fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Florya Doğa Koleji Anaokulu

Özel Florya Doğa Koleji Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 09:00/16:00

Özel Florya Doğa Koleji Anaokulu Hakkında

Üç ve altı yaş arası çocuklara okul öncesi eğitimi veren Özel Florya Doğa Koleji Anaokulu 'nun amacı kendi bünyelerinde yetişen çocukların ömür boyu başarılı bireyler olarak hayatlarına devam etmeleridir. Okulda yetişen çocuklar öğrenmekten zevk alan, sorgulayan, merak eden, kendi başına çözüm üretebilen, manevi değerlere saygı gösteren çocuklar olarak yetişmektedir. Okulda on beş kişilik sınıfları ile sınıfta az sayıda çocuğa daha etkili eğitim verilmesi gerektiği görüşünmektedir. Psikolojik danışmanlık hizmetlerinin var olduğu okul İstanbul Bakırköy’ de yer alıyor. Okulun giriş saatleri sabah dokuz olup, çıkış saatleri akşam dörttür. Okulda çocukların bedensel ihtiyaçlarını giderebilmek adına bir uyku odası, yemekhane, bahçe, oyun alanı ve hayvanat bahçesi bulunmaktadır. Okulda güvenlik hizmetleri ve servis aracı bulunmakta. Özel Florya Doğa Koleji Anaokulu 'nda yabancı dil eğitimi olarak İngilizce dersi verilmektedir. Sportif aktivite ise ekolojidir. Sanat dalı olarak tiyatroyu tercih eden okulun satranç kulübü, gezi kulübü de bulunmaktadır. Özel Florya Doğa Koleji Anaokulu büyük bir kampüs içerisinde bulunmaktadır. Bu sayede çocukların okul içerisinde rahatça hareket etmeleri sağlanmaktadır. Okulun sınıfları son derece geniş ve ferahtır. Aynı şey yemekhane için de söz konusu.Gün içerisinde çocuklara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek imkanı sunulmaktadır. Yemekler okulun yemekhanesinde büyük bir titizlikle aşçılar tarafından hazırlanmaktadır. Okulun kendine ait bir yüzme havuzu vardır. Havuz dönem boyunca kullanılmaktadır. Okulun branş dersleri fen ve sosyal bilimler, matematik, İngilizce, tiyatro, müzik ve ORFF eğitimi ve çok daha fazlası mevcuttur. Özel Florya Doğa Koleji Anaokulu 'nda yapılan eğitim sisteminde araştırarak öğrenme, deney yaparak öğrenme, sanat yolu ile öğrenme, doğa ile öğrenme, üst düzey düşünme becerileri kazandırarak eğitme, sayı bilgisi ve matematik görevleri, sosyal öğrenme, gerçek yaşam örnekleri, dil kullanım sanatları, bireysel farkındalık fırsatları yolu ile öğrenme sistemleri geçerlidir. İletişim standartlarına göre veli bilgilendirme toplantıları yapılmaktadır. Bu bağlamda aylı akademik bilgi mektupları, günlük olarak bilgilendirme, beslenme programlarını bildirme faaliyetleri mevcuttur. Okulda her ay sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Okulun yaz okulu programlarında çocuklarla birlikte bilimsel ve kültürel gezilere yer verilmektedir. Yapılan faaliyetler ile çocukların duygusal, ince ve kaba motor becerileri geliştirilirken, kesme ve yapıştırma faaliyetleri ile küçük kas gelişimine destek olunmaktadır.

Yorumlar

 • SG

  Bahçesi çok geniş ve güzel bahçesinde küçük bir hayvanat bahçesi yapmışlar çocukların doğayla içiçe olması ve hayvan sevgisini aşılamaları çok güzel bir detay tebrik ederim.

 • AT

  Çocuklara sadece bakıcılık yapmıyorlar iyi de bir eğitim veriyorlar. Ders çeşitliliği fazla çocukların çok yönlü gelişmeleri ve ilkokula iyi bir hazırlık olması için uğraşıyorlar.

 • DK

  Florya çok güvenli bir yer olmadığı için okul seçerken güvenlik önlemlerinin iyi olmasına özellikle dikkat ettik bu okulda da üst seviyede. Eğitimi gayet iyi. Verilen hizmetler arasında rehberlik de var ve bir çok çalışmalar yapıyorlar çocuklarla gerçekten ilgileniyorlar. Pişman olmazsınız.

 • KA

  Benimsedikleri alternatif eğitim sistemi sayesinde öğrencilerin anama ve kavrama becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalar yapıyorlar. Branş derslerine alanında uzman eğitmenler giriyor amatörlere bırakmıyorlar çocukları.

 • Veli

  Çok temiz bir binası var okulun. Çalışanlar ve müdiresi iyi insanlar, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler hiç aksatılmıyor. özgüveni yüksek, sorgulamayı başaran kişiler yetiştirme gayelerinde tüm kadroya buradan başarılar dilerim

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Florya Doğa Koleji Anaokulu İletişim Bilgileri

Beşyol, İnönü Mah. No:50 Küçükçekmece / İstanbul
0 212 963 2081
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum