fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Erenköy İngiliz Kültür Derneği Kids Aloud Anaokulu

Özel Erenköy İngiliz Kültür Derneği Kids Aloud Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 13:00/18:30

Özel Erenköy İngiliz Kültür Derneği Kids Aloud Anaokulu Hakkında

İstanbul Kadıköy’ deki Özel Erenköy İngiliz Kültür Derneği İngilizce Anaokulu son derece kullanışlı ve müfredata uygun biçimde hazırlanmıştır. Okulun çocuklara ait bir oyun bahçesi ve ayrıca bir oyun alanı var. Okulda kullanılan malzemeler genellikle çocukların sağlığını koruyacak şekilde seçilmiştir. Okul içerisindeki her sınıfın doğrudan sınıftan geçiş yapabildiği kendine ait özel tuvaletleri bulunması sebebiyle çocuklar tuvalet ihtiyaçlarını kat değiştirmeden karşılayabiliyor ve böylelikle hijyen seviyesi üst düzeyde tutuluyor.
Onların gelişimi için haftanın her günü branş etkinlikler ders programına göre düzenlenmiş olup, sanatsal etkinliklerle desteklenmiştir. Okul eğitim sistemi içerisinde ilk göze çarpan kısım Bilingual (Çift Dilli Eğitim) Eğitim veriliyor olması, her sınıfta bir adet yabancı dil eğitmeni (native speaker) ve bir okul öncesi öğretmeni tam gün olarak bulunuyor olması. Okulda bütün etkinlikler tam gün boyunca native öğretmenler ile beraber yapılmaktadır. İngiliz Kültür yabancı dil okulları sayesinde çocuklarınız İngilizceyi kendi ana dilleri gibi öğrenirken aynı zamanda çocukların kişisel gelişimlerine destek sağlanarak kendi kültür ve becerilerinin en üst düzeye çıkmalarına olanak sağlanmış olunmakta. Bu öğretimdeki amaç İngilizce konuşmanın doğal bir süreç olduğunu öğrenciye göstererek yabancı dillere sempati duymasını sağlamak ve B1 seviyede İngilizce'yi hiç unutmayacağı biçimde öğretmektir.
Hizmetleri arasında yaz okulu uygulaması da var. Ayrıca bir müzik kulübü ve bunun yanında bir de sanatsal etkinliği olarak drama ve dans var. Okulda bir adet yemekhane mevcut. Uzman ekip öğretmen kadrosuyla çocukların gelişimi son derece özenli bir şekilde takip ediliyor. Çocuklara okul dahilinde sabah kahvaltısı, öğlen yemeyi ve bir de ikindi kahvaltısı sunulmaktadır. Çocuklar için hazırlanan yemekler genellikle organik yemekler olup, çoğu ebeveynlerinin kendileri için yaptığı yemekler gibidir. Ön kayıt formu okulun web sayfasındadır. Bu formu doldurduktan sonra veya önce yetkililer ile iletişime geçebilirsiniz. Uzman kadro ve yetenekli öğretim üyeleri ile çocuklar üzerinde gerçekleştirilmeye çalışılan etki soru soran ve öğrenmeye hevesli bir nesil yetiştirmek ve çocukların hayal dünyasını olabildiğince geniş tutmalarını sağlamak. Çocuklara farklı kategorilerde değişik eğitimler verilmektedir. Örneğin uzay bilimi hakkında, orman yaşantısı ve hayvan bilgisi, köy yaşantısı gibi bilinmesi gereken ve çocukların en çok merak ettiği konular hakkında. Haftanın her günü ayrı bir sınıf oluşturuluyor. Bu sınıflarda yapılan etkinliklerin genelinde İngilizce ana dil olarak kullanılıyor. Daha sonra bu sisteme alışan çocuklar farklı dil kullanımlarını yadırgamıyor.
Okul kurucusunun Psikolog olması sayesinde her gün okul içerisinde çocukların bireysel farklılıklarını belirlemek, güçlü ve zayıf olduğu alanları bulmak amacı ile Bireysel Psikolojik Danışmanlık Hizmeti sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- İdareciler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

Yorumlar (13)

 • ST

  Okulun İngilizce ağırlıklı olması ve İspanyolca dersi veriyor olması çok güzel. Öğretmenler ve yönetim çocuklarla birebir ilgili

 • MH

  İlgi alaka süper. Sağolsun hocalarımız sürekli irtibat halinde. Hiç bir sıkıntı çekmeden evladınızı güven içerisinde verebileceğiniz bir kurum.

 • S

  Sıcak samimi bir ortam. Çocukları neşe için de ve mutlu görmek sevinditici. Okul çıkışında zorla alıyorum çocuğumu. 5 dak oynıyayım anne kelimesimi kızımdan her akşam ki rutin kelimesi haline geldi. Öğretmenlerinden hergün geri bildirim almak bir o kadar daha sevindirici. Yemesi içmesini geçtim. Harika yeni bilgilerle dolu mutlu ve gülerek gidip gelen bir çocuğum var ve bu konuda öğretmenlerimize ve yöneticilerine çok teşekkür ederim.

 • EG

  Öğretmenlerin native olması ve aile ortamı kadar sıcak bir okul olması bizim için en önemli yanıydı okulun. Sınıfların okul için dizayn edilmesi ve tuvaletlerin sınıfların için de olmadı tuvalet eğitimi konusunda öğretmenlerin bizi desteklemesini sağladı

 • GG

  Eğitim yönteminin İngilizce ağırlıklı olması (her sınıfta Türk ve yabancı öğretmenin olması) başta olmak üzere, çocukların her yönden gelişimlerinin takibi ve bu konuda yapılan geri bildirimler, aktiviteler, kullanılan materyaller, öğünlerde sunulan besinlerin okulda yapılması ve bunun yanı sıra aradığınız sevgi dolu, güler yüzlü eğitim ortamını İngiliz Kültür Derneği Kids Aloud Anaokulu’nda rahatlıkla bulabilirsiniz...

 • BT

  Tam gün İngilizce öğretmenleriyle beraber olmaları okulu seçmemizdeki büyük nedendi. kızımdaki olumlu değişiklikler yarım günden tam güne geçmemize neden oldu.

 • Sg

  Okulu bir veli sayesinde tanıdık ve yiğenimizi bu okula verdik vede iyiki vermişiz Gözümüz hiç arkada değil gönül rahatlığı ile okula bırakıyoruz Her türlü eğitim vermesi okulun çok daha güzel İdari ve eğitmenlerin güler yüzünide belirtmek isterim. Hepsine ayrı ayrı teşkkür ederiz..

 • Nb

  Okullumuzun isminden anlasildigi uzere ingilizce egitimli bir okul.ingilizce egitimi gayet guzel.turkce ogretmenleri ile birlikte ingilizce ogretmenlerinin katildigi dersler cok verimli ve keyifli geciyor.brans derleri cok keyifli.cocuklarimizin okula keyifle gitmesi ve geri bildirimlerinin muhtesem olmasi cok guzel.okul sahibi psikolog oldugu icin bunlarda kacinilmaz oluyor.tum ogretmenlerimize ve calisanlara tesekkur ediyoruz.

 • EH

  Kızımı bu dönemin başında kayıt ettirdim,İngilizce gelişiminin yanında branş derslerine de çok severek katılıyor.Özellikle yoga,ispanyolca ve müzik derslerini çok seviyor kızım

 • BA

  Yabancı uyruklu öğretmenlerle İngilizce dersleri işlendiği için yabancı dil eğitiminde başarılı bir okul. Yemekler okulda hazırlanıyor ve sağlıklı olmasına dikkat ediliyor. Temizlik hemen hemen her gün rutin olarak yapılıyor. Pedagogla düzenli olarak görüşme şansınız var okulda. biz görüşüyoruz. Montessori ve meb'in programlarından oluşan karma bir eğitim söz konusu. Çocukların özgüvenini zedelememek için oldukça hassas davranan öğretmenler var. Hatta İngiliz kültürün öğretmenlerini ne kadar övsek azdır. Serbest oyun alanını da iyi düşünmüşler. çocukların rahat hareket etmelerinin önemini kavrayan bir anaokulu

 • ÇO

  İngilizce eğitimi konusunda daha iyisini görmedim ve duymadım :) Okulun konumu da güzel bir yerde.Dil eğitimin normalden daha yoğun olması nedeniyle Çocuklar derslerde biraz huzursuzluk çıkarabiliyorlar o kadar . Ve ayrıca etkinlik sayılarını artırmaları gerekiyor. saygılarımla

 • MA

  dil öğretisi hedefleniyorsa çok çok doğru bir okul. böyle baktığımız zaman iyi bir seçim yaptığıma her seferinde emin oluyorum. benim yıllarca belam olan ingilizceyi inşalah oğlum kısa sürede öğrenecek

 • Veli

  Okula ve eğitim anlayışına hayranım. Diğer anaokulların farklı bir eğitim modelini çok güzel uyguladıklarını düşünüyorum. yavrumu bu senenin başında kaydettirdik bir dönemde yüzlerce ingilizce kelime öğrendi, evde okul dışında ingilizce şarkılar mırıldanıyor, herşeyin ingilizcesini merak ediyor soruyor öğreniyor , denildiği gibi belki bunları 10 yaşında da öğrenebilirdi ancak ben 3-6 yaş döneminde tanışmasının faydası olacağını düşünüyorum. ağaç erken yaşta eğilir.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Erenköy İngiliz Kültür Derneği Kids Aloud Anaokulu İletişim Bilgileri

Erenköy Mah. Kantarci Riza Sok. No:26 Erenköy-Kadiköy/istanbul
0 216 706 6902
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum