fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Onaylanmış Okul Profili
Özel Hayal Dünyası Anaokulu

Özel Hayal Dünyası Anaokulu

Okulu Paylaş!
 • whatsapp share
 • twitter share
 • facebook share
 • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 2-6
Psikolojik Danışman: Var
Sınıf Mevcudu: 8
Okul Saatleri:
Tam gün: 08:00/18:00

Özel Hayal Dünyası Anaokulu Hakkında

İstanbul Kadıköy'de bulunan Özel Hayal Dünyası Anaokulu butik bir anaokuludur. Okulda eğitime yeni başlayan öğrenciler de dahil olmak üzere tüm öğrenciler bir yuva sıcaklığı içinde eğitim gördüklerinden okula alışmakta zorlanmazlar. 2-6 yaş grubu çocuklara okul öncesi eğitimi veren özel okulun öğretme yöntemi High Scope, Reggio Emillia, çoklu zekâ yöntemleridir. Çocukların yaparak ve yaşayarak öğrenme kuramı geçerli kuramdır. Okul aynı zamanda bir rehabilitasyon merkezidir. Okulun branş dersleri arasında tiyatro, drama, müzik, orff çalışmaları, el sanatları etkinlikleri, İngilizce eğitimi, satranç eğitimi, fen ve doğa çalışmaları, matematik çalışmaları, görsel sanat etkinlikleri, beden eğitimi ve spor etkinlikleri mevcuttur. Tiyatro ve drama gibi dersleri de bünyesine katan okul, çocukların kendini anlatma ve ifade etme konusundaki becerilerini en üst düzeye çekerek, öz güven sahibi ve kendinden emin bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor. Yemeklerin tamamen yaşlara uygun porsiyonlarda ve onların sağlıklarına uygun şekilde seçildiği okulun, temiz bir yemekhanesi bulunmaktadır. Yemekler okulda yapılmakta ve doğal gıdalardan yapılmaktadır. Güvenlik konusunda da oldukça dikkatli olan Özel Hayal Dünyası Anaokulu, ayrıca rehberlik ve psikolojik destek konusunda da siz velilere mümkün olan çerçevenin en genişinde destek olmaya çalışıyor. Bale ve dans gibi branş dersleriyle fiziksel gelişimi sanatla güzel bir şekilde harmanlayan okul ayrıca yoga gibi derslerle çocuğunuzun kas yapısına da destek olmayı ve gelişmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Ahşap ve büyük binası, geniş bahçesi ve oyun alanları ile çocuklarınızın doyasıya hareket etmesini istemektedirler. Anlama ve kavrama becerilerinin, fiziksel gelişimin ve sanatsal eğitimlerin yanında toplum hayatındaki rolü bakımından da çocuklara önem vermektedirler. Özel Hayal dünyası anaokulundan çıkan bireyler toplum içi kural ve geleneklere bağlı, topluluk içindeki diğer bireylere saygılı ve onlara her daim anlayışlı insanlar olarak hayata başlamaktadır. MEB programının maksimum verimle uygulandığı okulda, sanatsal etkinliklerle gelişim hızlandırılmakta ve çocuklarınız ilkokul hayatına en iyi şekilde hazırlanmaktadır. Özel Hayal Dünyası Anaokulu'nda yaz okulu eğitim programı da bulunmaktadır. Yaz okulunda günlük olarak yapılanlara ek olarak yaratıcı drama ve yüzme aktiviteleri de yapılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Okulun benimsediği eğitim sistemi/yaklaşımı nelerdir?

- MEB Odaklı Eğitim

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

● Branş derslerini kimler veriyor?

- Alanında Eğitimli Branş Öğretmenleri

● Okul gezilerinde çocuklara kimler refakat ediyor?

- Öğretmenler

- Veliler

● Güvenlik nasıl sağlanıyor?

- Kamera

● Yemekler okulda mı hazırlanıyor yoksa dışardan mı getiriliyor?

- Okulda hazırlanıyor

● Çocuklarla oynanan oyunlarda, onlara hangi becerilerin kazandırılması amaçlanıyor?

- Kaba Motor Becerileri

- İnce Motor Becerileri

- İletişim Becerisi

- Zeka Gelişimi

- Dil/Konuşma Gelişimi

● Psikolojik danışman öğrencilerle ne sıklıkla görüşme yapıyor?

- Her gün

● Rehberlik servisi tarafında okulda özel ihtiyaçları (yetersizliği) olan öğrencilere yönelik ne tür çalışmalar yapılıyor?

- Psikolojik Danışma

● Oyuncaklar ağırlıklı olarak hangi materyallerden yapılmış?

- Ahşap

Yorumlar (6)

 • SK

  Okul gayet güzel. Hijyen ve temizliğe dikkat ediliyor. Ama branş dersleri artırılması lazım

 • FG

  Branş derslerinde çok başarılı olmasalar da sosyal faaliyetlerde ve çok ilgililer çeşitlilik var. yemek konusunda da hijyene önem veriyorlar

 • DE

  Oğlum için kayıt yaptırırken acabalarla okula başlamıştık. Bizim yapamadıklarımızı, bizim başaramadıklarımızı bir başkası nasıl yapabilir diye düşünürken Hayal Dünyası bizi şaşırttı. Üç yaşında bir çocuğun kısa zamanda adapte olması, oyunlara katılması, başka yerde uyuyabilmesi, kuralsız bir çocuğun kurallara uyması iyi ki buraya göndermişiz çocuğumuzu dememize neden oldu. Tabi ki bunların olmasında emeği teşekkürlerle ödenemeyecek kadar değerli öğretmenlerin emeği çok.

 • kızım buraya başladığından beri neredeyse durmadan dans ediyor. durduramaz olduk. Dans jimnastik hepsi bir arada ve bu onun hevesini daha da zirceye çıkardı.

 • RE

  Oğlumuzu bu okula yollamıştık. son derece kibar, ilgili, güler yüzlü çalışanları olan bir okul. Sanki kendi çocuklarıymışcasına üstlerine titriyorlar çocukların. Oğlum öğretmenini çok seviyordu her akşam okulda naptıklarını anlatıyordu:) kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • TK

  Ahşap binası ile gözünüzü alamadığınız bir anaokulu. inşallah eğitimdeki başarıları ve gittikleri yok binaları kadar güzel olur.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel Hayal Dünyası Anaokulu İletişim Bilgileri

Göztepe Mah. Ömerpaşa Sok. No:59, Kadıköy/istanbul
0 216 706 6892
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum