fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi

Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi Hakkında

İstanbul Eyüpsultan ilçesine bağlı İmar Blokları bölgesinde yer alan Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın okul öncesi eğitim programı müfredatına uygun olarak 3-6 yaş arası çocuklara eğitim vermektedir.
Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi’nde, eğitim ve öğretimin hayat boyu öğrenme ve çağın gerekliliklerine orantılı olarak sürekli gelişen, yenilenen ve ilerleyen bir süreç olduğu bilinciyle ilk adımlarını güvenle atan öğrenciler yetiştirmek hedeflenmektedir.
Aile, okul ve çocuk üçgeni içerisinde, çocuğun gelişim sürecinin tümünü kapsayarak, yaratıcılığının geliştirilmesi amaçlayan Eyüpsultan ilçesindeki seçkin okullardan biridir.
Öğrencilerin sadece akademik gelişimlerinin değil, aynı zamanda sosyal ve duygusal gelişimleri tartışılmayacak derecede önemlidir. Bu düşünce ışığında kendini gerçekleştirebilen bireyler yetiştirmek Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi’nde asli hedefimizdir. Amacımız çocukların sebep-sonuç ilişkisi kurabilme ve kendileri için önemli olan kavramlar hakkında düşünmelerini sağlayarak yargıda bulunma becerilerini desteklemektir.
Çocukların doğasından geldiğine inandığımız merak ve keşfetme arzusunun felsefe ile harmanlayarak, çocukların ilerde daha esnek ve etkin düşünebilen yetişkinlere dönüşebileceğine inanmaktayız. Bu bağlamda
Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi olarak çocukların doğruluk, iyilik,adalet, etik değerler, farklı kültürlere karşı hoşgörü, çevreye karşı duyarlılık gibi kavramları keşfetmelerini ve öğrenmelerini amaçlamaktayız.

Çocuğun eğitiminde belirlenen hedeflere ulaşmak için istenilen davranışları kazandırmada en kolay ve en etkili yol oyundur. Bu düşüncelerden hareketle oyun yoluyla öğrenme eğitim felsefimizin en önemli unsurudur.
Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi’nde STEM, High Scope, Montessori Felsefesi, PYP, Scamper, Çoklu Zeka Kuramı gibi dünya üzerinde yetkinlik ve güvenirlik kazanmış sistemler, günümüz Türk Eğitim Sistemine uyarlanarak Dokuz Nokta Karakter Eğitimi sistemiyle birleştirilerek kullanılmaktadır. Bu sistemlerin uyarlanmasında alanında yetkin uzman akademik kadro ve uygulanmasında tecrübeli öğretmenler görevlendirilmiştir.

Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi’nde ;
• Haftanın 5 Günü İngilizce
• Haftanın 5 Günü Değerler Eğitimi
• Jimnastik
• Karate (Seçmeli)
• Drama
• Orff Eğitimi
• Modern Dans (Seçmeli)
• Bale (Seçmeli)
• Robotik Kodlama (Seçmeli)
• Akıl Oyunları
• Seramik
• Binicilik (Seçmeli)
• Buz Pateni (Seçmeli)
• Yüzme (Seçmeli)

Eğitimler alanında uzman branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi’nde sınıfların tamamı son teknoloji ürünü akıllı tahtalarla donatılmış olup, tüm derslerimiz interaktif olarak işlenmektedir.

Eyüpsultan ilçesi İmar Blokları bölgesinde yer alan okulumuzda 120 m2 yeşil bahçe ve kapalı oyun alanı yaz ve kış mevsimlerinde çocukların günlük fiziksel enerji ihtiyaçlarını giderebilmelerini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi’nde yemek menüsü (sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, ikindi kahvaltısı) okulumuzun mutfağında kendi aşçımız tarafından hazırlanmaktadır. Öğünlerimizde herhangi bir katkı maddesi bulunan ürün ve paketli hazır gıdalar kullanılmamaktadır. Kurumumuzda tüketilen sütümüz günlük olarak özel çiftliklerden gelmektedir ve yoğurdumuz bu sütten günlük olarak tutulmaktadır.

Eyüpsultan ilçesinin seçkin eğitim kurumlarından biri olan Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi, küresel olarak yaşanan Covid-19 salgınına karşı Milli Eğitim Bakanlığı’nın genelgesine uygun olarak tüm önlemleri almıştır.
Öğretmenlerimiz kurum içerisinde maske ile eğitim verilmektedir. Çocuklarımızın girişte ateşi ölçülerek, gün içerisinde belirli aralıklarla da ölçülmeye devam edilmektedir. Kurumumuzda günlük rutin dezenfekte işlemlerinin yanı sıra, aylık periyotlarla Eyüpsultan Belediyesi Veterinerlik Hizmetleri birimince dezenfeksiyon çalışmaları yapılmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Eklektik Yaklaşım

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

- (PYP) Primary Years Programme - İlk Yıllar Programı

- Oyun Temelli Eğitim

- Waldorf Pedagojisi

- STEM

- Aktif Öğrenme Sistemi

- P4C Eğitim Sistemi

- Hibrit Eğitim Modeli

- SCAMPER Tekniği

- Öğrenci Merkezli Eğitim Modeli

- (IB) International Baccalaureate - Uluslararası Bakalorya

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Bale ve Dans Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Ayda 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

Yorumlar (19)

 • Fk

  Gerçekten harika bir okul eğitim sistemine bayıldım tavsiye ederim

 • Dd

  Okulun temiz ve ferah olmasi siniflarin aydinlik ve bol camli olmasi benim okul secimimdeki en onemli kriterlerden biriydi. Oglum ogretmenlerini seviyor ve guven baği olustu aralarinda. Guler yuzlu egitim ve idare kadrosuyla memnuniyetimiz yuksek. Egitim anlayisi en buyuk memnuniyet sebebim. Ozellikle degerler egitiminde ogrendikleri beni mest ediyor. Ingilizce matematik ilerlemesi de gayet iyi.

 • K

  Kizim 3 yasinda Bircan ögretmenimle beraberiz.iyi kelimesi az kalir yaninda kizima okulu sevdiren anne sicakligiyla yaklasan harika bir ögretmen diger ögretmenlerde cok ilgililer kesinlikle tavsiye ederim.

 • BY

  Değerli müdürümüz İrem hanım başta olmak üzere öğretmenimiz Edanur hanım ,diğer öğretmenler ,yardımcı ablalar hepsi çok ilgili ve Güler yüzlü.Yeni açılan bir okul ve sınıflar geniş.Biz gayet memnunuz her şey için teşekkür ederiz.

 • Ms

  Herşeyiyle mükemmel ve kızımın mutlu olması eğlenmesi çok güzel en önemlisi de her bakımdan güvenilir olması aklım çocuğumda kalmadan rahatça çalışabiliyor olabilmem benim için çok önemli. öğretmenlerinin ilgisi için de ayrıca çok teşekkür ederim.

 • mk

  Okul ve yönetim hocalar çocuklara karşı güler yüzlü , profesyonel bir eğitim anlayışı ve kurumsal bir yapısı sayesinde bütün herşey tam anlamıyla çocukların seveceği şekilde ve bilerek yapılıyor. Aklınız kalmadan bırakabileceğiniz bir yuva.Bence çok kaliteli güzel bir okul, çocuklar severek ve eğlenerek geçiriyor vakitlerini okula gitmek için seviniyorlar

 • BC

  Disiplinli özverili çalışmalarınız için minnettarız kısa zamanda köklü kurumlardan çok yol aldığınız düşünüyoruz

 • kizim her gün severek gidiyor. teşekkürler Büşra hocam. tesekkürler Dokuz Nokta Anaokulu ailesi

 • EA

  Öğretmen ve çalışanların ilgi alakası, Sıcak karşılanma, Çocukların birden fazla etkinlik yapması Çocukların kendi çabalarıyla bir şeyleri ortaya çıkarması, Ve bugün okula gidecek misin sorusuna istekle evet cevabını vermesi.. Doğru okulda ve doğru öğretmenlerle birlikte olduğumuzun en önemli sonucu ❤️

 • ÇK

  Büyük özen ve titizlikle sürdürülen bir işleyiş var. Oğlumu ilk kez gözüm kapalı bir yere emanet edebilmenin mutluluğunu yaşıyorum.Gelişim ve değişim kaçınılmaz… Umarım hep üstüne katarak ilerlersiniz.. eksilmeden çoğalmak dileğiyle sizi seviyoruz

 • KK

  Kurumun tüm personelleri ilgili ve alakalı. En önemlisi güleryüzlüler. Eğitim konusuna gelince ise oldukça başarılı bir eğitim söz konusu.

 • MO

  Profesyonel kadrosuyla ileri düzey bir eğitim veren bir anaokulu çocuğumun gelişiminde çok katkı sağladılar,gönlünüz ferah bir şekilde kayıt yaptırabilirsiniz.

 • T

  Profesyonel eğitmenleri ile kaliteli bir eğitim veren; öğretirken eğlendiren; çocuklarımıza keşfetme fırsatı veren Dokuz Nokta Anaokulunun yeni şubesi hayırlı olsun.

 • NK

  Hem Kurum sahiplerinin hem idarecilerinin eğitimci olduğu nadir okullardan. Kaliteli ve eğlenceli bir eğitim sundukları için kurumumuza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 • An

  Başarılarınızın devamını dilerim gerçekten harika bir Anaokulu öğretmenleri sınıfları eğitimleri olarak gerçekten muazzam şekilde devam ediyor yorum yazma yeni şubenizin açılması bizi çok mutlu etti Allah utandırmasın inşallah başarılarınızın devamını dileriz.

 • DT

  Çok başarılı bir okul. Eğitim çocuklara yaklaşım o kadar sıcak ki evlerinde gibi hissettiriyorlar çocuklara. Ve bayağı değişim söz konusu çocuğum da. İyi ki sizi tercih etmişizOkul gayet güzel. Herhangi bir sorunumuz yok

 • Fa

  Oğlumuz için çevremizde birçok anaokulu gezdik... lakin hem sınıfların genişliği ferahlığı okulunuzun temizliği öğretmen ve yöneticilerinizin güleryüzlü olması her konuda alakadar olması doğru secim yapmış olduğumuzu bize gösterdi. Inşallah basarilarinizin devamı gelir.

 • EB

  Ailenizin büyümesine çok sevindim. İlk anaokulu deneyimimiz olduğu için çok heyecanlıyız. Dokuz Nokta Nature Şubesi evimize çok yakın olması, merdivensiz olması , akıllı tahtaların olması, doğal ürünlerle yemek servis edilmesi, sınıfların büyük ve güneş alıyor olması ve uzman kadrosu ile güvenerek tercih ettiğimiz okul oldu. Görüşme esnasında bizi daha çok heyecanlandıran ve sorduğumuz sorulara içtenlikle cevap veren okul yöneticilerine çok teşekkür ederim. Yeni dönemde bol bol görüşmek üzere

 • AY

  İkinci şubenin açılmasına çok sevindik. Artık okulumuz evimize daha yakın. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dokuz Nokta Anaokulu Nature Şubesi İletişim Bilgileri

Alibeyköy Mah. Uygar Sk. No:12 Eyüpsultan - İstanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum