fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Dragos Umut Anaokulu

Özel Dragos Umut Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel Dragos Umut Anaokulu Hakkında

Özel Dragos Umut Anaokulu okul öncesi eğitim veren İstanbul Kartal'da bulunan bir kurumdur. 12 kişilik sınıflarda eğitim verilmektedir. Sınıflar 3 ve 6 yaş arası çocukların kendi yaş gruplarıyla birlikte olabileceği şekilde düzenlenmiştir. Okul öncesi dönemde her yaş grubu farklı değerlendirilmektedir. Çünkü çocukların algılamaları ve gelişimleri yaş ile mümkün olmaktadır. 08.00 okulun giriş saati, 18.30'da çıkış saatidir. Bununla birlikte temizlik ve güvenlik önlemleri de detaylı olarak alınmaktadır.
Özel Dragos Umut Anaokulu Çocukların gelişim döneminde olması psikolojik danışmalarında varlığını gerekli kılmıştır. Psikolojik danışman çocukların gelişimleri döneminde yaşadıkları sıkıntıları çözebilmek ve ortaya çıkacak sorunlarında önlenmesine yardımcı olmaktadır.
Okul öncesi dönemde çocukların sağlıklı beslenmesi çok önemlidir. Bunun farkında olan okulumuz organik beslenme konusunda çocukları ve ailelerini bilinçlendirmektedir. Okulun yemekhanesinde çocuklara sunulan yiyecekler tamamen organik ve çocukların beslenme düzenine uygundur.
Özel Dragos Umut Anaokulu'nda çocukların rahatça ve güvenle oynayabileceği oyun alanları bulunmaktadır. Oyun alanlarında herhangi bir kazanın meydana gelmemesi için bütün ayrıntılar düşünülmüştür. Bununla birlikte çocukların sağlığı ve önlem gereği bir adet revir de bulunmaktadır. Bu dönem de çocukların uyku ihtiyaçları yetişkin bir insana göre daha fazladır. Uyku odaları da çocukları uyku ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Her çocuk düzenli olarak yaşının gereği kadar uyumaktadır.
Okulda bulunan güvenlik sistemi her türlü tehlikeye ve öngörülemeyen durumlara karşı çocukları korumaktadır. Bunun yanında ulaşım servis hizmeti de sunularak okula ulaşımın kolay olması amaçlanmıştır.
Kartal'da bulunan Özel Dragos Umut Anaokulu'nda yaz okulu seçeneği de bulunmaktadır. Yaz okulu yaz aylarında da çocukların eğlenebilmesi ve öğrenmeye devam edebilmesi için gereklidir. Rehberlik bölümü tüm bu aktivitelerin sonuçlarını gözlemlemek ve velileri bilgilendirmek konusunda görevlidir. Dönem içinde de yaz okulunda da İngilizce dil eğitimi sürekli olarak verilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

- Masal Terapisi Eğitimi

- SCAMPER Tekniği

- Yaparak Yaşayarak Öğrenme

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Sudoku

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

- Montessori Materyalleri

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

Yorumlar (6)

 • ÖA

  Oğlum 3 yıldır bu okula gidiyor ve mezun oldu ana okulundan :) Emeklerine, sabirlarina çok teşekkür ediyorum. Egiitimle ticareti birbirinden ayrı tutarak doğru adımlarla giden mükemmel bir bayan yöneticiye sahip. Oğluma kattiklarindan kısaca bahsetmek istiyorum. Yapısı gereği içine kapanık ve kendisini çok iyi ifade edemeyen bir bireyken ne yaptılar bilmiyorum ama kendisini özgürce ifade eden, isteklerini dile getiren, kendisini tanıyan bir çocuk oldu. Bu şahane insanlara teşekkürü bir borç bilirim..

 • NA

  Bir yıldır oğlum Umut anaokulunda ve 2 Yiğenim de burdan mezun sıcak ortam Güler yüz eğlenceli aktiviteler ve çok ilgililer gönül rahatlığı ile teslim ediyorum.

 • DM

  Umut anaokuluna girdıgımde ve okul müdüŕümuz özlem hanim ile taniştigimda yüregime su serpildi . Özlem hanim in bilgisi ,samimiyeti , güzelligi okula da yansimiş. O kadar ferah o kadar guzel ki gittiğiniz de çıkmak dahi istemezsiniz. Özlem hanım ile tanışmadan önce birkaç okul daha baktigimda hep bir eksiklik vardi. Umut anaokulumuz diyorum artik 2. Evimiz gibi oldu çocuğum mutlu biz cok mutlu . Üç yildir ordayiz ve üç yilda kardeşi umut anaokulunda olucak. Öğretmen lerimiz harika ve buradan ayri ayri tesekkur ederim. Ege herşeyi çok guzel öğreniyor etkinlikler muhteşem . Ağaçların arasında temiz havasını soluduğumuz deniz manzarasıyla kahvenizi yudumlarken iyi ki burada çocuğum deyip bir oh çekiceksin. Sevgilerimle...

 • PA

  Umut Anaokulu ile tanışmamız ve birlikteliğimiz 2013 yılına dayanmaktadır. Gözümüz gibi baktığımız kızımızı emanet ettik ve bir kez bile aklımız kalmadı. hem anne sevgisi ve şefkati, aile sıcaklığı yaşadı hemde akademik olarak çok iyi bir eğitim aldı. 3 sene ablası, 4 senedir de küçük kızım aynı okulda.Her öğretmenimiz birbirinden iyi ve donanımlı idi. Akademik , sosyal ve kültürel olarak ve kurum kültürü olarak gerçekten çok iyi bir okul. TEmizliği, yemekleri çok süper. iyiki diyorum yollarımız kesişmiş. iyi ki kızlarım hem sevgi dolu hemde akademik olarak bu kadar iyi bir okulda eğitim hayatına başlamışlar.

 • Çocuğumu güvenle bıraktığım,Pazartesi günlerinin iple çekildiği,öğretmenleri,yönetimi,ahçısı,temizlikçisi,fiziksel şartları yönünden mükemmel bir okul ve hatta okul kavramı dışında bizim için ikinci evimiz gibidir.

 • Hb

  En değerli varlıklarımızı teslim ederken kuşkularımız oluyor, ama sonrasında ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı, çocuğumuzda ki bilgi ve becerilerinden anlıyorsunuz, başta Özlem hanım olmak üzere çocuklarımıza sevgisini esirgemeyen tüm öğretmen ve çalışan kadronuza teşekkür ederim

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Dragos Umut Anaokulu İletişim Bilgileri

Orhantepe Mah. Orhangazi Cad. No:33, Kartal / İstanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum