fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Florya Amerikan Anaokulu

Özel Florya Amerikan Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 16
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Florya Amerikan Anaokulu Hakkında

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel anaokulu ve kreş hizmeti veren Özel Florya Amerikan Anaokulu 2-6 yaş grubu çocuklara eğitim vermektedir. 12 ay süreyle hizmet veren okul Milli Eğitim Bakanlığı'na uygun eğitim takvimini tamamladıktan sonra, Temmuz ve Ağustos aylarında Yaz Okulu aktiviteleriyle eğitim ve hizmetine devam etmektedir. Okulda çocuklara " Görerek yaşayarak yaparak " öğrenmenin sonsuz yaşandığı mutlu bir ortam yaratılarak yatarıcı, sorumluluk sahibi, analiz yapabilen, temel becerilere sahip, doğayı koruyan, donanımlı, çevresi ile iyi iletişim kurabilen ve okulunu seven bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Binanın iç ve dış alanında bulunan 14 kamera ile hem güvenlik sağlanmaktadır. Psikolojik danışmanlık ve okul ve aile danışmanlık hizmeti veren okulda, çocukların okula uyumu, gelişimleri süresince gösterdikleri farklılıklar takip edilerek, eğitim programında bu farklılıklara göre değişiklik ve düzenlemeler uygulanmaktadır. Özel Florya Amerikan Anaokulu 'nda Louisa Duss Psikanalitik hikayeler testi, Metropolitan okul olgunluğu testi, Wisc-R zeka testi, Peabody kelime anlama testi gibi tarayıcı testlerle öğrencilerin bilişsel, duygusal ve fiziksel gelişimleri düzenli olarak incelenmektedir. Eğitim programı içerisinde uzman eğitmen kadrosu tarafından; Türkçe dil etkinlikleri, sanat çalışmaları, beden eğitimi çalışmaları, jimnastik, matematik, fen ve doğa çalışmaları yaptırılmaktadır. Konularında uzman eğitmenlerce folklor, bale, müzik ve ritim, drama, bilgisayar, yüzme, buz pateni eğitimleri verilmektedir. Tiyatro, sinema, piknik, müze gibi sanatsal ve eğlenceli gezi programları ile okul dışı etkinliklere yer verilmektedir. Okulda anadili İngilizce olan Amerikalı öğretmenler tarafından İngilizce eğitim verilmektedir. Okul bahçesinde hava durumuna bağlı olarak keyifle vakit geçiren öğrenciler için oyun alanı bulunmaktadır. Velilerin çocuklarını izlerken oturabilecekleri bir çardak bulunmaktadır. Yaş gruplarına göre ayrılan sınıflarda, öğrencilere uygun ebatlarda mobilyalar ve her yaş grubuna uygun eğitim malzemeleri bulunmaktadır. Okul tuvalet ve lavaboları güvenlikli olup, çocuklara uygun ebatlarda malzemeler kullanılmıştır. Okul genelinde hijyen kuralları sıkı bir şekilde uygulanmaktadır. Okul yemekhanesinde çocuklara sunulan yemekler, organik yiyeceklerden hazırlanmaktadır. Özel Florya Amerikan Anaokulu 'nda özenle hazırlanan yemek listeleri aylık olarak değişmekte ve velilerle paylaşılmaktadır. Okulda servis hizmeti sunulmaktadır. Bakım ve kontrollerinin düzenli olarak yapıldığı konforlu araçlarda her biri emniyet kemerli koltuklarda gözetmen tarafından çocuklar ailelerinden alınmakta ve ailelerine teslim edilmektedir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Klasik Sistem

- Çoklu Zeka Modeli

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Plastik

- Karton/Mukavva

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Bağımsız Taşıma Firması

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Okul Personeli

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Müzik Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Benlik Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Rehberlik

- Psikolojik Danışma

Yorumlar (43)

 • Güvenle gönderebileceğiniz harika bir okul.zar zor yer bulduk.Okul arayışında bütün endişelerim tamamen kayboldu. Çok profesyonel bir ekip var. Okula girerken daha güveni ve samimiyeti hissediyorsunuz. Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Kızım çok seviyor okulunu.

 • nb

  gözünüzün arkada kalmayacağı daha ilk girişte pozitif enerji veren,şahane bir okul.hergün dopdolu bir program var.pandemide hem maddi hem manevi açıdan hiç bizi yormadılar.ailemiz gibi.sizi seviyoruz.

 • tk

  Öncelikle herkese merhaba ben öğretmenim.Temmuz ayında b.çekmece den Florya ya taşındık.3 yaşında kızım için anaokulu bulmam gerekiyordu.Sitede komşularıma sordum,Alış verişe gittigim esnafa sordum,Göreve başladığım okuldaki arkadaşlara sordum.Tüm samimiyetimle söylüyorum anaokulu sorduğum herkes ama herkes florya amerikan anaokulu nu tavsiye etti,kesinlikle kızını oraya teslim edebilirsin dediler.8 ay oldu çok ama çok memnunum,Herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

 • BK

  Benim için bir okulda olması gerek hersey bu okulda var. Gerek fiziki koşulları gerek eğitim programları olsun hepsi çocukların eğlenirken öğrenmesi için hazırlanmış. İki dil öğrenilmesi de muhteşem. Çocuğumun ingilizce bilerek ilkokula gidecek olması beni gururlandiriyor. Sevgi dolu öğretmenleri, güler yüzlü çalışanları, her sorunumuzla bizzat ilgilenen idaresiyle, mis gibi ev yemekleriyle, tertemiz sınıflarıyla iyi ki florya amerikan Anaokulu ❤️

 • SO

  HARİKA BİR EKİP VAR. ÖZELLİKLE PANDEMİDE ÇOK DİKKATLİ DAVRANIYORLAR. GÖZÜM ARKADA KALMADI ÇOCUĞUM İÇİN. İNGİLİZCE EĞİTİMİ VEREN EN İYİ OKUL DİYEBİLİRİM. YEMEKLER AYRI GÜZEL

 • md

  harika bir okul çocugum seve seve gidiyor okula zaten zor yer bulduk.kesinlikle tavsiye ediyorum

 • Dil eğitimi çok iyi olan bir okul İngilizce derslerinin saatleri fazla dersler konuşma odaklı işleniyor ve öğrencilerin eğlenerek öğrenmesi sağlanıyor. Öğretmenlerine çok teşekkürler.

 • YK

  annesi yazdı ama bende yazma gereği hissettim. kızıma öğrettikleri ve kazandırdıkları için özellikle psikolog şeyma hanıma ve okulu standartların üzerinde tutan florya amerikan ailesine kapıdaki görevliden tüm öğretmenlerine kadar aile ortamı sağlayan ve çocugumuzu bıraktıgımızda gözümüzün arkada kalmadığı muhteşem bir okul. kızım 2 yıl başka okula gitmiş ama gitmemiş gibi.şu an o boşa geçen iki yıla yanıyoruz. keşke daha evvel tanışsaydık florya amerikan ailesi...

 • MK

  BU YIL TANIŞTIĞIM VE İLK ANDA ELEKTRİK ALDIGIMIZ BİR OKUL.KIZIM 2 YIL BAŞKA OKULA GİTTİ.KEKEME PROBLEMİ VARDI.İKİNCİ YARIYIL TAMAMEN OKULUN VE PSİKOLOGUN YOGUN PROGRAMI SAYESİNDE KIZIM BU PROBLEMİ DE ÖZGÜVEN PROBLEMİNİ YENDİ.PARASI SONUNA KADAR HELAL OLSUN ÇÜNKÜ HAKEDİYORLAR.GÜVENLİ VE PROGRAMLARI DOPDOLU BİR OKUL. BAŞKA OKUL İDARESİNE ÖĞRETMENİMİZE VE OKUL PSİKOLOGU ŞEYMA HANIMA SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM.

 • EK

  BEN YILLARDIR FLORYADA OTURAN BİRİ OLARAK,KIZIM İÇİN GEZMEDİĞİM OKUL KONUŞMADIĞIM YÖNETİCİ KALMADI.MONTESSORİ OKULLARINA ASLA AMA ASLA GÖNDERMEYİN ÇOCUĞUNUZU HİÇBİRŞEY ÖĞRENMİYORLAR.FLORYA AMERİKAN AŞIRI GÜVEN VEREN VE İŞTEN ANLAYAN BİR EKİP.KIZM VE BİZ ÇOK MUTLUYUZ SİZİ TANIDIĞIMIZ İÇİN.

 • kk

  oglum kerem 2 yıldır florya amerikan anaokuluna gidiyor.bu sene kısmetse mezun olacak..yaşıtlarına göre gelişimi özellikle ingilizce konusunda çok iyi.her sabah mutlu gidiyor okula.daha şimdiden okuma yazma konusunda da mesafe katetmiş.şunu belirtmek isterim ki, iş stresinden akşam eve geç gelen ben ve hergün yaşama dair yeni birşey öğrendiğini gezilere katıldığını söyleyen kerem.teşekkür ederim.

 • Ko

  Floryadaki ender bulunan en kaliteli okul diyebilirim. Her açıdan bulunduğu konum olsun , verdiği eğitim olsun hiçbir okulda göremezsiniz okadar iyi bir ekip var ki enerjileri ve güler yüzlü olmaları insanı çok mutlu ediyor çocuklar bian önce okula koşusturmak istiyorlar. Tüm samimiyetimle söylüyorum harika bir okul mutlaka gelip görüşün asla pişman olmayacaksiniz hatta keşke daha önce gelseymişim dieyeceksiniz . Florya amarikan okulu herzaman 1 adım önde çok teşekkürler florya Ailesi

 • çg

  çok iyi bir okul yusufum iki yıl devam etti ve mezun oldu.gittiği okulda bocalamadı.

 • Md

  Tavsiyelerle kaydımızı yaptırmıştık. Ne kadar kaliteli bir eğitim verdiğini anca deneyimleyerek öğrenebiliyorsunuz. Mutlaka tavsiye ediyorum. Bir çocuğun ilk adımları çok önemli zira.

 • MG

  OKULUN GÜVENLİ VE TEMİZ OLMASI BİR YANA HASTA ÖĞRENCİLERİ OKULA ALMAMALARI BENİ GAYET MEMNUN ETTİ.YAKLAŞIK 3 AYDIR OĞLUM BU OKULDA.EKİBE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.HERGÜNLERİ DOLU DOLU GEÇİYOR.

 • ÇG

  Evimize yakın bir konumda olmasından dolayı tercih etmek için çok düşündük. Fakat bu doğrultuda hakkında çok bilgimiz yoktu. Gittiğimizde okulun yönetici ve öğretmenlerinin ilgisi,okuldaki diğer çocukların mutluluğu bizi de mutlu etti ve kayır yaptırmaya karar verdik

 • se

  Çocuğumu gönül rahatlığıyla bıraktığım ve çocuğumun canım okulum diye bahsettiği bir yer daha ne olsun :) Öğretmenlerimize çok teşekkür ederim çocuklarımıza okulu bu kadar çok sevdirdikleri için.

 • EK

  FLORYA AMERİKAN anaokulunda 1 yılımızı doldurmak üzereyiz.Her yönü ile çocuklarimiza değer veren bir okul.Alaninda uzman ögretmenleri ile verdikleri eğitim üst düzeyde. İLAYDA VE SİMGE öğretmen ailemizden biri gibi artık.öğretmenlerimizin ilgisi sevgisi çok icten gönül rahatliği ile emanet edebiliyoruz.

 • BB

  Evimize yakınlığı ve bir kaç arkadaşımdan duyduğum iyi yorumlar ile giderek 1.5 sene kızımı büyük memnuniyetle okuttum. Çocuğumun en ufak rahatsızlığına ve sıkıntısına bile çok büyük ilgi gösteriyorlardı

 • SA

  MUHTEŞEM UYUMLU BİR EKİP VAR.PARASINI SONUNA KADAR HAKEDİYORLAR.BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLİYORUM.

 • aa

  çok şükür kafamızın rahat ettiği bir okul bulabildik.ben kızım için 7 okula yakın dolaştım hepsi bu okulun yarısı bile etmez.diğer okulunda 1 resim bile rica minnet gönderiyorlardı.istemediğimiz halde çocuğumuzun her anını resimleyip yeme ve uyku durumunu yolluyorlar.bi o kadar temiz ve güvenilir.en güzel tarafı önüne geleni almıyorlar.başka okullar gibi değil.kafanızın rahat etmesini istiyorsanız tereddütsüz bu okulu seçin .

 • bi

  Sevgi dolu bir ekip ana kucağını aratmıyor çocuğumu içim rahat bir şekilde gönderebiliyorum. Okul müdürü çok ilgili ve disiplinli yine olsa yine bu okula gönderirim çocuğumu. Teşekkürler florya amerikan ailesi

 • okul çok iyi.sözüm ona çok pahalı bir kolejde bu ilgiyi bulamadık.fiyatı da uygun.aldığı parayı hakediyor.servis çok düzenli ve hostesler çok saygılı.kızıma alerjisinden dolayı özel yemek bile yapıyorlar.teşekkürler florya amerikan.

 • np

  Bünyesinde okuyan çocukların ne kadar akıllı ne kadar iletişime açık olduğunu görünce kararımızı vermiştik zaten. Dolu dolu bir programı var. Mekan olarak da yeterli olanaklara sahip bir okul

 • ae

  okulun fiziki şartları iyi çok okulda olmayan güvenlik ve güleryüz cep uygulamaları bu okulda var.ve kızım zeynebin okula uyumda hiç zorlanmadı.yenilikçi ve iyi bir kadro var.

 • Mb

  İnsan en sevdiğini, canını, evladını kime emanet eder? Hele bir de bütün gün işte hayat telaşesinde debelenirken acaba ne yapıyordur diye düşünüp strese girmek? Ben böyle bir stresi hiç yaşamadım Evladımım sizinleyken. Sizin o şefkatli sevgi dolu emin ellerinizde olması beni hep rahatlattı. O'nun gülümsemesi, hadi okula gidelim deyişi, sürekli okulda yaptıklarından bahsetmesi ne kadar da doğru bir seçim yaptığımızın ispatı adeta. yüreği güzel yönetim kadrosuyla harika bir ekip . Hep yenilikçi, sıradanlığa karşı, eğitim hassasiyeti yüksek, neşe dolu bir okul. Bu ailenin bir parçası olmak bizleri mutlu ediyor. Gönül rahatlığıyla diyebilirim ki bir çocuğum daha olsa düşünmeden Bu okula gönderirim. İnsanın iyikileri olmalı hayatta ve itirraf edeyim benim 'en iyiki'msiniz

 • hs

  florya amerikan anaokulu ailesini seviyoruz.işinde çok başarılılar.çocuğumu halkalı da götürmediğim okul kalmadı hiçbirine adapte olamadık.ama çok şükür çocuğum okulunu çok sevdi .başarılarının devamını dilerim

 • hk

  okul öncesi için floryadaki en ender okul diyebilirim.tüm anaokullarını dolaştım.samimi ve işi bilen bir ekip var.daha önemlisi hafta sonları dahil çocuğun okula gitme ısrarı

 • kd

  okul çok sistemli çocuğun her şeyinden haberiniz oluyor.çocuğumu başka okuldan getirdim bu okula.başta tereddüt ettim ama ne kadar doğru karar verdiğimi gördüm.özellikle servisler ve hostesler çok profesyonel.çocuğum yemek yemese bile insanları kandırmadan yemek yemek istemedi diye söylüyorlar.geldiği okulda bu sorunu çok yaşamıştık.çocuğum eve her gün dolu dolu geliyor.emeğinize sağlık ekip ve özellikle güvenlikten aşçısına çok profesyonel.tebrik ederim.

 • si

  Geçen sene kızımı bu okula yolladım eğitimi zaten iyi onun yanında okulda bir aile ortamı var ve sosyal faaliyetler bol miktarda var çocuğunuza makine gibi davranmıyorlar. Çok memnun kaldık kesinlikle tavsiye ederim.

 • Bk

  Sabah çocuğumu okula bırakırken benimde okula giresim geliyor.enerjileri çok iyi.Güvenlik üst seviyede okulda. Yemkeleri de sağlıklı çocuğuma dışarıdan bir şey yedirmiyorum okulun da bu konuda dikkatli olması çok iyi. Genel olarak verilen hizmetlerden memnunuz. verilen parayı hakeden bir okul.

 • Sa

  Çocuğuma benden daha iyi daha sağlıklı baktığınız için sonsuz teşekkürler ediyorum gerçekten benim bile çıkmak istemediğim bir yer.. Özel ilginiz ,eğitim sisteminiz ve sürekli olarak kendinizi yenileyip bir şeyler katmanız harika.. çocuğum ve kendi adıma çok şanslıyım tekrar teşekkür ederim:)

 • gs

  çocuğum 2 kolej dolaştı.ama bu okuldaki ilgiye ben bile aşığım.özellikle cep uygulamaları çok başarılı.evimiz gibi .teşekkürler florya amerikan

 • ST

  ÇOCUĞUM MUTLU BİZ MUTLU ÇALIŞANLAR 10 NUMARA ENERJİ DOLU BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

 • B

  İlgi,alaka, sevgi,yemekler, ortam gerçekten bambaşka . Çocuğumu mutlu bırakıp aynı gülen yüzle alıyorum . Aile sıcaklığında bir ortam ve ekip . Her şey içim teşekkür ederiz Florya Amerikan Ailesi

 • sd

  Evde 5 dakika durmayan çocuğum çok şükür bu okul sayesinde düzeldi ve uykusu alışkanlıkları değişti.kesinlikle tavsiye ederim.evde yemek yemeyen çocuğum çok şükür yemeye başladı.

 • bd

  floryanın en elit anaokulu.fiziki şartlarıda gayet başarılı.floryadaki sözüm ona marka dediğimiz yerlerden daha başarılı kurumsal anlamda çocuğum için bir kez bile şikayet için aramadılar.diyetisyen olayı çok iyi.çocukların yediklerini görüyorsun.çocuklarım anne sabah olsun okula koşalım diye heyecanlılar.özellikle mine ve gökçe öğretmen bir anne şefkati ile yaklaşıyor.müdire hanım yüzünden gülücük eksik olmuyor.çok rahat ettik.allah bin kere razı olsun.

 • HS

  Çocuğum bu okula başladığından beri daha disiplinli daha meraklı ve öğrenmeye açık bir çocuk oldu ve eski uyuşukluğu kalktı üstünden. öğretmenlerinin çok iyi olması bu sonucu doğuruyor. emeklerini ödeyemeyiz.

 • ÇG

  Tiyatro sinema müze gezileri yapılıyor düzenli olarak okulda. Kızım için çok iyi oluyor hem çevresini tanıyor hem de kültürel birikim elde etmiş oluyor biz mümkün olduğunca götürmeye çalışıyoruz ancak okulun da bunu desteklemesi çok güzel.

 • FS

  Gece bakımı yapmaları bizim için çok büyük bir avantaj oldu yoğun çalıştığımız için ihtiyaç duyuyoruz ve çocuğumuzu emanet edebilecek birini kolay kolay bulamıyoruz teşekkürler Amerikan anaokulu.

 • ŞO

  Öğrencilerin zeka gelişimini desteklemek için bir çok oyun ve ders var çocukları sıkmadan yormadan eğlenirken öğretmeye çalışıyorlar. ilkokul için çok iyi bir hazırlık kesinlikle tavsiye ederim.

 • AO

  Sınıfları geniş ve temiz rengarenk çocukların hem seveceği hem de rahat hareket edebileceği şekilde dekore edilmiş sınıflar. Bahçesi de yeterli genişlikte. Temizlik hassas olunan konulardan biri okul personeli tecrübeli ve işini iyi yapıyor. yemekleri de sağlıklı çeşit az ama memnunuz genel olarak.

 • SP

  Çocuğunuzu güvenerek bırababileceğiniz bir adres kesinlikle tavsiye ederim gözümüz arkada kalmadı teşekkür ederim

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Florya Amerikan Anaokulu İletişim Bilgileri

Şenlikköy Mah. Billur Sok. No:12/a, Bakirköy/istanbul
0 212 963 2204
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum