fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Familya Anaokulu

Özel Familya Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00
Sabahçı: 09:00/13:30
Öğlenci: 12:00/17:30

Özel Familya Anaokulu Hakkında

İstanbul Beşiktaş'ta bulunmakta olan Özel Familya Anaokulu 3-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim hizmeti vermektedir. Okul çocukların dolu dolu , eğlenceli ve keyifli bir eğitim hayatı geçirebilmesi için birçok eğitim vermekte ve etkinlik düzenlemektedir. Okulda sınıflar yaş gruplarına göre ayrılmaktadır ve çocuklarla yakından ilgilenebilmek için her sınıfta 2 tane öğretmen bulunmaktadır. Kurum yabancı dil eğitimine oldukça önem vermektedir. Yabancı dil eğitimi olarak İngilizce'yi tercih etmiştir. Bu eğitim hem yerli hem de yabancı öğretmenler tarafından verilmektedir ve böylece kalıcı olması sağlanmaya çalışılmaktadır. Okul öncesi dönemde çocukların el becerilerinin gelişimi oldukça önemlidir bu yüzden verilen görsel sanatlar eğitiminde çocukların resimler yapması ve çizgi çalışmaları yapmaları sağlanmaktadır. Verilen Dans eğitimi ile çocukların hem fiziksel olarak gelişmesi sağlanmakta hem de çocukların ritim duygularının gelişmesi sağlanmaktadır. Satranç dersleri ile çocukların zihinsel gelişimleri desteklenmektedir. Özel Familya Anaokulu 'nda drama dersleri ile çocukların yaratıcılıklarını geliştirmesi sağlanmakta ve çocukların jest ve mimiklerini kullanarak kendilerini doğru ifade etmeleri sağlanmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Psikolojik Danışman

- Beden Eğitimi Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

Yorumlar

 • ZK

  Dünya standartlarında eğitim programları, ilgili ekibi ve güçlü rehberliği düşünüldüğünde gönül rahatlığıyla tüm annelere önerebileceğim bir kurum. Ilk yilimiz ve seneye de kesinlikle bu okula devam edecegiz. Tüm calisanlarina sonsuz tesekkürler.

 • GE

  Anaokulu arayanlara tavsiye edebilecegim, hergun içimiz rahat sekilde kizimizi emanet ettigimiz harika bir okul. Kizimin ikinci yili, cok profesyonel ve ayni zamanda sevgi dolular. Tugba hanim ve ekibine cok tesekkur ediyoruz.

 • SI

  Uzun bir arayıştan sonra karar verdiğimiz ve kararımızdan cok memnun kaldığımız okuldu Familya,Geniş ve çocuklara özgürlük alanı yaratan bahçesi ve binasıyla kızımın cok mutlu olarak geldiği bir okul.Okula ilk görüşmeye geldiğimiz an itibariyle güleryüzle karsılandıgımız,profesyonelliği ve samimiyeti hissettiğimiz bir yer.Kızım adına cok tesekkür ediyorum tüm familya ekibine

 • İB

  İkizleri olan bir anneyim. 2 yaşlarını doldurduklarında "Acaba erken mi?" endişesiyle Familya'ya gittik. Okul sahibi Tuğba Hanım (kendisi de oldukça ilgili bir ebeveyn) bizi o kadar rahatlatıp, bilgi verdi ki hemen okula kayıt yaptırdık. Çocuklar okula başladığından bu yana inanılmaz gelişim gösterdiler ve öğretmenlerini çok sevdiler. Okuldaki herkes çok ilgili ve güleryüzlü. Servis şoförümüzden öğretmenlere, Tuğba Hanım'dan diğer sınıf öğretmenlerine kadar herkes işini severek, zevkle yapıyor. Okul temiz, yenilenmiş ve sınıflar ferah. Yemekler (her ay listesi geliyor) çeşitli ve sağlıklı. Daha ne diyeyim bizim hayatımızı inanılmaz kolaylaştırdı. çok seviyoruz Familya'yı...

 • 4 yaşlarındaki ikiz oğullarım Ekim ayından bu yana Familya anaokuluna devam etmekteler. Biri okula başladığında hiç konuşamıyordu. Dr.lar gezdik durduk. Meğer doğru anaokulunu ve öğretmenlerini bekliyormuşuz. Başta kendi yaş sınıfımızın öğretmeni Özgün hn. ve ingilizce öğretmenimiz İpek hn. olmak üzere diğer görevli tüm öğretmenler sayesinde iki oğlum da 3 dilde konuşmaya başladılar. Kendilerini daha iyi ifade edebilmeye başladıkları içinde daha mutlu oldular. Önceki okulda okula gitmek istemiyorum diye ağlayan çocuklar şuan pazar akşamından itibaren evde " yarın okul var" dansı yapıyorlar. :)

 • BU SEZON OĞLUMU GÖNDERDİM OKULUN İÇİ İNANILMAZ TEMİZ DÜZENLİ VE BÜTÜN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINMIŞ İSTANBUL GİBİ BİR YERDE KENDİ BAHÇESİ OLAN ENDER YERLERDEN ÖĞRETMENLERİN YAKLAŞIMI HİSSİYATLARI GERÇEKTEN OLUMLU VE SEVGİ DOLU YÖNETİCİLERİ YETERLİ BİLGİ VE DONANIMDA VELİ İLETİŞİM DURUMU GAYET BAŞARILI OĞLUMSEVEREK VE İSTEYEREK GİDİYOR BENİM İÇİN EN ÖNEMLİ OLAN TARAFIDA BU SERVİS SİSTEMİNİN KENDİ KONTROLLERİNDE OLMASI DA HUZUR VERİCİ YENİLİKÇİ VE EĞİTİM KADROSU BAŞARILI

 • G

  Yaklaşık 2 senedir oğlum tuğba hanım yönetimindeki familya ana okuluna devam etmektedir.tuğba hanımın profesyonel yönetimi ve yaklaşımı ,okulun ferahlığı,materyallerin çeşitliliği,temizliği,yemeklerin güzelliği hepsi çok olumlu özellikler.ama benim için en önemlisi her gün oğlumu gönül rahatlığıyla öğretmenlerine teslim ediyorum.öğretmenlerine diyorum çünkü okuldaki her bir öğretmen her öğrenci kendi sınıfındaymış gibi çocukların her ihtiyaçlarını gideriyorlar,sevgi dolu yaklaşıyorlar.perihan öğretmen,özgün öğretmen,fatma öğretmen,ipek öğretmen her biri çok değerli öğretmenlerimizdir.her bir öğrencinin onlar için ayrım yapmaksızın değerli olduğunu çok iyi gözlemliyorum bu sebeple onları çok seviyorum:)seneyede yine gönül rahatlığıyla devam edeceğiz.

 • DT

  Uzun süren araştırmalar sonucu Zorlu’daki stantları vasıtasıyla tanıştım Tuğba Hanım ve ekibiyle. Açıkçası başta ön yargılı ve temkinliydim. Ama okula adımımı attığım andan itibaren çocuğumu gönül rahatlığıyla göndereceğim yerin burası olduğunu anladım. Kızım ve ben klasik yuvaların aksine geniş, ferah, çocuklara özgürlük tanıyan mekanları, sevgisini ve emeğini çocuklara sınırsızca sunan Özgün, Perihan, Fatma öğretmenleri ve modern dizaynıyla bambaşka bir yuvaya kavuşmuştuk. Tüm ekibe tekrar tekrar teşekkür ediyorum, hep böyle aile gibi ve sıcacık kalın. Sizi herkese tavsiye etmeye devam edeceğim. Başarılarınız daim olsun...

 • Hb

  Bence öğretmenlerin güzelliği ve sıcaklığı tamamen okulun dışına yansımış çok güzel ve samimi bir okul tüm öğretmenleri işini bilen veliyle nasıl konuşulur ve çocuklara nasıl davranılır çocuk pskolojisini iyi kavramış öğretmenler işlerini severek yapıyorlar her cocukla ayrı ilgileniyorlar kızım bu okulda ve biz çok memnunuz.Yok

 • İE

  Dış tasarımının özenle yapılması , verilen eğitim , ilgi , bütün öğretmenler ve güvenli olması benim için bu alternatifler çok önemli ve içim çok rahat bu yüzden kızımın burda okuması her açıdan bizim için değerli.

 • Eb

  Nisan ayinda basladik familyaya icerideki ogretmenler cok ilgili ve islerinde gercekten cok iyiler siniflar ferah bahcesi cok guzel alistirma surecinde benimde okulu gozlemleme firsatim oldu cocuklarin yemekleri cok saglikli ve heryer cok temiz okul sahibi tugba hanim devamli okulda ve herseyle birebir ilgileniyor istediginiz her an hem okula hem kendisine ulasabiliyorsunuz oglumda cok keyif alarak gidiyor

 • ed

  Herşeyden önce başta Tuğba hanıma sonra Perihan öğretmene ve okuldaki diğer tüm öğretmen ve çalışan personele düşünemediğim incelikleri düşünerek bir çocuğun bakış açısıyla yaklaşabilen nadir okullardan biri olduğu için teşekkürler.Sağlıklı bir beslenme alışkanlığını aşıladıkları için çok mutluyum.Okula şans eseri randevusuz gelmiştim ve okuldaki tertip,hijyen ve düzen beni çok şaşırtmıştı ve hala ne zaman gitsem de öyle. Şu anda oğlumun 1 senedir her gün keyifle gittiği bir okul olduğu için çok şanslıyım.

 • EA

  Oğlumu tavsiye üzerine gönderdiğim bir okul herşeyin en iyisi ve en güzeli mevcut. Eğitimi, ilgi ve alakaları, benlenmesi herşeyi cok güzel. Tuğba Hanım, Özgün Öğretmenimiz ve tüm Öğretmenlerimize teşekkür ederim.

 • EK

  İki senedir familya anaokuluna oğlumu gönderiyorum. Tüm öğretmenlerin kaliteli, bilgili olması ve en önemlisi çocuklara sevgi ve şefkatle yaklaşmalarını gözlemlemek bir veli olarak beni mutlu etmekte. Öncelikle oğlumun öğretmeni Özgün Öğretmen ve tüm öğretmenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum :)

 • ÇY

  Familya Anaokulun’da 3. senemiz, gerek kadrosu gerek yönetimi profesyonel ve samimi. Oğlumun bir çok sorun ve problemlerini okulumuz ile birlikte çözüme ulaştırdık. Tuğba hanım ve Öğretmen kadrosuna teşekkür ederim. Herkese tavsiye ederim.

 • AA

  2 Yıldır devam etmekte olduğumuz Familya Anaokulu’nda öncelikle Tüm öğretmenlere içtenlikleri ve samimiyetleri için çok teşekkür ederim.Oğlumla oryantasyon sürecinde çok güzel ilgilenip okula adapte olmasını sağladılar bu konuda çok mutluyum, artık keyifle okula gidiyor öğretmenini çok seviyor. Tüm veli adaylarına gönül rahatlığı ile okulu tavsiye ediyorum.

 • N

  4 yaşındaki kızımı bu sene başında güvenerek başlattığım familya anaokulunun bize yaşattığı sıkıntıları nasıl anlatsam bilmiyorum... Okulda çocukların beslenememesi, Özellikle özgün öğretmenin kızıma yaşattığı kötü psikoloji ve davranış şekli affedilir gibi değil... Kızımda 2 aydır kormalar başlamıştı, okula gitmek istemiyordu. Sıkıntıları öğrenir öğrenmez kızımı hemen bu okuldan aldım, kimseyede tavsiye etmeyeceğim bir okul...

 • Okulun içine girdiğinizde, bahçesine çıktığınızda anlayacaksınız.. Bir çok okul rutubet kokar, ferah değildir sınıflar, sıkışıktır her şey.. Familya Anaokulu'na girdiğinizde mis gibi kokuyor, pencerelerinden gelen ışık bile yeterli aydınlanması için.. Güneş girmeyen yere doktor girer diye boşuna dememişler.. Tuğba hanım başta olmak üzere öğretmenlerden Özgün hanım, Perihan hanım, Fatma hanım, Melis hanım mükemmel insanlar.. Mutfakta harika mantar çorbası yapan, en tatlısından kurabiyeler yapan (tadına bakmadım çocuklarımın anlattıkları :)) Ebru hanımı da unutmamak gerek.. Çocuklarıma yemek yemeyi sevdirdi kendisi.. vee servis şoförümüz Selahattin bey, çocukların sevgilisi olur kendisi, en güzel şarkıları o kısacık mesafede öğreten babacan bir beyefendi.. Özetle şöyle söyleyeyim bu okulda A'dan Z'ye her şey mükemmel.. ve en önemlisi de AİLE gibiler. Çocuklarınızı emanet ettiğinizde gözünüz arkada kalmaz.. Çocuklarım adına da çok teşekkür ederim bu kadroya.. Sevgiler. Funda.

 • AC

  Oğlum 3 yıl bu okula gitti. Tuvalet, yemek gibi temel eğitimleri burada aldı. Biz çok memnun kaldık. Oturmuş bir öğretmen kadrosu var ve öğretmenler çok ilgili. Mezun olsak da ara sıra ziyarete gidiyoruz.

 • sy

  Merhaba, oglum 2,5 yıldır bu okula gitmektedir. Oldukça titiz bir araştırma sonuca ve aldığım referanslar uzerine bu okulu tercih ettim ve cok memnun kaldım. Cocugum bircok yaşamsal beceriyi-tuvalet alışkanlığı, kendi başına yemek yemek gibi- burası sayesinde kazandı. Gerek okuldaki ögretmenler gerek de yonetici Tugba hanım sayesinde hiçbir zaman gozum arkada kalmadan cocugumu hergun gule oynaya okula gonderiyorum. Oglum da ben de bu okulu tercih ettiğimiz için cok mutluyuz ve okul arayışında olan velilere tavsiye ederiz.

 • Sa

  Oğlum iki senedir okuluna aynı mutlulukla heyecanla gitmektedir.okul öğretmenlerimizin ve yöneticimizin profesyonelliği öğrencilere ve velilere yaklaşımı,okuldaki faaliyet zenginliği,yemek çeşitliliği ve sağlıklılığı bu okulu ikinci kez seçmemize sebep oldu.oğlumu gönül rahatlığı ile gözüm arkada kalmadan bırakmam da okulumuza olan sevgimizi daha da arttırmaktadır.okuldaki her çocukla ayrım yapılmaksızın özel olarak ilgilenilmektedir.çok teşekkürler familya anaokulu...

 • C

  Kızım tam 2 yıl gitti. Ve bu süreci çok olumlu geçirdik. Harika öğretmenler oluşan bir ekip var çocuklarımızla ilgilenen. Memnun kaldığımız için oğlum da tam 2 yaşında başladı. Gözlerim kapalı çocuklarımı emanet edebileceğim tek yer.

 • G

  Oğlum iki senedir okuluna mutlulukla ve heyecanla gidiyor. öğretmenlerimizin ve yöneticimiz tuğba hanımın donanımı profesyonelliği yaklaşımı ilgisi ikinci kez bu okulu seçmemizi sağladı.aklım kalmadan güvenle çocuğumu sabah teslim ediyorum ve kendisine sevgiyle merhametle yaklaşıldığını biliyorum.gerek fiziksel aktiviteler gerek okul donanımı ve yemeklerin sağlıklı oluşu da bizi mutlu eden nedenler arasındadır.

 • EA

  Sıcak ve şefkatli bir okul öncesi eğitim kurumu arayışımız vardı. O dönem yani oğlum 2.5 yaşındayken Familya Anaokulu ile tanıştık. 3 yıl boyunca içimiz rahat olarak oğlumun severek gittiği, hem öğrenip, hem eğlenip, hemde yaratıcılığının geliştiğini bir yuva oldu. O zaman sadece güvenli, sıcak bir ortam diye Familya’yı seçmiştik ama akademik olarakta oğlumun gelişimine katkıda bulunduğunu şimdi uluslararası PYP sistemine bile ayak uydurabilen bir yapıda olduğunu gözlemliyorum. İyi ki sizinle tanıştık ve yavrum böyle güzel bir ilk çocukluk evresi geçirdi. Bizimle iş birliği içinde olup; Yemek seçmeyen, herkesle oynayabilen, paylaşan, sevgi dolu, öğrenmeye açık, dürüst bir evlat yetiştirebildik. Çok teşekkür ederiz...

 • aa

  3,5 yasındakı oğlum 3 hafta once Famılya anaokuluna başladı.cok profesyonel ve cok ılgılı bır ekıp var. hıcbır konuda zorluk cekmedık ve daha once başka bır okulda kotu bır deneyımımız olmuştu. aksam okula gıdecegı ıcın heyecanla yatıyor sabah yıne o heyecanla uyanıyor. ogretmenlerımızı diğer okul calısanlarını hepsını cok sevdık. Gercekten bır aıle gıbıler.her sabah ben bırakıyorum ve ben alıyorum hıcbır eksı durumla karşılaşmadım ıcım cok rahat her anlamda:)oğlum sevdı ben de herkesı cok sevdım.bu ıs severek yapılır.bu aıleye gozum kapalı oğlumu emanet edıyorum.Tugba Hanım'a Ozgun ogretmenıme ve dıger tum aıleye teşekkürler bu alışma donemını cok güzel atlattık. kısa zaman oğlumda güzel degısımler oldu.hıcbır olumsuz durum yaşanmadı.

 • 5 yaşındaki kızım Sevinin bu anaokulun da ikinci senesi açıkçası bu okulu seçip devam etmemizin en büyük sebeplerinden bir tanesi kızımın her gün okula büyük bir istekle ve hevesle gidiyor olması. Bunu sağlayanlar ise okul çalışanları öğretmenleri ve yöneticilerinin yaklaşımları ve bakış açıları. İyi eğitimli ve donanımlı olmalarının yanı sıra çocuklarla eğlenebilen yetişkinler olmaları beni etkilemişti. Umarım içlerindeki o çocuğu hiç kaybetmezler. Teşekkürler Familya ailesi..

 • DG

  En değerli varlığımız olan evladımızı öncelikle gönül rahatlığıyla emanet edebileceğimiz, çeşitli etkinlikler, faaliyetler ve oyunlarla gün içinde sıkılmadan vakit geçirmelerini sağlayan kurumsal olmasının yanı sıra butik havasıyla eğitmenleri ve okul yöneticisiyle birebir sağlıklı iletişim kurabildiğimiz çevremdeki arkadaşlara tavsiye edebileceğim bir okuldur.

 • RH

  Oğlum 3 yaş olduğundan beri Familya Anaokulundaydı. Şimdi 4 yaşında. Yabancıyız ve onu başlattığımızda Türkçe hiç bir kelime bilmedi. Şimdi 2 dillidir! Çok memnun kaldık bu anaokuluyla. En önemli istediğimiz şey iyi ve cana yakın bir öğretmen. Oğlumun öğretmeni çok sabırlıydı gayet iyiydi, onu çok sevdi. Yeni öğretmeni de çok seviyor. Başlangıçta oğlum biraz stresliyken öğretmenler bayağı destekledi bizi. Alışkanlık dönem boyunca sabredip yardım etti bize. Oğlum şimdi haftada 4 gün severek Türkçe konuşarak bu anaokula gidiyor ve arkadaşlarını çok seviyor.

 • AK

  Gayet ilgili, alakalı öğretmenlerin çalıştığı, güleryüzlü ve anlayışlı bir yönetimin olduğu; servis hizmetinin son derece kaliteli insanlarla verildiği, 2 çocuğumuzu da güvenerek teslim ettiğimiz okulumuzdur....

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Familya Anaokulu İletişim Bilgileri

Balmumcu Bestekar Şevki Bey Sokak, No:7, Balmumcu/istanbul
0 212 963 2079
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum