fb
Özel Florya Amerikan Anaokulu

Özel Florya Amerikan Anaokulu

0212 963 2204
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 2-6
Okul Saatleri: 08:00/18:00
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 17

Özel Florya Amerikan Anaokulu Hakkında

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı özel anaokulu ve kreş hizmeti veren Özel Florya Amerikan Anaokulu 2-6 yaş grubu çocuklara eğitim vermektedir. 12 ay süreyle hizmet veren okul Milli Eğitim Bakanlığı'na uygun eğitim takvimini tamamladıktan sonra, Temmuz ve Ağustos aylarında Yaz Okulu aktiviteleriyle eğitim ve hizmetine devam etmektedir. Okulda çocuklara " Görerek yaşayarak yaparak " öğrenmenin sonsuz yaşandığı mutlu bir ortam yaratılarak yatarıcı, sorumluluk sahibi, analiz yapabilen, temel becerilere sahip, doğayı koruyan, donanımlı, çevresi ile iyi iletişim kurabilen ve okulunu seven bireyler yetiştirmek amaçlanmaktadır. Binanın iç ve dış alanında bulunan 14 kamera ile hem güvenlik sağlanmaktadır. Psikolojik danışmanlık ve okul ve aile danışmanlık hizmeti veren okulda, çocukların okula uyumu, gelişimleri süresince gösterdikleri farklılıklar takip edilerek, eğitim programında bu farklılıklara göre değişiklik ve düzenlemeler uygulanmaktadır. Özel Florya Amerikan Anaokulu 'nda Louisa Duss Psikanalitik hikayeler testi, Metropolitan okul olgunluğu testi, Wisc-R zeka testi, Peabody kelime anlama testi gibi tarayıcı testlerle öğrencilerin bilişsel, duygusal ve fiziksel gelişimleri düzenli olarak incelenmektedir. Eğitim programı içerisinde uzman eğitmen kadrosu tarafından; Türkçe dil etkinlikleri, sanat çalışmaları, beden eğitimi çalışmaları, jimnastik, matematik, fen ve doğa çalışmaları yaptırılmaktadır. Konularında uzman eğitmenlerce folklor, bale, müzik ve ritim, drama, bilgisayar, yüzme, buz pateni eğitimleri verilmektedir. Tiyatro, sinema, piknik, müze gibi sanatsal ve eğlenceli gezi programları ile okul dışı etkinliklere yer verilmektedir. Okulda anadili İngilizce olan Amerikalı öğretmenler tarafından İngilizce eğitim verilmektedir. Okul bahçesinde hava durumuna bağlı olarak keyifle vakit geçiren öğrenciler için oyun alanı bulunmaktadır. Velilerin çocuklarını izlerken oturabilecekleri bir çardak bulunmaktadır. Yaş gruplarına göre ayrılan sınıflarda, öğrencilere uygun ebatlarda mobilyalar ve her yaş grubuna uygun eğitim malzemeleri bulunmaktadır. Okul tuvalet ve lavaboları güvenlikli olup, çocuklara uygun ebatlarda malzemeler kullanılmıştır. Okul genelinde hijyen kuralları sıkı bir şekilde uygulanmaktadır. Okul yemekhanesinde çocuklara sunulan yemekler, organik yiyeceklerden hazırlanmaktadır. Özel Florya Amerikan Anaokulu 'nda özenle hazırlanan yemek listeleri aylık olarak değişmekte ve velilerle paylaşılmaktadır. Okulda servis hizmeti sunulmaktadır. Bakım ve kontrollerinin düzenli olarak yapıldığı konforlu araçlarda her biri emniyet kemerli koltuklarda gözetmen tarafından çocuklar ailelerinden alınmakta ve ailelerine teslim edilmektedir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Sanat Atölyesi
Oyun Alanı
Bahçe
Mutfak Atölyesi

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Organik Beslenme
Oyun Grubu

Dil Olanakları

İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Dekoratif Sanatlar
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Tiyatro
Halk Oyunları
Dans
El Sanatları
Orff

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Bilişim Kulübü
Ekoloji
Akıl ve Zeka Oyunları

Yorumlar

 • b. ö.

  okul çok iyi.sözüm ona çok pahalı bir kolejde bu ilgiyi bulamadık.fiyatı da uygun.aldığı parayı hakediyor.servis çok düzenli ve hostesler çok saygılı.kızıma alerjisinden dolayı özel yemek bile yapıyorlar.teşekkürler florya amerikan.

 • n. p.

  Bünyesinde okuyan çocukların ne kadar akıllı ne kadar iletişime açık olduğunu görünce kararımızı vermiştik zaten. Dolu dolu bir programı var. Mekan olarak da yeterli olanaklara sahip bir okul

 • a. e.

  okulun fiziki şartları iyi çok okulda olmayan güvenlik ve güleryüz cep uygulamaları bu okulda var.ve kızım zeynebin okula uyumda hiç zorlanmadı.yenilikçi ve iyi bir kadro var.

 • M. b.

  İnsan en sevdiğini, canını, evladını kime emanet eder? Hele bir de bütün gün işte hayat telaşesinde debelenirken acaba ne yapıyordur diye düşünüp strese girmek? Ben böyle bir stresi hiç yaşamadım Evladımım sizinleyken. Sizin o şefkatli sevgi dolu emin ellerinizde olması beni hep rahatlattı. O'nun gülümsemesi, hadi okula gidelim deyişi, sürekli okulda yaptıklarından bahsetmesi ne kadar da doğru bir seçim yaptığımızın ispatı adeta. yüreği güzel yönetim kadrosuyla harika bir ekip . Hep yenilikçi, sıradanlığa karşı, eğitim hassasiyeti yüksek, neşe dolu bir okul. Bu ailenin bir parçası olmak bizleri mutlu ediyor. Gönül rahatlığıyla diyebilirim ki bir çocuğum daha olsa düşünmeden Bu okula gönderirim. İnsanın iyikileri olmalı hayatta ve itirraf edeyim benim 'en iyiki'msiniz

 • h. s.

  florya amerikan anaokulu ailesini seviyoruz.işinde çok başarılılar.çocuğumu halkalı da götürmediğim okul kalmadı hiçbirine adapte olamadık.ama çok şükür çocuğum okulunu çok sevdi .başarılarının devamını dilerim

 • h. k.

  okul öncesi için floryadaki en ender okul diyebilirim.tüm anaokullarını dolaştım.samimi ve işi bilen bir ekip var.daha önemlisi hafta sonları dahil çocuğun okula gitme ısrarı

 • k. d.

  okul çok sistemli çocuğun her şeyinden haberiniz oluyor.çocuğumu başka okuldan getirdim bu okula.başta tereddüt ettim ama ne kadar doğru karar verdiğimi gördüm.özellikle servisler ve hostesler çok profesyonel.çocuğum yemek yemese bile insanları kandırmadan yemek yemek istemedi diye söylüyorlar.geldiği okulda bu sorunu çok yaşamıştık.çocuğum eve her gün dolu dolu geliyor.emeğinize sağlık ekip ve özellikle güvenlikten aşçısına çok profesyonel.tebrik ederim.

 • s. i.

  Geçen sene kızımı bu okula yolladım eğitimi zaten iyi onun yanında okulda bir aile ortamı var ve sosyal faaliyetler bol miktarda var çocuğunuza makine gibi davranmıyorlar. Çok memnun kaldık kesinlikle tavsiye ederim.

 • B. k.

  Sabah çocuğumu okula bırakırken benimde okula giresim geliyor.enerjileri çok iyi.Güvenlik üst seviyede okulda. Yemkeleri de sağlıklı çocuğuma dışarıdan bir şey yedirmiyorum okulun da bu konuda dikkatli olması çok iyi. Genel olarak verilen hizmetlerden memnunuz. verilen parayı hakeden bir okul.

 • S. a.

  Çocuğuma benden daha iyi daha sağlıklı baktığınız için sonsuz teşekkürler ediyorum gerçekten benim bile çıkmak istemediğim bir yer.. Özel ilginiz ,eğitim sisteminiz ve sürekli olarak kendinizi yenileyip bir şeyler katmanız harika.. çocuğum ve kendi adıma çok şanslıyım tekrar teşekkür ederim:)

 • g. s.

  çocuğum 2 kolej dolaştı.ama bu okuldaki ilgiye ben bile aşığım.özellikle cep uygulamaları çok başarılı.evimiz gibi .teşekkürler florya amerikan

 • S. T.

  ÇOCUĞUM MUTLU BİZ MUTLU ÇALIŞANLAR 10 NUMARA ENERJİ DOLU BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUM

 • B.

  İlgi,alaka, sevgi,yemekler, ortam gerçekten bambaşka . Çocuğumu mutlu bırakıp aynı gülen yüzle alıyorum . Aile sıcaklığında bir ortam ve ekip . Her şey içim teşekkür ederiz Florya Amerikan Ailesi

 • s. d.

  Evde 5 dakika durmayan çocuğum çok şükür bu okul sayesinde düzeldi ve uykusu alışkanlıkları değişti.kesinlikle tavsiye ederim.evde yemek yemeyen çocuğum çok şükür yemeye başladı.

 • b. d.

  floryanın en elit anaokulu.fiziki şartlarıda gayet başarılı.floryadaki sözüm ona marka dediğimiz yerlerden daha başarılı kurumsal anlamda çocuğum için bir kez bile şikayet için aramadılar.diyetisyen olayı çok iyi.çocukların yediklerini görüyorsun.çocuklarım anne sabah olsun okula koşalım diye heyecanlılar.özellikle mine ve gökçe öğretmen bir anne şefkati ile yaklaşıyor.müdire hanım yüzünden gülücük eksik olmuyor.çok rahat ettik.allah bin kere razı olsun.

 • H. S.

  Çocuğum bu okula başladığından beri daha disiplinli daha meraklı ve öğrenmeye açık bir çocuk oldu ve eski uyuşukluğu kalktı üstünden. öğretmenlerinin çok iyi olması bu sonucu doğuruyor. emeklerini ödeyemeyiz.

 • Ç. G.

  Tiyatro sinema müze gezileri yapılıyor düzenli olarak okulda. Kızım için çok iyi oluyor hem çevresini tanıyor hem de kültürel birikim elde etmiş oluyor biz mümkün olduğunca götürmeye çalışıyoruz ancak okulun da bunu desteklemesi çok güzel.

 • F. S.

  Gece bakımı yapmaları bizim için çok büyük bir avantaj oldu yoğun çalıştığımız için ihtiyaç duyuyoruz ve çocuğumuzu emanet edebilecek birini kolay kolay bulamıyoruz teşekkürler Amerikan anaokulu.

 • Ş. O.

  Öğrencilerin zeka gelişimini desteklemek için bir çok oyun ve ders var çocukları sıkmadan yormadan eğlenirken öğretmeye çalışıyorlar. ilkokul için çok iyi bir hazırlık kesinlikle tavsiye ederim.

 • A. O.

  Sınıfları geniş ve temiz rengarenk çocukların hem seveceği hem de rahat hareket edebileceği şekilde dekore edilmiş sınıflar. Bahçesi de yeterli genişlikte. Temizlik hassas olunan konulardan biri okul personeli tecrübeli ve işini iyi yapıyor. yemekleri de sağlıklı çeşit az ama memnunuz genel olarak.

 • S. P.

  Çocuğunuzu güvenerek bırababileceğiniz bir adres kesinlikle tavsiye ederim gözümüz arkada kalmadı teşekkür ederim

"Özel Florya Amerikan Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Florya Amerikan Anaokulu İletişim Bilgileri

Billur Sok.no:12/a Şenlikköy Florya-Bakirköy-İstanbul
0212 963 2204
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgenizde Yorumlanan Bazı Okullar
Özel Pelikan Akademi Anaokulu Özel Okul
Özel Pelikan Akademi Anaokulu

şehrin kalbinde ve sosyal aktiviteler bakımından bu merkeziliğinden oldukça faydalanıyorlar. Geziler ve aktiviteler çocu...

Özel Ataköy Bir Montessori Anaokulu Özel Okul
Özel Ataköy Bir Montessori Anaokulu

Ataköy Bir Montessori Anaokulu, müstakil bir binada 1 yaş (14 ay) ve 6 yaş arası okul öncesi eğitim veren bir okuldur. O...

Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu Özel Okul
Özel Pinokyo Çocuk Anaokulu

Binalarda İstanbul Üniversitesi'nden depreme dayanıklılık raporu alınmıştır. Geniş bir öğretmen kadrosuna sahip eğitim k...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum