fb
Özel Doğafen Anaokulu

Özel Doğafen Anaokulu

0 212 963 2081
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 1,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Doğafen Anaokulu Hakkında

İstanbul Bahçelievler’de hizmet vermekte olan anaokulu Doğafen Çocuk Akademisi’nin bir parçasıdır. Özel Doğafen Anaokulu sınıfların çocukların yaşlarına göre gruplandırarak oluşturmaktadır. 1,5 ve 6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim vermektedir. 18-24 ay aralığında ki çocuklara ebeveynli oyun grubu, 24-36 ay aralığında ki çocuklara ebeveynsiz oyun grubu hizmeti sunmaktadır. Çalışan aileleri destekleyen okul saatleri sabah 07:30 da başlayarak 19:00’a kadar devam etmektedir. Okul çocukların eğlenerek öğrenmesini pekiştirmek ve enerjilerini atabilmeleri sağlayacak bahçe ve oyun alanlarına sahiptir. Çocuklar için hazırlanan bu alanlar oldukça yeşil, doğayla iç içe ve yeterince genişliğe sahiptir. Çocuklar için bahçe içerisinde küçük bir hayvanat bahçesi hazırlanmıştır. Çocuklara doğa ve hayvan sevgisini aşılamayı amaçlayan anaokulunda tavşan, kaplumbağa, kedi ve köpek gibi evcil hayvanlar bulunmaktadır. Gün içerisindeki aktivitelerden ve etkinliklerden faydalanan çocuklar için dinlenme ve uykuya yönelik uyku odalarına sahiptir. Okulun kendine ait bir yemekhanesi ve çocuklara özel olarak hazırlanan yemek listeleri bulunmaktadır. Bu yemek listeleri uzmanlar tarafından çocuk gelişimini destekleyecek besin ve kalori hesaplarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Okul sahip olduğu bir başka artı özellik de psikologa sahip olmasıdır. Bu psikolog sayesinde psikolojik danışmanlık servisi ve öğrencilerin birebir takibi yapılmaktadır. Çocukların gelişim ve kazanım takipleri velilere rapor halinde sunulup, gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Çocuklara yönelik yapılan bu çalışmaları aile içinde desteklemek adına veliler içinde çalışmalara sahiptir. Özel Doğafen Anaokulu velilere aile danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır. Site üzerinde de gerekli bilgileri velilere sunan anaokulu çocuk gelişimi için makale ve yazılara da sahiptir. Türkçe dil etkinliklerinin yanı sıra yabancı dil eğitimin 2 dil seçeneğine sahiptir. İngilizce ve İspanyolca dersleri verilmektedir. Çocukların sanatsal gelişimini desteklemek adına bale ve drama derslerine sahiptir. Özel gün ve haftalara uygun geziler düzenleyen bir gezi kulübü bulunmaktadır. Bu gezi kulübü çocukların eğitimlerini destekleyecek sinema, tiyatro, müze ve doğa gezileri de düzenlemektedir. Gezi kulübünün yanı sıra müzik ve seramik kulübüne de sahiptir. Özel Doğafen Anaokulu çocukların fiziksel gelişimlerine oldukça önem vermektedir ve bunun için okulda çocuklara jimnastik ve bale eğitimi verilmektedir. Bu eğitimler fiziksel gelişimin yanında çocukların zihinsel olarak da rahatlamasını sağlamaktadır. Seramik ve görsel sanatlar gibi etkinlikler ile ise çocukların el becerileri ve motor kasları gelişmektedir. Çocukların doğa ile iç içe olmasına oldukça önem veren okul; çocuklar ile bol bol ekolojik etkinlik düzenlemektedir. Fidan dikme, bahçe etkinlikleri bunlara dahildir.

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Kapalı Spor Salonu
Oyun Alanı
Bahçe
Akıllı Tahta
Hayvanat Bahçesi
Sera

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu
Anne-Çocuk Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce
İspanyolca

Sportif

Jimnastik
Yüzme

Sanatsal

Bale
Drama

Kulüpler

Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Ekoloji
Seramik Kulübü
Binicilik Kulübü

Yorumlar

 • B. Y.

  Çocukların sosyal ve duygusal olarak gelişmesi gibi teknik konularda üzerine düşeni yaparak araştıran ve daha iyi yöntemlere kapısını her zaman açık bırakmış yenilikçi bir kurum.

 • İ. A.

  Küçük yaşta öğrencilerinin nelere ihtiyaçları olduğunun analizini yaparak eğitim anlayışına şekil veren güvenilir bir anaokulu. Bahçesi ve çalışma alanları yeterli ve çocuklar rahat hareket edebiliyorlar.

 • N. Ü.

  Okul öncesi eğitim aşamasında ilkokula hazırlık konusunda göstermiş oldukları gayret ve çocuklarımıza verilen eğitimi gerçekten takdir ediyorum. Matematiği ve fen bilimlerini günlük hayatın bir parçası haline getirerek uygulanan eğitim anlayışı sayesinde herkese tavsiye edebileceğim bir anaokulu.

 • Veli

  Titizliği ve kalitesiyle kendinden söz ettirmeyi başarabilmiş sevilen bir anaokulu. Giden çocuklardaki kısa sürede değişimi gözlemlemek mümkün oluyor. İngilizceleri kısa bir süre sonra pratik yapabilecek seviyeye geliyor.

"Özel Doğafen Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Doğafen Anaokulu İletişim Bilgileri

Talatpaşa Caddesi No:45 Bahçelievler 34180 Istanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Beyaz Papatya Anaokulu Özel Okul
Özel Beyaz Papatya Anaokulu

3 Yıldır yaz kış demeden kesintisiz ailemden birine bırakır gibi gözüm arkada kalmadan sözünü tam olarak karşılayan , Eğ...

Özel Badem Şekeri Anaokulu Özel Okul
Özel Badem Şekeri Anaokulu

İŞ YERİMDE GÖZÜM HİÇ AMA HİÇ ARKADA KALMIYOR İYİKİ ESENGÜL HANIMI TANIDIM OGLUM İÇİN ŞUAN EVİMİZDEN FARKI YOK HERGÜN SE...

Özel Benim Çocuklarım My Kidz Anaokulu Özel Okul
Özel Benim Çocuklarım My Kidz Anaokulu

Yapılan her etkinliğin doğru ve işlevsel bir şekilde özen gösterilerek yapılması konusunda çocuklarımıza gelecekleri içi...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum