fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Dragos Keşif Anaokulu

Özel Dragos Keşif Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30
Sabahçı: 08:00/13:00

Özel Dragos Keşif Anaokulu Hakkında

Özel Dragos Keşif Anaokulu İstanbul Kartal’ da bulunmakta olup, doğanın içindeki bir eğitim kurumudur. 650 metrekare iç, 1000 metrekare bahçe etkinlikleri, organik ekim aktiviteleri alanına sahiptir. Okul 3-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi sunan özel bir kuruluştur. Kurum tam gün ve yarım gün olarak eğitim vermektedir. Özel Keşif Anaokulu'nun misyonu kendisine güvenen, toplumun devamını sağlayacak bireyler yetiştirmektir. Sorgulamalı bir yaklaşım ile çocukların ezberden uzak problemlere çözüm üreterek eğitim alması sağlanmaktadır. Okul birçok model ve eğitim sistemi benimsemiştir. Bunlar PYP ,High Scope ,Montessori , GEMS ve Math Their Way programlarıdır. Primary Years program(PYP) ile araştırma , sorgulama becerileri gelişmekte , Highscope Yaklaşımı ile de çocukların etkin öğrenme temel süreci oluşturulmaktadır. Bu hedefe yönelik çocukların derslerde yaparak, yaşayarak öğrenmeleri sağlanmakta ve sosyal etkinlikler, çeşitli gezilerle çocukların ufku genişletilmektedir. Montessori yaklaşımı çocuklara , deneme , hata yapma , hatalarını kendi kendine düzeltmesi için fırsat verir. Özel Keşif Anaokulu'nun psikolojik danışmanlık hizmeti mevcuttur ve bu hizmetin temel görevi çocukların gelişimlerinin takip edilmesidir. Okul birçok fiziki imkana sahiptir; çocukların bedensel ihtiyaçlarını gidermek adına bir yemekhane, bir revir, bir oyun alanı ve bir de oyun bahçesi mevcuttur. Bu alanlarda çocukların sağlık problemi yaşamaması amacıyla hijyene ve çocuklara zarar verebilecek materyal kullanılmamasına dikkat edilmektedir. Okul hizmetleri arasında güvenlik, servis, yaz okulu mevcuttur. Çocuklar aileleri dışında kimseye verilmemekte olup, servisteyken yalnız bırakılmamaktadır ve servis şoförü tüm trafik kurallarına dikkat etmektedir. Özel bir kuruluş olan Özel Keşif Anaokulu eğitim sisteminin eğitim programı Milli Eğitim müfredatına uygundur. Okulda yabancı dil eğitimi olarak İngilizce ve İspanyolca tercih edilmektedir. Çocukların branş haricinde kültürel ve sanatsal gelişmeleri içinde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Okulda sportif faaliyetler olarak jimnastik dersleri verilmektedir. Jimnastik dersleriyle çocukların motor gelişimi sağlanmaktadır ve böylece dinamik bir nesil yetişmektedir. Çocukların kas gelişimlerini ve el becerilerinin gelişimini destekleyici resim , seramik dersleri ve sanat atölyeleri düzenlenmektedir. Beden dilleri ile çocukların gelişimini destekleyen eğitimlerden olan dans ve drama dersleri de okulun programında mevcuttur. Beslenmenin bu yaştaki öneminin farkında olan okul yemek seçimlerinde oldukça titizdir ve bu yüzden okulun beslenme şekli organiktir. Yemekler hijyenik koşullarda hazırlanmaktadır. Okulun arka bahçesinde açık hava sınıfı ve tarım alanı bulunmaktadır. Çocuklar arka bahçenin bitişiğindeki Dragos Korusu'nun sağladığı bol oksijenli temiz havada doğayla iç içe Waldorf eğitim modeli ile doğa becerileri geliştirirken, eğlenirken öğrenmektedirler.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Klasik Sistem

- Eklektik Yaklaşım

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- (IB) International Baccalaureate - Uluslararası Bakalorya

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Metal

- Keçe

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Mesleki Rehberlik

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Sudoku

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

Yorumlar (8)

 • MA

  Oğlum hazırlığı bu okulda okudu ve iyiki yollarımız kesişti diyorum. Şu an okuduğu kolej gittiği anaokulunu sordu ,çünkü okul öncesi eğitimini hem eğlenerek hem çok profesyonel aldığını söyleyebilirim. Tüm bilmesi gerekenlerinin fazlasını en iyi şekilde öğrendi. Tertemiz,doğa icinde ,çok güzel bir okul. Oğlum özleyerek,koşarak gidiyordu. Ekip profesyonel ve akademik olarak eğitmen insanlardan oluşuyor ve sayısı kücük olduğu icin kaliteli vakit gecirebiliyorlar. Oğlumun Yaz okulu bittiğinde bir daha gidememesine çok üzüldüğü ve hala sayıkladığı okul. Doğa icinde , ormana komşu olması ayrı bir güzel. Yemek yapan abladan tutun ,müdür hanıma kadar herkes işini severek yapıyordu ve buda bütünlemeye yansıyordu.kesinlikle tavsiye ediyoruz

 • C

  Eğitimin giderek daha da değerli olduğu günümüzde Dragos Keşif'i bir arkadaşımızın referansı ile ziyaret ettik. Okul zaten ilk gittiğinizde sizi konumu ve doğası ile içine çekiyor, belki de mahalle arasında evinize en yakın okulu tercih etmek isteyebilirsiniz ama Dragos Keşif'in bulunduğu lokasyon kesinlikle çocuğun ruhuna ve hayal dünyasına son derece katkı sağlayacak eşsiz bir yerde. Zaten yakın çevreye servis hizmetleri de mevcut ve son derece ekonomik. Dragos Keşif'in eğitim kadrosu sanırım Nba Rüya Takımı, 2 yıllık tecrübemizin sonunda bunu rahatlıkla yazabiliriz. Okulun yönetim kadrosu, müdürleri lisans olarak eğitimci ve bu Türkiye'de zor bulunan bir şey! Dragos Keşif'in ticari bir işletmeden ziyade mutlu insanların ve profesyonellerin yuvası olduğunu da gönül rahatlığıyla yazabiliriz. Keşif Dragos çocuklar için 360 derece bir yaklaşımla tam bir eğitim ve gelişim sürecini hedefliyor ve bizce de bunu başarıyor; yabancı dil (İngilizce, İspanyolca), sanat etkinlikleri, Türkçe etkinliği, kavram/müzik/dikkat etkinlikleri, jimnastik, tiyatro, dış etkinlikler, Drama, psikolojik danışmanlık ve takip, eşsiz organik yemekler, istisnasız dinamik ve sevgi dolu bir kadro ile yoluna devam ediyor. ( ayrıntılı yazmamızı fazlasıyla hakaden bir okul kısaca) Kontenjanların hızlı tükendiği Dragos Keşif'e erken dönemde muhakkak uğramanızı ve okulun eşsiz 2 müdürünü tanımanızı tavsiye ediyorum. Çocuğunuzun okul kültürünü nasıl başlatırsanız öyle devam eder aşağı yukarı, iyi bir eğitim hayatı dileklerimle. CengizHedeflediğimizin üstünde gidiyoruz 2 senedir, herşey için teşekkürler

 • SC

  Kızımızın Keşif Anaokulunda 2,5 yaşında başladığı serüven 2 yıldır sevgi, güven ve mutlulukla devam ediyor. Eğer anaokulu arayışınız varsa güvenle tercih edebileceğiniz bir okul burası. Hele ki çocuğunuzdaki gelişimi gördükçe ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı daha da iyi anlayacaksınız. İlk kapıdan girdiğiniz anda o duygu sizi sarıyor. Anaokulu çağı için bence en önemli şey sevgi, güven, şefkat ve vicdan ve bu değerlerle donatılmış bir kurumda eğitim hayatına ilk adımı atmak bence çocuğunuza verebileceğiniz en büyük hediye. En büyük avantajlarından biri de idari kadronun da öğretmen oluşu. Bunun ne kadar değerli bir şey olduğunu okulla ilgili her detayda çok iyi anlıyorsunuz. İsmi de dahil olmak üzere burada hiçbir şey tesadüf değil , Çünkü bilginin en çok keşifle öğrenilebileceğini biliyorlar. Atatürk ilkeleri ile, özgüvenli, mutlu, bedenen ve zihinen sağlıklı, akademik açıdan da donanımlı olarak yetişen çocuğumuzu gördükçe her gün ne kadar doğru bir seçim yaptığımızı anlıyoruz. Ağaçlar içerisinde doğa ile iç içe kocaman iki bahçesi ile yaz kış bahçe kullanılıyor. Tam zamanlı psikolog desteği, eğitimde kullanılan Montessori , GEMS ve Math Their Way gibi teknikler, Orff Ritim, jimnastik, satranç, yaratıcı drama gibi branş dersleri, İngilizce ve İspanyolca dil dersleri ile dolu dolu ve yüzde yüz içimize sinen bir eğitim alıyor kızımız. Öncelikle okul müdürleri, tüm öğretmenleri, kapıdaki güvenlikten aşçısına kadar tüm personeli ile mükemmel demekten çekinmeyeceğim bir anaokulu Keşif. Doğru bir başlangıç doğru bir eğitim hayatına atılan en önemli adımdır bence ve Keşif Anaokulu her şeyi ile sizin ve evladınızın yanında olduğunu hissettiriyor. Abarttığımı düşünenler varsa eğer rica ediyorum bir randevu alıp görüşsünler , eksik bile anlattığımı o zaman göreceksiniz.

 • EB

  Okulda sağlıklı ve dengeli beslenmeyi alışkanlık haline getirmeyi aşılıyorlar. Bunun yanında Jimnastik ve yoga dersleri de veriliyor. Çocuklar bir şeyler öğrenip ilkokula hazırlanırken eğlenceli, sağlıklı, kaliteli vakit geçiriyorlar

 • EA

  Montessori etkinlikleri yapılması ilgimiz çeken yanı olmuştu kayıt öncesinde ve zamanla gördük ki gerçekten iyi bir uygulama çocuklar sıkılmadan pek çok şey öğreniyor. Fonolojik duyarlılık etkinlikleri çocukların okuma becerisi için çok faydalı.

 • GG

  Okul müdürü ve tüm personeller her zaman ilgili oldular. Hatta zamanla aile gibi olduk. Oğlumuzu gönderiyoruz bu okula şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadık. Yakında küçük kızımızı da yollamayı düşünüyoruz.

 • ÇÇ

  Jimnastik dersleriyle çocuklara erken yaşta spor alışkanlığı kazandırıyorlar. Çocukların sağlığı, motor gelişimi için çok önemli. Diğer branş derslerinden de memnunuz alanında uzman öğretmenlerle çalışıyorlar. Satranç dersiyle çocukların zeka gelişimini destekliyorlar. Çocuklar da bu dersleri seviyor. Oğlum eve gelir gelmez hadi satranç oynayalım anne diyor.

 • FG

  Rengarenk cıvıl cıvıl bir okul anaokuluna uygun bir şekilde dizayn edilmiş hem öğrenciler olası kazalar yaşamasın diye önlemler alınmış hem der çocukların eğlenebileceği göz zevkine hitap eden bir şekilde. İnsanın çocuk olası geliyor. Eğitimi konusunda da son derece memnunuz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dragos Keşif Anaokulu İletişim Bilgileri

Orhantepe Mahallesi, Kayın Sokak No:35, Kartal / İstanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum