fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Esma Anaokulu

Özel Esma Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-5
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 17
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:00/19:00

Özel Esma Anaokulu Hakkında

Özel Esma Anaokulu psikolojik danışmanlığı desteği olan ve modern bir eğitim sistemi ile faaliyet yapan bir okuldur. Okulun en büyük özelliği otizm hastası çocukları da geri çevirmemeleri. Bu anlamda velilerinden son derece olumlu mesajlar alan okul İstanbul ilinin Eyüp ilçesinde bulunmaktadır. Okulun giriş saatleri sabah yedi, okuldan çıkış saatleri ise akşam yedidir. Tam ve yarım gün eğitim seçenekleri mevcut olan okulda fiziki ihtiyaçları giderebilmek adına tüm teçhizat bulunmaktadır. Okulun bir adet yemekhanesi var. Okul yemekhane ve diğer bölümlerde temizliğe son derece önem vermektedir. Okulun, öğrencilerin okula emniyetli bir şekilde gidiş ve gelişlerini sağlamak için bir adet servis aracı mevcuttur. Ayrıca okulda bir de rehberlik servisi vardır. Rehberlik servisi çocukların aylık ve haftalık gelişimlerini takip ederken, psikolog destekli verilen eğitim süreçlerinde çocukların ruhsal, bedensel, zihinsel gelişimleri gözetim altında tutulmaktadır. Veli eğitim programı ile velilere ayın bazı günlerinde ücretsiz seminer verilmektedir. Bu seminerde ailelere çocuklarının gelişim raporları da verilmektedir. Özel Esma Anaokulu butik okul olma özelliği ile sıcak ve samimi bir ortamda çocuklara ev ortamını özletmeden eğitim verilmektedir. Tam ve yarım gün eğitim seçenekleri beş tam, beş yarım ve sonra üç tam gündür. Okulun eğitim yaşı grupları oyun grubu ve kreş bölümü 2-3, okul öncesi etüt ve eğitim grubu 3-5 yaş grubudur. Okulda branş dersleri olarak, yaratıcı drama, satranç, oryantasyon eğitimi, okul öncesi matematik eğitimi, Türkçe dil etkinlikleri, müzik, sabah jimnastiği, çocuk yogası, modern dans ve bale eğitimi, serbest etkinlikler, ebru ve kil çalışmaları, halk oyunları ve yabancı dil olarak da İngilizce eğitimim verilmektedir. Öğrencilerle birlikte çeşitli eğlenceli oyunlar oynanarak onların psikomotor gelişimlerine destek olunmaktadır. Özel Esma Anaokulu'nda yemekhanede verilen yemeklerin özellikle organik olmasına dikkat edilmektedir. Okulda çocuklarla birlikte toprak etkinlikleri yapılmakta ve yetiştirilen ürünler çocuklara ikram edilmektedir. Okulda konsept partiler ve doğum günü parti ve etkinlikleri yapılmaktadır. Okul yöneticileri kendi elleri ile yaptıkları bazı reçel ve benzeri ürünleri okulda çocuklara öğün olarak çıkarmaktadır.

Yorumlar (4)

 • GS

  Okuldaki oyuncaklar çocukların sağlığını etkilemeyecek malzemelerden seçilmiş. Ayrıca olası bir kaza yaşanmaması için gerekli önlemler alımış sınıflar ve bahçe çocuklar için oldukça güvenli

 • ŞA

  sıcacık bir aile ortamı var okulda çocuklar huzurlu ve mutlu. Verilen eğitim de gayet iyi branş derslerinin çeşitliliği çok ve öğretmenleri akademik olarak başarılılar. kızım okulunu çok seviyor onun mutlu olması bizi de mutlu ediyor.

 • Veli

  çocuğumuz otizmli ve siz ona hiçbir fark yokmuş gibi kucak açtınız. İlk arkadaşlarını sizin sayenizde edindi. Ne diyim iyi ki varsınız :)

 • Veli

  Bölgemizde kaliteli anaokullarından biridir. Böyle bir okulu eğitim sektörüne kazandıran başta kurucuları ve tabii en büyük emek sahipleri olan öğretmenlerimizi yürekten kutluyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Esma Anaokulu İletişim Bilgileri

Akşemsettin Mahallesi, Alperen Caddesi, Burak Sokak, No:9, Eyüp / İstanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum