fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Gaziosmanpaşa Kardelenler Anaokulu

Özel Gaziosmanpaşa Kardelenler Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:30
Sabahçı: 08:00/12:00
Öğlenci: 13:00/18:00

Özel Gaziosmanpaşa Kardelenler Anaokulu Hakkında

Özel Gaziosmanpaşa Kardelenler Anaokulu kültürel farklılıkları kabul eden; öğrenmeye açık, hoşgörülü, sorumluluk bilinci yüksek, öz güvenli, kendini iyi ifade eden, sosyal, sorgulayan, uyumlu, keşfeden, problem çözebilen, mutlu, başarılı, bir üst yaş grubuna hazır çocuklar yetiştirmek amacındadır. Oyun; çocukların En Önemli Öğrenme Aracıdır. Oyun, çocukların çevresini keşfetmesine, öğrenmesine, duygu ve düşüncelerini ifade etmesine olanak sağlayan, aynı zamanda iletişim becerilerinin geliştiği doğal zamanlardır. Eğitimin temelinde oyun önemli bir yer tutar.
Özel Gaziosmanpaşa Kardelenler Anaokulu'nda öğrenciler, öğretmen ve arkadaşlarıyla sosyal, duygusal, bilişsel, dil ve öz bakım becerilerinin gelişmesine olanak sağlayan, çağdaş eğitim yöntemleri ile desteklenmiş bir eğitim programı uygulanır. Sembol çalışmaları, ses çalışmaları ve anlama-anlatım çalışmalarından oluşan okuma yazmaya hazırlık programı 4-6 yaş arası öğrenciler için aşamalı olarak hazırlanmıştır. Okuma yazmaya hazırlık çalışmaları kapsamında el-göz koordinasyonunu destekleyen çalışmalar, parmak ve bilek kaslarının gelişimine yönelik çalışmalar, çizgi çalışmaları yapılmaktadır.
Özel Kardelenler Anaokulu bu çalışmalarda yönergeye uyma, konsantrasyonu arttırma hedeflenmektedir. 5-6 yaş hazırlık gruplarında, bu çalışmaların yanı sıra harf tanıma çalışmaları, ses çalışmaları ve yazmaya yönelik çalışmalar yapılır. Dönemin 2. yarısında 5-6 yaş hazırlık gruplarımızda ayrıca ilköğretim sınıf öğretmeni rehberliğinde okuma yazma becerilerinin alt yapısı oluşturulur. Yaptığımız bu çalışmalar, çocuğu tüm alanlarda ilköğretime hazırlayarak yumuşak bir geçiş yapmasına yardımcı olur. Matematik etkinlikleri olarak öğrenciler ile birlikte çeşitli nesnelerle serbest keşfetme, sıralama, gruplama, sayma, karşılaştırma, grafik oluşturma, sayıları algılama çalışmaları Özel Gaziosmanpaşa Kardelenler Anaokulu'nda yapılmaktadır. Fen etkinlikleri öğrencilerin kendi başlarına buluş yapmalarına olanak tanır, fen ve matematik konularına karşı ilgisini artırır ve bu yolla öğrenmeleri daha kalıcı olur.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Gaziosmanpaşa Kardelenler Anaokulu İletişim Bilgileri

Merkez Mah. Kardelen Sok. No:21/c, Gaziosmanpaşa/istanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum