fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Gelişim Evi Anaokulu

Özel Gelişim Evi Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 0-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/19:30
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 12:00/19:00

Özel Gelişim Evi Anaokulu Hakkında

Tecrübeli ve alanında uzman eğitim kadromuz ile kurulmuş Bakırköy, Kartaltepe'de bulunan Özel Gelişim Evi Anaokulu'nda 0-6 yaş arası çocuklarımıza destek vermenin yanı sıra, hafta sonları ebeveynli oyun grupları ile de çocuklarımızla birlikteyiz.
Pandemi önlemlerinin kontrollü bir biçimde alındığı okulumuzda sınıflarımızın kontenjanını azaltmış olup neredeyse tüm günümüzü 250 metrekarelik, meyve ağaçlarımızın olduğu bahçemizde geçirmekteyiz.
Okulumuzda; bilinen Montessori , Waldorf, Reggio Emilia, High Scope gibi çocukları bir çok farklı alanlarda destekleyen eğitim modellerini kullanmakla birlikte tek bir ekole bağlı kalmadan günümüz eğitim modellerini ve teknolojisini sentezleyerek; çok yönlü, çocuk merkezli, dinamik, yaparak yaşayarak öğrenme ortamının olduğu bir eğitim modeli uygulamaktayız. Karma eğitimden ziyade yaş ve gelişim düzeylerini göz önüne alarak oluşturulmuş gruplar ile eğitim ve öğretimini alması sağlanmaktayız.
Çocuklarımızın özgüvenlerini geliştirici çalışmalarda bulunmak, insan ilişkilerinde başarılı olmalarını sağlamak, ilgi ve yeteneklerini saptamak ve yönlendirebilmek uzman pedagogumuzun en önemli hedefidir. Bu doğrultuda eğitimlerimiz öğretmen-ebeveyn-çocuk-okul işbirliği ile yürütülür. Yabancı Dil, Satranç, Akıl Oyunları, Drama, Tarım, Müzik, Çocuk Mutfağı gibi atölyeler uzman kadromuz tarafından ders programımızda yoğun bir biçimde işlenmektedir.

Doğal yaşamın ön planda olduğu okulumuzda yemeklerimiz kendi mutfağımızda pişmektedir ve hijyen kurallarına uygun bir biçimde çocuklar için hazırlanmış yemekhanemizde servis edilir. Çocuklarımıza; bahçemizde kendileri yetiştirip kendileri yaptıkları yemekler ile yeme alışkanlığı kazandırılırken, diyetisyenimiz eşliğinde hazırlanmış menümüz ile sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek imkanı sunulmaktadır.
Çalışan anne-babalarımız için nöbet saatinden ziyade kaliteli ve verimli vakit geçirebileceği 18.00-19.30 saatleri arasında kulüp aktivitelerinin yer aldığı etüt imkanımız bulunmaktadır. Bakırköy'de bulunan Özel Gelişim Evi Anaokulu'nda büyüyen çocuklar mutlu, özgüvenli, kendi ayakları üzerinde durabilen, özgür ruhlu bireylerdir.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Montessori Eğitimi

- Eklektik Yaklaşım

- Reggio Emilia Yaklaşımı

- Çoklu Zeka Modeli

- GeniuSpy Düşünme Becerileri Programı

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- Waldorf Pedagojisi

- Aktif Öğrenme Sistemi

- Hibrit Eğitim Modeli

- SCAMPER Tekniği

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Stajyer/Yardımcı Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Bağımsızlık

- Ahlak Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada birkaç kere

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Anne-Baba Eğitimleri

- Yönlendirme

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

- Bireyi Tanımaya Yönelik Testler/Uygulamalar

Yorumlar (8)

 • Ai

  Çocuğumun ilk okul deneyiminden sonra 1 yıl ara vermek zorunda kalmıştık . İyi bir okul bulma sürecim çok uzun oldu ancak tuğçe hanım ve öğretmenleriyle tanışınca çok şanslı olduğumu anladım . Çocuğumu bir kere bile ağlatmadan okula her seferinde sabırla sokmak ve ikna etmek için çok çaba sarfettiler. Yeri geldi 20 dk -30 dk uğraştılar, sevdikleri şeylerle ikna etmeye çalıştılar. Gerçekten sabır en önemli şeydi benim gözümde ve bu öğretmenler bunu başardı . Şimdi öğretmenlerne sarılarak okuldan mutlulukla ayrılan oğlum var. Okulda neler yaptığını sevinçle anlatıyor. Bakırköyde bahçeli ve böyle ekibi olan bir okul bulmak zor. Ek olarak çevre okullara göre daha uygun fiyatlı olması kesinlikle artı bir özellik .okulda hayvanlar var , ekip biçme alanı var . Pandemi döneminde çoğunlukla dışarıda vakit geçiriyorlar .Öğretmenleri ile aynı şekilde bu yolda istikrarlı devam ederlerse çok mutlu çocuklar yetiştireceklerini ümit ediyorum .

 • DA

  Biricik evladına güvenli şefkatli eğitim ve bakım evi arayan sevgili veli dostlarım, Bakıcımızın ani bir kararla işten ayrılması haberiyle karantina sürecine kreş telaşıyla girdik. Gezdiğimiz çoğu yerde güven duyamadık. Her yer benzer şeyler söylüyordu ama ortam yeterince her açıdan güven vermiyordu. Sonra Gelişimevi Tuğçe hocayla irtibata geçtik. Randevulaştık(her yer gibi) okula geldik. Nöbetçi öğretmen oğlumuza tanıştı. Bahçeyi gördük. (kreş ve ortam tertemiz, hijyen var yani gerçekten) Çocuğun iznini isteyip güven kazanarak bahçede vakit geçirdiler.Ve yine Tuğçe hoca da kendisini muhatap alarak bizim içerde olacağımızı söyledi. Bunu niye anlattım çünkü sadece bizi etkilemek için değil birey olduğunu bildikleri için yaptılar. Ve oğlum okulu çok sevdi. Daha tanışma gününden anısı oldu okulla alakalı. Genel olarak ise, her konuda destekçi, bilinçli, şefkatli bir okul. Koordine çalışma konusunda destekleri inanılmaz kıymetli. Okulda öğrendiklerini evde nasıl destekleyebiliriz, evde yapamadıklarımızın temeli okulda nasıl atılabilir, zamanı gelen-gelmeyen konularda nasıl yol izleriz gibi durumlarda veliyi memnun etmek değil çocuğun durumu üzerinden hareket ediyorlar. Biz de memnun oluyoruz tabi evladımızın karakteri, davranışları, psikolojisi düşünüldüğü için. Çünkü geleceğimizi yetiştiriyoruz. Okula başladığından beri hızlıca gelişim gösteren bir çok yönü de oldu ayrıca oğlumun. Yemek yemesi, tercihleri, oyun kavramı, karar vermesi, ince kaba motor becerileri, iletişimi... Kreşe başladığında fazla kelimesi de yoktu. 29 aylık erkek bir çocuğun konuşmamasını toplum normal kabul ediyor ama hiç doğru değil bu tavır. Oryantasyon sürecinde konuya dikkat çeken öğretmenleri ve pedagog sayesinde daha da geç kalmadan desteğe başvurduk. 31 aylık oğlum şuan 2 kelimelik cümleler kuruyor. Okul işte bu konuda çok önemli. Bizim sürecimizde bizi hep desteklediler. Tuğçe müdürüm ve ekibine(sınıf öğretmenimiz Gamze öğretmene ve İlayda öğretmene özellikle) minnettarız. Sevgiyle gelişiyoruz Yemek menüsü biraz zayıf diye düşünüyorum.

 • Na

  Merhaba oğlum dehb li aynı bölgede başka bir okula götürdük ve oğlumuzun özel bir durumu olmasına rağmen davranış şekilleri yüzünden çok daha sorunlu bir hale getirdiler ama Tuğçe hanım ve ekibi öğretmenimiz Fatma hanımın yaklaşımı sayesinde GELİŞİM ANAOKULU bize tekrar kurumlara güvenmemizi sağladı.Önce mutlu çocuk hiç düşünmeden gönül rahatlığıyla evladınızı teslim edebileceğiniz eller .Tüm okul çalışanlarına minnettarım.Herşeyiyle çok eğitimli aklı başında çocuk seven bir kadro ellerine emeklerine sağlık

 • SY

  Oğlumun sabahları okula gitmek için sabırsızlandığını gördükçe mutluluğu adına doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. Gelişimevi Anaokulunu öğrencilerine sahip çıkıp topluma iyi bir birey kazandırmanın ilk adımında iyiki de tercih ettiğimizi düşünüyoruz.

 • Ec

  merhaba emeği geçen herkese çok teşekkür ederim kızımı oraya verdim çokta memnun kaldım tavsiye ederim herkese Çünkü kızım okulda çok mutlu benim de içim rahat

 • CU

  Ebeveynler için evladını teslim edeceği kişi ya da kurumun güven vermesi önemli. Bu kurum en temelde, öncelikli olarak Bize güven vermesiyle Daha sonra da çocuğumuzun ihtiyacına yönelik beklenti ve kriterlerimizi karşılamış olması hocalarımızın içtenliği ile tercihimiz oldu .

 • Eu

  Benim çocuğumun konuşması geciktiği icin kreşe yollamak istiyoduk cok fazla okul araştırdık aradımızıda bulduk cok sükür gözüm arkada kalmadan emanet edebiliyorum cok güzel ilerlemeler var oğlumda çok da güzel ilgileniyorlar cok teşekkür ediyorum hocalarıma iyiki varsiniz.:)

 • FK

  Memnuniyetime her geçen gün yenisini ekleyen mudiremiz Tuğçe hanım okadr özverili okadar ince düşünen biriki keşke her kurumun başında olabilse çocuğum emin ellerde diyebilmek o kadr güzelki hiç aklım kalmıyor ne yaptı ne yapıyor diye. her yaptığından haberdar ediliyorsunuz.kuzim ogretmenin den çok memnun ve vermiş oldukları eğitimden çok memnunum çocuğumdan geri dönüşleri alıyorum gelisimevi anaokulu her çocuğun hakkı bence bu yorumu okuyan anne babalar bence hiç düşünmeden gidip görsünler Tuğçe hanımın o güler yüzü harika sohbetine vakıf olsunlar... TEŞEKKÜRLER gelişim evi ana okulu

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Gelişim Evi Anaokulu İletişim Bilgileri

Kartaltepe Mahallesi, Saraçoğlu Sokak, No:11 Bakırköy, İstanbul
0 212 963 2073
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum