fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Fatma Kibar Anaokulu

Özel Fatma Kibar Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 07:30/13:30
Öğlenci: 12:00/17:00

Özel Fatma Kibar Anaokulu Hakkında

HAKKIMIZDA
Bir Annenin adını taşıyan Fatma Kibar Anaokulu olarak , geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza, okul öncesi eğitim verirken kaliteli ve özel bir eğitim verme amacıyla yola çıktık. Öncelikli vizyonumuz, vermiş olduğumuz modern okul öncesi eğitimiyle geleceğin dâhileri olan minik yürekleri sevgi dolu bir ortamda eğitmek, büyütmektir. Bu vizyon çerçevesinde, eğitim alanında özel, bireysel farklılıkları gözeten bir kurum olarak geleceğin dünyasında bir adım önde olacak, yaşam boyu yaparak yaşayarak öğrenmeyi ilke edinmiş, mutlu bireyler yetiştirmek asli hedeflerimizdendir. Hedeflerimizi gerçekleştirmede en büyük destekçimiz, bireysel farklılıkları ön planda tutan bütüncül, sarmal eğitim programımızın yanı sıra okulumuzda uyguladığımız farkındalıklı eğitim programını siz kıymetli velilerimizle yıllık haftalık ve günlük olarak paylaşıyor ve sizlerin desteği ile geliştiriyor olmamızdır
Fatma Kibar Anaokulu, öğrencileri için öğrenme zevkini ve keyfini yaşayan, araştırma ve merak duygularını geliştiren, yaratıcı, özgüvenli bir şekilde eğitim sürecini sürdürebilmeyi kendine misyon edinmiştir. Eğitim kurumumuzda, uzman eğitim kadrosuyla öğrencilerimize bireysel ve ihtiyaçları doğrultusunda farklı alandaki eğitimlerle (İngilizce, Akıl Oyunları, Robotik kodlama, Müzik, Perküsyon, Drama Halk Oyunları, Modern Dans, Seramik, Ahşap Boyama vb.) destek olunmaktadır. Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda, ne istediğini bilen, kararlı nesiller yetiştirebilmek için hayallerimizi gerçekleştirmek adına Anaokulu ve okul öncesi eğitime Eğlenerek Öğrenilen Hiçbir Bilginin Unutulmayacağı felsefemizle “FARK ” katmak için varız. Alanında uzman eğitim kadromuzla çocuklarımıza fark katmak için her yeni güne mutlu bireyler yetiştirmek amacıyla başlıyoruz.

YAZ OKULUMUZ
Çocuklarımızın yaz dönemi (Temmuz- Ağustos) aylarını en verimli şekilde değerlendirmeleri ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacak programlar eşliğinde yaz boyunca hizmet vermeye devam ediyoruz. Okul bahçemiz Çocukların tüm fiziksel ve spor aktivitelerini yapabilecekleri şekilde düzenlenmiş olup ayrıca okul bahçemizde yer alan havuzumuzda Yüzme Antrenörümüz tarafından yaz boyunca yüzme dersleri verilmektedir


PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmetleri problem çözme becerilerini geliştirebilmesine, duygu ve düşüncelerini etkin bir şekilde ifade edebilmesine, çevresiyle uyumlu ilişkiler kurmasına, ilgi ve yeteneklerinin farkına varmasına ve verimli kullanabilmesine yönelik programlı ve sistematik yardım süreciyle koruyucu ruh sağlığı hizmeti verir.
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik servisimiz tüm çalışmalarında çocukların bireysel gelişimine uygun yaklaşımlar benimser. Öğrencilerin bilişsel gelişimine, sosyal öğrenmelerine ve fiziksel gelişim süreçlerini takip ederek, güçlendirmeye yönelik kişilik analiz çalışmaları yapar.
Okul öncesi eğitim, çocuklarımızın okul yaşamları, sosyal iletişim becerileri, öğrenme yetileri üzerinde çok önemli bir işleve sahiptir.
İnsanın gelişim süreçleri içinde en yoğun olduğu ve öğrenmelerin en çok olduğu dönem 0-7 yaş dönemi bilimsel bir gerçektir.
Bu sebeplerden dolayı ;
- Çocuklar için projektif ve objektif testler
- Resim analiz tekniği
- Bir aile çiz resim tekniği
- Veliler için yapılandırılmış seminerler.
- Okul-Aile iş birliği sayesinde yönlendirmeler.
- Haftalık ve aylık veli görüşmeleri
- Aylık öğrenci gelişimsel raporları
- Annem Babam öğretmenim oluyor günleri
- Veli kitap önerileri
Bunların yanında Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimi olarak Kum Oyunu Terapisi uygulayan ilk ve tek okul olan Fatma Kibar Anaokulu ; öğrencilerimizin gelişimsel süreçlerini engelleyen etkenlere önleyici oyun terapi tekniği sunmaktadır.
Kum Oyunu Terapisi;
Kum oyunu terapisi ile ilgili çalışmalar yaklaşık olarak 100 yıllık bir tarihe sahiptir. Özellikle çocukların duygusal ve davranışsal problemlerini tanıma ve tedavi etme amacıyla yaygın olarak kullanılan kum oyunu terapisi, günümüzde farklı birçok alanda kullanılmaktadır. Tüm gelişim dönemlerindeki danışanların, içindeki yaratıcı ve oyuncu çocuk tarafı ortaya çıkarmaya yardımcı olan kum oyunu terapisi, hem tanı koymada işlevsel bir teknik olarak hem de müdahale sürecinde oturumların yapılandırılmasında kullanılan bir terapi tekniği olarak kullanım olanağı sağlamaktadır.
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik birimi olarak ‘’ Her çocuğun parmak izi gibi özel ve farklı’’ olduğu ilkesi ile hareket etmekteyiz.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Çoklu Zeka Modeli

- Oyun Temelli Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

- Bilgi Verici Danışmanlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

Yorumlar (25)

 • Öa

  Çocuğumu 3 yıldan beri gönül rahatligi ile gönderdiğim bir okul. Eğitimi,öğretmenleri, okul yönetimi ile her konuda doyurucu. Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

 • nt

  ikiz çocuklarımı gözüm arkada kalmadan emanet ettiğim, okul dan ziyade yuva benim yokluğumu hissettirmeyen çocuklarımın üzerine titreyen gönül veren şefkat veren, emeği geçen tüm öğretmenlerimize. müdürümüz meral hocama, pskoloğumuz onur bey irem hocam ve suzan hocama binlerce teşekkürler iyiki varsınız.

 • BZ

  Kızımız Eylül ayında başladı ve başladığı günden bu yana gönül rahatlığıyla gönderiyoruz. Kızımız da okulunu ve öğretmenlerini ilk günden beri çok seviyor. Modern eğitim anlayışıyla, özverili, ilgili, güler yüzlü okul yönetimi ve öğretmenleriyle çok kaliteli bir anaokuludur.

 • bu

  Okul oncesi kurum secerken hem En kıymetlinizi guvenerek ve gonlunuz rahat birakabileceginiz bir yer olsun hemde egitim icin guzel ve kaliteli bir baslangic yapsin istiyorsaniz dogru yerdesiniz. Okul muduru Meral hanım ile tanistiginizda ne demek istedigimi anlayacaksiniz :)Butik bir anaokulu olarak verdigi egitim oldukca kaliteli,her turlu sorununuza ictenlikle ve samimiyetle cozum bulmaya calisan bir yonetici..Geribildirimlerinizi onemseyen ogretmenler.. Çağdaşlık da ince cizginizse baska yer aramayın derim..

 • gk

  2 yıldir icinde bulundugumuz guzel okulumuz..sevgili mudurumuz meral hanim basta olmak uzere uzman kadro mukemmel egitim sevgi dolu yaklasim..kesinlikle tavsiyemdir...

 • Eb

  Temızlık ve hijjan konusunda hiç süpeniz olmasın cok temız oncelıkle sorunları cok kolay cozebılıcegınız yönetıcılerı var cok anlayıslı bı saygılı bır ortam var ogretmenlerımız kesınlıkle cok ıyıdır hıc bır sorun yasamadıkYemek cesıtlerı

 • Ee

  Benim oğlum bu okulda eğitim alıyor. Gelişimi için çok iyi gelişmeler yaşadık. Çok memnunum.

 • OY

  Benim kızım daha öncesi 2 farklı okul denedik ama gitmek istemedi sevmedi iyi davranmalarına rağmen ama bu okul iyiki karşımıza çıktı ve kızım ikinci gün kendi kalkıp hazırlandı gitmek için okul yöneticileri olsun öğretmenleri olsun özellikle Esra hocamız aile kurumu ve çocuklarımıza aile şevketi göstermekte sıcaklığı hissettirmekte kızıma çok extralar kattılar gelişiminde teşekkür ederim hepsine.Arkadaş ilişkisi paylaşma yanlışı doğruyu ayırt etme kendini ifade etme ve derslerindeki ilerleme

 • He

  Tüm isteklerinizi cok kolay dile geçirebileceğiniz super ilgili bir okull..

 • FY

  Gerek Egitmenleri,Gerekse İsletme Sahipleri Cok İlgili ve Guleryuzluler. Gonul Rahatligiyla Cocugunuzu Profesyonel Ellere Teslim Edebilirsiniz.

 • MK

  Profesyonel ve güler yüzlü kadrosu eğitim bakımından gayet başarılı ve güzel bir okul.Eğitim kadrosu özenle seçilmiş, hepsi alanında donanımlı ve kendilerini yetiştirmiş bireyler. Aynı zamanda güler yüzlü ve samimiler. Okulda pedagog ve kum terapistinin olması büyük bir artı.Branş dersleri , İngilizce dersi ve Yaz okulunun olması çalışan aileler için büyük avantaj. Hijyen kurallarında göstermiş oldukları hassasiyet takdire şayan. Okul gerek park alanları, gerek derslikleri bakımından oldukça yeterli. Birçok dil, beceri, hayal gücü geliştiren oyunların yanı uygulamalı aktivitelerin de yer alması okulu tercih etmiş olma sebeplerimden biriydi.

 • Rd

  Kızımızın, hem fiziki şartlarıyla, hem arkadaşlarıyla hem de okul personelinin ilgi alakasiyla memnun oldugumuz yer.

 • DK

  Tuzla da birçok okul öncesi eğitim kurumu araştırdım. Çevremden olumlu yorumlar aldığım yeni adı ile Kibar eğitim kurumlarına güvenerek iki yıldır canımı emanet ediyorum ve çok memnunuz. Eve mutlu dönmesi pahabiçilmez. Herşey için teşekkürler.Yeni düzenlemeler yapılıyor ve çok memnunuz.

 • SA

  Kaliteli temiz ev ortamı sağlayan uzman ekibiyle birlikte son sistem eğitim

 • FE

  Okul sahibi Levent Bey değerli bir arkadaş. Okulun kaliteli bir yer olması için elinden geleni yapıyor. Öğretmen kadrosu da kaliteli. Fiziki imkanları da gayet yeterli.

 • lk

  idarecisinden öğretmenine hizmet personeline kadar hepsi özverili güler yüzlü.3 yıldır çocuğum bu okulda gözümüz arkada kalmıyor.

 • Ey

  Mükemmel bir okul harika öğretmen kadrusu çocuğunuzu hiç çekinmeden yazdırabilir siniz

 • Mb

  4 yasindaki oğlumun 2020 Eylül ayinda Fatma Kibar Anaokuluna kaydini yaptirdik 4 yasina kadar anaokulu deneyimi olmadigi icin oldukca edirgindik ancak kayit esnasinda bize verilen aciklayici ve seffaf egitim sistemi bilgilendirmesi oldukca yeterli oldugu icin kararimizi vererek kaydimizi yaptirdik o gunden bu gune kadar kayit esnasinda ne soylendiyse yerine getirildi okul müdürü, ogretmenler ve tum ekibi cok ilgili her daim güler yüzluler ve bu cocuklara cok olumlu yansıyor oglum cok mutlu alışma doneminde bizi hic yormadan alismasi sağlandı okul psikoloğu her konuda destekleyici en kiymetlimizi teslim ettigimiz okulumuzu tavsiye ederiz cocuklara olan saygıları ve bizlere olan samimi tavirlari icin Fatma Kibar Anaokuluna tesekkur ediyoruz biz önümüzdeki yil icinde kaydımizi hic dusunmeden yeniledik iyi ki bu okuldayiz

 • SS

  Vizyoner, ilgili, şefkatli, iki oğlumun ikinci evi. Gözüm arkada kalmadan çocuklarımı emanet ediyorum. Büyük oğlum 5 yaşında 2 yaşını henüz doldurmadan başladı hala devam ediyor. Okula gitmek için sabırsızlanıyorum diyor. Diğer oğlum 2 yaşında bu sene başladı. Ilk hafta kucağıma yapıştı indirmekte zorlandım. Ikinci hafta ağabeyinin elinden tutarak okula girdi. Artık ağabeyinden önce okula giriyor ve arkasına dahi bakmıyor

 • GE

  Oğlumun bu yıl 2.senesi.Bu sene mezun olacak .Herşeyiyle çok memnun kaldığımız bir okul .Her kurumda elbet ufak tefek sorunlar yaşanıyor ama önemli olan ,bu sorunlara çözüm odaklı yaklasabilmek ki bu kurum kesinlikle öyle bir yer.İstediginiz zaman okula ziyarete gidip müdüre hanım ve öğretmenlerle görüşme imkanı bulabiliyorsunuz. Cocuklara gercek anlamda değer verip onları dinleyen bir yonetim anlayışı hakim.Ogluma kattiklarindan dolayı öncelikle ipek ogretmene,çok sevgili müdüremiz Meral hanıma ve okul kurucularından Mahmut beye çok çok teşekkür ediyorum.İyi ki tanışmışız.

 • O

  Kızımın aileden ayrılmak istemediği okula gitmek istemediği bir dönemde yollarımızın kesiştiği sabırla Şevket ile bize çok fazla destek olan bir kurum.çocuğumun okuldan mutlu gelmesi tatil günlerinde bile okula gitmek istemesi okula olan güvenimizi dahacok arttırıyor.akademik alanlarda da cocugumuza katkısı çok fazla oldu.

 • Nu

  3,5 yaşındaki kızımı emanet edebileceğim görevlerinde çok başarılı ve özverili bulduğum şahane eğitimci ve idareci kadrosuna sahip bir eğitim kurumudur. 2. Yılımız ve karşıma çıkan en güzel, başarılı, temiz, çocuk mutluluğu gelişimi ve sağlığı odaklı eğitim anlayışınız için teşekkürler

 • SG

  Güleryüz, gözle görülebilir sevgi ve ilgi, işini gönlüyle yapan profesyonel bir ekip...Oğlum hafta sonu için yine mi tatil diyor, almaya gittiğimde okuldan çıkamıyorsa doğru yerdeyim demektir. Çok şanslıyız, çok seviyoruz okulumuzu.

 • BK

  İki çocuğum da bu okula devam ediyor. Gerek idareci ve öğretmenlerin ilgisinden, gerek okuldaki eğitim sisteminden çok memnunuz. Kaliteli ve özenle hazırlanmış bütüncül bir eğitim programı yürütülüyor ve öğretilenler çocuklara gerçekten oyunlarla sunuluyor. Çocuklar okulda güvenli ve huzurlular, okula severek gidiyor, öğretmenlerine bayılıyorlar. Bahçesi güzel, bahçede tavşanları var ve çocuklar onları beslemeyi çok seviyor. Yazın yüzme dersleri yapılan bir açık havuz var, gerek hijyen gerek güvenlik açısından hiç sorun yaşamadık. Gün içindeki aktiviteler velilere fotoğraf ve videolarla iletiliyor, özel durumlarda hemen bizle iletişime geçiliyor. Her an ulaşabileceğimiz bir okul telefonu mevcut. Öğretmenler ve rehberlik birimi çocuklarla bire bir ilgileniyor, onları yakından tanıyor ve periyodik olarak bizi durum hakkında bilgilendiriyor; hatta öyle ki birkaç ay sonunca verilen raporda, çocuklarımızı neredeyse bizler kadar tanıyıp değerlendirmiş olmaları bizi çok şaşırtmıştı. Sınıf nüfusları çok makul olduğu halde her sınıf için ayrı yardımcı öğretmen mevcut. Kullanılan materyaller çocuklara uygun. Yemekler okulda pişiriliyor, malzemelerin doğal ve katkısız olmasına özen gösteriliyor. Branş dersleri etkin ve kapsamlı. Özellikle ingilizcede beklenmedik bir hızla kelime dağarcıkları gelişti, üstelik kalıp cümleleri 3 ay içinde öğrenmeye başladılar. Bunun yanında dans, drama, akıl oyunları, robotik kodlama, müzik gibi diğer dallarda çocuklar eğlenerek öğreniyor. Çocukların zeka gelişimi ve sosyal olarak desteklenmesi için özel programlar da bizlere sunularak, veli işbirliği ile uygulanıyor. Kısacası çocukları için güvenli, mutlu, çağdaş, aydın ve aile sıcaklığında bir eğitim ortamı arayan herkese kesinlikle tavsiye ederim.

 • SS

  Ilk açıldığında oğlumun altı bezliyken kayıt yaptırdık. Oğlum bugün 4 yaşında hala devam ediyoruz. Kurucuları özenle okulun gelişimi için çalıştılar, çalışmaya da devam ediyorlar. Okul müdüresinin bu gelişime katkısı cok büyük. Farklı bir vizyon kattı bence. Öğretmenler şevkatli ve çok ilgili. Hâlâ aynı öğretmeniyle devam ediyor oğlum. Sosyal sorumluluk projelerine verdikleri önem beni gururlandırıyor. Arkadan gelen kardeşi de tartışmasız bu okulla devam edecek. Iyiki varlar. Gozum hic arkada değil. Özellikle haberlerde tüyler ürperten haberleri gördükçe şanslıyız diyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Fatma Kibar Anaokulu İletişim Bilgileri

Postane Mahallesi, Aygül Sk. No:3, 34940 Tuzla/istanbul
0 216 706 6880
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

% 10
İndirim

YAZ OKULU

Özel Fatma Kibar Anaokulu ile Okul.com.tr üzerinden iletişime geçen velilere özel indirim! İndirimden yararlanmak için vakit kaybetmeden okulla iletişime geçin!


Okul Fiyatı - Tam Gün

Yıllık Ödeme: 19500 TL - 17550 TL

Veya

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum