fb
Özel Harikalar Dünyası Anaokulu

Özel Harikalar Dünyası Anaokulu

0 212 963 2075
Okulu Paylaş!
 • twitter share
 • facebook share
 • google+ share
 • mail share
Yaş Aralığı: 3-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 20
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:00
Sabahçı: 07:30/13:00
Öğlenci: 12:00/18:00
Ücretsiz Eğitim Danışmanı

Ücretsiz Eğitim Danışmanı

İdeal okulu seçmek için okulları tek tek gezmeye vaktin yoksa, ücretsiz eğitim danışmanlarımız kriterlerine en uygun 5 okulun seni arayıp bilgi vermesini sağlasın.

Hemen Başla

Özel Harikalar Dünyası Anaokulu Hakkında

Tam gün eğitime sahip ve 3-6 yaş aralığındaki çocuklara eğitim vermekte olan Özel Harikalar Dünyası Anaokulu Bahçelievler'de bulunmaktadır. Çocuklara verilen eğitimin daha verimli olmasını amaçlayan okul 10 ve 20 kişilik sınıflarda eğitim vermektedir. Özel anaokulu psikolojik danışmanlık hizmetine sahiptir bu hizmet ile çocukların ve ailelerin psikolojik destek ihtiyacı karşılanmaktadır.
3 yaş arası çocuklar oyun grubu dahilinde eğitim hizmeti almaktadırlar. Özel Harikalar Dünyası Anaokulu çocukların yabancı dil gelişimine oldukça önem vermektedir bu yüzden İngilizce ve Fransızca eğitimi verilmektedir. Drama eğitimi ile çocukların yaratıcılıklarını kullanabilecekleri ortam sağlanmaktadır ve çocukların özgürce kendilerini ifade etmesi sağlanmaktadır. Bir diğer verilen eğitimden Satranç ise çocukların oyunu kuralları öğrenmesi sağlanmakta bunun yanında zihinsel olarak oyun içerisinde kendisini geliştirmesi sağlanmaktadır. Çocukların fiziksel olarak gelişmesine de oldukça önem veren Özel Harikalar Dünyası Anaokulu verdiği jimnastik eğitimi ile güçlü ve esnek bedene sahip çocukların yetişmesini sağlamaktadır. Bu beden yapısı ile de çocukların herhangi bir spor dalı için fiziksel alt yapıya sahip olması sağlanmaktadır. Çocukların hem kültürü ile ilgili bilgi alması hem de eğlenceli vakit geçirebilmesi için okulda Halk oyunları eğitimi de verilmektedir.
Özel Harikalar Dünyası Anaokulu 2007 yılında TC Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak kurulmuştur. Depreme dayanıklı bir bina olup tecrübeli bir öğretmen kadrosuna sahiptir. Her zaman daha iyiyi hedefleyen, yenilikçi, her çocuğun birbirinden çok ayrı özelliklerinin olduğunun bilincinde, çocukların en önemli çağı olan okul öncesi çocuklara yönelik bir anaokuludur. Harikalar Dünyası Anaokulu, ”High Scope” eğitim programıyla beraber çocukları yaratıcı, girişken, sorgulayan, merak eden, bilgiye, başkalarının görüş ve fikirlerine açık bireyler olarak yetiştirmektedir. Öğrencilere verilen dil eğitimi de “Gems Programı” (Matematik ve Fende büyük buluşlar) ile desteklenir. Bu metot sayesinde günlük programda PYP ve Gems uygulayarak çocukların bilgiye keşfederek ulaşmaya açık, yaparak yaşayarak öğrenen, Fen-Matematik alanlarına ilgi duyan ve bilimsel düşünen bireyler olmalarını sağlanmaktadır. Özel Harikalar Dünyası Anaokulu'nda 2008-2009 eğitim ve öğretim yılından itibaren yurt dışından getirilen donanımlarıyla "Çoklu Zeka Eğitim Metodu" uygulamaya başlamıştır. Okul öncesi eğitim programı oluşturulurken yapılandırılmış esnek bir program olmasına, yaş özelliklerine, gelişim düzeylerine, ilgi ve ihtiyaçlara, bireysel farklılıklara, çevre faktörüne, gerçek yaşam deneyimlerine yer verilerek çocuğun yaşama hazırlanmasına, aktif öğrenmeye, bilinçli ve iyi planlanmış bir şekilde verilen yetişkin desteğine, aile katılımına önem verilmiştir.

Fiziksel İmkanlar

Yemekhane
Havuz
Oyun Alanı
Bahçe

Hizmetler

Güvenlik
Rehberlik
Yaz Okulu
Servis
Oyun Grubu

Dil Olanakları

Fransızca
İngilizce

Sportif

Jimnastik
Yüzme
Beden Eğitimi

Sanatsal

Bale
Modern Dans
Drama
Görsel Sanatlar
Halk Oyunları
Dans

Kulüpler

Satranç
Müzik Kulübü
Gezi Kulübü
Binicilik Kulübü

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nedir?

- MEB odaklı

- Montessori Eğitimi

- Gems ve High Scope

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar

 • G. A.

  Çocukların çevrelerini ve dünyayı daha iyi tanımaları için üstlerini düşenleri yapan bir okul gezilerle aktivilerle gerekli olan okul öncesi kazanımlar için emek harcayan insanlar ve iletişime açık bir ortam olması en büyük avantajımız.

 • E. Y.

  Eğitim öğretim konusunda çocuklarla birebir ilgilenerek çalışmalarını yürüten ve kazanımların elde edilmesi noktasında hassasiyet gösteren bir anaokulu.

 • S. T.

  Güven ve çocukların mutluluğu hakkında şüpheniz olmasın çocuğunuzu emanet ederken. Benimki bir yorum gidip kendinizin görmesi lazım tabii ki ama benim gözlemin beklentilerin karşılandığı yönünde.

"Özel Harikalar Dünyası Anaokulu" Hakkında Yorum Yap

Ad Soyad *
Okulla ilgili olumlu bulduğun yanlar:
Okulla ilgili olumsuz bulduğun yanlar:

Özel Harikalar Dünyası Anaokulu İletişim Bilgileri

Bahçelievler Mh., Barbaros Hayrettin Sok. 14/1-2, 34180 Bahçelievler/istanbul
0 212 963 2075
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Bölgede Öne Çıkan Okullar
Özel Badem Şekeri Anaokulu Özel Okul
Özel Badem Şekeri Anaokulu

İŞ YERİMDE GÖZÜM HİÇ AMA HİÇ ARKADA KALMIYOR İYİKİ ESENGÜL HANIMI TANIDIM OGLUM İÇİN ŞUAN EVİMİZDEN FARKI YOK HERGÜN SE...

Özel Beyaz Papatya Anaokulu Özel Okul
Özel Beyaz Papatya Anaokulu

3 Yıldır yaz kış demeden kesintisiz ailemden birine bırakır gibi gözüm arkada kalmadan sözünü tam olarak karşılayan , Eğ...

Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Ali Kuşçu Şubesi Özel Okul
Özel Kaşif Çocuk Akademisi Anaokulu Ali Kuşçu Şubesi

Özellikle ilkokulda faydasını görüyorsunuz böyle bir okulun. Verilen eğitim gösterilen ilgi ve şefkatin önemli olduğunu...

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum