fb
Onaylanmış Okul Profili
Özel Güzidem Montessori Çocuk Atölyesi Anaokulu

Özel Güzidem Montessori Çocuk Atölyesi Anaokulu verified

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 1,5-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:45/17:30

Özel Güzidem Montessori Çocuk Atölyesi Anaokulu Hakkında

Özel Güzidem Montessori Çocuk Atölyesi Anaokulu Üsküdar Beylerbeyi’nde 750 m2 toplam ve 350 m2’si bahçe içerisinde tarihi bir köşkte butik anaokulu hizmeti vermektedir. Okulun bahçesinde 50 m2’lik branş dersleri için yaptırılan bir stüdyo bulunmaktadır. Bahçe’de bir kümes ve bir su bir kara kaplumbağası bulunmaktadır. Kümeste tavuk, horoz, ördek, tavşan bulunmaktadır. Özel Güzidem Montessori Çocuk Atölyesi Anaokulu 'nda çocuklar sabah kahvaltısı için yumurtalarını kümesten kendileri alırlar. Her öğrenci bahçe’de kendi bitkileri bulunmakta ve bakımlarını kendileri yapmaktadırlar. Öğrencilerin bireysel farklılıkları ile öğrenme metotlarına yönelik eğitim materyallerinin geliştirilmesine son derece dikkat edilmektedir. Okulda tüm öğrenci ve öğretmenlerin faydalanabileceği, ihtiyaç ve ilgi alanlarına yönelik, uygulamaya ve iletişime dayalı materyaller, Özel Güzidem Montessori Çocuk Atölyesi Anaokulu 'nun akademisyenlerden oluşan Materyal Geliştirme Uzmanlarınca geliştirilmektedir. Bu sayede okulda öğrenciler denenmiş ve başarısı kanıtlanmış eğitim materyalleri ve donanımıyla eğitim-öğretimlerini pekiştirmekteler. Her çocuk çok farklı alanlara ilgi duymakta ve çalışmaktan keyif aldığı alanda başarılı olmaktadır. Özel Güzidem Montessori Çocuk Atölyesi Anaokulu tüm öğrencilerini kendilerini iyi tanıyabilmeleri, baskın taraflarını keşfetmeleri ve ilgi, beceri ve eğilimleri paralelinde yönlendirilebilmeleri için tüm öğrencilerini belirli periyotlarla yetenek ve beceri testlerine tabii tutar. Bu sayede öğrencilerinin gelecekte kendilerini daha mutlu hissedecekleri ve daha başarılı olacakları alanların tespit edilmesi ve öğrencilere bu doğrultuda rehberlik sunulması hedeflenmektedir. Okulda çocukların beslenmelerine özen gösterilir. Sabah, öğlen, ikindi kahvaltıları özenle seçilen gıdalardan oluşmaktadır. Gıdaların organik olmasına dikkat edilmektedir. Yemeklerde asla margarin kullanılmaz. Çorbalar et suyu ya da tavuk suyu ile hazırlanmaktadır. Mevsiminde olan sebze ve meyveleri kullanmaya özen gösterilmektedir. Çocuklara hazır meyve suları yerine mevsim meyvelerinden komposto ve hoşaflar servis edilmektedir. Yoğurt okulda mayalanmaktadır. Öğlen yemeklerinden birer numune alıp herhangi bir duruma karşı saklanmaktadır.

Duyurular ve Etkinlikler

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- Montessori Eğitimi

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Hayır

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

- Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Kişiler

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- İdareciler

- Öğretmenler

- Okul Personeli

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Okulda görev alan öğretmenlerin branşları nelerdir?

- Sınıf Öğretmeni

- Yardımcı/Stajyer Öğretmen

- Psikolojik Danışman

- Müzik Öğretmeni

- Yabancı Dil Öğretmeni

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- El-Göz Koordinasyonu

- Muhakeme Becerisi

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Duygu Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Haftada 1 kere

Yorumlar (19)

 • MD

  Çocuğumuz uzun süre gitti ve tam anlamıyla aile sıcaklığı hissettiren sevgi dolu insanların kurduğu bir yuva. .çok iyi bir okul..tercih etmek için birçok sebep var.temiz hijyenik,okulda bahçe ve bazı hayvanlar var.uyku saati ve odası var..mis gibi yemekleri var ve daha neler neler..kesinlikle tercih edin..

 • MD

  Çocuğumu emanet edip gözünüz arkada kalmayacak okul.kizim 3 yıl okudu burda ve yeri bizde çok özel. güvenle tercih edebilirsiniz..

 • Z

  Okulu ziyaret ettim.Çok tecrübeli ve uzman bir kadro.

 • SK

  Çocugumu güvenle emanet ettiğim tek okul emegınıze saglık

 • CK

  Çok Güzel ve Özenli Bir Anaokul

 • MK

  Istanbulun en iyi anaokuludur! Cocugumuz okulu evi gibi sevdi ve biz de gonul rahatligiyla gonderdik, gercekten hem egitimine hem de duzen ve temizligine guvenebileceginiz bir okul.

 • CK

  Yeğenim gidiyordu. Çok profesyoneller ve çok ilgililer.

 • FK

  Kardeşimi gözümüz kapalı emanet ediyoruz, çok memnunuz, herkese tavsiye ediyoruz :)

 • AK

  Su anda egitim kurumlari arasinda olabilecek en iyi "ana"okulu. Bir suru anaokulu kilikli yer gezdikten sonra buldugumuza dua ettigimiz yer.

 • HA

  Siz Yüreğiniz ferah, aklınızın kalmadığı bir gün gerçirirken çocuğunuz da güvenli ellerde, şahane bir gün geçiriyor.. Tamamen çocuğunuza odaklı, Güler yüzlü, bilgili değerli öğretmen kadrosuyla muhteşem bir okul.. emeği geçen herkese teşekkürler.

 • Ts

  Bu okuku herkese tavsiye edebilirim cok eglenceli cok guzel ve verimli bir okul bence cocuklarinizi guvenerek gonderbilirsiniz gerek icerigi gerek ogretmenleri yardimci ogretemenleri gerek midurleri olsun herseyiyle ilgileniyolar siz ebebegin olarak gozu kapali cocuklariniz gonderebileceginiz bir okul .

 • EK

  İlgi, alakaları ve eğitimleri çok iyi. Tavsiye ederim.

 • AY

  Çocuğuma ve bize verdiğiniz değer için sizlere ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim.çocuğumun böyle güzel bir ortamda olmasından bende o da çok mutluyuz tüm çalışanlara böyle özveriyle çalıştıkları için tekrar teşekkür ederiz.

 • NB

  Öğretmen kadrosu tecrübeli öğretmenler olmasının yanında çok güler yüzlüler. Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum herşey için

 • Hp

  Çok çok memnun kaldığımız bi okul, herkese tavsiye ederiz eminim herkes bizim gibi memnun kalacaktır

 • İÇ

  Ev samimiyetinde, baba güveninde, anne merhametinde sıcak bir okul... Çocuuğumuzu her anlamda güvenle emanet ediyoruz. Bu arada biz de güler yüzden, hoş sohbetten faydalanıyoruz. Her şey için çok teşekkür ederiz Güzidem Montessori ve vurgulamadan geçemeyeceğiz canımız öğretmenimiz Elif Öğretmen..

 • T

  Güzidem montessori öncelikle verdiğiz eğitim için siz ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Sizleri tanıdığım için kendimi çok şanslı hissediyorum size verdiğim para sonuna kadar helal olsun tekrar teşekkür ederim sizlere ♥️

 • EA

  Şu zamanda beton binaların arasında büyüyen bir nesil için çocuklarımıza doğa ile iç içe büyüme fırsatı veren Güzidem Montessori Ailesi bizlere çok güzel bir aile ortamı sundu. Güler yüzlü kadrosuyla çocuklarımız hergün daha mutlu gidiyor okuluna. Uğramadan karar vermeyin.

 • fiziksel yapı ve bahçe düzenlemesi olarak gördüğünüzde keşke ben de çocuk olsaydım diyeceğiniz olanaklara sahip. hayvanat bahçesi olması ve çocukların hayvanlarla küçük yaştan itibaren içli dışlı olmalarının çok büyük bir ayrıcalığı olduğunu düşünüyorum. Bahçe çalışmalarıyla da öğrencilerin doğaya yabancılaşmadan eğitim görmeleri sağlanmakta. Anaokulu arayan veliler için harika bir alternatif gidin görüşün hemen resimlerdekinden daha güzel bir yer.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Güzidem Montessori Çocuk Atölyesi Anaokulu İletişim Bilgileri

Beylerbeyi Mahallesi, Arabacılar Sk. No:24, Üsküdar/istanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum