fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Elif Çocuk Akademisi Anaokulu

Özel Elif Çocuk Akademisi Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 12
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00
Sabahçı: 07:30/13:00

Özel Elif Çocuk Akademisi Anaokulu Hakkında

Elif Çocuk Akademisi Beşiktaş Balmumcuda bulunan hayata hazır çocuklar yetiştirmeyi amaç edinmiş oyun odaklı butik bir eğitim merkezidir. Alanında uzman kişilerce yapılan çalışmalar kurucu psikoloğumuz tarafından desteklenmektedir. Sınıflarımızın herbiri çocuk algısına ve bilinç düzeyine göre hazırlanmış özel konsept sınıflardır. Okulumuzda davranış eğitimine verdiğimiz önemden ötürü bunu drama yaparak görselleştirip çocukların zihninde kalıcılığını ve eğiticiliğini pekiştirmek adına drama sahnemiz drama sınıfımız bulunmaktadır. Kurucu psikoloğumuz dışında klinik derecesinde uzman bir çocuk psikoloğumuz belirli aralıklarla çocuklarımızı gözlemleyip çeşitli testler ve analizler yapmaktadır. Yabancı dil ingilizce tam zamanlı olarak branş öğretmenleri tarafından verilmekte olup sporsal faaliyetlerde bizim için son derece önemlidir. Bu bağlamda cimnastik ve diğer spor dallarında uzman antrenörler tarafından spor dersleri verilmektedir. Bizleri heyecanlandıran diğer bir konuda çok ehemmiyet verdiğimiz doğa toprak bahçe alanımızdır. Okulumuzda hem çocukların eğleneceği kaydırak salıncak gondol ve diğer oyuncakların olduğu bir açık alan bahçemiz ve hemde toprağı işlemleyebilecekleri tohumlanma sürecine şahit olabilecekleri doğayla iç içe vakit geçirebilecekleri bir doğa toprak bahçe alanımız bulunmaktadır. Bahçemizde mini hayvanlarımız çeşitli meyve ağaçlarımız sebzelerimiz çam ağaçlarımız mevcut olup yine bununla birlikte çocuklarda anksiyete kaygı gibi durumlarda terapi yöntemlerinden biri olan kum havuzumuz vardır. Her çocuğun içindeki potansiyeli ortaya çıkarmayı, özgüveni gelişmiş kendinden emin çocukların temelini oluşturmayı hedefliyoruz. Tek bir eğitim modelinden ziyade tüm eğitim modellerinin en iyi yönleri alınarak hazırlanmış ; montessori eğitimi, reggio emilia, waldorf, stem eğitim ,high scope gibi yaklaşımlarla zenginleştirilmiş eklektik bir model oluşturduk. Sahaya çıkış iddiamız ve bizi diger kurumlardan ayıran fark bir anaokulundan çok daha ziyade çocuklarımız için karakter gelişimi ve eğitimi üzerinde durarak ezberleri bozuyoruz. Anne şefkatini akademik düzeyle birleştirmek için sizleride Beşiktaş Balmumcu'da bulunan elif çocuk akademisine bir çayımızı içmeye bekliyoruz. Kendine özgün tek kat fiziksel ortamıyla Iddialı bir okul EYFS (Erken Yıllar Hazırlık Aşaması) Hızlı ve Analitik Düşünme STEM EĞİTİMİ Sınırsız keşif ve öğrenme Fen ve Doğa Organik ve Sağlıklı ekolojik okulumuz küçük bireyleri hayata hazırlıyor.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Eklektik Yaklaşım

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Drama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Psikolojik Danışma

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Montessori Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

Yorumlar (9)

 • ÖA

  Okulun dizaynı son derece güzel düşünülmüş. Beşiktaş'ta doğa toprak bahçe montessori alana sahip olan tek okul, ayrıca okulun tek kat olması merdiven olmaması yine çocukların alanlarını genişletiyor. Son derece güvenli pencerelerde file sistemi uygulanmış. Kurucusu gülsen hanım enerjisi çok kuvvetli ekip şahane tavsiye ediyorum.

 • Çocuk gelişimine dikkat eden, temiz ve güvenilir kurum❣️özellikle pandemi döneminde zorlu çalışma saatlerimde (hemşire) gösterdiğiniz ilgi ve alakanız yadsınamaz.iyiki kesişti yollarımız

 • Fs

  Okuldaki tüm öğretmenler çok ilgili ve yardımcı. Özellikle pandemi döneminde kriz yönetimleri çok iyiydi kızımı rahatlıkla gönderdim.Aklınız kalmadan çocuğunuzu emanet edebileceğiniz bir okul.Tavsiye ederim.

 • TY

  Sevgili Elif Akademi yöneticisi Gülsen Hanım, Yeni kurumunuz hayırlı olsun. Size buradan tekrar teşekkür etmek için yazıyorum. Taşınmamız nedeniyle eski kurumunuzdan ayrılışımız ve sizin yeni kurum açmanız aynı zamana denk geldi. İkiz kızlarım 2,5 yaşında ilk anaokulu deneyimini sizlerle yaşadı üstelik zorlu pandemi sürecinde. Kızlarıma ( biri atipik otizm tanılı) öyle sevgiyle baktınız ki, biz velilere zor zamanlarımızda öyle destek oldunuz ki gözüm hiç arkada kalmadı, gönlüm hep rahat oldu. Deneyimli ekibinizle yeni kurumunuzda sağlıkla, nice mutlu çocuklar yetiştirmeye devam edin lütfen. Yolunuz açık olsun. Sevgilerimle.

 • ÖA

  Okulun kurucusu gülsen hanım vizyonu ve pedegojik perspektifiyle son derece güzel bir okul kurmuş. Çok tedirgin başladığım bu yolda gönlüm çok rahat kızımı bırakıp gidebiliyorum. Okulda her ayrıntı çocukların algı seviyelerine göre dizayn edilmiş, birde doğa toprak bahçe varki sormayın kızım dalından koparıp Elma yiyor, toprağa fasulye ekip topluyor bu süreci yaşıyor. Eğitim ise son derece güzel, kızım bu sayede hayvan sevgisini pekiştirdi kardeş kiskancligina dair gülsen hanımın yonlendirmelerini yapmamla beraber evde sorunlar çözüldü :) gönül rahatlığıyla çocuklarınızı gönderebilirsiniz.

 • Elif çocuk akademisi Ailesi iyiki varsınız biri 2.5 diyeri 4.5 yaşında iki çocuğumuda gönül rahatlığıyla emanet ettiğim yer Evladımı Beşiktaş’ın en iyi okulu diye gittiğimiz başka bi yerden bazı nedenler sonucu alıp Elif çocuk akademisi Ailesiyle tanıştık iyikide tanışmışız gerek sevgili psikolok Gamze hanım gerek Gülsün hanımın katkılarıyla çok yol kat ettik Herşeyden önce okuldaki öğretmenlerimizde Şevkat ve sevgi vardı onlara ayrıca teşekkür ederiz bize kattıkları çok şey oldu çocuğunuzu gönül rahatlığıyla emanet edebileceğiniz bi okul gerek eğitimi gerek günlük aktiviteleriyle biz son derece memnun kaldık yolları açık olsun.

 • AP

  Kurucumuz Gülsen Hoca hem çok başarılı bir öğretmen ve hemde çocuk psikolojisinden çok iyi anlayan bir psikolog, oryantasyon sürecinde 3 gün okulda bekledim. Gönül rahatlığıyla evlerinizi bu temiz ınsanlara emanet edebilirsiniz. Daha yeni olmalarına rağmen branşlarıyla öne çıkacaklarına eminim. Tavsiye ederim.

 • EC

  Gülsen hoca ve didem hocayı çalıştıkları kurumdan tanıyorum. Okulumuzda yaptıkları dokunuslarla tüm velileri kendilerine hayran bırakmışlardı. Eğitim sistemi çok harika ve bir akademi okulu , tüm velilere tavsiye ederim.

 • Çk

  Okul dizaynı çocuk psikolojisi ve algısına göre dizayn edilmiş ozellikle toprak bahçe , terapi için kum havuzu olması, kurucu ve öğretmenlerin güleryüzle tatlı dille karşılayıp akademik eğitiminde zengin oluşu okulu benim için bölgenin en iyi okulu yapmıştır. Kesinlikle tavsiye ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Elif Çocuk Akademisi Anaokulu İletişim Bilgileri

Balmumcu Mahallesi Delalzade Sokak No:21 Beşiktaş/istanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum