fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Festival Anaokulu

Özel Festival Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:00

Özel Festival Anaokulu Hakkında

İstanbul Şişli bölgesinde 2-6 yaş arası öğrencilere hizmet vermekte olan Özel Festival Anaokulu sınıflarını çocuklarımızın yaşlarına göre oluşturmaktadır. 2015 yılından yılında hizmet vermeye başlayan anaokulu MEB müfredatını uygulamakta ve farklı branş derslerine de yer vermektedir. Okul 400 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir. 3-4-5 yaş sınıfları şeklinde oluşturduğu sınıfların eğitim programları aylık olarak belirlenmektedir. Bu eğitim programların anaokulunun kendi sitesinde velilerin takibine sunulmaktadır. Gerekli veli bilgilendirmenin yanı sıra site üzerinden kayıt yaptırma imkanı da sağlamaktadır. 07:30 ve 19:30 saatleri arasında eğitim ve öğretim hizmeti vermektedir. Yarım gün seçeneğine de sahiptir. Yarım gün 09:30 ve 13:30 saatleri arasındadır. Kendi psikolojik danışmanına sahip olan Özel Festival Anaokulu rehberlik servisi ve aile danışmanlığı sağlamaktadır. Fiziksel imkanlarını uyku odası, yemekhane, bahçe, açık ve kapalı oyun alanları olarak sıralayabiliriz. Okulun yaz okulu seçeneği de sunulmaktadır. Kendi servisine ve güvenlik sistemine sahiptir. Ulaşım esnasından çocuklarımıza eşlik edecek ve onların güvenliklerini sağlayacak olan görevlilere de sahiptir. Güvenlik konusunda gösterdiği hassasiyeti temizlik ve hijyen konusunda da göstermektedir. Okulun günlük olarak temizlikleri ve kontrolleri yapılmaktadır. Yemekhanesinde çıkan yemekler aynı eğitim programları gibi velilerin takibi içi sitesinde yer almaktadır. Yemek programları çocukların gelişim ihtiyaçlarına göre uzmanlar tarafından hazırlanmaktadır. 3 öğün olarak verilen yemekler sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklindedir. Branş dersleri alanlarında uzman öğretmen kadrosu tarafından verilmektedir.Özel Festival Anaokulu 'nda drama, müzik düşünme becerileri, akıl ve zeka oyunları şeklinde verilen branş derslerine İngilizce dersleri de dahildir. Okul öncesi İngilizce eğitimi üzerinde oldukça duran anaokulu dil eğitiminde evrensel metotlara yer vermektedir. Çocukların bedensel gelişimlerini destekleyen branş dersleri olarak jimnastik, dans ve yüzme derslerine yer verilmiştir. Okulun iç dizaynı çocuklara göre mobilyalar, ahşap yataklar ve gerekli materyallerden oluşmaktadır. Sanatsal derslerin içinde dekoratif sanatlar, el sanatları, dans ve drama dersleri mevcuttur. Okul aktif olarak çalışan kulüplere sahiptir. Bunlar satranç, müzik, gezi, akıl ve zeka oyunları kulüpleridir. Çocuklar için yaşayarak öğrenmeyi destekleyecek ve özel günlere uygun geziler düzenlenmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Keçe

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Yönlendirme

- Rehberlik

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (13)

 • Be

  Çocuğumun gelişimi için çok iyi oldu.farklı etkinlikleri,ve ozellikle çocukların kendi yaptıklarını görmemden dolayı içim çok rahat ve çok memnunum.kızımın yemek Yeme sorunu varken ben kendim Zorla yedirirken.artık kendisi yiyiyor ve çok istekli.öğretmenler çok disiplinli ve kaliteli.hepsi güleryüzlü saygılı ve gerçekten olduğu gibi.samimiyet ön planda.ve ayrıca önce eğitimleri süper.önce eğitime Önem Veren kurum.servisinden de ćok memnunum.iyiki varsınız oğlumda sizde insallah .gelecek nesillere ışık saçıyorsunuz.10numara tavsiye ediyorummmm

 • HK

  Okulumuzu ben ve cocuklarim cok seviyoruz. 2 yasindaki kizimi ve 4 yasinda ki oglumu annemden sonra gözüm kapali emanet ettigim bir yer. Okul kurucusu basta olmak uzere birbirinden degerli, kiymetli ogretmenlerimize cok tesekkur ederim. Öğretmenleri anne sevkatiyle yaklasiyor. Lafta degil gercekten oyle. Mesela oglum yemek yemediginde buna üzülüyor hatta israrla yemek yediriyor. Yemezse içi rahat etmiyor. Oyle guzel ogretmenleri var. Oglumun 2. Kresi oldugu icin bir onceki kresle kiyaslanamayacak kadar cok ozellikleri var. Tüm samimiyetimle anlatmakla bitiremem. Teşekkürler Festival Anaokulu ☺

 • MB

  Kizimin ilk okul deneyiminde ogretmenlerin sicakligi ve samimiyeti sayesinde cok rahat ettik. Ogretmenimiz her zaman cok ilgiliydi. Cocuklarin her ihtiyaclariyla anne sefkati ile ilgilendi. Basta kendi ogretmenimiz olmak uzere, tum ogretmenlerimize cok tesekkur ederiz.

 • Ko

  Gözüm arkada kalmadan ailemden birileri gibi evladimi teslim edebildigim bana güven veren sıcak bir kurum oldu.başarıların izin daimi olmasını dilerim,teşekkürler ...

 • GV

  Merhabalar..3 yıldır bu okula gönderiyorum ve çok memnunum..bir gün bile gözüm arkada kalmadı..yönetimden öğretmenlere temizlikçisinden yemekçisine kadar çok güler yüzlü ve çok ilgililer..bu sene mezun olduk..herşey için tekrar teşekkürler...Bahçesi biraz küçük fakat öğretmenler o kadar tatlı ve o kadar çocuklarla güzel oynayıp eğlendiriyorlar ki ...onu kamufile ediyorlar

 • Gözüm hic arkada kalmadan ,güvenerek ,içim rahat bir şekilde ,ailemden birileri gibi evladimi teslim ettim daima,bu güveni ve sevgiyi verdikleri için sonsuz tesekkur ederim,başarılarınizin daimi olmasını dilerim,çok teşekkürler ...

 • Kızımı güvenle bırakıyorum. Öğretmen lerimiz çok ilgili. Eğitimden gayet memnunum.

 • HT

  Oğlumuzu 3 yıl boyunca gözümüz arkada kalmadan bıraktığımız sevgili okulumuz. Müfredat dışı aktiviteler, sosyal projeler, geziler ve etkinliklerle eğitimi zenginleştiren şefkatli öğretmenlerimizle güzel yıllar geçirdik. Çok teşekkür ederiz.

 • Okuldan çok memnunum kızım öğretmen lerini çok seviyor. Ve isteyerek mutlu bir şekilde gidiyor okula. Okul bize çok şey kattı. Güleryüzlü öğretmenlerimiz hepsini çok seviyoruz.

 • YA

  Okulumuzun öğretmenleri inanılmaz ilgili ve şevkatli hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi iletiyorum saygılar

 • EB

  Oğlumu güvenle teslim ettiğim, gözümün arkada kalmadığı, eğitiminden çok memnun olduğum samimi ve sıcak insanların olduğu güzel bir eğitim yuvası.

 • KD

  Verdikleri derslerin kalitesiyle eğitmenlerin güler yüzleriyle yaptıkları etkinlikler ve gezilerle tam anlamıyla robot değil bir birey yetiştirmeyi hedefleyen ve bunu başarabilen bir okul.

 • ök

  Okulumuzun eğitiminden çok memnunum sosyal etkinlikler olsun hocalarımızın ilgi ve alakası olsun bana ne kadar doğru bir tercih yaptığımı hatırlatıyorlar her yeni gün. Ama sınıfımızda bir öğretmenimiz daha olsa hem eğitmenlerimizin enerjileri daha yüksek olur, hem de öğrencilerle biraz daha fazla ilgilenmiş olurlar.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Festival Anaokulu İletişim Bilgileri

19 Mayis Mah. Pirinç Sokak.hisar Apt.no.8.b/ Şişli-İstanbul
0 212 963 2076
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum