fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana

Lütfen Bekleyin...

Doğrulanmış Profil
Özel Doğafen Anaokulu

Özel Doğafen Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Sabahçı: 09:00/13:00
Öğlenci: 12:00/17:30

Özel Doğafen Anaokulu Hakkında

İstanbul Bahçelievler’de hizmet vermekte olan anaokulu Doğafen Çocuk Akademisi’nin bir parçasıdır. Özel Doğafen Anaokulu sınıfların çocukların yaşlarına göre gruplandırarak oluşturmaktadır. 2 ve 6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim vermektedir. 18-24 ay aralığında ki çocuklara ebeveynli oyun grubu, 24-36 ay aralığında ki çocuklara ebeveynsiz oyun grubu hizmeti sunmaktadır. Çalışan aileleri destekleyen okul saatleri sabah 07:30 da başlayarak 19:00’a kadar devam etmektedir. Okul çocukların eğlenerek öğrenmesini pekiştirmek ve enerjilerini atabilmeleri sağlayacak bahçe ve oyun alanlarına sahiptir. Çocuklar için hazırlanan bu alanlar oldukça yeşil, doğayla iç içe ve yeterince genişliğe sahiptir. Çocuklar için bahçe içerisinde küçük bir hayvanat bahçesi hazırlanmıştır. Çocuklara doğa ve hayvan sevgisini aşılamayı amaçlayan anaokulunda tavşan, kaplumbağa, kedi ve köpek gibi evcil hayvanlar bulunmaktadır. Gün içerisindeki aktivitelerden ve etkinliklerden faydalanan çocuklar için dinlenme ve uykuya yönelik uyku odalarına sahiptir. Okulun kendine ait bir yemekhanesi ve çocuklara özel olarak hazırlanan yemek listeleri bulunmaktadır. Bu yemek listeleri uzmanlar tarafından çocuk gelişimini destekleyecek besin ve kalori hesaplarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Okul kurucusu klinik psikologtur. Bu psikolog sayesinde psikolojik danışmanlık servisi ve öğrencilerin birebir takibi yapılmaktadır. Çocukların gelişim ve kazanım takipleri velilere rapor halinde sunulup, gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Çocuklara yönelik yapılan bu çalışmaları aile içinde desteklemek adına veliler içinde çalışmalara sahiptir. Özel Doğafen Anaokulu velilere aile danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır. Site üzerinde de gerekli bilgileri velilere sunan anaokulu çocuk gelişimi için makale ve yazılara da sahiptir. Türkçe dil etkinliklerinin yanı sıra yabancı dil eğitimin 2 dil seçeneğine sahiptir. İngilizce ve İspanyolca dersleri verilmektedir. Çocukların sanatsal gelişimini desteklemek adına bale ve drama derslerine sahiptir. Özel gün ve haftalara uygun geziler düzenleyen bir gezi kulübü bulunmaktadır. Bu gezi kulübü çocukların eğitimlerini destekleyecek sinema, tiyatro, müze ve doğa gezileri de düzenlemektedir. Gezi kulübünün yanı sıra müzik ve seramik kulübüne de sahiptir. Özel Doğafen Anaokulu çocukların fiziksel gelişimlerine oldukça önem vermektedir ve bunun için okulda çocuklara jimnastik ve bale eğitimi verilmektedir. Bu eğitimler fiziksel gelişimin yanında çocukların zihinsel olarak da rahatlamasını sağlamaktadır. Seramik ve görsel sanatlar gibi etkinlikler ile ise çocukların el becerileri ve motor kasları gelişmektedir. Çocukların doğa ile iç içe olmasına oldukça önem veren okul; çocuklar ile bol bol ekolojik etkinlik düzenlemektedir. Fidan dikme, bahçe etkinlikleri bunlara dahildir.

Özel Doğafen Anaokulu Soru - Cevap

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Eklektik Yaklaşım

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

Özel Doğafen Anaokulu Sıkça Sorulan Sorular

 • Özel Doğafen Anaokulu ortalama sınıf mevcutları kaçtır?
  15
 • Özel Doğafen Anaokulu hangi saatlerde hizmet veriyor?
  Tam gün eğitim saatleri 07:30 - 19:00 şeklindedir. Kurumda yarım gün eğitim seçeneği de bulunmaktadır. Sabahçı grup 09:00 - 13:00 saatleri arası eğitim görmektedir. Öğlenci grup 12:00 - 17:30 saatleri arası eğitim görmektedir.
 • Özel Doğafen Anaokulu hangi yabancı dil imkanlarını sunuyor?
  Kurumda İngilizce, İspanyolca dil eğitimi verilmektedir.
 • Özel Doğafen Anaokulu yaş aralığı nedir?
  2-6
 • Özel Doğafen Anaokulu yaz okulu hizmeti sunuyor mu?
  Kurumda yaz okulu hizmeti bulunmaktadır.
 • Özel Doğafen Anaokulu psikolojik danışman bulunduruyor mu?
  Kurumda psikolojik danışman bulunmaktadır.

Özel Doğafen Anaokulu Yorumları (4)

 • BY

  Çocukların sosyal ve duygusal olarak gelişmesi gibi teknik konularda üzerine düşeni yaparak araştıran ve daha iyi yöntemlere kapısını her zaman açık bırakmış yenilikçi bir kurum.

 • İA

  Küçük yaşta öğrencilerinin nelere ihtiyaçları olduğunun analizini yaparak eğitim anlayışına şekil veren güvenilir bir anaokulu. Bahçesi ve çalışma alanları yeterli ve çocuklar rahat hareket edebiliyorlar.

 • Okul öncesi eğitim aşamasında ilkokula hazırlık konusunda göstermiş oldukları gayret ve çocuklarımıza verilen eğitimi gerçekten takdir ediyorum. Matematiği ve fen bilimlerini günlük hayatın bir parçası haline getirerek uygulanan eğitim anlayışı sayesinde herkese tavsiye edebileceğim bir anaokulu.

 • Veli

  Titizliği ve kalitesiyle kendinden söz ettirmeyi başarabilmiş sevilen bir anaokulu. Giden çocuklardaki kısa sürede değişimi gözlemlemek mümkün oluyor. İngilizceleri kısa bir süre sonra pratik yapabilecek seviyeye geliyor.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Doğafen Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mah., Talatpaşa Cad., No:45/A Bahçelievler/İstanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Harita
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum