fb
İstanbul Ankara İzmir Antalya Bursa Kocaeli Adana
Doğrulanmış Profil
Özel İçerenköy Mavi Balon Anaokulu

Özel İçerenköy Mavi Balon Anaokulu

Okulu Paylaş!
  • whatsapp share
  • twitter share
  • facebook share
  • mail share

Genel Bilgiler

Yaş Aralığı: 3-6
Sınıf Mevcudu: 10
Okul Saatleri:
Tam gün: 07:30/18:30

Özel İçerenköy Mavi Balon Anaokulu Hakkında

Özel İçerenköy Mavi Balon Anaokulu’ndaeğitim programı dahilinde ,çocukların farklı düşünme yeteneklerini geliştirmek,sorumluluk bilinçlerini oluşturmak, hayal gücü sezgi, başarılı olma, düşünme ve özgün fikir potansiyellerini korumak için Scamper metodu uygulanmaktadır. Scamper metodu, anaokulundan başlayarak her düzeyde eğlenceli bir şekilde uygulanan,çocukların düşüncelerini geliştirip,onları keşif yapmaları için cesaretlendiren,aynı zamanda esnek düşünmeyi ve kalıplaşmış düşünceleri yıkmayı da hedefleyen bir eğitim modelidir. Özel İçerenköy Mavi Balon Anaokulu öğrenciye bu alanlarda üreticilik ile ilgili ne kadar çok çalışma yaptırılırsa ,farklı düşünme becerisi de o alanda gelişmektedir. Scamper üretici düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan uygulanması kolay eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Okulda çocuklara temel insani değerleri kazandırmak ve değerlere karşı duyarlılık oluşturarak ,onları davranışa dönüştürme konusunda yardımcı olmak amacıyla değerler eğitimi verilmektedir.
Özel İçerenköy Mavi Balon Anaokulu öğrencileri, hareket Özgürlüğü sağlama, dikkatini toplama, İlgilerini saptama, bedenini, Mantık Yürütme altına alma, karar verme ve öz denetim gibi gelişimleri sağlamayı amaçlayan bu etkinliğe ayrılan sürede, ilgi ve yaş gruplarına göre seçilen oyunlar ve hareket çalışmaları düzenlenir. Okuma-Yazmaya Yöneltici Çalışmalarında Öğrencilerin algılama, akıl Yürütme, Sorun Çözme, dikkat toplama, hatırlaya bilme, kas gelişimi, el-göz koordinasyonu, Eşleştirme, ilişki kurma gelişimlerini sağlamayı amaçlayan etkinliğe ayrılan sürede kitap, dergi, test çalışmalarına yer verilir.
Özel İçerenköy Mavi Balon Anaokulu'nda çocukların sosyal, kişisel ve fiziksel gelişimler için bilgisayar, müzik, resim, tiyatro, folklor, seramik, kil çalışmaları, satranç, jimnastik gibi etkinlikler yapılmaktadır.

Okula En Çok Sorulan Sorular

● Tuvalet eğitimi veriliyor mu?

- Evet

Yorumlar (2)

  • TK

    Harika bir okulumuz var.Öğretmenlerimiz sıcacık ,tecrübeli tek kelime süperler.Çocuğumun gelişimini her alanda sıkı sıkı takip eden harika bir Anaokulu.Fazla söze gerek iyi ki sizi tanımışız ,iyi varsın Mavi Balon .

  • CY

    müstakil binasıyla anaokulu eğitimine ve çocukların rahat rahat özgürlüklerini yaşayabilecekleri bir ortamın en iyi şekilde çocukların eğitimde kullandıkları için okul yönetimini tebrik ediyorum.

icon Senin Yorumun
icon

Bu okul hakkındaki yorumunu çok merak ediyoruz!

Bu okul ile ilgili tecrübelerini yazarak
çocuklarını bu okula yazdırmak isteyen velilerin karar sürecine yardımcı
olabilirsin.

Özel İçerenköy Mavi Balon Anaokulu İletişim Bilgileri

İçerenköy Mah. Kavaklar Sok. No:5, Ataşehir / İstanbul
0 216 706 6873
Okul Hemen Sizi Arasın!
Fiyat bilgileri, erken kayıt avantajları, randevu talepleri ve sorularınız için formu ücretsiz doldurun. Okul sizi hemen arasın.

Aradığınız Okul ile Hemen Ücretsiz İletişime Geçin!
Sizi arayalım.

Okul Seçerken
Yardıma mı İhtiyacınız Var?
Hemen Arayın!

0212 963 08 28
Lütfen Bekleyin

Üye Girişi

Şifremi Unuttum

veya

Facebook İle Giriş Yap Üye Ol | Kurumsal Giriş

Üye Ol

veya

Facebook İle Üye Ol Üye Girişi | Okul Kayıt | Şifremi Unuttum