fb
Özel Familya Anaokulu

Özel Familya Anaokulu

0212 963 2079
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var

Özel Familya Anaokulu Hakkında

İstanbul Beşiktaş'ta bulunmakta olan Özel Familya Anaokulu 3-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Okul çocukların dolu dolu , eğlenceli ve keyifli bir eğitim hayatı geçirebilmesi için birçok eğitim vermekte ve etkinlik düzenlemektedir. Okulda sınıflar yaş gruplarına göre ayrılmaktadır ve çocuklarla yakından ilgilenebilmek için her sınıfta 2 tane öğretmen bulunmaktadır. Kurum yabancı dil eğitimine oldukça önem vermektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce'yi tercih etmiştir. Bu eğitim hem yerli hem de yabancı öğretmenler tarafından verilmektedir ve böylece kalıcı olması sağlanmaya çalışılmaktadır. Okul öncesi dönemde çocukların el becerilerinin gelişimi oldukça önemlidir bu yüzden verilen görsel sanatlar eğitiminde çocukların resimler yapması ve çizgi çalışmaları yapmaları sağlanmaktadır. Verilen Dans eğitimi ile çocukların hem fiziksel olarak gelişmesi sağlanmakta hem de çocukların ritim duygularının gelişmesi sağlanmaktadır. Satranç dersleri ile çocukların zihinsel gelişimleri desteklenmektedir. Özel Familya Anaokulu 'nda drama dersleri ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirmesi sağlanmakta ve çocukların jest ve mimiklerini kullanarak kendilerini doğru ifade etmeleri sağlanmaktadır.

Duyurular Ve Etkinlikler

Fiziksel İmkanlar

Uyku Odası
Yemekhane
Sanat Atölyesi
Kütüphane
Müzik Odası
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Beden Eğitimi

Sanatsal

Drama
Görsel Sanatlar
Dans

Kulüpler

Satranç

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

Yorumlar

 • F. Ç.

  Okulun içine girdiğinizde, bahçesine çıktığınızda anlayacaksınız.. Bir çok okul rutubet kokar, ferah değildir sınıflar, sıkışıktır her şey.. Familya Anaokulu'na girdiğinizde mis gibi kokuyor, pencerelerinden gelen ışık bile yeterli aydınlanması için.. Güneş girmeyen yere doktor girer diye boşuna dememişler.. Tuğba hanım başta olmak üzere öğretmenlerden Özgün hanım, Perihan hanım, Fatma hanım, Melis hanım mükemmel insanlar.. Mutfakta harika mantar çorbası yapan, en tatlısından kurabiyeler yapan (tadına bakmadım çocuklarımın anlattıkları :)) Ebru hanımı da unutmamak gerek.. Çocuklarıma yemek yemeyi sevdirdi kendisi.. vee servis şoförümüz Selahattin bey, çocukların sevgilisi olur kendisi, en güzel şarkıları o kısacık mesafede öğreten babacan bir beyefendi.. Özetle şöyle söyleyeyim bu okulda A'dan Z'ye her şey mükemmel.. ve en önemlisi de AİLE gibiler. Çocuklarınızı emanet ettiğinizde gözünüz arkada kalmaz.. Çocuklarım adına da çok teşekkür ederim bu kadroya.. Sevgiler. Funda.

 • A. C.

  Oğlum 3 yıl bu okula gitti. Tuvalet, yemek gibi temel eğitimleri burada aldı. Biz çok memnun kaldık. Oturmuş bir öğretmen kadrosu var ve öğretmenler çok ilgili. Mezun olsak da ara sıra ziyarete gidiyoruz.

 • s. y.

  Merhaba, oglum 2,5 yıldır bu okula gitmektedir. Oldukça titiz bir araştırma sonuca ve aldığım referanslar uzerine bu okulu tercih ettim ve cok memnun kaldım. Cocugum bircok yaşamsal beceriyi-tuvalet alışkanlığı, kendi başına yemek yemek gibi- burası sayesinde kazandı. Gerek okuldaki ögretmenler gerek de yonetici Tugba hanım sayesinde hiçbir zaman gozum arkada kalmadan cocugumu hergun gule oynaya okula gonderiyorum. Oglum da ben de bu okulu tercih ettiğimiz için cok mutluyuz ve okul arayışında olan velilere tavsiye ederiz.

 • E. c.

  Civardaki okulların en mükemmeli diyebilirim.Gerek kurucusu Tuğba Tuncel hanımefendi gerekse birbirinden deneyimli ogretmenleri tatlı dil ve güler yüzleri ile süper karşılama içerisindeler.egitim sistemi on numara hergun İngilizce eğitim almaları ,ezbere değilde yaşayarak program yapmalari ayrı bir güzellik.cesitli yemekler sunulması en önemlisi hijyen bakımından çok titizlik göstermeleri çok şanslı buluyorum oğlumu.tesekurler familya ailesi sizleri seviyorum.

 • S. a.

  Oğlum iki senedir okuluna aynı mutlulukla heyecanla gitmektedir.okul öğretmenlerimizin ve yöneticimizin profesyonelliği öğrencilere ve velilere yaklaşımı,okuldaki faaliyet zenginliği,yemek çeşitliliği ve sağlıklılığı bu okulu ikinci kez seçmemize sebep oldu.oğlumu gönül rahatlığı ile gözüm arkada kalmadan bırakmam da okulumuza olan sevgimizi daha da arttırmaktadır.okuldaki her çocukla ayrım yapılmaksızın özel olarak ilgilenilmektedir.çok teşekkürler familya anaokulu...

 • C. .

  Kızım tam 2 yıl gitti. Ve bu süreci çok olumlu geçirdik. Harika öğretmenler oluşan bir ekip var çocuklarımızla ilgilenen. Memnun kaldığımız için oğlum da tam 2 yaşında başladı. Gözlerim kapalı çocuklarımı emanet edebileceğim tek yer.

 • G.

  Oğlum iki senedir okuluna mutlulukla ve heyecanla gidiyor. öğretmenlerimizin ve yöneticimiz tuğba hanımın donanımı profesyonelliği yaklaşımı ilgisi ikinci kez bu okulu seçmemizi sağladı.aklım kalmadan güvenle çocuğumu sabah teslim ediyorum ve kendisine sevgiyle merhametle yaklaşıldığını biliyorum.gerek fiziksel aktiviteler gerek okul donanımı ve yemeklerin sağlıklı oluşu da bizi mutlu eden nedenler arasındadır.

 • E. A.

  Sıcak ve şefkatli bir okul öncesi eğitim kurumu arayışımız vardı. O dönem yani oğlum 2.5 yaşındayken Familya Anaokulu ile tanıştık. 3 yıl boyunca içimiz rahat olarak oğlumun severek gittiği, hem öğrenip, hem eğlenip, hemde yaratıcılığının geliştiğini bir yuva oldu. O zaman sadece güvenli, sıcak bir ortam diye Familya’yı seçmiştik ama akademik olarakta oğlumun gelişimine katkıda bulunduğunu şimdi uluslararası PYP sistemine bile ayak uydurabilen bir yapıda olduğunu gözlemliyorum. İyi ki sizinle tanıştık ve yavrum böyle güzel bir ilk çocukluk evresi geçirdi. Bizimle iş birliği içinde olup; Yemek seçmeyen, herkesle oynayabilen, paylaşan, sevgi dolu, öğrenmeye açık, dürüst bir evlat yetiştirebildik. Çok teşekkür ederiz...

 • a. a.

  3,5 yasındakı oğlum 3 hafta once Famılya anaokuluna başladı.cok profesyonel ve cok ılgılı bır ekıp var. hıcbır konuda zorluk cekmedık ve daha once başka bır okulda kotu bır deneyımımız olmuştu. aksam okula gıdecegı ıcın heyecanla yatıyor sabah yıne o heyecanla uyanıyor. ogretmenlerımızı diğer okul calısanlarını hepsını cok sevdık. Gercekten bır aıle gıbıler.her sabah ben bırakıyorum ve ben alıyorum hıcbır eksı durumla karşılaşmadım ıcım cok rahat her anlamda:)oğlum sevdı ben de herkesı cok sevdım.bu ıs severek yapılır.bu aıleye gozum kapalı oğlumu emanet edıyorum.Tugba Hanım'a Ozgun ogretmenıme ve dıger tum aıleye teşekkürler bu alışma donemını cok güzel atlattık. kısa zaman oğlumda güzel degısımler oldu.hıcbır olumsuz durum yaşanmadı.

 • C. Ö.

  5 yaşındaki kızım Sevinin bu anaokulun da ikinci senesi açıkçası bu okulu seçip devam etmemizin en büyük sebeplerinden bir tanesi kızımın her gün okula büyük bir istekle ve hevesle gidiyor olması. Bunu sağlayanlar ise okul çalışanları öğretmenleri ve yöneticilerinin yaklaşımları ve bakış açıları. İyi eğitimli ve donanımlı olmalarının yanı sıra çocuklarla eğlenebilen yetişkinler olmaları beni etkilemişti. Umarım içlerindeki o çocuğu hiç kaybetmezler. Teşekkürler Familya ailesi..

 • D. G.

  En değerli varlığımız olan evladımızı öncelikle gönül rahatlığıyla emanet edebileceğimiz, çeşitli etkinlikler, faaliyetler ve oyunlarla gün içinde sıkılmadan vakit geçirmelerini sağlayan kurumsal olmasının yanı sıra butik havasıyla eğitmenleri ve okul yöneticisiyle birebir sağlıklı iletişim kurabildiğimiz çevremdeki arkadaşlara tavsiye edebileceğim bir okuldur.

 • R. H.

  Oğlum 3 yaş olduğundan beri Familya Anaokulundaydı. Şimdi 4 yaşında. Yabancıyız ve onu başlattığımızda Türkçe hiç bir kelime bilmedi. Şimdi 2 dillidir! Çok memnun kaldık bu anaokuluyla. En önemli istediğimiz şey iyi ve cana yakın bir öğretmen. Oğlumun öğretmeni çok sabırlıydı gayet iyiydi, onu çok sevdi. Yeni öğretmeni de çok seviyor. Başlangıçta oğlum biraz stresliyken öğretmenler bayağı destekledi bizi. Alışkanlık dönem boyunca sabredip yardım etti bize. Oğlum şimdi haftada 4 gün severek Türkçe konuşarak bu anaokula gidiyor ve arkadaşlarını çok seviyor.

 • A. K.

  Gayet ilgili, alakalı öğretmenlerin çalıştığı, güleryüzlü ve anlayışlı bir yönetimin olduğu; servis hizmetinin son derece kaliteli insanlarla verildiği, 2 çocuğumuzu da güvenerek teslim ettiğimiz okulumuzdur....

"Özel Familya Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Familya Anaokulu İletişim Bilgileri

Bestekar Şevki Bey Sokak No:7 Balmumcu/istanbul
0212 963 20**
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum