fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Dragos Altın Çağ Anaokulu

Özel Dragos Altın Çağ Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 09:00/13:00

Özel Dragos Altın Çağ Anaokulu Hakkında

İstanbul'un Kartal bölgesinde bulunan okul öncesi eğitim hizmeti sunan Özel Dragos Altın Çağ Anaokulu 1997 yılında kurulmuştur. Anaokulunun önemine ve eğitimine önem veren okul okul kadrosu için özenle seçim yapmıştır. Branş öğretmenleri de dahil olmak üzere kadro uzman denilebilecek eğitimcilerden oluşmaktadır. Okul Reggio Emilia felsefesini benimsemektedir. Bu felsefeye göre çocuklar dokunarak , görerek ve koklayarak öğrenmektedirler. Okul sabah 09.00 saatinde eğitime başlar ve akşam 18.30 saatinde son bulur. Tam gün ve yarım gün olarak eğitim sunan Özel Dragos Altın Çağ Anaokulu'nda sabah kahvaltısı , öğle yemeği , ikindin kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek verilmektedir. Çocukların sağlıklı bir beslenmesi olması için yemekler okulda hazırlanmaktadır , taze ve günlük besinler tüketilmektedir. Yarım gün eğitim programı üç aşamada gerçekleşmektedir. Yarım gün sabah programı saat 09.00’da başlar, 13.00’da son bulur. Yarım gün öğleden sonra programı ise saat 12.00’de başlar, 17.00’de son bulur. Uzun yarım gün programında ise dersler 09.00’da başlamakta ve 15.00’de son bulmaktadır. Aynı zamanda çocukların doğa ile iç içe olması için bahçe etkinlikleri çocukların doğayla daha yakın ilişkide olması sağlanmaktadır. Okul çocukların güvenliği açısından oldukça korunaklı bir şekilde hazırlanmıştır. Özel Dragos Altın Çağ Anaokulu'nda 2 ile 6 yaş gurubu öğrenciler eğitim almaktadır. Anaokulunda İngilizce dil eğitimi verilmektedir. 2 ile 6 yaş grubu öğrencilere sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki ders saati İngilizce uygulaması ve çift dilde eğitim verilmektedir. Çocukların ilkokula da hazırlanması için yazma, matematik gibi eğitimlerde verilmektedir. Eğitim programını destekleyebilmek adına 3 ile 6 yaş grubundaki çocuklar eğitici gezilere götürülmektedir. Böylece çocukların gözlemleyerek öğrenmesi sağlanmaktadır. Çocukların doğum günlerinde okulda parti yapılmaktadır. Ayrıca özel günleri dışında pijama, plaj günü gibi pek çok eğlendiren etkinliğe de yer verilmektedir. Böylece çocuklar okulda eğitim haricinde eğlenceli zaman geçirerek yabancılık çekmemektedir. 2 yaşını doldurmuş çocuklar playgroup içerisinde yer almaktadır. Çocukların düşünme gücünü ve işlem kabiliyetlerine temel oluşturmak için okulda her gün matematik eğitimi verilmektedir. Böylece çocuklar ilkokul içinde hazırlık yapmaktadır. Aynı zamanda yaz okulu alternatifi de bulunmaktadır yaz okulunda yüzme, jimnastik gibi etkinliklerle çocukların verimli ve eğlenceli zaman geçirmesi sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (4)

 • PS

  Çocuğum her gün okula koşarak hevesle giriyor okulunu çok seviyor. Öretmenleri çok ilgili ve canayakın diğer personeller de aynı şekilde işlerini severek yapıyor çocuklar da okulda mutlu ve huzurlu hissediyor haliyle.

 • ÇC

  Kızımı önce yarım gün yollamaya başlamıştım ancak okula çok alıştı ve kaliteli bir eğitim verdikleri için kızım daha fazla yararlansın diye tam gün programına geçirdik. Beklediğimizden fazlasını bulduk okulda hem eğitim anlamında hem de diğer hizmetlerde

 • İA

  Sıcacık bir aile ortamı var okula başlamadan önce kızım asla benden ayrılmıyordu. Okula nasıl alışacak diye endişeleniyorduk hatta. Okula başladığında öğretmenleri çok ilgili davrandı arkadaşlarıyla hızlı kaynaştı ve şimdi okulunda çok mutlu akşamları yaptıklarını anlatıyor okulda.

 • Veli

  çok memnunuz kızım okulundan çıkmak istemiyor. Her gün çıkışta fazladan bir yarım saat daha okulda takılmak zorundayız ağlamasın diye :) ikinci evimizi bulduk.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dragos Altın Çağ Anaokulu İletişim Bilgileri

Orhantepe Mah. Orhantepe Cad. No:60, Dragos - Kartal/istanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum