fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Düşbahçesi Anaokulu

Özel Düşbahçesi Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00
Sabahçı: 07:00/13:00
Öğlenci: 12:00/19:00

Özel Düşbahçesi Anaokulu Hakkında

Özel Düşbahçesi Anaokulu Beylikdüzü’nde eğitim öğretim hizmeti vermektedir. Öğrencilere özgürce hayatı tecrübe edebilecekleri, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri, kendilerini tanımalarını destekleyen, araştırmacı ve sorgulayıcı kimliklerini pekiştiren kaliteli bir okul öncesi eğitim sunulmaktadır. 2 – 6 yaş arası dönemde, çocukların eğitim hayatlarındaki ilk adımlarını Düşbahçe’siyle atacaklarının bilinciyle hareket edilmektedir. Bu yolda Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, disiplinli, öz benlik kavramı gelişmiş, toplumda içinde birey olarak yer alabilecek, kendisini doğru ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını bilen, başkasının haklarına saygı duyan, paylaşımcı, ahlaki değerlere sahip doğayı koruyan nesiller yetiştirilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okul, 550 m2 açık ve kapalı alanı mevcuttur. Özel Düşbahçesi Anaokulu 3 katlı villa şeklindedir ve 4 adet sınıfı bulunmaktadır. Düş Bahçesi Anaokulu, çocukların sadece vakit geçirdikleri yuva, kreş, çocuk evi, gündüz bakımevi değil, okul öncesi eğitimde Milli Eğitim Bakanlığı'nın öngördüğü "eğitim" programıyla birlikte yine ana okulları için hazırladığı "öğretim" sistemini de başarı ile uygulayan bir okul öncesi eğitim ve öğretim kurumudur. Sınıflar, eğitim kadrosu, fiziksel alanların kullanımı, eğitim müfredatları, Milli Eğitim Bakanlığı kanun ve yönetmeliklerine uygun olarak düzenlenmiştir. Organik ve el yapımı ağırlıklı sabah ve ikindi kahvaltıları ile öğle yemekleri, büyük ve aydınlık yemekhanede, hijyen şartlarına uygun bir şekilde öğrencilere sunulmaktadır.
Özel Düşbahçesi Anaokulu’nda çocuklara haftanın 5 günü yurt dışında kullanılan eğitim setlerini uygulayarak İngilizceyi oyunlar, müzikler, resimler ve hikayeler eşliğinde öğretilmektedir. Okul çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine oldukça önem vermektedir. Verilen bale eğitimi ile çocukların fiziksel ve zihinsel olarak gelişimi sağlanmaktadır. Bale aynı zamanda çocukların esnek bir vücuda sahip olmasını sağlamaktadır. Özel Düşbahçesi Anaokulu'nun havuzunda verilen yaz aylarındaki yüzme dersleri ile de çocukların fiziksel gelişimlerine destek olunmaktadır. Orff dersleri ile çocukların ritm duygularının gelişmesi sağlanmaktadır. Bunların haricinde çocukların kültürümüzü öğrenmeleri ve keyifli zaman geçirmeleri için önemli günlerde etkinlikler düzenlenmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

Yorumlar (16)

 • Gb

  Tüm çocuklara eşit değerler Veren güveni sevgiyle benimseten Tüm öğretmenler burda

 • Fs

  Biz yeni basladik ama okul sevmwyen oglum cok cabuk adapte oldu ogretmenini cok seviyor ve bu bizi coksevindirdi

 • Se

  Hiç düşünmeden emanet edebileceğiniz bir okul. Hem eğitim açısından hemde güvenme açısından son derece dürüst bir eğitim kurumudur.

 • Oğlumuzun 3 yılı sizinle geçti ve gerçekten hiçbir gün acaba diye bir düşüncemiz olmadı eğitim, ilgi ve sevgi yönünden tamamiyle her türlü övgüyü hak eden bir okul burası iyiki varsınız ilkokula başlayana kadar da sizinleyiz.. TEŞEKKÜRLER..

 • Ts

  Güven benim icin cok onemli icim rahat birakip işime gidebiliyorum ögretmenlerin gostermis oldugu ilgi alakalari ve guler yuzlulugu Muhtesem

 • ÖA

  Gözümün hiç arkada kalmadığı, güvenle gönderdiğim bir kurum..Tüm velilere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim..

 • Çocuğumun elinden tutan annelerim ögretmenlerim miracim 2 yaşından beri düşünmeden gönül rahatlığıyla çalıştığım aklimin kalmadığı en büyük destekcilerim iyiki varsınız...

 • Ey

  Çok memnunuz Oğlum ayaz 1 buçuk yaşından itibaren düşbahçesi anaokuluna gidiyor tüm öğretmenlerimiz Güler yüzlülülü ile oldukça ilgili öğretmenlerimiz keza İlknur hanım başta olmak üzere dusbahçesi okulumuzu tüm ebeveynlerimize tavsiye ediyorum güvenle çocuğunuzu teslim edebilir gözünüz arkada kalmaz çok memnunum anne yokluğunu aratmayan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum

 • ET

  Okul her yönden çok iyi. Öğretmenler çok ilgili ve özverililer. Eğitim olarak çok iyi.Çok memnunuz.

 • SD

  Güvenli kaliteli eğitimin tek adresi güleryüz ve kaliteli personel kısacası çok memnunum.gönül rahatlığıyla tavsiye ederim

 • Dk

  Aile sıcaklığında güleryüz ve iyi eğitim. 4 senedir birlikteyiz daha 3 yılımız var ve çok memnunuz. Kesinlikle tercih edilesi okulumuz. Çok seviyoruz öğretmenlerimizi. Okula gönüllü gidiyor çocuklar ve hep gülen gözlerle ayrılıyorlar.

 • Ic

  Çok disiplinli bi okul herkese tavsiye ederim çok da temiz çocuğum başladığından beri çok yol katetti

 • OH

  Cıvıl cıvıl bir anaokulu. Fiziksel olarak da anaokulu olmaya gayet uygun standartlara sahip. Anaokulu eğitimini bilen ve çocukları seven insanlar oldukları için soran annelere tavsiye edebilirim.

 • TC

  Oldukça kaliteli ve ilkeli bir ekip çalışıyor burada. Okul öncesi eğitimi tün yönleriyle ele alabilen ve güzel programlarla hayata geçirebilen işini iyi bilen dinamik bir kadro var.

 • FK

  Barış Mahallesi civarında anaokulu arayan varsa gözüm kapalı tavsiye ederim düşbahçesi anaokulunu. Gerçekten donanımlı ve çocukların ihtiyaçlarına yönelik etkinlikler düzenleyen bir okul.

 • HT

  Kızımızdaki değişimi ilk günlerden itibaren gözlemeye başlamıştık düşbahçesiyle tanışmamızdan kısa bir süre sonra. İyi ki var böyle bir okul ve omuzlarımızdan büyük bir yük aldılar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Düşbahçesi Anaokulu İletişim Bilgileri

Barış Mah. Çiftlik Cad. No:80, Beylikdüzü/istanbul
0 212 963 2083
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum