuma gitti.Sevgili öğretmenimiz Ayşenur hnmla tanıştırıldık.İlk gördüğümde yaşı çok küçük ve çocuklarla nasıl iletişim kuracak diye bir önyargı ile yaklaştım.Fakat sonrasında mükemmel bir öğretmenle karşılaştığıma sevindim .Çünkü herşeyden önce bir ANNE olduğunu öğrendim. 4 yıl boyunca istisnasız bir gün bile şaşmadan çocuğumla ilgili herşeyi atlamadan olumlu olumsuz herşeyini paylaşır.Okul çıkışında yediği yemekten tuvalet alışkanlığından ve eeennn önemlisi psikolojik durumunu da tartarak bilgi aktarıp yoğunluğuna rağmen size 10 dakıkasını ayırırdı. Veli ile göz teması kurarak vee bize öneriler sunarak çocuğumuzun gelişi hakkında önemli derecede destek olmuştur.İlk tam gün öğrecisi olan çocuğuma maksimum özen ilgi gösterildi.Çok şanlıyız ki Ayşenur öğretmen şu anki başarımızın en baş mimarı olmuştur.Anasınıfına başladığımızda muhteşem bir altyapısı vardı ve Nilay öğretmen sayesinde bu altyapının üzerine o kadar özenle işleme yapıldı ki 2016 yılında ilkokula başladığımızda sınıf içinde farkımız çok belliydi. .Nlay öğretmenin tecrübesi bilgi birikimi çocuklara yaklaşımı anlatılamaz.Onların mutluluğu başarısı için madiiyata bile bakmadan bizlere herzaman destek olmuştur.Çocuklarımızla her zaman arkadaş her zaman yardımcı her zaman onlar için en iyisi neyse onu aşılayarak yaklaşmıştır.Çocuklar mutlu olsun diye velilerle her zaman işbirliği içerisnde bulunmuş 1 öğrencisinin eksikliği olsun onu sınıfa kazandırmak için her türlü imkanlarını kullanmıştır.Şu an kızım başarılı bir öğrenci olması çok iyi bir alt zaminle yetiştiren AYŞENUR ÖĞRETMEN VEEE NİLAY ÖĞRETMEN sayesinde olmuştur.2,çocuğumu da hiç tereddüt etmeden sevecen ve tecrübeli bir eğitmen olan NİLAY hnma teslim ettim.Çocuklarla şahane bir uyumu var veee biz velilerle de aynı....Uzun yıllar birlikteliğimiz her zaman saygı çerçevesinde olmuşturÇÜNKÜ ÖĞRETMENLİK KUTSAL BİR MESLEKTİR.YÜREĞİNDE VİCDAN TAŞIMAYAN HİÇKİMSE BU İŞİ YAPMAMALI.Ben çok şanslıyım ki çocuklarım çok iyi öğretmenlerle tanıştılar ve onların eğitim hayatında çok önemli etkileri oldu.Destekleriniz sevginiz ve en önemlisi sabrınız için sonsuz teşekkürler AYŞENUR ve NİLAY öğretmenim.Veee DERİN DÜŞLERİN sevgili kurucuları bu kadar deneyimli ve bilgi birikimine sahip öğretmenlerle bizi buluşturduğunuz için sonsuz teşekkür ederim.Kurucusu Ayşe hnmında çok desteğini ve yardımını gördüm.

 • EB

  2.yılımızı tamamladıgımız ve halen devam ettigimiz kurumun fiziki sartlari ve egitim öncelikleri oldukca basarilidir.özellikle belirtmek istedigim bir kurumu basarili kılan ogretmenleridir.Basladigimiz donemde genel koordinator olan sevgili Nilay hanim bu yil itibari ile ögretmenimiz olmustur.hem egitimci olarak hemde insani yonleri acisindan oglumun gelisim ve egitimi konusunda kendisine sınırsız ve sonsuz güven duymaktayım.Deneyim,özveri,egitim ve ogretim konusunda yetkinlikleri ile kendisine hergecen gun hayran bırakan bir Egitimciyi bünyesinde bulunduran okulumuzu en degerli varliklarimizi emanet etme konusunda kesinlikle tavsiye ederim.

 • BG

  iyi insanlar ve iyi eğitimcilerle dolu bir okul. bir çocuğun okulla tanışması için daha iyi bir yer düşünemiyorum. kurumun sahibinin maddi hedefler peşinde koşmak yerine çocuğunuza gerçekten sevgi dolu bir aile büyüğü gibi davranması bence en olumlu yanı. bahçesi son derece güvenli. tüm eğitimcilere içtenlikle teşekkür ediyorum. oğlum 2 yıldır onlara emanet, gözüm asla arkada değil

 • MS

  25 farklı anaokulu gezdikten sonra içim rahat bir şekilde bebeğimi bırakabildiğim tek okul. Motor gelişimlerinin yanında duygusal gelişimlere önem veren, ceza ve ödül sisteminin olmadığı, çocukların duyguları ve kimlikleri ile bütün olarak var olabildikleri bir okul.

 • Mg

  İlkokula giden çocuğumun sınıf arkadaşları bu okuldan mezun olmuştu. Çocukların akademik başarıları ve özgüvenleri aldıkları eğitim sayesinde büyük farklılıklar gösteriyordu. Nilay ve ayşenur öğretmenin sayesinde bu başarıyı sağladıklarını hep anlatırlar.

 • MP

  Bugün görüşme sağladık genel anlamda okulu çok beğendim bizi çok sıcak karşıladılar ve her yeri gezdirdiler okul yönetimine teşekkür ederim. Bahçe kullanımının rahat olması Sınıf öğrenci sayısı ulaşım rahatlığı Güler yüzlü öğretmenlerHerhangi bir olumsuzluk gözüme çarpmadı

 • Sk

  Oğlum bu okulda büyüdü diyebilirim ve iyiki de öyle olmuş bize olan katkiları çok fazla oldu.Yemeğe çok önem veren biri olarak gözüm arkada hiç kalmadı öğretmenler çok ilgili kendi çocukları gibi koruyup ve severler oyunlari aktiviteleri ingilizce dersleri harika geri donusumu hep oldu.Sıra ikincide başlıcaz yakında iyiki varsınız derin düşler ailesi

 • AV

  Bir yıl önce çok mutlu ve memnun olarak, çocuğumuzun mezun olduğu anaokulumuz. Öncelikle eğitim kadrosu çok tecrübeli. Çocuğumuzun kişisel ve akademik gelişimine büyük katkıları oldu. İlkokula başlarken aldığımız bu alt yapının çok faydasını gördük. Ayrıca rehberlik bölümü de herzaman yanımızdaydı. Yönetim, rehberlik ve tüm öğretmenlere çok teşekkürler.

 • MC

  Oğlumu 4 yıl boyunca bu okula gönderdim sanki okula değil de ailemden birine emanet ediyor gibi hissediyordum. Eğitim olanakları çocuklara olan yaklaşımları ve oğlumun bu okul sayesinde göstermiş olduğu gelişim tek kelime ile mükemmeldi.

 • G

  Oglum 2 yasini doldurdugunun ertesi ayi Derin Dusler e verdik. Ve ilkokul 1 e baslayana kadar da burada devam ettik. Hayatimizin en iyi kararlarindan biridir. Gerek cikan yemekler, gerek eglence, gerek egitim, disiplin.. Her acidan cok guzel ve verimli bir 4 yil gecirdik. Oglumun karakterinin ve davranislarinin oturmasinda cok buyuk paylari var. Artik aile gibi oldugumiz icin hala ziyaretlerine gideriz. Kesinlikle Derin Dusler e aklinizda soru isareti kalmadan en kiymetlinizi teslim edebilirsiniz.

 • Ab

  Hayatımı kurtaran kolaylaştıran okul. Çocuklara önce sevgiyle yaklaşan kendilerini evlerinde hissettiren bir ortama sahip. Çocuğuma seviyor diye turşuları kavonozlayıp gönderen öğretmenlere sahip. Hepsini çok seviyorum sahibinden öğretmenine kadar

 • S

  Okul Aile işbirliği çok sıcak ve güven verici.çocuklardan geri dönüşüm alabildiğimiz bir kurum.hem eğitici hem eğlendirici çocuklar için.çocukların beslenmesine çok dikkat ediyorlar ve ilgileniyorsanız. Derin düşler ailesine bize katkıları için teşekkür ederiz.

 • Na

  Geçen sene çocuğum bu okuldan mezun oldu.3 yıl çok severek ve isteyerek gitti.Gözümüz hiç arkada kalmadı.yaş gelişim özelliklerine uygun etkinlikler ve programları var.düzenli olarak bizlere bu etkinlikleri sunuyorlar.beslenme ve eğitim konusunda başarılı ve düzenler. Günün her saati çocuğumuz hakkında bilgi alabilik.sorunlarımız olduğunda kurum psikoloğa bize çok destek verdi.Aldığı eğitim ve özgüven sayesinde İlkokula çok rahat bir geçiş yaptık ve başarılı olduk.Şimdi 2.çocuğumuz ve kuzenimiz başlayacak.

 • Hk

  Rehberlik hizmetinden çocuğumuzun gelişimine gösterdiği katkılardan ötürü çok memnunuz. Yemeklerde karbonhidrat protein dengesine dikkat ediliyor. Güvenli ve ilgili bir okul biz memnunuz.

 • SG

  Okulun bahçesinde meyve yetiştirilmesi ve caddeye uzak olması aklıma ilk gelen olumlu bulduğum yanlarda. Daha fazla etkinlik yapılabilir okulda.

 • md

  gerçekten emekleri çok ucuz en ufak bir sorunda fazla emek harcamaktan kaçınmayan bir kadroya sahipler

 • ks

  çocuklara sunulan fiziki şartlar oldukça iyi ve çocukları eğlendirmeyi biliyorlar :)

 • am

  ders ve oyun konusundaki başarılarının yanında çocukların görgü kurallarınında ki gelişimine de önem veriyorlar

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Derin Düşler Anaokulu İletişim Bilgileri

Feneryolu Mahallesi Eski Karakol Sokak No:6/a Kadiköy
0 216 706 0104
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum