fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Göztepe Okyanus Anaokulu

Özel Göztepe Okyanus Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 15
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Göztepe Okyanus Anaokulu Hakkında

İki adet özel okula sahip olan Okyanus Anaokulları’nın okyanus ismini taşıyan diğer okullarla bir bağlantısı bulunmamaktadır. Göztepe ve Koşuyolu şubelerinden biri olan Özel Göztepe Okyanus Anaokulu, İstanbul Göztepe bölgesinde eğitim vermektedir. Eğitim ve öğretime 2005 yılında dahil olan anaokulu 350 metrekarelik bahçesiyle beraber 700 metrekarelik kullanılabilir alana sahiptir. Anaokulu içerisinde oyun grubu ve ana sınıfıyla beraber 6 sınıf bulunmaktadır. Eğitim sistemleri dünyaca kabul edilmiş olan High Scope okul öncesi eğitim sistemidir. Özel Göztepe Okyanus Anaokulu çalışmayı, araştırmayı ve öğrenmeyi seven, sorgulayan, sorumluluk alabilen, neden-sonuç ilişkisi kurabilen, kendiyle ve çevresiyle barışık, özgüvenli, özgür düşünebilen, sevgi dolu bireyler yetiştirilmek amaçlanmıştır. Çocukların yeteneklerinin ne yönde olduğu keşfedilip, ilgi alanlarına uygun olarak eğitim ve öğretim verilmektedir. Buna bağlı olarak çocuklarımızın takibinin kolay olması için 15 kişilik özel sınıflar tercih edilmiştir. Okulda öğretmenler çocuklarla birlikte dans, ritmik, jimnastik, müzik, basketbol, seramik ve gezi etkinlikleri yapmaktadır. Okul saatleri 08:00’den başlayıp 18:00 ’e kadar sürmektedir. Uzun süreli iş saatlerine sahip olan aileler için tercih sebebi oluşturmaktadır. Okul temizlik ve hijyen konusunda oldukça önem vermektedir. Özel Göztepe Okyanus Anaokulu'nun temizlik konusunda 4 adet bayan çalışanı bulunmaktadır. 13 adet bayan akademik öğretmene sahiptir. Branş dersleri içinse 2 adet bayan ve 1 adet erkek öğretmene sahiptir. Oldukça geniş ve alanlarında gerekli bölümleri bitirmiş tecrübeli bir kadroya sahiptir. Bu geniş kadro sayesinde öğrencilerle birebir ilişkiler gereken önem verilmekte ve aileler için de rehberlik ve danışmanlık servisi verilmektedir. Okulun yaz okulu seçeneği de bulunmaktadır. Uyku odası, yemekhane, bahçe, açık ve kapalı oyun alanları gibi fiziksel imkanlara sahiptir. Kendi güvenlik sistemine sahip olan anaokulunda 2 adet güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Anaokulun sahip olduğu bir başka özellik de kendi servisine sahip olması ve bu servisin içinde de çocuklara evden okula geliş ve gidişlerde eşlik eden servis hostesi bulunmaktadır. Özel Göztepe Okyanus Anaokulu güvenlik konusunda da temizlik kadar hassas davranılmıştır. Yabancı dil olarak çocuklarımızın ve velilerin karşısına iki yabancı dil sunulmaktadır. Almanca ve İngilizce olarak yabancı dil seçenekleri okul öncesi eğitim için oldukça önemlidir. Okulun birçok sosyal aktiviteleri aktif olarak çalışan gezi kulübüyle desteklenmektedir.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Plastik

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Güvenlik Görevlisi

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Aile Görüşmeleri

- Psikolojik Danışma

- Bilgi Verici Danışmanlık

Yorumlar (6)

 • EY

  Oğlumun en güzel senesi bu okulda geçti.Deneyimli ,özverili,şefkatli öğretmenleri ve yöneticileriyle bizi çok mutlu ettiler.

 • X

  Tüm birimler hem profesyonel çalışıyorlar hem de samimiler. Ücret ve kalite dengesi bakımından açık ara en iyisi. Küçük yas grubu öğretmenleri Neslihan ve Ipek Hanım'ın sevgi ve şefkatle yaklaşımlarını çocuğumun evdeki okul temalı oyunlarında görebiliyorum. Geniş bir aile gibi.Ahşap bir bina olması, camlarda parmaklık olması yangın rıskınde beni endişelendiriyor. Gerçi MEB, itfaiye onay verdiyse belki de yersiz bir huzursuzluk.

 • GT

  Sadece fiziksel imkanları iyi sırf bunun için de yollamam çocuğumu bence bu paraya çok daha güzel bi okula yollayabilirsiniz.

 • MG

  Oğlumu bu okula gönderdik ve çok mutlu onun mutlu olması bizim için her şeyden daha önemli. ders çeşitliliği, güzel yemekleri, ilgili öğretmenleriyle bizi çok memnun etti. çok teşekkür ederiz bütün çelışanlarına.

 • YH

  kolej kelimesini insan anaokulunda duyunca bir an duraksıyor fakat eğitimi görünce çok memnun kaldık. umarım ilgi ve alaka daimi olur

 • Veli

  Okyanus ailesine büyük şükran borçluyum .ilk başlarda oğlum bir önceki anaokulu deneyiminden kaynaklı okulun kapısından içeri adım atmak istemiyordu. öğretmenlerim sağolsun büyük bir titizlikle yavaş yavaş alıştırdılar okula. Oğlum şimdi çok mutlu ve sınıfta çok katılımcı .uzunca bir süre onun bu gelişimine ben bile inanamadım . Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Göztepe Okyanus Anaokulu İletişim Bilgileri

Göztepe Mah. Çemenzar Sok. No:26, Kadiköy/istanbul
0 216 706 6884
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum