fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel Elit Anaokulu

Özel Elit Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00

Özel Elit Anaokulu Hakkında

Milli Eğitim standartlarında, sağlık ve güvenlik kriterlerine uygun, BESLENME DOSTU ve BEYAZ BAYRAK sertifikalarını almış, trafiğe uzak bir alanda çocuklar için dizayn edilmiş Özel Elit Anaokulu sevgi, şefkat, güven ve kaliteli hizmet anlayışı ile aile sıcaklığını aratmayan bir ortamda çocuklara okul öncesi eğitim vermektedir.

Öğrencileri her gün ilk günkü umut ve heyecanla karşılayarak anne-baba şefkatiyle ve kendisine güvenen, dürüst, yaratıcı, sorgulayan bireyler olmalarını sağlamak okulun ilk hedefidir. Bu anlamda ESENKENT bölgesinde okul dışı imkanları en çok bünyesinde bulunduran okuldur.. Özel Elit Anaokulun 'da verilen branş dersleri arasında İngilizce ve Almanca, drama, dans, jimnastik, görsel sanatlar, müzik, robotik kodlama ,yüzme bulunmaktadır.

Özel Elit Anaokulun'da her çocuğun kendisini değerli hissettiren, mesleğine gönülden bağlı eğitmenler bulunmaktadır.
Esenyurt, Esenkent Mahallesi'nde bulunan okulumuzda öğrencileri en iyi şekilde yetiştirme ve yarınlara hazırlama sorumluluğunda hareket etmekteyiz. Ayrıca sosyal faaliyetlere önem verilen okulda belirlenen konsepte uygun olarak gezi etkinlikleri de yapılmaktadır. Gezilerde öğrencilere öğretmenler refakat etmektedir.
Okulun verdiği hizmetler arasında psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti de bulunmaktadır. Rehberlik birimi gerek grup çalışmaları gerekse de bireysel çalışmalarla öğrencilerin gelişimini desteklemektedir. Öğrencilerin gelişimini gözlemleyerek velilere bilgi verir.
Okulun önem verdiği konulardan biri de sağlıklı beslenme ve obezitenin engellenmesidir. Yemeklerde sağlıklı ürünler kullanılmakta olup yemekler hijyenik koşullarda hazırlanmaktadır. Bu konuda veliler de bilinçlendirilmektedir özellikle hareketli yaşamın arttırılması sağlanmaktadır.
Öğrencilerin en sık kullandığı alanlar başta olmak üzere okulun her alanı deneyimli personeli tarafından temizlenmektedir.

Ayrıca Özel Elit Anaokulun 'da çocukların tatil dönemlerinde de arkadaşları ile keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla yaz okulu programı bulunmaktadır. Yaz okulunda çocuklarla birlikte basketbol, yüzme, satranç, spor , sanat, robotik kodlama, İngilizce, akıl oyunları, resim, fen, doğa, sinema ve Türkçe aktiviteleri yapılmaktadır.
Sevgili velilerimiz, Pandemi sürecinde sizlerin ve çocuklarımızın sağlığını düşünerek önlemlerimizi en üst seviyeye çıkarmış bulunmaktayız.


Özel Elit Anaokulu 21 Eylül Pazartesi günü itibari ile açıldı. Koronavirüs'e (Covid-19) karşı alınan önlemler doğrultusunda;

-Okulumuz; Bakanlık onaylı cihaz ve dezenfektanlar ile dezenfektasyonu sürekli sıklıkla yapılıyor.

-Sınıflar kontenjanının yarısı dolu olacak şekilde organize edildi,

-Ortak alanlar kontenjanın yarısı dolu olacak şekilde kullanılıyor,

-Uyku odasında yataklar 1,5 metre aralıklarla dizildi.

-Sabah Veli ve Öğrencinin ateş ölçümü en dış kapıda Temassız yapılarak çocuk teslim alınıyor.

-Aktiviteler çoğunlukla bahçede yapılıyor.

-Sınıflar sürekli sık sık havalandırılıyor , Sandalye, masa, kapı kolları ve sürekli temas edilen yerler dezenfekte ediliyor.

-Ayrıca siz velilerimiz bekleme alanında ,Çocuklarımız sıra ile teslim alınıp/teslim edilecektir.

-Çocukların ve okul çalışanlarının ateşi okula girişte ölçülüyor.

-Bu süreçte personel harici, dışarında hiç bir branş dersi yada şahıslar alınmayacaktır.

-Öğretmenlerimiz maske ve siperlik takıyor ve ellerini sık sık yıkayıp dezenfekatan kullanıyor.

-Okul girişine ve kullandığımız her alana dezanfektan yerleştirilmiştir.

-Virüs, hikaye ve hazırlanan animasyon film rehberliğinde çocuklara anlatılıyor.

-Bu süreçte Peluş oyuncakları kaldırdık, evden kitap , oyuncak vb materyaller kabul edilmemektedir.

-Çocuklarımız ve Öğretmenlerimizin sağlığı için randevusuz görüşme yapılmayacaktır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Psikolojik Danışma

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Özel gereksinim öğrencisi (kaynaştırma öğrencisi) kabul ediyor musunuz?

- Evet

Yorumlar (13)

 • OK

  Elit Anaokulu ile gecen yil tanistik ve oglum hazirlik sinifini burada tamamladi.Ilk defa okula geldigi icin ilk baslarda cok zorlansakta gerek okul yonetimi ozellikle Demet Hanim,gerekse ogretmenimizin destegiyle bu sureci cok cabuk gecirdik.Son derece disiplinli bir o kadarda sevgi dolu bir ortamda en degerlilerimiz olan evlatlarinizi gozunuz arkada kalmadan emanet edebilirsiniz. Keske sizleri daha once tanisaydik ve sizleri cok seviyoruz.

 • YE

  Okul müdürümüz ilgili alakalı okulun içi temiz ve düzenli öğretmenlerimiz Güler yüzlü ve ilgili ders ve gelişim odaklı teşekkürler elit anaokulu güvenle tercih sebebi

 • Fk

  Bir annenin en kıymetlisi evladıdır ve birilerine evladını emanet edebilmesi çok zor iken Elit Anaokulu bu güveni sağlamayı başarmıştır. Gözüm arkada hiç kalmadı. Çocukların beslenmesine ve okulun hijyenine önem veren ideal bir okul. Çok katlı olmadığı için çocuklar için güvenli. Emekleriniz için teşekkür ediyorum. Sizleri seviyorum :)

 • Ss

  eğitimini ve kalitesini cok beğeniyorum disiplin anlayışında çok iyi oğlum kendini evindeymis gibi his ediyor teşekkürler Elit anaokulu

 • YD

  Merhabalar ! Ben bu okulu yaklaşık 6 tik tanıyorum ,büyük kızım mezun oldu ,ve şuanda oğlum 1 senedir gidiyor ,okulun Sahibi ve çalışanlar inanınlmaz bilgili be iyi niyetli ,eğitim konusu ,bugün ekadar gördüm en iyi okul,ana sınıfında çocuk okula başlamadan okuma ve yazmaya artık bilmiş olarak oluyor ,Çok temiz ve çok bakımlı bir okul,Herkese tavsiye ediyorumOlumsuz birşey bugün ekadar görmedim eminim görmecem

 • YA

  Oğlum üç senedir elit anaokulu'na gitmektedir. Başta Demet hanım, Cemal bey, bütün öğretmen ve çalışan personel hepsi okadar duyarlı ve hassaslarki, Hepsini okadar seviyoruz ki.. Önemli olan çocuklarımızın mutluluğu ve benim oğlum okadar mutlu ve isteyerek gidiyorki size nekadar teşekkür etsek azdır. Rabbim sizden razı olsun. İyi ki varsınız..sizi seviyoruz elit anaokulu...

 • AD

  Okul kurucusu bayan bilgili ve güvenilir işinin başında. Tek katlı bir okul ve sınıflar 60 m2, Site içinde olduğu için güvenlikte çok iyi. Okul Hijyene önem veriliyor. Öğretmenler çok ilgili.Ben güvenli hissediyorum.

 • ÖK

  Yoga derslerini çok seviyor çocuğum çocuk yogası yaptırıyorlar çocuklara yemekleri de organik ürünlerden yapılıyor sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazandırıyorlar.

 • FD

  Uygulamalı eğitim veriyorlar ezberletmek yerine yaşayarak yaparak görerek öğretiyorlar çok daha kalıcı oluyor böylece. Sosyal faaliyetlere de oldukça önem veriyorlar çocuklar eğlenirken sosyalleşiyor ve öğreniyor.

 • CS

  Evimize çok yakın olmamasına rağmen bu okula gönderiyorum çocuğumu. Okul öncesinde detaylı bir araştırma yaptım ve hizmet kalitesi eğitim kalitesi eğitmen profiline baktığımda en iyisi bu okuldu çocuğumun eğitimini de şansa bırakmak istemediğim için bu okula göndermeye karar verdim iyi ki de göndermişim çok memnunum

 • BT

  Rehberlik servisi çok ilgili çocuğum okulda çok pasif kalıyormuş arkadaşları ile rahatça iletişim kuramıyormuş öğretmenleri ve rehberlik birimi bu durumu farketmişler bize de bildirdiler oyunlar oynayarak yaklaşıp özgüvenini kazanmasını kendisiini daha iyi ifede edebilmesini sağladılar.

 • MT

  Çocuğumu oyun grubuna gönderdim ilgiden memnun kaldım çok iyi bakıyorlar ve çocuğum okulda çok mutlu. Okulda temizliğe güvenliğe de önem veriyorlar çocuğum okuldayken içim rahat

 • Çocuğumu Elit'e gönderiyorum öğretmenlerinden ve diğer personellerinden çok memnunuz çocuklara kendi çocukları gibi içten samimi davranıyorlar. Okulda disiplin hakim bir konuda sorun yaşasak bile hemen çözülüyor. Çocuğumu anaokuluna göndeririken sadece bakılmasını değil iyi de bir eğitim almasını istiyordum doğru okulu bulmuşum

 • Özel Elit Anaokulu

  Okulun Cevabı:

  Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Elit Anaokulu İletişim Bilgileri

Esenkent Mahallesi Enver Paşa Caddesi Regnum Elitkent Sitesi İçi
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum