fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Feneryolu Bir İki Üç Anaokulu

Özel Feneryolu Bir İki Üç Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30

Özel Feneryolu Bir İki Üç Anaokulu Hakkında

İstanbul Kadıköy ilçesi Feneryolu mahallesinde faaliyetlerini sürdüren Özel Feneryolu Bir İki Üç Anaokulu vermiş olduğu nitelikli eğitim hizmetiyle bölgede yaşayan ailelerin tercih ettiği bir okul olarak ön plana çıkmaktadır.

Özel Feneryolu Bir İki Üç Anaokulu 08:00- 18:30 saatleri arasında 2-6 yaş grubu öğrencilere hizmet vermektedir. Okulumuzda zaman olarak 3 farklı eğitim seçeneği bulunmaktadır.
Tam gün programı 08:00 – 18:30 arasında sabah kahvaltı, ara öğün, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısından oluşmaktadır.
Yarım gün programı 08:00 -13:00 saatleri arasında sabah kahvaltısı, ara öğün ve öğlen yemeği şeklindedir.18-24 aylık öğrencilerimiz için oyun gruplarımız bulunmaktadır.
Oyun grubumuz ebeveynsiz ve sadece ara öğün içererek 10:00- 12:00 saatleri arasında 2 saatlik bir programdan oluşmaktadır.

Öğrencilerimizin sağlığı ve sağlıklı beslenmeleri bizler için elbette çok önemlidir. Beslenme programımız diyetisyen rehberliğinde öğrencilerin besin ihtiyaçları gözetilerek oluşturulmaktadır. Yemeklerimiz steril koşullarda kendi mutfağımızda yılladır bizimle olan aşçımız tarafından pişirilmektedir. Sebze meyve ihtiyaçlarımız ne kaliteli ve taze şekilde Göztepe’de bulunan Özgürlük parkı pazarından ve marketlerden haftalık olarak karşılanmaktadır.

Özel Feneryolu Bir İki Üç Anaokulu alanında uzman nitelikli ve deneyimli eğitim kadrosu, bireysel farklılıkları gözeten, eğlenerek öğretmeyi amaçlayan, çağdaş eğitim felsefesiyle, Atatürk ilkelerini benimsemiş, katılımcı, özgüven ve özsaygısı yüksek dil yeteneği gelişmiş, araştıran, sorgulayan, öğrenmeye meraklı, çevresine ve doğaya karşı duyarlı uygar bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Okulumuzun eğitim programı öncelikle her çocuğun bir birey ve her bireyin kendine özgü diğerlerinden farklı ‘’ biricik’’ olduğu anlayışına dayanır. Bu anlayışla her öğrencinin ilgi, yetenek ve gelişim düzeyine hitap edecek şekilde hazırlanmış çok yönlü gelişime, çoklu zeka özelliklerine ve güçlendirilmiş yabancı dil eğitimine dayanan bir eğitim programı uygulanmaktadır. Bu program zengin branş dersleri ( Müzik ve ritim, sanat, modern dans, satranç, kids pilates, işitsel dikkat, akıl oyunları ) ve İngilizce ‘’Native’’ eğitimi ile desteklenmektedir.
Tüm ders içerikleri ve sunum teknikleri yaş gruplarının gelişim özelliklerine göre özelleştirilmektedir.

Özel Feneryolu Bir İki Üç Anaokulu bünyesinde bulundurduğu Rehberlik ve Psikolojik Danışman Birimi ile öğrencilerin psiko-pedagojik gelişimlerini sürekli gözlemlemekte, oryantasyon süreçlerini yönetmekte veliler ile sürekli iletişim halinde olup sistematik olarak yaptığı bireysel envanter uygulamalarıyla her öğrenciye özel gelişim raporları sunmaktadır.

Okulumuz Feneryolu mahallesinde Feneryolu sokağının sonunda sakin ve nezih bir lokasyonda mimari özellikleri ile göze çarpan müstakil bir yerleşkede hizmet vermektedir. Binamız üç kattan oluşmaktadır. Her katta 2 sınıf ve her sınıfta tuvalet bulunmaktadır. Bunun yanı sıra bağımsız yemekhanemiz ve uyku odamız mevcuttur.

Okulumuz öğrencilerinin, dört mevsim bahçe etkinliklerinde bulunmasını, doğa ile iç içe temiz havada bedensel- kinestetik faaliyetler gerçekleştirmesini çok önemsemektedir. Bu amaçla bahçemiz ferah, geniş, aydınlık ve üstü kapalı şekilde dizayn edilmiştir. Bahçemizde bulunan kış bahçesi ahşap mimarisi ile dikkat çekmektedir. Ayrıca bahçemizde park alanı, oyuncaklar, ahşap tırmanma modülü ve kum havuzu bulunmaktadır. Kaplumbağalar ile golden retriever cinsi köpeğimiz Misha sevgili hayvan dostlarımız olarak bahçemizde oyun oynamak için bizleri beklemektedir.

Özel Feneryolu Bir İki Üç Anaokulu için okul ve öğrenci güvenliği çok önemlidir. Okulumuzda güvenlik kulübesi ve iki adet güvenlik görevlimiz bulunmaktadır. Okulumuzun dış demir kapısı sürekli kilitli tutulmaktadır. Velilerimiz güvenlik ve öğretmen eşliğinde öğrencilerimizi dış kapıdan teslim alıp vermektedir. Ayrıca okulumuzda güvenlik kameraları ile alarm sistemi de bulunmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Çoklu Zeka Modeli

- MEB Odaklı Eğitim

- STEM

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Görsel Sanatlar Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Robotik Kodlama Eğitmeni

- Satranç Öğretmeni

- Native Öğretmen

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- Zeka Gelişimi

- İletişim Becerisi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

- Yönlendirme

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

- Okulun Kendi Aracı

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Montessori Materyalleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

Yorumlar (12)

 • MO

  Bu sene mezun oluyoruz okulumuz ile 3 yıldır birlikteyiz burada ingilizce ile tanıştı ve bu sürede ingilizce öğrenmesi bizi çok etkiledi güzel eğitim veriyorlar eğitiminden çocuklara gösterilen sevgi ve özenden ve sicakliklarindan çok memnun kaldım sürekli kendilerini geliştirdikleri için yeniliklere açık bir okul. Okulda çok şey öğrendi şimdiden ilkokula hazır branş derslerinin olmasıda büyük avantaj

 • TT

  Arkadaşımın tavsiyesi üzerine kızımı bu okula yazdırdım çok memnunum okul sahipleri ve öğretmenleri çok ilgili okulun temizliği gayet iyi her gün yaptıkları etkinlikleri hem intagramdan hemde kullandıkları sistemden takip edebilmek çalışan bir anne açısından çok avantajlı. Dolu dolu eğlenceli bir eğitim programları var.

 • ÖA

  Bir çok okul gezdim bu kadar samimi ve içten okul sahipleri ile tanışmadım. Karı koca çok insan canlısılar. Okulun bütün fiziki şartlarını çocukları düşünerek yapmışlar. Bahçenin üstünün kapalı olması yağmur yağsa bile bahçeye çıkmalarına engel değil. Her türlü güvenlik önlemleri alınmış. Bütün herşey açık ve net ne sorsanız açıkça gösteriyorlar o yüzden bu bize güven verdi. Herşeyden önce eğitimin önceliği çocukların mutluluğu olması benim için en önemli koşul oldu. Severek gidiyoruz güvenilir çocuğunun mutlu olacağı bir yer arıyan herkese tavsiyemdir.

 • d

  son derece güzel bir okul. yeğenim ilk senesinden son senesine kadar bu okuldaydı ve 1 gün bile ven gitmek istemiyorum demedi. şirin bahçesi, ve hayvanlarıyla tam çocuklara göre bir okul. okulun iç sistemi ve dizaynı son derece güzel. çocukların beraberliği ve dostluğu derslerle öğrenebileceği çok kıymetli bir okul. pişman olmazsınız.

 • NY

  Oğlum okulu çok severek gitti, eğitim, etkinlik ve eğitmenler gayet iyi, ortam ise sıcak ve güvenli. Bu okula çok sevdik, teşekkürler 1 2 3 Anaokulu.

 • T

  Tamamen çocuklara odaklanışmış çok yönlü bir eğitimleri var. Çocuklar için gerekli olan her ortam sağlanmış. Beslenme konusuna önem vermeleri oldukça güzel. Yönetimin ve okul psikoloğun sürekli çocuklarla iç içe olması ve her dakika iletişimde olmamız oldukç güzel. gönül rahatlığı ile bırakıyorum kızımı.

 • CG

  Okulda doğaya duyarlı nesiller yetiştirmek adına yapılan çalışmaları çok beğeniyorum. Çocukların hayvanlarla etkileşime geçtiği bir ortam sağlanması büyük avantaj onlar için. Çoğunlukla sanatsal aktiviteler yapılıyor. fiziksel aktivitelere biraz da yer verilebilir.

 • KG

  Çok sevdiğimiz okulumuz. Çocuğumuzu bu okula gönderiyoruz ve çok memnunuz. Ders çeşidinin fazla olması ekstra kurslara hocalara gerek bırakmıyor çocuğumuz hem aile ortamında eğitim alıyor hem de eğlenirken bir çok şey öğreniyor. Bahçesinin geniş ve ferah olması çocuklar için çok büyük avantaj sağlıyor.

 • MT

  Yeni başladık, alıştık, düzene girdik ve en önemlisi mutluyuz.İlgili ve güler yüzlü öğretmenleri adeta insanı evinde gibi hissettiriyor. Bol bol sosyal etkinlikler, geziler yapılıyor kızım her gün neler yaptıklarını anlata anlata bitiremiyor.

 • EB

  Çocuğum okula başladığından beri daha disiplinli olmaya başladı. hergün okulda yaptıkları şeyleri anlatıyor eve mutlu geliyor öğretmenleri çok ilgili.

 • OD

  Kızım okuldan çok mutlu geliyor bundan daha güzel ne olabilirki ilgi alaka üst düzeyde çok memnunuz. bu bölgede anaokulu arayan tüm velilere tavsiye ederim.

 • FY

  Oğlum okuldan çok mutlu geliyor bundan daha güzel ne olabilir demekki ilgi alaka üst düzeyde Teşekkürler bir iki üç anaokuluna...

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Feneryolu Bir İki Üç Anaokulu İletişim Bilgileri

Feneryolu Sok. No:53 Kadiköy-İstanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum