fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Gizem Anaokulu 1

Özel Gizem Anaokulu 1 verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30
Sabahçı: 08:00/12:30

Özel Gizem Anaokulu 1 Hakkında

Birçok fiziksel imkana ve sosyal aktiviteye yer veren Özel Gizem Anaokulu 1 uyku odası, yemekhane, müzik odası, bahçe, açık ve kapalı oyun alanlarına sahiptir. Kendi psikolojik danışmanına sahip anaokulu İstanbul’da Şişli bölgesinde eğitim ve öğretim vermektedir. Kendinden ve düşüncelerinden emin, özgüvenli ve kişilik olarak kendini ifade edebilen bireyler yetiştirilmek hedeflenmiştir. Sınıflarda ve oyun alanlarında eğlenirken öğrenme ve sosyalleşme fırsatı verilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Programı’nın yanı sıra Amerika ve Avrupa’da seçkin anaokulu ve kurumlarca halen uygulanmakta olan, GEMS ve SCAMPER gibi araştıran, sorgulayan, yaratıcı, kendine güvenen, bilinçli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan uluslararası programların sentezinden oluşan bir program uygulanır. Çocukların psiko-motor gelişimleri için eğitici ve öğretici aktiviteler halinde düzenlenmiş programlar çocukların kaldırabileceği seviyededir.
Özel Gizem Anaokulu 1 'nun hizmetleri arasında güvenlik, servis ve rehberlik servisi bulunmaktadır. Bu hizmetler ile çocukların güvenliği için gereken hassasiyet gösterilmiştir. Anaokulu içerisinde güvenlik önlemleri çocuklarımızın servisle evlerine gidene veya okula gelişlerine kadar devam etmektedir. Rehberlik servisi sayesinde çocuğun ilgi alanlarının tespiti için gereken çalışmalar yapılmaktadır. Aileler için de danışmanlık servisi verilmektedir. Anaokulu kendi psikolojik danışmanıyla da çocukların sorunlarını dinlemekte ve aile içi ilişkilerde sorunlara yardımcı olmaktadır. İkinci bir dil olarak İngilizce eğitimi verilmektedir. Çocuklara sanatsal anlamda katkı sağlamak adına dekoratif sanatlar, görsel sanatlar ve el sanatları dersleri verilmektedir. Çocukların el becerilerini geliştirmeyi amaçlayan el sanatları dersleriyle çocuklarımızın yetenek ve potansiyellerini ortaya çıkarmaya da yardımcı olmaktadır. Anaokulunun kendi sitesinden veliler için bilgilendirme yapılmaktadır.
Genişlemek ve güncelliğini korumakta olan Özel Gizem Anaokulu 1 'nda çocukların eğlenerek ve yaşayarak öğrenmesini sağlamak amacıyla gezi kulübü bulunmaktadır. Çocuklar için sinema, tiyatro, doğa gezileri de düzenlenmektedir. Bahçesinde ve içerisinde birçok oyuncak ve çocuklar için gerekli materyallere sahiptir. Oldukça geniş oyun alanları bulunmaktadır. Müzik dersleri için piyanosunu bulunan anaokulunda müzik kulübüne de yer verilmiştir. Öğretmenleri işlerini severek yapan ve kendi branşlarında uzman kişilerden oluşturulmuştur. Özel günler ve anma günlerinde çocuklara özel etkinlikler düzenlenmektedir. Doğum günleri için çocuklara özel organizasyonlar ve partilere de ev sahipliği yapmaktadır.
Özel Gizem Anaokulu 1 kendi kültürümüz ve coğrafyamız hakkında çocukları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Çocuklara modern ve evrensel değerleri kendi kültürümüzle harmanlayarak eğitim ve öğretim vermektedir. Verdikleri okul öncesi eğitimle çocuklarımızı eğitim sistemine kolayca alışmasını ve zorluk çekmemesini amaçlamışlardır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

- Gems ve High Scope

- Oyun Temelli Eğitim

- SCAMPER Tekniği

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Servis hizmeti kimler tarafından ve nasıl sağlanıyor?

- Okulun Kendi Aracı

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Yabancı Dil Öğretmeni

- Okul Öncesi Öğretmeni

- Temel Cimnastik Öğretmeni

- Drama Eğitmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

- Benlik Gelişimi

- Denge ve Koordinasyon

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

● Okulda Bulunan Eğitim Materyalleri Nelerdir?

- Gems Materyalleri

- Fen ve Matematik Eğitici Materyaller

- Akıl ve Zeka Kutu Oyunları

- Robotik Kodlama Materyalleri

- Sudoku

- Resim Araç ve Gereçleri

- Lego ve Yapı Blokları

- Çocuk Spor Aletleri

- Koordinasyon Aletleri

- Çocuk Oyun Parkı

- Müzik Aletleri

- Akıllı Düğmeler

Yorumlar (13)

 • MP

  Ben okul ve öğretmenlerden çok memnunum. Herkese tavsiye ederim. Çok memnun kalacaksınız.

 • Bk

  Kendi evim.gibi aile gibi çocuğumu güvenerek yolladığım ve kızımın hergun mutlu bir şekilde gitmek.istemesi benim.icin çok önemli gün içinde acaba ne yedi ne yapıyor diye düşünmüyorum çünkü biliyorum ki bütün öğretmenler ve çalışanlar onlara kendi evlatları gibi özenerek bakıyorlar. Istediğim.zaman bir telefonla ulaşıp bilgi alabiliyorum yafa bir ricam varsa ıletiyorum ve güzel sonuçlar alıyorum.. öncelikle dilek hanıma bu hassas oluşundan dolayı teşekkür ederim sonrasında kıymetli öğretmenlerimizi ve diğer çalışan tum özelgizemanaokulu personeline sevgiler. Biz bir aileyiz ve bunu bize hissetrirdiginiz için teşekkürler kısacası şöyle düşünelim çocuklarımız öyle güzel.insanlara emanet ki ve biz onlara duaciyiz... seviliyorsunuzBiraz ingilizce dersimiz geliştirebilir..

 • Ee

  Güvenle emanet ettiğim okulumuzdan çok memnunuzOğlum kahvaltı konusunda çok seçici, menüde krep, pankek, simit, yumurtalı ekmek eklenmesi bence çocukları sade peynir zeytinden daha mutlu edecektir teşekkür ederim.

 • Cc

  Yaklaşık 6 aydır oğlum Gizem anaokulunda gerçekten aile ortamı sağlıyorlar.Çok güzel gelişim gösterdi . Tüm öğretmenler güleryüzlü kesinlikle tavsiye ediyorum.Çocukların okul foto ve videoları daha fazla paylaşılsa daha iyi olur.

 • YK

  Benim kızım yaklaşık üç senedir bu okula gitmekte iyi ki sıcacık insanların arasına mükemmel öğretmenlerimizle tanışmışız bizlere çocuklara yaklaşımları harika çok ilgili bazen abla bazen bir eğitmen bazen anne oldular ve herşeyi öğretmenlerimiz sayesinde öğrendik okulumuza minnetdarim harika bir şekilde ilkokula hazırladılar kızımı çok memnunum herkeze tavsiye ederim

 • GU

  26 aylık itibari ile kızım okula başladı, şuanda 6 yaşına girmek üzere bu yıl mezun olacak ve ben herşeyiyle okulumuzdan çok memnunum herşey için teşekkürler :)

 • NB

  Bu ikinci senemiz ve çok memnunuz. Tabiki en önemlisi çocuğumuzun okulunu çok sevmesi. Biz Gizem Anaokulunu keşfetmeden önce 3 tane kreş e gönderdik çocuğumuzu ve hepsinde bi sorunla karşılaştık. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın okulu sevmesi ve onların güvende olduğunu hissetmeniz, aklınızın bir köşesinin hep onlarda kalmaması için tercihlerinizi doğru yapmanız çok önemli.. kesinlikle tavsiye ediyoruz..

 • BK

  Genel olarak okuldan çok memnunuz kızım severek geliyor.İngilizce dersleri arttırılmalı ve dış mekan düzenlenmeli.

 • AV

  Saygının, sevginin ve güleryüzün hakim olduğu bir ortam hem bizim hem kızımızın rahat hissetmesi onun eğitim kazanımları bakımından önemliydi ve gizem anaokulunu bu ortamı çok işlevsel bir şekilde sağlayabildi. Güven veren ve tavsiye edebileceğim bir anaokulu.

 • CL

  Dört dörtlük herşey olması gerektiği gibi okulda. Güvenli ve çocuklarla ilgili ve onlar hakkında da bilgili bir kurum. Aile ortamı çok iyi sağlanmış ve çocukların okulu sevmesindeki en büyük etken de bu bence.

 • PE

  Çocuklara ve biz ailelere güven veren bir kurum. Daha tanışalı bir kaç hafta olmadan kızımızın okulda geçirdiği vakitlerin faydalarının meyvelerini toplamaya başlamıştık. İlkokul dönemi yaklaşırken çok iyi hazırlandığını düşünüyorum. Emekleri için tüm öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum.

 • MD

  Öğretmenlerimizin mesleklerini severek yaptıkları sadece çocuklarımıza olan ilgilerinden değil gözlerindeki sevgiden bile anlaşılıyor geleceğimiz için ilerici bir nesil yetiştirmeyi amaç haline getirmiş vaziyetteler.Fakat sınıf mevcudunu biraz daha azaltabilirsek daha etkili bir eğitim söz konusu olacaktır.

 • if

  Bir arkadaşımın önerisiyle araştırdım ve öğretmenlerle tanışıp okulu inceleyince kafamda tam anlamıyla onayladım. Eğlenceli bahçesi, etkin ve ilerici dersleri daha sonrasında doğru bir tercihte bulunduğumu gösterdi.Etkinliklerimizi yani derslerimizi biraz daha niteliklendirebilirsek her şey tam anlamıyla harika olacak.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Gizem Anaokulu 1 İletişim Bilgileri

Halil Rıfat Paşa Mah., Erkmen Cad., No.15 Şişli/istanbul
0 212 963 2087
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum