fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Doğru Çocuk Anaokulu

Özel Doğru Çocuk Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 08:00/12:30

Özel Doğru Çocuk Anaokulu Hakkında

ANAOKULUNUN AMACI ÖĞRENMEYE İLGİ UYANDIRMAK, ÇOCUĞUN İÇİNDE VAR OLAN YETENEKLERİNİN SERGİLENMESİNE YARDIM ETMEK, YARATICILIĞINI GELİŞTİRMEKTİR. FROBEL İstanbul Şişli İlçesi Bomonti bölgesinde bulunan Özel Doğru Çocuk Anaokulumuz 2,5 yaş sonrası belirli saatler ve günler de yarım günlük gruplar halinde çocuklarımız ile oyun grubu programı uygulayarak eğitime başlar. Basamak sistemi ile başlayan eğitim programlarımız çocuklarımızın yaşı büyüdükçe ve okul alışkanlığını elde etmesiyle saat ve gün sayısı olarak artar. 2,5 – 3 yaş gruplarımızda tamamen doğaçlama ve oyun odaklı eğitim programları okul kurucumuz Pedagog Tülin KUSEYRİ tarafından hazırlanır ve konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından uygulanır. Tüm gün okul içerinde her yaş grubu ile çalışan Pedagog Tülin KUSEYRİ aynı zamanda siz velilerimize çocuklarımızın yaşına ve ayına göre gelişimleri ile ilgili aile danışmanlık hizmeti vermektedir. Velilerimiz de istedikleri zamanlarda birebir Psikolojik Danışmanlık Hizmeti alabilirler.
Özel Doğru Çocuk Anaokulumuz 5 Katlı binaya sahip olup her yaş grubunun kendine ait bir katı bulunmaktadır. Her katın lavabo ve wc leri kendisine aittir. En alt kat yemekhanedir ve günde 3 öğün (sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı) yemek programı bulunmaktadır. Okulun arka bölümünde bulunan bahçemiz çocuklarımızın keyifle vakit geçirebilecekleri geniş bir alandadır. Ayrıca ortak kullanım alanlarımızda her gün İngilizce, haftanın belirli günleri müzik ve satranç dersleri branş öğretmenleri tarafından verilmektedir.
Şişli Bomonti'de bulunan Özel Doğru Çocuk Anaokulu Eğitim Programlarımız 10 Aylık olarak belirlenmiştir. Eylül ayı itibaren başlanır ve Haziran ayı sonunda tamamlanır. Temmuz ve Ağustos aylarında yaz okulu sistemi ile okulumuz açıktır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışan kurumumuz resmi ve dini bayramlarda ve valilik tarafından verilen (kar tatili vb.) tatil kararı ile kapalı olmaktadır. Diğer günlerde 12 ay boyunca okulumuz programlarına devam etmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Montessori Eğitimi

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Satranç Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

Yorumlar (8)

 • FU

  Büyük kızım 3 yıldır , küçük kızım 2 yıldır bu okula gitmekte. Okuldan ve öğretmenlerin ilgilerinden dolayı çok memnunum. Okul belli aralıkla çocukların gelişimi ve eksik yönleri hakkında bilgi vermektedir. Bu bilgilendirmeler kızlarımızın ev içindeki davranışlarına daha farklı açılardan bakmamızı sağladı. Okuldaki öğretmenler her zaman kızlarımıza karşı anlayışlı ve sevecen oldular. Okulun eğitim yönü de çok kuvvetli. Özellikle satranç ve İngilizce derslerini kızlarım çok sevmekte.

 • NM

  Oğlum okula severek gidiyor. El becerisi ve sosyalliği arttı. Hikaye saati, satranç, bahçe etkinliği, ingilizce öğrenmeyi seviyormuş. Çocuğunuzu güvenerek emanet edeceğiniz bir anaokulu.

 • ST

  Bölgenin en iyi okulu, hem akademik olarak hem de sosyal gelişim açısından çok çok iyi bir okul. Sadece biz değil. Tanınmış bilinen iyi okullara ilkokul için yazdırmak için görüştüğümüzde çok iyi bir yerden geldiğimizi üzerine basa basa söylüyorlar. Ayrıca etraftaki anaokullar gibi şov yapmıyorlar sosyal medyada. Dilerim bu köklü kuruluş uzun süre çocukların hayatında olmaya devam eder

 • NM

  Oğlum 6 aydır severek devam ediyor. El becerisi sosyalliği arttı. Satranç, İngilizce, hikaye saati ve bahçe etkinliğini çok seviyormuş.

 • SE

  Öğretmenlerin hepsi dört dörtlük. Çocuğumu gözüm arkada kalmadan tüm çalışanlara emanet ederim.Çocukların yaş grubu bakımından uygun mu bilmiyorum, ama yurtdışında hep gözlemlediğim, bu yaşta çocukları el ele tutuşturarak yürüyerek bir yerlere götürüyorlar. Acaba bu tarz minik çevre gezileri yapılabilir mi?

 • fi

  Okulumuzu ve öğretmenlerimizi cok seviyoruz. Cocuklarimizin bilissel oldugu kadar duygusal gelisimlerini de dikkate almasi cok kiymetli.

 • İkizlerim bu kreşe devam ediyorlar ve oldukça memnunum. Her ikisinin de gelişim süreçlerine katkı sağladığını düşünüyorum.

 • MG

  Herkesin eğitimci , herkesin çocuktan ve çocuk dilinden anlayamayacağının en iyi kanıtı Doğru Çocuk. Saadet öğretmenim iyi ki oğlumun öğretmenisiniz,sizin sayenizde okulunu ve öğretmenini seven hatta ona bayılan bir oğlum var.Tülin Hocam iyi ki bu kadar mükemmel bir ekibi bir araya getirmişsiniz.Hepinize sevginiz,emeğiniz ve sabrınız için sonsuz teşekkür ediyorum.

 • Özel Doğru Çocuk Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederiz

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Doğru Çocuk Anaokulu İletişim Bilgileri

Kazım Orbay Caddesi No:11 Bomonti-Şişli/istanbul
0 212 963 0797
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum